Αποστολέας Θέμα: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)  (Αναγνώστηκε 86372 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #25 στις: 12/06/10, 18:44 »
Ε τι να πω ρε mac,κάθε ματς και ένας ποδοσφαιρικός βιασμός.
Μιλάμε μια κάθετη μπαλιά δεν έγινε σε όλο το παιχνίδι.
Είναι γνωστό ότι δεν υπάρχουν παίκτες ποιότητας αλλά ας κατέβει τουλάχιστον ένα ορθολογικό σχήμα.
Αν συνεχίσει πάντως στο ίδιο μοτίβο ο τρόπος παιχνιδιού της εθνικής θα είναι αμαρτία που δεν πήγε μουντιάλ η ουκρανία.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #26 στις: 12/06/10, 19:03 »
Κακό πρωτάθλημα --> Κακή προετοιμασία --> Κακή απόδοση στα φιλικά --> Κακή 11κάδα --> Κακή απόδοση παιχτών --> Κακό κοουτσάρισμα --> Κακό αποτέλεσμα

Το ποδόσφαιρο είναι απλά μαθηματικά.. Με Καπετάνο και με Βύντρα δεν μπορείς να κερδίσεις ΚΑΜΙΑ ομάδα που έχει προκριθεί στα τελικά Mundial.. Καλοί είμαστε με τις Σλοβενίες μας, τις Μάλτες μας και τις Μολδαβίες, αλλά όταν σφίγγουν τα γάλατα, ο Γερμανός και οι παίχτες του είναι απλά κομπάρσοι..

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #27 στις: 12/06/10, 19:58 »
Λυπάμαι που θα το πώ αλλά η εθνική παρουσίασε ΤΡΑΓΙΚΗ εικόνα...
Στρατηγική ανύπαρκτη, παίκτες ανασφαλείς και φοβισμένοι, κακές επιλογές του Ρεχάγκελ, μηδέν φαντασία, μηδέν δυναμική...Στο τέλος το έριξα στην πλάκα και παρακαλούσα να βάλουν και άλλο γκόλ οι Κορεάτες. Για να πούμε του στραβού το δίκιο άνετα θα μπορούσαν να μας ρίξουν και ένα 4άρι με τέτοια απόδοση. Κατά τα άλλα τα παλικάρια της εθνικής κάνουν διαφημίσεις και καλά στο πνεύμα των 300...για να βάλουν και άλλα εκατομυριάκια στην τσέπη τους. Δε με πείραξε που χάσαμε, με πείραξε που δεν αγωνιστήκαμε καθόλου και σηκώσαμε τα χέρια ψηλά. Υπήρχαν πολλές στιγμές που η συνεννόηση των παιχτών μας ήταν για ΓΕΛΙΑ λες και ήταν ερασιτέχνες...

Τι να πώ...Μακάρι να ανακάμψουν, αλλά με τέτοια ψυχολογία βλέπω να επαναλαμβάνεται το έπος του 94

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #28 στις: 12/06/10, 20:04 »
Κακό πρωτάθλημα --> Κακή προετοιμασία --> Κακή απόδοση στα φιλικά --> Κακή 11κάδα --> Κακή απόδοση παιχτών --> Κακό κοουτσάρισμα --> Κακό αποτέλεσμα

Το ποδόσφαιρο είναι απλά μαθηματικά..

Καλά............άντε πέστο αυτό στην Τσεχία του 2004... ;D ;D
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #29 στις: 12/06/10, 20:31 »
Κακό πρωτάθλημα --> Κακή προετοιμασία --> Κακή απόδοση στα φιλικά --> Κακή 11κάδα --> Κακή απόδοση παιχτών --> Κακό κοουτσάρισμα --> Κακό αποτέλεσμα

Το ποδόσφαιρο είναι απλά μαθηματικά..

Καλά............άντε πέστο αυτό στην Τσεχία του 2004... ;D ;D
Δεν συγκρίνεται η Εθνική του 2004 με τη φετινή.. Μπορεί και τότε να μην παρουσιάζαμε κανένα σπουδαίο θέαμα αλλά τουλάχιστον είχαμε συνοχή και ένα πλάνο.. Η άμυνα μας (η οποία ξεκινούσε από τα χαφ) ήταν σχεδόν αδιαπέραστη.. Τώρα η ομάδα μοιάζει σαν να πήρανε 11 παίχτες από το δρόμο και να τους βάλανε να παίξουν μαζί.. Και φυσικά δεν είδα καμία τρελή όρεξη από τους παίχτες να τα δώσουν όλα όπως έλεγαν και ξαναέλεγαν στα ραδιόφωνα..

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #30 στις: 12/06/10, 21:01 »
Απαράδεκτο ποδόσφαιρο από την εθνική σήμερα. Και να πει κανείς ότι παίζαμε με καμία υπερομάδα να πω οκ. Με την Ν. Κορέα παίζαμε έλεος, οι τύποι είναι στο ίδιο ποδοσφαιρικό επίπεδο με εμάς. Απλά αυτοί είχαν πλάνο στο παιχνίδι τους, ξέρανε τί θέλανε να παίξουν. Εμείς είχαμε τον Βύντρα να κάνει τον ένα λάθος μετά το άλλο, τον Καπετάνο να πετάει τις ευκαιρίες την μία μετά την άλλη, τον Σειταρίδη και τον Σαμαρά να μην μπορούν να περάσουν ΟΥΤΕ μία μπαλιά και όταν πέρναγε καμία ψηλή μπαλιά όλα τα "ντερέκια" της εθνικής, που είχαμε και ψηλότερο μέσω όρο πανάθεμα μας, δεν μπορέσαμε να πάρουμε καμία κεφαλιά. Ο Τζόρβας πιστεύω ήταν ο μόνος που δεν έφταιγε σε τίπτοα για την σημερινή ήττα. Να ξανασκεφτεί ο Ρεχάγκελ όταν βάζει Βύντρα βασικό κεντρικό αμυντικό, όταν κρατάει τον Γκέκα σε όλο το παιχνίδι και όταν βάζει Καπετάνο (μα Καπετάνο??!!!!) για να του βάλει γκολ.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #31 στις: 12/06/10, 21:07 »
Κακό πρωτάθλημα --> Κακή προετοιμασία --> Κακή απόδοση στα φιλικά --> Κακή 11κάδα --> Κακή απόδοση παιχτών --> Κακό κοουτσάρισμα --> Κακό αποτέλεσμα

Το ποδόσφαιρο είναι απλά μαθηματικά..

Καλά............άντε πέστο αυτό στην Τσεχία του 2004... ;D ;D
Δεν συγκρίνεται η Εθνική του 2004 με τη φετινή..

Ναι, αλλά δεν συγκρίνεται επίσης η εθνική του 04 με την τσεχία του 04...  ;)

Το ποδόσφαιρο είναι ποδόσφαιρο, όχι απλά μαθηματικά.
Μαθηματικά θα μπορούσε να είναι το μπάσκετ όπου σε κάθε επίθεση πρέπει να κάνεις κάτι για να σκοράρεις και έτσι η καλύτερη ομάδα όπως είναι λογικό στο τέλος θα βρίσκεται απο πάνω στο σκόρ...
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #32 στις: 12/06/10, 21:11 »
Μία ένσταση για τον Τζόρβα...Θεωρώ ότι έφταιγε , ειδικά στο πρώτο γκολ , αλλά γενικά γιατί δεν έκανε ούτε μία έξοδο της προκοπής , ήταν άτολμος και συνετέλεσε κι αυτός στο να υπάρχει ανασφάλεια και έλλειψη ηρεμίας στην άμυνα. 
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #33 στις: 12/06/10, 21:58 »
Μία ένσταση για τον Τζόρβα...Θεωρώ ότι έφταιγε , ειδικά στο πρώτο γκολ , αλλά γενικά γιατί δεν έκανε ούτε μία έξοδο της προκοπής , ήταν άτολμος και συνετέλεσε κι αυτός στο να υπάρχει ανασφάλεια και έλλειψη ηρεμίας στην άμυνα.


Βασικά νομίζω δεν έκανε απολύτως καμία έξοδο......

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #34 στις: 12/06/10, 22:04 »
Παιδια ο Τζορβας αλλου πατουσε και αλλου βρισκοταν σημερα...
Ηταν τρομερα αγχωμενος. Στο πρωτο γκολ σιγουρα φταιει. Αλλα για μενα ΚΑΙ στο δευτερο γκολ περα απο το τραγικο λαθος του Βυντρα ενα εμπειρο τερμα δε βγαινει ετσι στο τετ α τετ... Ο τυπος βγηκε ξαπλωμενος...
Τελος παντων με τετοια αποδοση βεβαια δεν μπορουσε ο Τζορβας να μπει και να βαλει γκολ. Οταν παιζεις με μειον 4 παικτες (Σειταριδης, Βυντρα, Σαμαρας, Χαριστεας) δεν μπορεις να κανεις τιποτα... Οι δυο πρωτοι δεν μπορουν να βγαλουν μια σεντρα και ειναι πλεον ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟΙ αμυντικα και οι αλλοι δυο ειναι ΒΑΡΙΑ κορμια που δυσκολευονται να στριψουν...


Απο την αλλη πλευρα μου αρεσαν πολυ οι Τζιωλης, Τοροσιδης και ο Σαλπιγγιδης που οταν μπηκε υπηρξε μια κινητικοτητα... Ατυχεστατη επιλογη να περασει ο Πατσατζογλου αφου εκεινη τη στιγμη χρειαζομασταν δημιουργια...


Anyway δε θα περασω σε περαιτερω αναλυση, πρωτον γιατι ειμαι μπασκετικος και δευτερον διοτι μερικα απο τα παιδια αυτα μαζι με το Γερμανο μας βγαλανε στους δρομους και μας εδωσαν ενα τροπαιο που δεν το εχει παρει η ΑΓΓΛΙΑ, ενω χωρες οπως ΟΛΛΑΝΔΙΑ, ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ, ΤΣΕΧΟΣΛΟΒΑΚΙΑ και ΙΤΑΛΙΑ το εχουν παρει και αυτες απο μια φορα.


Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #35 στις: 12/06/10, 22:09 »



Anyway δε θα περασω σε περαιτερω αναλυση, πρωτον γιατι ειμαι μπασκετικος και δευτερον διοτι μερικα απο τα παιδια αυτα μαζι με το Γερμανο μας βγαλανε στους δρομους και μας εδωσαν ενα τροπαιο που δεν το εχει παρει η ΑΓΓΛΙΑ, ενω χωρες οπως ΟΛΛΑΝΔΙΑ, ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ, ΤΣΕΧΟΣΛΟΒΑΚΙΑ και ΙΤΑΛΙΑ το εχουν παρει και αυτες απο μια φορα.


Δεν ξέρω....αλλά την έχω βαρεθεί αυτή την καραμέλα.....ο Ρεχάγκελ σήμερα (και όχι μόνο) διέπραξε ένα προπονητικό έγκλημα με τη σύνθεση που κατέβασε....δηλαδή αν πάρει παίχτες απο β τοπικό για βασική ενδεκάδα δεν θα πρέπει να πούμε τπτ γιατί είναι ο otto που με σφιχτή άμυνα (και έναν κώλο να.........) πήρε το euro?


Κι εγώ είχα βγει στο δρόμο....και γω το χάρηκα και ακόμα το χαίρομαι.....αλλά δεν γίνεται να τα παραβλέπουμε όλα μόνο και μόνο γι'αυτό.....τον ευχαριστούμε για ότι πρόσεφερε....να ναι καλά ο άνθρωπος.....αλλά μετά το mundial...auf wiedersehen.......

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #36 στις: 12/06/10, 22:11 »
Εχεις δικιο και καταλαβαινω πως νιωθεις. Αλλα εγω προσωπικα κοιτωντας τον ΔΕΝ μπορω να σκεφτω αρνητικα πραγματα. Πιστευω πως σε 20 χρονια ΜΟΝΟ θετικα θα λεμε για αυτον...


Και στην τελικη ρε παιδια. Η ΕΛΛΑΔΑ ειμαστε. Εχουμε και καλυτερους παικτες και δεν τους βαλαμε να παιξουν..?


Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #37 στις: 12/06/10, 23:26 »
Εχμ... ναι.  :)
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #38 στις: 13/06/10, 01:01 »
Αν δε βγάλει Βύντρα, θα τα τρώμε σα χαπάκια τα γκολ. Και αν δε βγάλει τον Αχριστέα η εθνική δε θα δει δύχτια ούτε στο Euro 2100

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #39 στις: 13/06/10, 11:22 »
ρε GK πως δεν εχεις... ο master of puppets μια χαρα τα ειπε πιο πριν....
και σε οτι εχει να κανει με τον τζορβα διαφωνω καθετως... δηλαδη στο πρωτο γκολ οταν βλεπεις η μπαλα να παει στον συμπαικτη σου δεν μενεις πισω να προσεξεις για καμια στραβοκλωτσια? τεσπα... δεν νομιζω πως το θεμα μας ειναι ο τζορβας... ο τελευταιος τροχος της αμαξης χαλαρα, σε οτι εχει να κανει με το τρενο φαντασμα που λεγεται εθνικη (τι ειπα παλι ο ατιμος) :P

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #40 στις: 13/06/10, 11:47 »
Κακό πρωτάθλημα --> Κακή προετοιμασία --> Κακή απόδοση στα φιλικά --> Κακή 11κάδα --> Κακή απόδοση παιχτών --> Κακό κοουτσάρισμα --> Κακό αποτέλεσμα

Το ποδόσφαιρο είναι απλά μαθηματικά..

Καλά............άντε πέστο αυτό στην Τσεχία του 2004... ;D ;D
Δεν συγκρίνεται η Εθνική του 2004 με τη φετινή..

Ναι, αλλά δεν συγκρίνεται επίσης η εθνική του 04 με την τσεχία του 04...  ;)

Το ποδόσφαιρο είναι ποδόσφαιρο, όχι απλά μαθηματικά.
Μαθηματικά θα μπορούσε να είναι το μπάσκετ όπου σε κάθε επίθεση πρέπει να κάνεις κάτι για να σκοράρεις και έτσι η καλύτερη ομάδα όπως είναι λογικό στο τέλος θα βρίσκεται απο πάνω στο σκόρ...
Κατάλαβα τι θέλεις να πεις.. Ωστόσο, και στο συγκεκριμένο παιχνίδι, όπου μια καλύτερη ομάδα έπαιζε με μια χειρότερη, τα "μαθηματικά" θα επαληθευόντουσαν  αν δεν υπήρχαν αστάθμητοι παράγοντες (ο καλύτερος παίχτης των Τσέχων να βγαίνει αλλαγή στο Α' ημίχρονο).. Μετά από εκεί και πέρα, η Τσεχία έκανε υπερπροσπάθεια σε όλη την κανονική περίοδο για να σκοράρει με αποτέλεσμα στις παρατάσεις να κουραστούν και να τους παίζουμε μονότερμα.. Επιμένω πως το ποδόσφαιρο είναι μαθηματικά, απλά πρέπει να ξέρεις και να τα χρησιμοποιήσεις.. Και η μαζική άμυνα που παίζουν ορισμένες ομάδες για να πάρουν ένα αποτέλεσμα από μια καλύτερη ομάδα, απαιτεί τακτική, προσήλωση, μελέτη του αντιπάλου και εξουδετέρωση των ατού του, skills που δεν οφείλονται στην τύχη αλλά στη γνώση.. Συμφωνώ πάντως πως στο μπάσκετ ο παράγοντας τύχη επηρεάζει σε πολύ μικρότερο ποσοστό την έκβαση ενός αγώνα..

Αποσυνδεδεμένος gordianknot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #41 στις: 13/06/10, 11:58 »
Βάλε ένα γκόλ και ας πεθαααααανωω Καπετααανο Καπετανοοο!!!!Εχουμε να μαζέψουμε τεμάχια..με παίχτες που δεν παίζουν καν στις ομάδες τους πχ Σειταριδης, Χαριστέας για το Θεο δηλαδή το ξεφτύλισε ο Ρεχάγκελ.Αφήνεις έξω Κυργιάκο-Παπασταθόπουλο?  ???

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #42 στις: 13/06/10, 14:31 »
Εγώ πάλι πιστεύω πως η Εθνική έκανε ένα από τα γνωστά της παιχνίδια. Όπως σε όλα, δεν αποδίδει κανένα θέαμα να το χαζεύεις και σε κουράζει.

Η διαφορά με τα ματς τα οποία κερδίζει με τον παραπάνω τρόπο ήταν ότι έκανε χαζά στην άμυνα. Αυτό. Το όπλο της Εθνικής είναι η αμυντική λειτουργία. Αφού το απώλεσε με τα τραγικά στησίματα πίσω όπου οι (και καλά κοντοί) Κορεάτες πήραν όλες σχεδόν τις φάσεις δεν είχε ελπίδες.

Απο εκεί και πέρα επιθετικά, σε κάθε παιχνίδι με αντίπαλο υποδεέστερο ή στα μέτρα της η Εθνική κάνει 4-5 φάσεις, όπως και έκανε. Δεν έβαλε γκολ, δεν είναι η πρώτη φορά.

Όσο για την Κορέα, δουλεμένη αλλά όχι και καμιά ομαδάρα. Εύκολα χάνανε τη μπάλα, πολύ εύκολα για τέτοιο επίπεδο. Ήταν τυχεροί που είχαν την Εθνική απέναντί τους και όχι κάποιον που δε συγχωρεί τέτοια λάθη.

ΥΓ: Μιλώντας για επίπεδο, όπως ειπώθηκε και πιο πάνω, η Εθνική δεν ξέρει να παίζει σε αυτό του Μουντιάλ. Ότι καταφέρει θα το καταφέρει με τεράστια προσπάθεια και υπερβάσεις.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #43 στις: 13/06/10, 16:56 »
Πολυ σωστα ολα αυτα, δε διαφωνω με κανεναν. Αλλα αν εξαιρεσουμε τους αμυντικογενεις παικτες οπου διαθετουμε καλες και ποιοτικες λυσεις και που αρκετοι απο αυτους εχουν παιξει καλη μπαλα στο εξωτερικο (Μορας, Κυριακος, Παπασταθοπουλος, Αβρααμ, Τοροσιδης) απο τη μεση και μπροστα ειμαστε ΓΥΜΝΟΙ...


Δεν εχουμε αριστεροποδαρο παικτη..! Δεν εχουμε ακραια χαφ και παιζουμε ακομα με τον Καραγκουνη που το παληκαρι δεν μπορει να βγαλει πανω απο 50 λεπτα αγωνα υψηλου επιπεδου...


Οταν λοιπον οι μοναδικοι επιεικως καλοι Ελληνες επιθετικοι ειναι ο Σαλπιγγιδης και ο Μητρογλου (που θελω να μαθω σε τι ειναι κατωτερος του Χαριστεα) και οταν ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ χαφ που μπορει να πασαρει ειναι ο Καραγκουνης και αλλαγη αυτου ειναι ο μπαλαδορος ...Πατσατζογλου, ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΛΟΓΙΚΟ να υπαρχει μεγαλο προβλημα στο γκολ και στη δημιουργια φασεων...


Η Εθνικη αν βρεθει πισω στο σκορ δεν πα να παιζει και με τη μικτη του kithara.gr το ματς ΔΕ θα το γυρισει... Αυτοι ειμαστε, μια ομαδα με ταλεντο στο ξυλο και στα στημενα, οσο πιο γρηγορα το κατανοησουμε τοσο περισσοτερο θα ΧΑΡΟΥΜΕ τη συμμετοχη μας στο Mundial που ειναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ επιτυχια για το υλικο που εχει να διαχειριστει ο προπονητης... Μην ξεχναμε οτι η ΣΟΥΗΔΙΑ, η ΡΩΣΙΑ, η ΙΡΛΑΝΔΙΑ, η ΟΥΚΡΑΝΙΑ, η ΝΟΡΒΗΓΙΑ, η ΚΡΟΑΤΙΑ  δεν ειναι στο Mundial.


Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #44 στις: 13/06/10, 19:01 »
http://www.gazzetta.gr/mundial-specials/item/87685-sexy-soccer

Αγαπητοί φίλοι...... αυτός είναι αγώνας
Αυστραλία - Γερμανία.....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #45 στις: 13/06/10, 19:08 »
Kαλα, ειναι δυνατον να λεμε για το οτι ο Τζορβας ηταν τραγικη επιλογη??? Ποιος, δηλαδη, ηταν η καταλληλη? Ο Χαλκιας??? Οπως και το οτι ο Σπυροπουλος επρεπε να παιζει...και σε αυτο διαφωνω...χαλια ειναι, προτιμω ειτε Βυντρα ειτε Τοροσιδη κ ας μην ειναι αριστεροποδαροι...

Το λαθος για μενα ειναι κατα 80% του Ρεχαγκελ...

Σειταριδης βασικος απο ποτε?? Με 4 ματς ηταν ολη τη χρονια κ αυτα ηταν μετρια προς μηδεν....
Βυντρα στο κεντρο της αμυνας?? Γιατι? φετος ειχε πολυ καλη χρονια ως δεξι μπακ...
Κυργιακος εξω...αν δν ηταν τραυματιας, τοτε δν καταλαβαινω γιατι...
Χαριστεας...αντε μου τον βαζει βασικο, ποτε εγινε ομως εξτρεμακι ο Αγγελος? Αφου τον θες, βαλε τον κορυφη να παρει κ καμια κεφαλια μεσα στην περιοχη...
Τζιολης...αλλος κουλος, με 3 μηνες μπαλα στην ανυπαρκτη Σιενα. βασικος στα χαφ της εθνικης...

Και το κορυφαιο....ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ 2 ΧΑΦ??? Απο ποτε ισχυει αυτο...γιατι τα μονα χαφ ηταν Τζιολης κ Καραγκουνης, ενω στο 2ο ημιχρονο περασε ο "Πατσα" αντι του Καραγκουνη, δηλαδη ενα ημιχρονο χωρις επιθετικογενες χαφ...ε, τι να περιμενουμε...και καλα τα πηγαμε...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #46 στις: 14/06/10, 02:21 »
Τεσπα....ας αφήσουμε την ελλάδα και ας μιλήσουμε για σοβαρό ποδόσφαιρο....


Αν και γενικά τα πρώτα ματς ήταν όλα απαράδεκτα (όλα under....ΌΛΑ......και χωρίς θέαμα)...ήρθε η γερμανία να σπάσει τη μονοτονία με το καρέ.....


Ωραία μπαλίτσα απο τους γερμανούς...πάσες, κατοχή, ωραίες ατομικές ενέργειες (απο Muller και Ozil...) και επιτέλους θέαμα....για μια ακόμα φορά τα λαγωνικά της ΝΕΤ έκαναν εξαιρετικό ρεπορτάζ όταν παρουσίαζαν την γερμανία τελειωμένη.... ::)
Θα μου πει κανείς....με την Αυστραλία έπαιζε...πάραυτα ήταν ο μόνος αγώνας που χάρηκα (και τους έχω δει όλους.... :P )


Παράθεση
Εγώ τα λεφτά μου τα έβαλα στο να το σηκώσει η Ισπανία...τώρα για τους αυριανούς αγώνες βλέπω Χ εμάς με την κορέα, Χ την Αγγλία με τις ΗΠΑ και Αργεντινή....


Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ!!!! Ο ΜΟΝΟΣ!!!!!!!! πιάσαμε το απίστευτο χινάρι της Αγγλίας και χάσαμε το δικό μας.. :P

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #47 στις: 14/06/10, 08:59 »
Πφφφφ.. Εγώ έπιασα την Κορέα που μας νίκησε (και μάλιστα σκόπευα να παίξω τον ίδιο αγώνα και under αλλά έμαθα ότι δε γίνεται και τα 2  :P ).. Επίσης έπιασα το Χ της Αγγλίας με τις ΗΠΑ.. Κι έχασα την Αργεντινή που την είχα ημίχρονο-τελικό Χ-1 αλλά αντί να βάλει το γκολ στο 2ο ημίχρονο, το έβαλε στο 1ο!! >:( :P

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #48 στις: 14/06/10, 10:29 »
  Η Γερμανία πραγματικά έπαιξε την καλύτερη μπάλα μέχρι τώρα και η Αργεντινή ήταν πολύ καλή αλλά κατά διαστήματα. Είναι αρχή ακόμη. Έχουμε να δούμε πολλά.
 
Για την Εθνική τι να πω; Τόσο μπορούμε, τόσο κάνουμε. Από τον προπονητή μέχρι τους παίχτες. Το να μπούμε σε λεπτομέρειες αν έφταιγε ο Τζόρβας στο 1o γκολ, ή αν ήταν καλή ή κακή η επιλογή ενός κοντού στόπερ για να μπορεί να αντιμετωπίσει τους επίσης κοντούς Κορεάτες, μπορούν όσοι ξέρουν λίγη μπάλα να κρίνουν. Γενικά δεν του βγήκε τίποτε του Ρεχάγκελ σε αυτό το ματς: επιλογές, τακτική, αλλαγές, κλπ.
 
Ας μη ξεχνάμε όμως ότι είμαστε μια χώρα με 10 εκατομμύρια κόσμο, πήγαμε στις 3 από τις 4 μεγάλες ποδοσφαιρικές διοργανώσεις (Euro, Mundial) τα τελευταία χρόνια και μάλιστα πήραμε μία από αυτές. Τυχαίο; Δε νομίζω… :P
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #49 στις: 14/06/10, 12:46 »
καλα και η ολλανδια εχει 6 εκατομμυρια κοσμο... και ας μην αρχισουμε να λεμε τι εχει κανει :P

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5X5 ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΛΑ?

Ξεκίνησε από bartatilas « 1 2 » Συναντήσεις

32 Απαντήσεις
11104 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/03, 15:49
από dshakes
51 Απαντήσεις
16148 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/12, 20:28
από Μητσάκος
19 Απαντήσεις
5784 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/07, 20:08
από pimami
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
17554 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
15 Απαντήσεις
9270 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/10, 22:44
από danai-what
1 Απαντήσεις
2381 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/10, 19:20
από dead_men_walking
45 Απαντήσεις
17767 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/11, 20:04
από Γιάννης [nOiz]
66 Απαντήσεις
33225 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/10, 19:27
από alek
84 Απαντήσεις
21747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/10, 00:43
από Smokey000
0 Απαντήσεις
385 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/23, 07:48
από Ioannis Anastassakis