Αποστολέας Θέμα: ΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ  (Αναγνώστηκε 30950 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Μαρή άμυλο άλλο αυτό που λες εσύ κ άλλο αυτό που λέει ο filipaster. Άλλο το πως κρίνουμε κάποιον απο τη μουσική που ακούει και άλλο με βαση ποια κριτήρια επιλέγει ο καθένας το είδος της μουσικης που θα ακούει. Δεν ξέρω αν με εννοήσες??  ::) :P :P :P :P :D
εχεις συνχιστει...ξανα διαβασε την απαντηση..ειναι φανερο οτι αλλον χαραχτηρα εχεις εσυ πυ ακους ενα ειδος μουσικης ακι αλλο, πιθανον ακριβως αντιθετο, καποιος αλλος που ακουει το ιδιο ειδος...ειναι καθαρα υποκειμενικο..πχ το παιδι ακουει μεταλ..ξερεις ποσους παλιοχαραχτηρες εχω συναντησει οι οποιοι ακουν αυτο το ειδος;..ολοι ίδιο χαραχτηρα εχουν;!!!!ΟΧΙ!
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Μαρή άμυλο άλλο αυτό που λες εσύ κ άλλο αυτό που λέει ο filipaster. Άλλο το πως κρίνουμε κάποιον απο τη μουσική που ακούει και άλλο με βαση ποια κριτήρια επιλέγει ο καθένας το είδος της μουσικης που θα ακούει. Δεν ξέρω αν με εννοήσες??  ::) :P :P :P :P :D
εχεις συνχιστει...ξανα διαβασε την απαντηση..ειναι φανερο οτι αλλον χαραχτηρα εχεις εσυ πυ ακους ενα ειδος μουσικης ακι αλλο, πιθανον ακριβως αντιθετο, καποιος αλλος που ακουει το ιδιο ειδος...ειναι καθαρα υποκειμενικο..πχ το παιδι ακουει μεταλ..ξερεις ποσους παλιοχαραχτηρες εχω συναντησει οι οποιοι ακουν αυτο το ειδος;..ολοι ίδιο χαραχτηρα εχουν;!!!!ΟΧΙ!

είπα εγώ το αντίθετο? αλλα δεν είναι αυτό το θέμα! το θέμα ειναι ποιο ειναι το πιο δημοφιλές είδος μουσικής! ΌΧΙ οι χαρακτήρες των ανθρώπων που ακούνε το κάθε είδος και οι σχέσεις τους με τους ανθρώπους που ακούνε άλλα είδη! Μη χειρότερα...  ::) ::) :P :P :P ;D
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ


είπα εγώ το αντίθετο? αλλα δεν είναι αυτό το θέμα! το θέμα ειναι ποιο ειναι το πιο δημοφιλές είδος μουσικής! ΌΧΙ οι χαρακτήρες των ανθρώπων που ακούνε το κάθε είδος και οι σχέσεις τους με τους ανθρώπους που ακούνε άλλα είδη! Μη χειρότερα...  ::) ::) :P :P :P ;D
την επομεν η φορα που θα απαντησεις σε ενα ποστ διαβασε καλυτερα το ποστ..αλλιως μην βρισκεις ανοητες υπεκφυγες... ;)
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
ρε παιδια σε τι πραγμα κολησατε.........ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει.......εγω αυτο που πιστευω το εγραψα......εχει να κανει με τον χαρακτηρα του ατομου.......ακομα και το πως νιωθεις μια στιγμη εχει σχεση.......ακομα και οι φιλοι μας εχουν σχεση με την μουσικη που ακουμε...........και ας μην το ξερουμε.....τα παντα γυρω μας μας επηρεαζουν................ ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
το ψευτο punk,ποστ "ροκ" με τα γκεoulo παλικαρακια που εχουν τις κιθαρες στα γονατα κ κλαινε στο μικροφωνο
βλ. στυλ sunrise anenue κ διαφορα αλλα απο τα οποια εχουν κατακλυστει το mad to mtv κτλ
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος BLACK SPIDER

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Love your enemies. It'll make 'em crazy.
    • Προφίλ
Αναλόγως ηλικίας.
Από το.... hip hop trans πριόνιασμα, έως τα γαβ εθνικής οδού   
Age and treachery will always overcome youth and skill.

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
το ψευτο punk,ποστ "ροκ" με τα γκεoulo παλικαρακια που εχουν τις κιθαρες στα γονατα κ κλαινε στο μικροφωνο
βλ. στυλ sunrise anenue κ διαφορα αλλα απο τα οποια εχουν κατακλυστει το mad to mtv κτλ
kala filaraki ama oi sunrise avenue einai psefto punk h post rock egw eimai o charles ths agglias

σε λιγο θα μας πεις οτι το μαντ δειχνει sigur ros
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Δεν ξέρω αν θα ακουστεί παράξενο στους περισσότερους, η προσωπική μου γνώμη όμως είναι, πως η Rock μουσική εξακολουθεί να είναι η δημοφιλέστερη. Άλλωστε μιλάμε για ένα είδος μουσικής που υφίσταται με αυτόν τον τίτλο περισσότερο από 50 χρόνια κι εξακολουθεί να είναι η αιτία που αμέτρητοι άνθρωποι ξεκινούν την ενασχόληση τους με την μουσική, που περνούν αμέτρητες ώρες μέσα σε στούντιο προβάροντας, που τα στάδια γεμίζουν όταν παίζει κάθε μπάντα (παλαιά ή μη). Είναι πάρα πολλοί οι λόγοι και σκοπός μου δεν είναι να γίνω κουραστικός. Κι οικονομικά να το δούμε, η Rock μουσική εξακολουθεί να "ζητά" και να "αποφέρει" τα περισσότερα χρήματα σε όσους ασχολούνται με αυτήν (Φυσικά δεν αναφέρομαι στην μπανανία-Ελλάδα).

Ίσως να είμαι λίγο ρομαντικός...who knows ???

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
το ψευτο punk,ποστ "ροκ" με τα γκεoulo παλικαρακια που εχουν τις κιθαρες στα γονατα κ κλαινε στο μικροφωνο
βλ. στυλ sunrise anenue κ διαφορα αλλα απο τα οποια εχουν κατακλυστει το mad to mtv κτλ
kala filaraki ama oi sunrise avenue einai psefto punk h post rock egw eimai o charles ths agglias

σε λιγο θα μας πεις οτι το μαντ δειχνει sigur ros
+1!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος -

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
-
« Τελευταία τροποποίηση: 12/11/08, 14:18 από Constantine* »

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Δεν ξέρω αν θα ακουστεί παράξενο στους περισσότερους, η προσωπική μου γνώμη όμως είναι, πως η Rock μουσική εξακολουθεί να είναι η δημοφιλέστερη.

Γιατι να ακουστεί παράξενο?
Pop, rock και hip hop/rnb είναι τα 3 δημοφιλέστερα είδη μουσικής στον πλανήτη. Ξέρεις κανένα άλλο που να ξεπερνάει αυτά τα 3?


Το έθεσα έτσι επειδή πολλοί είναι εκείνοι που πιστεύουν ότι η Rock μουσική περνά εδώ και χρόνια μια κάμψη. Κυρίως δε στην Ελλάδα, όπου εκτός από τα διάφορα άλλα "ξενόφερτα" μουσικά είδη, έχουμε και τα εγχώρια "σκυλάδικα". Δεν είμαστε σίγουρα στα 70s, αλλά πιστεύω πως σε μερικά ακόμη χρόνια η Rock μουσική θα κάνει ένα απίστευτα δυναμικό come back παγκοσμίως. Κάτι ανάλογο του "τότε"...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
στην ελλάδα,λα'ι'κά,ευτυχώς ή δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος eddie13

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Χμμ ιδού η απορεία ??? .Λοιπόν επείδη εγώ εκπροσωπώ τη νέα γενιά κατα ένα ποσοστό (οτι θελώ λεώ τώρα ,μην βαρατε.....μετά κάντε οτι θέλετε) ;D .Για την Γελλαδίτσα μας γνωστή και ως Ελλάδα η πιο δημοφιλής μουσική κατα την ταπεινή μου γνώμη είναι.....η Rap - RnB  κτλ , η Pop , η Pop Punk(δηλαδή Green day που απο την ημέρα που τους μάθανε White Day δεν έχουμε δεί  :P ) η Eurovision musica (kill kill kill) και τα γνωστά  και μη εξερεταία σκυλάδικα και ρεμπέτικα...ΕΔΩ τονίζω ότι τα ρεμπέτικα τα ΣΕΒΟΜΑΙ απεριόριστα :) . Τώρα για τον κόσμο γενικότερα θα έλεγα ότι η Pop , Rap/RnB κτλ και Rock, Metal.

Πάντως εδώ στην Γελλάδα ακόμα την Rock kai Metal τις αντιμετωπίζουν αρνητικά. :'(

Αυτά απο ενα ταπείνο έφηβο της πατρίδος(τώρα πετροβολήστε) :P :o
Run to the  Hills , Run for your lives!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
πιστεύω ότι το μέταλ θα ζεί για πάντα
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Χμμ ιδού η απορεία ??? .Λοιπόν επείδη εγώ εκπροσωπώ τη νέα γενιά κατα ένα ποσοστό (οτι θελώ λεώ τώρα ,μην βαρατε.....μετά κάντε οτι θέλετε) ;D .Για την Γελλαδίτσα μας γνωστή και ως Ελλάδα η πιο δημοφιλής μουσική κατα την ταπεινή μου γνώμη είναι.....η Rap - RnB  κτλ , η Pop , η Pop Punk(δηλαδή Green day που απο την ημέρα που τους μάθανε White Day δεν έχουμε δεί  :P ) η Eurovision musica (kill kill kill) και τα γνωστά  και μη εξερεταία σκυλάδικα και ρεμπέτικα...ΕΔΩ τονίζω ότι τα ρεμπέτικα τα ΣΕΒΟΜΑΙ απεριόριστα :) . Τώρα για τον κόσμο γενικότερα θα έλεγα ότι η Pop , Rap/RnB κτλ και Rock, Metal.

Πάντως εδώ στην Γελλάδα ακόμα την Rock kai Metal τις αντιμετωπίζουν αρνητικά. :'(

Αυτά απο ενα ταπείνο έφηβο της πατρίδος(τώρα πετροβολήστε) :P :o
πολυ Metal Hammer διαβαζεις και σου κανει κακο...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος eddie13

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για την ακρίβεια αγαπητέ μου φίλε το Metal Hammer δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου ποτέ ???
Run to the  Hills , Run for your lives!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Για την ακρίβεια αγαπητέ μου φίλε το Metal Hammer δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου ποτέ ???
τοτε κανε αιτηση για να εισαι στην δημοσιογραφικη-συντακτικη ομαδα...θα ξεχωρισεις..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος eddie13

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν είμαι τόσο απελπισμένο :o :o
Run to the  Hills , Run for your lives!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Για την ακρίβεια αγαπητέ μου φίλε το Metal Hammer δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου ποτέ ???
τοτε κανε αιτηση για να εισαι στην δημοσιογραφικη-συντακτικη ομαδα...θα ξεχωρισεις..
χαχαχααχααχχααχχχααχαχα!!
αν μπορούσα να πώ κάτι στην ομάδα θα ήταν φιλικά ένα enjoy music
γιατί πολύ κολάνε και καλά κανουν που χώνουν
τέσπα...
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Southernrock.gr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Ενα είδος σημερα νομίζω δεν είναι δημοφιλές.Διάφορα είδη Italodisco,και disco.
Για το Southern rock η αποψή σας?

Αποσυνδεδεμένος delos999

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace dude:)
    • Προφίλ
Δυστυχως στην ελλαδα το δημοφιλεστερο ειδος ειναι αυτα τα λαικοποπ που μερικες φορες απορω ποσο ζωο πρεπει ν 'σαι για να ακους μερικα απο αυτα...Ασε που τωρα τελευταια ειναι μοδα τα ροκ σολο και εκει που παιζει τη ροκια το γυριζει στο μπουζουκι...Αυτοι οι κιθαριστες πραγματικα πρεπει να ειχαν αναγκη τα λευτα......
......................................

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Εγω πραγματικα πιστευω πως το πιο δημοφηλης ειδος μουσικης στην Αμερικη (και ισως και στον υπολοιπο κοσμο αν και δεν νομιζω)

Ειναι η κλασσικη και η τζαζ και οχι η hip hop.

Απο κει και περα στην ελλαδα κυριαρχουν τα γτπχιπχοπ σκυλαδικα ο φοιβος και ο χατζηγιαννης και ολοι αυτοι η ψευτοpunk(30 seconds to mars MCR klp) που θα σηκωθει ο δυσμοιρος ο strummer απο τον ταφο του και θα αρχισει να τους κυνηγαει αν συνεχισουν ετσι μετα πολυ ακουνε κατι μεταλ σε  στυλ in flames και paradise lost κ φυσικα ουτε λογος για κλασσικο ροκ και μπλουζ στην Ελλαδα.
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΟΛΟΙ εχετε λαθος και οπως παντα χμ(ειρωνικο γελακι)εγω θα σας ξελασπωσω....λοιπον το πιο δημοφιλες ειδος ειναι...βασικα ειναι συγκροτημα αρα ειναι οι godspeed you black emperor ??? ??? ???ναι πιστευω πως αυτο ειναι, ολοι αυτους ακουνε απο τα metal clubs στα goth clubs στα μπουζουκια στα περιπτερα στα καπη σε γηπεδα σε τρενα στον ΟΤΕ στο σπιτι του χατζηγιαννη ΠΑΝΤΟΥ
ακομα και στο κιθαρα:


χαχα αν τους ακουγαν ολοι ειμαι σιγουρος πως ο πληθυσμος της γης θα ηταν το 1/3
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
λιγα λογια για τους Godspeed :P

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Godspeed!

Θεοι απλα.

Ειστε να κανουμε μια tribute band για τους godspeed?XD θα πουλησουμε τρελα!ΧD
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
16 Απαντήσεις
13325 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/06, 21:38
από pureanalog
908 Απαντήσεις
276763 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/12, 02:46
από Μητσάκος
96 Απαντήσεις
28126 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/08, 21:33
από Son of the sun
3 Απαντήσεις
2921 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/09, 03:40
από jaydee
26 Απαντήσεις
12066 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/10, 01:02
από zeromancer
11 Απαντήσεις
5860 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/10, 16:21
από blackmorefan
3 Απαντήσεις
2960 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/10, 16:31
από heineken
8 Απαντήσεις
5647 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/12, 16:40
από noe13
3 Απαντήσεις
2959 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/12, 14:18
από Dimitris80
0 Απαντήσεις
1605 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/05/20, 17:06
από Ioannis Anastassakis