Αποστολέας Θέμα: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose  (Αναγνώστηκε 8717 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geo134

  • Συναλλαγές: (3)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
γεια σας.λοιπον μετα απο σκεψη αποφασισα να αλλαξω μαγνητες και floyd rose
για floyd rose προτεινετε μου κανενα original δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο.στα χρηματα δεν υπαρχει περιορισμος(500 ευρω)
οσο για τους μαγνητες κατεβηκα κεντρο και δοκιμασα τους παρακατω σε  κιθαρα παραπλησια τις δικιας μου.ποιους να βαλω?
θα αλλαξω σε ολες τις θεσεις και εχω διπλο μονο διπλο.οσο για την μουσικη ο ενας διπλος να ειναι vintage για κανα blues solo ο μονος το ιδιο και α αλλοσ διπλοσ High output για μεταλιες ευχαριστω!

 dimarzio bluesbucker dp163
http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp163_bluesbucker_bk.htm

dimarzio air classic bridge dp191
http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp191bk.htm

dimarzio evolution neck dp158
http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp158white.htm

super distortion dp 100
http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp100_wh.htm
virtual vintage heavy blues 2 dp409
http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp409_heavy_blues_2_aged_wh.htm

hs-4 dp217
http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp217_creme.htm

area 58 dp415
http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp_415_area_58_wh.htm
just.......rocking!!!

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #1 στις: 04/01/10, 21:16 »
Εχμ, αφού δεν παίζει χρηματικός περιορισμός και δίνεις 500 μόνο για σύστημα τρέμολο, γιατί δεν πας σε νέα κιθάρα στα μέχρι 500 ευρώ και μαγνήτες σε αυτή? Πχ:

http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_kh202bk_egitarre.htm

Με άλλα 150 βάζεις και μαγνήτες, πχ σετάκι EMG81/60.

Δε νομίζω ότι το original έναντι ενός licensed FR tremolo θα κάνει μεγαλύτερη διαφορά από αυτή που θα δεις με κάποια καλή κιθάρα.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #2 στις: 04/01/10, 21:22 »
Χμμμμ...για τι κιθαρα μιλαμε;;
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος geo134

  • Συναλλαγές: (3)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #3 στις: 04/01/10, 21:24 »
οχι εννοω 500-600 μαζι με τους μαγνητες.οσο για καινουργια κιθαρα δεν το νομιζω ακομα γιατι  αυτη που εχω βολευει παρα πολυ + το οτι την πειχα παρι στο ainigma guitars για βαψιμο και ο τυπος εκει μου ειπε οτι η κιθαρα εχει πολυ καλα ξυλα σε σχεση με την αξια της.
μιλαμε για μια samick ic 4 interceptor.σκεφτηκα να την αλλαξω αλλα επειδη κατεβηκα κεντρο και ειδα μονο μια fender  μου εκατσε στα χερια οπως αυτη λλα εχει 900
just.......rocking!!!

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #4 στις: 04/01/10, 21:40 »
Με 622 παίρνεις Jackson Dinky με Seymour Duncans πάνω:

http://www.thomann.de/gr/jackson_dk2m_dinky_bk_upgrade.htm
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος geo134

  • Συναλλαγές: (3)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #5 στις: 04/01/10, 21:43 »
οχι δεν θελω να την αλλαξω σε καμια των περιπτωσεων.απλα περαν απο το οτι ξεκιναμε συγκροτημα εδω περα η κιθαρα πανω στους ενισχυτες του σχολειου σφυριζει τρελα λογω μαγνητων.περα απο αυτο ομως ο ηχος που βγαζει απλα δεν με ικανοποιει!οποτε για πειτε μου προτασεις για floyd rose και ποιυς απο τους παραπανω μαγνητες να βαλω>. ;D
just.......rocking!!!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #6 στις: 04/01/10, 21:55 »
Εγω θα ελεγα σε πρωτη φαση να αλλαξεις μονο ενα σετακι μαγνητες...ασε τη γεφυρα για αργοτερα η για ποτε.κρατα τα λεφτα σου να παρεις κατι αλλο η για να χρηματοδοτήσεις επομενες αγορες σου.Εχεις εντοπισει τι ακριβως δε σε ικανοποιει στο τρεμολο που ηδη εχει η κιθαρα σου;
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος geo134

  • Συναλλαγές: (3)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #7 στις: 04/01/10, 21:59 »
στο τρεμολο οταν κανω pul up και το αφηνω δεν παει στην θεση του και πρεπει να το σπρωξω εγω.ο jimmy μου ειπε οτι θελει αλλγη οποτε....
επισης δεν ειναι λιγες οι φορες οπου ξεκουρδιζονται οι χορδες στα 10 λεπτα
ποιους μαγνητες να βαλω απο τους παραπανω>
just.......rocking!!!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #8 στις: 04/01/10, 22:00 »
....και επεπλεον γιατι εχεις ανοιξει δυο thread?Ειναι λιγο ακυρο να συζηταμε το ιδιο σχεδον θεμα σε δυο διαφορετικα μερη

αναβαθμιση ??
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος geo134

  • Συναλλαγές: (3)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #9 στις: 04/01/10, 22:03 »
λαθος εγραψα στο αλλο να κλειδωθει και να διαγραφει
λοιπον ποιο τρεμολο και ποιους μαγνητες?????
just.......rocking!!!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #10 στις: 04/01/10, 22:23 »
Κατ'αρχην παρε και τη γνωμη ενος δευτερου τεχνικου....εκτος αν θες σωνει και ντε να σκασεις 200 ευρο για ενα floyd.Aν θες βεβαια original....παντως καπου στις αγγελιες πηρε το ματι μου ενα....ψαξτο λιγο...αλλιως

http://www.thomann.de/gr/floyd_rose_original_vibrato_kit_black.htm?sid=4dfded6bc4c932793f84551f0471b0c7

εδω εισαι...τωρα για τους μαγνητες...μιση vintage,μιση metal δε τη βλεπω να δουλευει η ιστορια.Δλδ οταν παιζεις μεταλ δε θα χρησιμοποιεις neck? Και οταν παιζεις μπλουζ θα χρησιμοποιεις ΜΟΝΟ neck? Λιγο κουφο ειναι...ψαξε κατι σχετικα ισορροπημενο ηχητικα αλλα και σε σχεση με το output...προτείνω ενα σετ S. Duncan Distortion για παραδειγμα.Κλασσικη και δοκιμασμενη all-around λυση....τον μεσσαιο single coil ισως μη χρειαστει να τον αλλαξεις και καθολου.
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος geo134

  • Συναλλαγές: (3)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #11 στις: 04/01/10, 22:29 »
σκεφτομουν να βαλω αυτους

bridge
http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp191bk.htm
middle
http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp409_heavy_blues_2_aged_wh.htm
neck
http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp163_bluesbucker_bk.htm η 
http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp100_wh.htm

πως σας φαινεται αυτος ο συνδυασμος??
οσο για το floyd ναι μονο original εκτος εαν υπαρχει Licenced που να εχει τρελη διαφορα τιμης με το orginal και να ειναι παρα πολυ καλο.

« Τελευταία τροποποίηση: 04/01/10, 22:32 από geo134 »
just.......rocking!!!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #12 στις: 04/01/10, 22:36 »
Το λινκ του middle πρεπει να'ναι λαθος...εμφανιζει humbucker ενω εσυ εχει single coil στη μεσαια θεση...δεν εχω αποψη για τους συγκεκριμενους,δε τους εχω ακουσει,εκτος απο τον 191 που τον ειχα σε μια κιθαρα μου παλιοτερα.Παντως οπως τους βλεπω (191+bluesbuckers) μαλλον για vintagoκατασταση σε βλεπω....θα ελεγα να δοκιμασεις κατι σε πιο hi-output μαγνητες....αληθεια γιατι διαλεξες τους συγκεκριμενους;
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος geo134

  • Συναλλαγές: (3)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #13 στις: 04/01/10, 22:40 »
τσεκαρε τωρα το διορθωσα.τους επελεξα γιατι παιζω ελαχιστες φορες rock και ειπα να βαλω κατι σε ποιο Low output γιατι οι duncan desinged που εχω επανω βγαζουν βρωμα ακομα και στο καθαρο...ωστοσο μεσα στις επιλογες μου εχω ποιο high output  αλλα δν ξερω πως μπορω να τα συνδυασω
just.......rocking!!!

Αποσυνδεδεμένος geo134

  • Συναλλαγές: (3)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #14 στις: 05/01/10, 01:13 »
Λοιπόν μετά από τις συμβουλές των παραπάνω έφτιαξαν 2 σετακια το ένα καθαρά για gain και το άλλο για vintage blues καταστάσεις.

Gain set

bridge
dimarzio dp 159 evolution
middle
dimarzio dp 161f high power steves special
neck
dimarzio dp 219 high power humbucker activator d

vintage set

bridge
dimarzio dp191 air classic
middle.
Dimarzio p402 virtual vintage strat/ virtual vintage blues
neck
dimarzio bluesbucker dp163.


Πως σας φαίνονται ; Περιμενω γνώμες συμβουλές η ακόμα και αλλά σετακια
just.......rocking!!!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #15 στις: 05/01/10, 10:54 »
Ψηφίζω το σετ νο 1....να και η δικια μου προταση

-Bridge/Neck.... http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_sshjb_jazz_rodded_humbucker.htm
-Middle... αν και αδιαφορος για μενα,προτινω αυτον  http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_ssl4_rwrp.htm
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος geo134

  • Συναλλαγές: (3)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #16 στις: 05/01/10, 13:41 »
να ρωτησω κατι.κυριως παιζω στο καθαρο καναλι και σπανια σε distortion.ποιο σετ θα ηταν καλυτερο να βαλω???ενα high gain η ενα set vintage ετσι οπως τα εχω  φτιαξει παραπανω???επισης δεν εχω προβλημα στην μαρκα.αν μπορει καποιος ας προτεινει κανενα αλλο σετακι...
και κατι αλλο..μπορειται να μου πειτε τις γνωμες σας για τους παραπανω μαγνητες??
just.......rocking!!!

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #17 στις: 05/01/10, 13:49 »
Μα θες μεταλομαγνήτες και παίζεις στο καθαρό κανάλι???  ???

Εφέ? Πεταλάκι? Something?
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #18 στις: 05/01/10, 13:50 »
Ψηφίζω το σετ νο 1....να και η δικια μου προταση

-Bridge/Neck.... http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_sshjb_jazz_rodded_humbucker.htm
-Middle... αν και αδιαφορος για μενα,προτινω αυτον  http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_ssl4_rwrp.htm


ΧΑ ΧΑ ΧΑ Το δικό μου set στην ΤΟΚΑΙ μου, τους προτείνεις.....

Αποσυνδεδεμένος geo134

  • Συναλλαγές: (3)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #19 στις: 05/01/10, 14:12 »
εφτιαξα ετσι τα σετ με την λογικη οτι οι vintage θα μοιυ δωσουν τρελα καθαρα και λιγο gain ενω το δευτερο σετ  to εφτιαξα ετσι ωστε να εχω σχετικα καλα καθαρα και τρελο overdrive/distortion οταν τα χρειαστω...αλλα δεν ξερω ποιο απο τα δυο??????
σχεφτηκα να κανω και συνδυασμους ετσι ωστε ο bridge να ειναι o bluesbucker , middle να εχω dimarzio heavy blues ,και neck activator d οπου ειναι high gain αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα  λειτουργει σωστα.αλλωστε δεν χρησιμοποιησω δυο μαζι παντα ενας μονος του.η παιζω μονο me bridge η μονο με neck η Middle.δεν κανω κανενα συνδυασμο μεταξυ τους....τι να κανω???στεκει το παραπανω σετ η να κοιταξω κατι αλλο???
ευχαριστω για την βοηθεοια μεχρι στιγμης
just.......rocking!!!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #20 στις: 05/01/10, 16:05 »
@ Studio54...τα σπαει η ΤΟΚΑΙ...και ειναι κλασσικο το σετ μωρε.Μαζι με το Duncan Distortion set ειναι απο τα αγαπημενα μου

@geo...μην αποπροσανατολιζεσαι,και μη θεωρεις ενας (θεωρητικα) vintage μαγνητης εχει παντα καλυτερα ''καθαρα'' απο εναν (θεωρητικα) ροκ-μεταλ μαγνητη....και προπαντων πρεπει να καταλαβεις οτι μονο εσυ ξερεις καλυτερα τι ακουγεται ''καλο'' στα αυτια σου...δυστυχως η εμπειρια αποκτιέται συνηθως απο μια διαδικασια που περναμε μονοι μας...παρολαυτα εγω θα ελεγα να ξεκινησεις με κατι ''κλασσικο'' πριν πας σε κατι ''εξειδικευμένο''...και μη ξεχνας....ο καλος ηχος ξεκιναει απο τα δαχτυλα σου,περναει απο την κιθαρα σου,μεσα απο τον ενισχυτη σου και καταληγει στα αυτια σου.Ολοι οι κρικοι αυτης της ''αλυσίδας'' ειναι εξισσου σημαντικοί.
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος geo134

  • Συναλλαγές: (3)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #21 στις: 15/01/10, 23:53 »
Λοιπόν την κιθαρουλα μου την πήρα σήμερα.απλά άλλο οργανο.τελικά φταιγανε οι μαγνητες και το Floyd rose.τώρα είναι τρομερή και μου είναι ιδιαίτερα εύκολο να κάνω μπαρρε ενώ πριν ούτε που το σκεφτόμουν.πάνω μπήκε original Floyd rose vibrato kit μαζί με το high gain και είναι τρομερή.τελος αλλαχτηκσν από 9 αρες σε 10 ρες GHS και είναι μαλακές .τέλος  είναι όλη κουρδισμενη σε drop d μιας που φτιάξαμε συγκρότημα μεταλ.τα λεφτά που έδωσα τα άξιζε.να ρωτήσω μόνο ποια είναι η κάθε σε χορδη drop d για να την κουρδισω
επίσης οι χορδές ετριζαν χειρότερα από πριν αλλά μτον πήρα τηλέφωνο και είπε ότι σε 2-3 μέρες θα σταματήσει επειδή δεν είναι στρωμενες οι χορδές.ισχιει κάτι τέτοιο;
just.......rocking!!!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #22 στις: 17/01/10, 10:23 »
Παράθεση
ποια είναι η κάθε σε χορδη drop d για να την κουρδισω

....οπως ειναι και το κανονικο κουρδισμα,μονο που την ΜΙ μπασσο την κατεβαζεις σε ΡΕ...δηλαδη απο πανω προς τα κατω εχεις

D,A,D,G,B,E

...καλοπαιχτη η κιθαρα.Οσο για το εαν σταματησει η οχι το τριξιμο,περιμενε λιγο και θα δειξει...καποιες φορες ισχυει καποιες οχι.Το ''τριξιμο'' το ακους και οταν παιζεις σε ενισχυτη;
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος geo134

  • Συναλλαγές: (3)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #23 στις: 17/01/10, 13:30 »
Όχι τελικά τραβηξα  6-7 δυνατά συνχορδιες και σταμάτησε .όσο για το κουρδισμα χθες που έκανα πρόβα με κάτι φιλαράκια όλες οι χορδές ήταν κατεβασμενες ...λέω ότι έκανε drop d σε όλη  την κιθάρα
αυτό που με πορωνει είναι ο σατανικος ήχος που βγάζει επειδή είναι κατεβασμενη και ρίχνω κάτι μεταλλιες για την Πλάκα .τελικά ποιες είναι οι νότες για αυτό το κουρδισμα;
just.......rocking!!!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: ποιους μαγνητες και ποιο floyd rose
« Απάντηση #24 στις: 17/01/10, 19:43 »
Παράθεση
λέω ότι έκανε drop d σε όλη  την κιθάρα

....χμμμμ...ΟΚ...τοτε εχεις κατεβασει εναν τονο μαλλον ολες τις χορδες....δηλαδη το κουρδισμα σου ειναι D,G,C,F,A,D....πιστευω οτι καταλαβαινεις οτι και τα υπολοιπα οργανα στην μπαντα πρεπει να εχουν του ΙΔΙΟ κουρδισμα,ετσι;;;

From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
12754 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/11, 22:27
από elrich
57 Απαντήσεις
21999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/08, 16:26
από jkstigma
26 Απαντήσεις
14010 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/07, 18:44
από morrigoth
11 Απαντήσεις
7481 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/08, 18:11
από Panagiotisrx7
5 Απαντήσεις
4750 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/12, 12:07
από geovo
1 Απαντήσεις
2859 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/09, 11:28
από DarkHorse
1 Απαντήσεις
2076 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/09, 14:23
από Johnie Darko
1 Απαντήσεις
2834 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/09, 23:08
από faser
21 Απαντήσεις
8729 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/10, 12:12
από JACKSONMAN
4 Απαντήσεις
2255 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/11, 23:04
από apnea_xaos