Αποστολέας Θέμα: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo  (Αναγνώστηκε 7506 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος whocares

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« στις: 14/07/08, 03:40 »
Αναρωτιεμαι  πως συμβαλλει περισσοτερο το 2 point της fender , που ειναι και το τρεμολο στις περισσοτερες νεες Made in usa stratocaster, στη σταθεροτητα του κουρδισματος μετα απο βιαιη χρηση τρεμολο. Κατοπιν μακρας ενασχολησης με το θεμα και αφου βλεπω οτι παιζοντας με τα springs στο πισω μερος της strat μου δν εχει αποτελεσματα διαρκειας (πολλες φορες θα βρω ενα 'sweet spot' οπου οι χορδες επιστρεφουν χανοντας ελαχιστα περιπου 0,25 του ημιτονιου αλλα την επομενη μερα θα φευγουν παλι 1+ ημιτονια) σκεφτομαι αν η εγκατασταση ενος 2 point μου λυσει το προβλημα, εστω σε καποιο ικανοποιητικο βαθμο γιατι ως στρατοκαστερας εδω και χρονια, ειναι διακαης ποθος μ να χρησιμοποιησω λιιιιιιγο παραπανω το καταραμενο arm που εχω και καθεται στο συρταρι μου!

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #1 στις: 14/07/08, 09:17 »
Αν γινει σωστο setup στο τρεμολο και εχεις lock κλειδια και κανα καλο (πχ graphite) nut, τοτε μια χαρα θα λειτουργρι το τρεμολο ειτε ειναι vintage τυπου, ειτε 2 point. Αν θες κατι παραπανω πας σε floyd rose και τελειωνεις...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #2 στις: 14/07/08, 09:22 »
 Καμία strat δεν είναι απόλυτα σταθερή μετά από βίαιη χρήση vibrato. Απλά δεν είναι σχεδιασμένες για αυτή την χρήση αλλά για πιο ήπια... Με μια σωστή ρύθμιση πάντως ακόμα και χωρίς locking κλειδιά θα έχεις αρκετά καλά αποτελέσματα είτε με το παλιό καλό εξάβιδο είτε με το καινούριο vibrato των fender ;) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 17/07/08, 10:43 από teo.gp »
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος whocares

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #3 στις: 14/07/08, 20:06 »
Τουλαχιστον dive bombs θα ηθελα να εχω μια ανεση στο να κανω. Η κιθαρα ειναι φρεσκοσεταρισμενη, εχω ψαξει πολυ το θεμα του τρεμολο και της σταθεροτητας, αλλα τωρα εχω την απορια αν δν εξαρταται απο εμενα μονο αλλα και αν θα χρειαστω lock κλειδια, κοκκαλακι απο χαλκο η γραφιτη, αλλα saddles για τη γεφυρα κλπ.
Τεχνικος που ρςτησα μου ειπε οτι τα lock κλειδια δεν κανουν τοσο τη διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #4 στις: 14/07/08, 21:01 »
Αν θες dive bombs και τετοια κολπα, παιζει να σου ρθει πιο φτηνα να βαλεις ενα floyd rose και να τελειωνεις με ολα αυτα...
Αλλιως ετοιμασου για saddles, nut, lock κλειδια, πιθανως καινουρια ελατηρια (απλα για να σαι σιγουρος) και παλι δεν θα χεις τα ιδια αποτελεσματα με ενα floyd. Αν μαλιστα κυριως σε ενδιαφερει μονο dive bombs μεχρι τελικης πτωσης χορδων, ουτε καν να σκεφτεις να σκαψεις την κιθαρα για full floating floyd rose. Απλα θα σου ανοιξουν 2 τρυπες για να μπουν οι οδηγοι και θα το κανεις να εχει ελευθερη μονο την μπροστα κινηση (για dive). Ετσι δεν θα εχεις και προβλημα με αλλαγες χορδων και ξεκουρδισματα κτλ. Στην EVH που φτιαχνω τωρα ετσι την κανω...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος whocares

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #5 στις: 14/07/08, 23:03 »
ΤΟ σκεφτομαι σοβαρα αυτο που λες , νομιζω ομως οτι και μονο για να μπει το floyd χρειαζεσαι ηδη μεγαλυτερη τρυπα στο πισω μερος απο αυτη του απλου vintage tremolo που εχω τωρα...η μηπως οχι?Δε χρειαζεται να μπει router στην κιθαρα δλδ?

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #6 στις: 14/07/08, 23:17 »
Ισως και να χρειαζεται δεν ειμαι σιγουρος. Παντως αν σε ενδιαφερουν τετοια παιξιματα θα ελεγα καντο με κλειστα τα ματια... Δεν θα το μετανοιωσεις.
Οτι και να κανεις με ενα απλο τρεμολο τα αποτελεσματα ενος floyd δεν θα τα χεις. Και για να εχεις παρομοια αποτελεσματα θα πρεπει να σκασεις τα ιδια ή μαλλον περισσοτερα χρηματα για να μεινεις με απλου τυπου τρεμολο. Με 100-120€ χτυπας original floyd rose made in germany απο Αμερικη και μετα βρισκεις εναν μαστορα να σου κανει την μετατροπη. Απλα γνωμη μου, αν δεν σε ενδιαφερουν και bend ups με το τρεμολο (εμενα πχ καθολου, για αυτο χρησιμοποιω τα δαχτυλα) καντο να στεκεται πανω στο σωμα της κιθαρας και να εχει μονο κατω κινηση. Θα γλυτωσεις πολλα απο αποψη και σκαψιματος και κοστους και σταθεροτητας σε κουρδισμα, αλλαγη χορδων, χωρια που θα μπορεις να χρησιμοποιησεις και καποιο d-tuner αν κατι τετοιο σε ενδιαφερει (κατευθειαν κουρδισμα σε drop D χωρις να ξεκουρδιζεται η κιθαρα καθολου). Ενας απο τους μεγαλυτερους χρηστες floyd rose ο Eddie Van Halen σε ολες τις κιθαρες του ετσι το εχει... Κατι θα ξερει  :P :P :P
Περα απο την πλακα ομως, μιας και ολες μου οι κιθαρες παντα ειχαν floyd rose θα σου ελεγα ν ακανεις οτι σου ειπα, εκτος και αν τα παιξιματα σου ειναι μονο blues κτλ οποτε θα ελεγα μην αλλαξεις τπτ... Εγω εχω σπιτι 2 κιθαρες με floyd rose και μια strat που επιτηδες την εχω χωρις επειδη την εχω μονο για blues...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος whocares

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #7 στις: 15/07/08, 00:55 »
εχμ..ναι, εδω ειναι η μικρη διαφορα..εσυ εχεις 3 κιθαρες,εγω 1 . Την οποια βεβαια  δεν εχω προβλημα να της αλλαξω τα φωτα οσο θελω,εξαλλου μια απλη MIM strat ειναι (αν και οχι οι στανταρ,πρεπει να ειναι καποια special αποτι μου εχει πει ο μαστορας π αλλαξε τους μαγνητες :P)

Δεν ειχα προβλημα να τη σκαψω για 2 διπλους οπως και εκανα, αλλα να τις ανοιξω και μεγαλυτερη τρυπα πισω για να χωρεσει το plate του floyd...λιγο βαρβαρο μου ακουγεται.Αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιος οδηγος στο ιντερνετ ωστε να μπορεσω να μαθω αν θα χρειαστει η οχι routing.Παντως δε σκεφτομαι τη λυση της 2ης κιθαρας.
Και κατι τελευταιο,που βρισκω  original FR kit με 120Ε? Στο thoman υπαρχει για 220

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #8 στις: 15/07/08, 15:00 »
Floyd βρισκεις απο Ebay (εγω απο κει το πηρα, σφραγισμενο κτλ).
Σκαψιμο θα χρειαστεις ετσι κι αλλιως για να μπουν τα 2 "στηριγματα" του floyd. Απο κει και περα μπορει να χρειαστει να πλατυνει λιγο η εσοχη που μπαινει το καθετο τμημα του τρεμολο μεσα στο σωμα της κιθαρας. Δεν θα ειναι τπτ το ιδιατερο βεβαια... αστεια πραγματα...
Τις διαστασεις πρεπει να τις ψαξεις ομως καλα, γιατι πρεπει να βρεις και το σωστο locking nut αναλογα με το πλατος της ταστιερας σου στο nut. Απλα ρωτα τον μαστορα που την πας, ακριβως τι ειδους floyd rose nut χρειαζεσαι: R1,R2,R3,R4;
Επισης πρεπει να μετρησεις το μεγεθος του sustain block που μπορει να δεχτει η κιθαρα σου για να μην βρισκει πχ στο backplate. Δεν ειναι τπτ ιδιατερο να τα μαθεις αυτα. Λογικα αν πας στο site της Warmoth και ψαξεις για floyd rose θα βρεις ολες τις διαστασεις. Παρε ενα floyd rose που να εχει το ιδιο sustain block με αυτα που δινει η warmoth μιας και αυτοι δινουν αυτα που κανουν για official fender strat replacements (οποτε σιγουρα θα κανει για σενα).
Πανω απο ολα μη σε πιανει πανικος... Ακουγονται πολλα αλλα δεν ειναι και αν εισαι θιασωτης του τρεμολο αξιζει τον κοπο και θα το ευχαριστηθεις.
Επισης μην νομιζεις οτι μετα πχ δεν θα παιζεις blues κτλ, απλα αν επαιζες μονο blues θα ελεγα να την κρατησεις οπως ειναι. Αφου ομως θες διαφορα κοιτα και την λυση του floyd. Αν ολα αυτα σε φοβιζουν, πηγαινε για κανα wilkinson after market vintage type με τις σωστες διαστασεις για string spacing και screw spacing με αυτο που εχεις τωρα, παρε ενα σετ lock κλειδια και ενα καλο graphite nut. Αυτα θα βελτιωσουν πολυ την κιθαρα σου, απλα μην περιμενεις να κανεις τους παπαδες του floyd...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #9 στις: 15/07/08, 15:49 »
STR-80 λέγεται η Fender strat με δυό διπλούς-ένα μονό και Floyd.....
Φυσικά και είναι Japan.....

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #10 στις: 15/07/08, 17:42 »
Η δική μου στρατ (αμερικάνα) είναι καινούργια και έχει το 2 point trem. που λες. Εκτός αυτού έχει locking tuners και το LSR nut (αυτό που πατάνε οι χορδές πάνω σε ατσάλινες μπίλιες). Δυστηχώς έχω και εγώ πρόβλημα όταν χρησιμοποιώ έντονα το τρέμολο και ειδικά στην G που πραγματικά χάνει πάρα πολύ το κούρδισμα της.
Παρόλο καινούργια τα tuners σκεφτόμουνα να τα αλλάξω αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν θα λυσουν το πρόβλημα.
Θέλω να πω ότι ίσως χρειαστεί να δώσεις χρήματα για να τα βάλεις όλα αυτά στην κιθάρα σου και πάλι να μην έχεις αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #11 στις: 15/07/08, 17:55 »
ε ναι... ειπαμε για ηπιεσ χρησεις ειναι οκ, αλλα για τρελα πραγματα... floyd  ;D
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #12 στις: 15/07/08, 20:52 »
Kρίμα που στο forum δεν συμμετέχει ο Jeff Beck.
Αυτός μάλλον θα μπορούσε να μας δώσει κανά δύο συμβουλές... :P :P :P

:o :o :o

« Τελευταία τροποποίηση: 15/07/08, 21:00 από teo.gp »
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #13 στις: 15/07/08, 21:00 »
Η δική μου στρατ (αμερικάνα) είναι καινούργια και έχει το 2 point trem. που λες. Εκτός αυτού έχει locking tuners και το LSR nut (αυτό που πατάνε οι χορδές πάνω σε ατσάλινες μπίλιες). Δυστηχώς έχω και εγώ πρόβλημα όταν χρησιμοποιώ έντονα το τρέμολο και ειδικά στην G που πραγματικά χάνει πάρα πολύ το κούρδισμα της.
Παρόλο καινούργια τα tuners σκεφτόμουνα να τα αλλάξω αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν θα λυσουν το πρόβλημα.
Θέλω να πω ότι ίσως χρειαστεί να δώσεις χρήματα για να τα βάλεις όλα αυτά στην κιθάρα σου και πάλι να μην έχεις αποτέλεσμα.



Έχω και  κάτι τέτοιο αλλά εκτός του ότι δεν είναι πολύ φαν του Tremolo, υπάρχει κι αυτό στην μικρή φωτό.....



Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #14 στις: 15/07/08, 21:30 »
Eπ μοιάζει πολύ η κιθάρα σου με τη δική μου. ;D


Αυτό το περίεργο ελλατήριο τι κάνει;

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #15 στις: 15/07/08, 21:48 »
Eίναι για να σετάρεις το τρεμολο.

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #16 στις: 15/07/08, 21:58 »
Ρε παιδιά, κ εγώ είμαι τρελός φαν του J Beck(είναι απ τους λίγους π θεωρώ ότι αξίζει τον τίτλο gtr hero) και μ'ενδιαφέρει η σύγκριση βιντατζ- 2 ποιντ τρεμ. Εχω μια μεξικανα 70ς στρατ και παραδοξως είναι απίστευτα σταθερη ό,τι και να κάνω με το τρεμ. Εχω χαλαρώσει τις 4 μεσαιες βίδες και εχω βάλει τα ελατήρια σε τετοια θέση, ώστε μπορώ να ρίχνω μια νότα 3-4 ημιτονια και να την ανεβάζω 1-2. Σκεφτόμουν να την άλλαζα με μια στρατ με 2 ποιντ, πιστεύετε αξίζει? Τι διαφορά έχει, εκτός από ότι μπορείς να κάνεις νταιβ μπομπς όσο πάει? Επίσης, δν ξέρω αν είναι οφ τοπικ, αλλά έχει αγοράσει κανεις την american std strat του 2008 να μας κάνει μια παρουσίαση αν αξίζουν αυτές οι μικροβελτιώσεις? Ευχαριστώ



Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #17 στις: 17/07/08, 10:00 »
Ναι ο beck παιζει παπαδες (σιγα το νεο, εδω ο Hendrix με τις πρωτες strat εκανε χειροτερα), αλλα αν νομιζετε οτι αυτα τα κανει με μια απλη normal strat ή με την signature...
To τι βελτιωσεις μπορει να χει η strat του δεν το ξερετε (ακομα κι απο αλλα κραμματα το τρεμολο, lock κλειδια και ενας θεος ξερει τι αλλο), οπως δεν ξερετε επισης και ποσες φορες στο studio κουρδιζει για να επανελθει η κιθαρα σε τελειο κουρδισμα μετα απο διαφορα παιξιματα, καθως βεβαια και το κατα ποσο μπορει να κουρδιζει ακομα και την ωρα που παιζει...
Αλλα δεν μιλαμε για τον beck ή για οποιονδηποτε ημιθεο της κιθαρας. Μιλαμε για κιθαρες για εμας τους απλους θνητους και την αναλογη χρηση που κανει ο καθενας. Προσωπικα εχω δει και ατομα που και να ξεκουρδιζονται δεν το καταλαβαινουν, οποτε περι ορεξεως... κολοκυθοπιτα
Δεν λεω οτι ενα απλο τρεμολο δεν κανει δουλεια, με ενα καλο σεταρισμα κανει και με το παραπανω, αλλα απλα δεν ειναι για οσα μπορεις να κανεις με ενα floyd. Δεν φτιαχτηκε για να αντεχει τοσες "κακουχιες" εξαλλου...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος whocares

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #18 στις: 17/07/08, 10:23 »
αν νομιζετε οτι αυτα τα κανει με μια απλη normal strat ή με την signature...

Σωστος ο φιλος...πραγματι,οι signature απεχουν απο τις πραγματικες κι8αρες π χρησιμοποιει στο live  η και στο στουντιο ο καλλιτεχνης.
Πιο χαρακτηριστικη ισως ειναι η περιπτωση του μαλμστειν ο οποιος λεει οτι , αν χορδιστει σωστα μια στρατ, δεν ξεκουρδιζεται μετα απο χρηση τρεμολ ???
Τεσπα,ευχαριστω για τις απαντησεις σας...τεινω προς floyd rose μαλλον τωρα πια...

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #19 στις: 17/07/08, 10:37 »
αν νομιζετε οτι αυτα τα κανει με μια απλη normal strat ή με την signature...

Σωστος ο φιλος...πραγματι,οι signature απεχουν απο τις πραγματικες κι8αρες π χρησιμοποιει στο live  η και στο στουντιο ο καλλιτεχνης.
Πιο χαρακτηριστικη ισως ειναι η περιπτωση του μαλμστειν ο οποιος λεει οτι , αν χορδιστει σωστα μια στρατ, δεν ξεκουρδιζεται μετα απο χρηση τρεμολ ???
Τεσπα,ευχαριστω για τις απαντησεις σας...τεινω προς floyd rose μαλλον τωρα πια...

  Όλοι μπορούμε να καταλάβουμε ότι οι signature κιθάρες δεν είναι πάντα ''the real thing''... Από την άλλη όμως δεν είναι Θεοί αυτοί που ρυθμίζουν τα όργανα των ανθρώπων αυτών ούτε χρησιμοποιείται καμία διαστημική τεχνολογία ή υλικά. Προτιμώ λοιπόν να πιστεύω τον Malmsteen (όσο κι αν τον αντιπαθώ) παρά να διαιωνίζω την μυθοποίηση των πάντων. Αν μη τι άλλο, στην πρώτη περίπτωση θα προσπαθήσω για κάτι καλύτερο και μόνο σε καλό μπορεί να μου βγεί αυτό...

 Παρεπιπτόντως, εγώ με ένα καλά κομμένο κοκκάλινο nut, σωστό πέρασμα χορδών, λίγο ειδικό λιπαντικό στα μέρη που κινούνται οι χορδές και το μυαλό στο κεφάλι μου δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τη σταθερότητα του κουρδίσματός μου ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 17/07/08, 10:41 από teo.gp »
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #20 στις: 17/07/08, 10:55 »
Μα δεν διαφωνω με οσα λες... Αλλα σαν floyd και παλι δεν θα παιζει  ;D ;D ;D
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Απ: fender 2 point tremolo VS vintage tremolo
« Απάντηση #21 στις: 17/07/08, 10:56 »
Μα δεν διαφωνω με οσα λες... Αλλα σαν floyd και παλι δεν θα παιζει  ;D ;D ;D


Το ξέρω, ούτε εγώ διαφώνησα με όσα έχεις πει μέχρι τώρα ;D ;D ;D
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
18 Απαντήσεις
8229 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/06, 17:19
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
21 Απαντήσεις
12067 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/07, 19:38
από gers
Tremolo block

Ξεκίνησε από Jezus Τα καλύτερα...

9 Απαντήσεις
10847 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/07, 20:25
από gigantas
24 Απαντήσεις
16577 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/02/08, 12:19
από hot_sauce (φλουτσ)
28 Απαντήσεις
11231 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/08, 11:05
από Freedom (modeerf)
6 Απαντήσεις
4622 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/08, 17:02
από fenderiarhs
0 Απαντήσεις
1860 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/08, 08:31
από jkstigma
3 Απαντήσεις
2615 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/08, 18:26
από Johnie Darko
2 Απαντήσεις
2344 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/08, 13:35
από geomos
2 Απαντήσεις
4445 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/15, 15:01
από Μelexdy