Αποστολέας Θέμα: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July  (Αναγνώστηκε 18284 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #25 στις: 11/05/11, 09:12 »
+1 σε αυτά που λέει ο Korgy.

Από εκεί και πέρα γιατί δεν το κάνανε στο ποδοσφαιρικό ΟΑΚΑ να πάει πολύς κόσμος και να μην αναγκάζονται να κάνουν 2 συναυλίες.
Εγώ μόνο στο πάνω διάζωμα βρήκα.Σκατούλες. :(

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #26 στις: 11/05/11, 09:15 »
η συναυλία αυτή απαιτεί κλειστό χώρο λογω των ειδικών κατασκευών
 
βλ. PU.L.S.E  στο comfortably numb και θα καταλάβεις το γιατί...  :)
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #27 στις: 11/05/11, 11:13 »
Ρε παιδιά είναι δυνατόν να εξαντλήθηκαν κιόλας όλα τα εισιτήρια και της δεύτερης  μέρας εκτός των VIP? Τουλάχιστον στο ticketpro λέει ότι μόνο εκείνα είναι διαθέσιμα.
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #28 στις: 11/05/11, 11:31 »
μπορεί να εξαντλήθηκαν αυτά που ήταν να διατεθούν μέσω ίντερνετ...
ένας φίλος μου πριν λίγο πήρε από το ταμείο...

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #29 στις: 11/05/11, 12:22 »

είσαι φαουλ με τη δήλωση σου.
 
εφόσον δεν υπάρχει χώρος καπνιστών σεβάσου αυτούς που δεν καπνίζουν.
 
 

δεν είναι συναυλία αυτή του Waters σαν τις άλλες για να μην πω οτι δεν ειναι ΚΑΝ συναυλία αλλά ένα όνειρο που θα μας κάνει να τσιμπιώμαστε

προφανως δεν καταλαβες τι ειπα οποτε δεν ειμαι καθολου φαουλ ;)

δεν επιτερεπεται το καπνισμα ,δεν παω. αυτο ειπα .
δεν ειπα οτι θα παω και θα καπνιζω με το ζορι.

και επιτελους σεβαστειται και αυτους που καπνιζουν. μην το βλεπετε παντα μονοπλευρα.


 
αν δω καποιους στη συναυλία να καπνίζουν δεν θα έχω κανέναν ηθικό φραγμό να φορέσω την κουκούλα και να τον/την καταδείξω στην smoke police της οργάνωσης.
 



 :down μας πας πολλα χρονια πισω με αυτο που λες.
τελως παντων καλη διασκεδαση.



Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #30 στις: 11/05/11, 12:30 »
και επιτελους σεβαστειτε και αυτους που καπνιζουν. μην το βλεπετε παντα μονοπλευρα.

..εεε δεν καπνίζω δεν σε βλάπτω, καπνίζεις με βλάπτεις... δεν υπάρχει μονόπλευρα δυστυχώς..
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #31 στις: 11/05/11, 12:31 »
και επιτελους σεβαστειται και αυτους που καπνιζουν. μην το βλεπετε παντα μονοπλευρα.
δεν ξέρω αν πιάνει και εμένα αυτό γιατί ξεκαθάρισα μερικώς τη θέση μου αλλά θέλω να πω πως το να μην θέλουμε να καπνίζει κάποιος δίπλα μας και να μας λούζει με καπνό δε σημαίνει πως δεν τον σεβόμαστε...
ίσα ίσα που εκείνη τη στιγμή δεν μας σέβεται αυτός....
σεβαστή η ανάγκη και η κάθε ανάγκη αλλά να ικανοποιείται χωρίς να ενοχλεί τον άλλον....
μακάρι να γινόταν σαν τα walkman...εκεί που είχες δυνατά τη μουσική να έβαζες τα ακουστικά και να καθάριζες...αλλά το τσιγάρο δεν είναι έτσι...

πάντως κρίμα που δεν θα πας για το τσιγάρο...αν έπαιρνες κανά κουτί nicorette κατά τη διάρκεια της συναυλίας? :P
(πολύ καλά κάνεις πάντως αν και κρίμα, αντί να πας με τσαμπουκά και να πεις "σιγά μην χάσω εγώ τη συναυλία για τους μαλ**ες τους άκαπνους" )

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #32 στις: 11/05/11, 12:34 »

 
με κάτι τέτοιο οι 5-6 ώρες μέσα στο στάδιο δεν θα είναι θέμα. φαντασου και να πέταγες για Αυστραλία ή για Κορέα πχ  ;D ;D
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος VaBassix

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Groove..!
    • Προφίλ
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #33 στις: 11/05/11, 20:00 »
Γιουυυυυυυυυπι μολις πριν λιγο ενας φιλος μου μου αγορασε εισητηριο για αρενα για την 2η μερα..και ειχα ανχωθει πως δεν θα βρω...γυσταρωωω! τα λεμε εκει ;D ;D ;D

(σιγα ρε πεδια τι ειναι το καπνισμα μπροστα σε αυτο το θεαμα? εγω θα κρατιομουν και μερες γι αυτο)  ;)

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #34 στις: 09/07/11, 13:52 »
Ποιοί πήγαν χθές; Εντυπώσεις;
Εγώ έμεινα άφωνος! Αμφιβάλω αν θα δώ ποτέ κάτι καλύτερο από αυτό που είδα χθές.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #35 στις: 09/07/11, 14:12 »
Ποιοί πήγαν χθές; Εντυπώσεις;
Εγώ έμεινα άφωνος! Αμφιβάλω αν θα δώ ποτέ κάτι καλύτερο από αυτό που είδα χθές.

Δεν εχεις δει εμενα να παιζω, γι' αυτο το λες... ;D :P

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #36 στις: 09/07/11, 15:23 »
Don't spoil it για όσους θα πάνε σήμερα ή την τρίτη (εγώ :P )
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος kostas80

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 690
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #37 στις: 09/07/11, 19:57 »
παιδάκια spamάρω λίγο ... ελπίζω να μην πειράζει πολύ . 0:)


Φίλος αναζητά εισιτήριο ΑΡΕΝΑΣ για την Τρίτη ....... Όποιος έχει ή ξέρει κάποιον που να του περισσεύει κανένα ας μου στείλει  pm .


Εγώ πήγα αλλά εντυπώσεις θα πω απο Τετάρτη  :P  έτσι για να μη τη σπάμε σ'αυτους που θα πάνε σήμερα ή τρίτη . ;)
www.alfacor.gr  ....  http://www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #38 στις: 09/07/11, 20:42 »
Εμπειρια ζωης να δει κανεις το THE WALL.
Ακομα και χωρις του υπολοιπους FLOYD.
Το θεμα με το οποιο ασχολειται το αλμπουμ, παρολο που εχουν περασει 30+ χρονια απο τη "γεννηση" του, ειναι υπαρκτο και ακομα πιο κατανοητο σημερα.
Oι session μουσικοι εβγαλαν εις περας το εργο τους αξιοπρεπως, ο Waters τελειος και το θεαμα ηταν φανταστικο.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #39 στις: 09/07/11, 21:31 »
Συμφωνώ με YmiRLinG και προτείνω το να υπάρχει μια ένδειξη στην αρχή κάθε post μέλους που πρόκειται να μιλήσει για τη συναυλία (για παράδειγμα "SPOILER" ή "ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ" ή κάτι παρεμφερές) γιατί εδώ δεν πρόκειται για μια απλή συναυλία αλλά για ένα πολυδουλεμένο οπτικοακουστικό show..

Εν τούτοις θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που πήγαν χθες τι έγινε τελικά με τα κινητά και το κάπνισμα.. Προσωπικά το κινητό δεν με απασχολεί (διότι θα πάω κατευθείαν από τη δουλειά με συναδέλφους) αλλά σίγουρα απασχολεί πάρα πολλούς άλλους που θα ήθελαν να επικοινωνούν με τους φίλους τους σχετικά με το που θα συναντηθούν, που βρίσκονται ακριβώς, κλπ.. Οι περισσότεροι από εμάς έχουν πάει σε συναυλίες και γήπεδα και γνωρίζουμε ότι πλέον το κινητό έχει γίνει απαραίτητο αν θέλεις να συναντήσεις το γνωστό σου χωρίς να ψάχνεις μέσα σε εκατοντάδες ή χιλιάδες κόσμου.. Προσωπικά έχω πολλή αγωνία να δω πως το οργανώσανε γιατί αποκλείεται παιδιά από την επαρχεία να έρθουν στο ΟΑΚΑ χωρίς τα κινητά τους ή να δεχθούν να τα αφήσουν κάπου για να τα πάρουν μετά.. Έπειτα ήθελα να ρωτήσω αν στο διάλλειμμα υπάρχει η δυνατότητα για να βγούμε από το γήπεδο εμείς οι καπνιστές ή θα είμαστε όλοι την ώρα μέσα στο κλειστό..

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #40 στις: 09/07/11, 22:31 »
Εξονυχιστικος ελεγχος δεν εγινε, δεν ξερω αν θα γινει το ιδιο και τις αλλες μερες.
Υπηρχε χωρος παραδοσης κινητων κλπ αλλα δεν ξερω κατα ποσο λειτουργησε σωστα.
Για τσιγαρο εβγαινε οποιος ηθελε στο διαλειμμα στις τουαλετες (υπαιθριες) και καπνιζε.
Μεσα ηταν αρκετα καθαρος ο αερας και ειχε και ψυξη.
Δεν ειδα φλας κλπ απο φωτογραφικες να ενοχλουν.
Εγω δεν πηρα τιποτα μαζι μου και δεν μου ελειψε και τιποτα. Χορτασα θεαμα.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #41 στις: 10/07/11, 14:50 »
Πήγα εχθές...Εκστασιασμένος! Δεν έχω λόγια, πραγματικά εμπειρία ζωής...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #42 στις: 11/07/11, 22:09 »
Εγω οφειλω να προσθεσω οτι οσοι θελατε να πατε και δεν πηγατε, καλυτερα να μη δειτε και το DVD...ειδαλλως, δε σας βλεπω να κοιμαστε για αρκετα βραδια τοσο πικρα που θα το μετανιωσετε! ;D

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #43 στις: 11/07/11, 22:22 »
Εγω οφειλω να προσθεσω οτι οσοι θελατε να πατε και δεν πηγατε, καλυτερα να μη δειτε και το DVD...ειδαλλως, δε σας βλεπω να κοιμαστε για αρκετα βραδια τοσο πικρα που θα το μετανιωσετε! ;D


Μπά ρε φίλε, καμία σχέση να το βλέπεις σε μία οθόνη από το να είσαι μέσα και να συμβαίνουν όλα γύρω σου...
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος harrisxr650

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
  • The souls of heaven...Are stars at night..
    • Προφίλ
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #44 στις: 13/07/11, 20:37 »
τι να πω...το χθεσινο..ηταν το καλυτερο live που εχω παρακολουθησει ποτε μου απο οποια πλευρα και να το δω...ηχητικα-κορυφαιο...μουσικα-κορυφαιο...οπτικα-απλα κορυφαιo...συναισθηματικα-κορυφαιο...οργανωτικα-τελειο (αυτο δεν το βαζω κορυφαιο γιατι παντα υπαρζουν περιθωρια βελτιωσης)...
και εξηγουμε...μολις ξεκινησε το show και καθ’ ολη την διαρκεια ενιωθα μια μονιμη ανατριχιλα και παραλυση...ενα πραγμα σαν το κουμπακι στο ραδιο του αυτοκινητου που γραφει ATT μολις το πατας κανει mute...δεν μπορουσα να αρθρωσω λεξη...απλα κοιταζα...και γουσταρα καργα λεμε!!!
the souls of heaven...Are stars at night...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #45 στις: 13/07/11, 20:45 »
Η χθεσινη συναυλια ηταν Υ Π Ε Ρ Ο Χ Η! Αρτιοτατη τεχνικα, απιστευτη μουσικα...ηταν κατι που σιγουρα δεν προκειται να ξαναδω...Εμπειρια ζωης!

Και τα μηνυματα του αξιζαν παρα πολυ!


Καποιες παρατηρησεις:

1) Η κλασσικη συνηθεια του ελληναρα να μη σεβεται κανεναν, υπαρχει ακομα και στις καλυτερες συναυλιες! Ιδιαιτερα στο ανω διαζωμα ορισμενοι νομιζαν πως ηταν μονοι και σηκωνονταν κοβοντας τη θεα αλλων 3-4 ανθρωπων!

2) Το τσιγαρο πηγαινε κι εδινε....

3) Μηπως το αντιληφθηκαν κι αλλοι πως τα ανω διαζωματα ειχαν πολλες φορες μια συνεχομενη ταλαντωση; Ή ηταν δικη μου ιδεα;

4)  Η τεχνικη οργανωση του live ηταν απιστευτη! :D Τεχνολογιες που δε θα δουμε ουτε σε 1204230497023974 χρονια!

5) Ο γιος του Rudess παιζει γαματο hammond!

6) Παρολο που ειχε αρκετα "μασημενα" σημεια το live, αξιζαν τον κοπο γιατι συνεισφεραν στη συνολικη ατμοσφαιρα!

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #46 στις: 13/07/11, 21:04 »
Δέν κρατήθηκα και πήγα και χθές. Την πρώτη μέρα μάλλον ο κόσμος ήταν αρκετά ψαρωμένος και τα τσιγάρα ήταν ελάχιστα. Χθές εκτός του περισσότερου κόσμου είχε και extra ομίχλη όχι από τα ειδικά εφέ αλλά από την κάπνα. Δέν είμαι υπέρ των απαγορεύσεων αλλά την Παρασκευή το φχαριστήθηκα πολύ περισσότερο.
Φυσικά χθές ανακάλυψα και πραγματάκια τα οποία δεν είχε πάρει το μάτι μου την Πρώτη μέρα!!!!!
Φυσικά πάραμένει ό,τι καλύτερο έχω δεί...
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος harrisxr650

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
  • The souls of heaven...Are stars at night..
    • Προφίλ
Απ: Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #47 στις: 13/07/11, 21:10 »
Η χθεσινη συναυλια ηταν Υ Π Ε Ρ Ο Χ Η! Αρτιοτατη τεχνικα, απιστευτη μουσικα...ηταν κατι που σιγουρα δεν προκειται να ξαναδω...Εμπειρια ζωης!

Και τα μηνυματα του αξιζαν παρα πολυ!


Καποιες παρατηρησεις:

1) Η κλασσικη συνηθεια του ελληναρα να μη σεβεται κανεναν, υπαρχει ακομα και στις καλυτερες συναυλιες! Ιδιαιτερα στο ανω διαζωμα ορισμενοι νομιζαν πως ηταν μονοι και σηκωνονταν κοβοντας τη θεα αλλων 3-4 ανθρωπων!

2) Το τσιγαρο πηγαινε κι εδινε....

3) Μηπως το αντιληφθηκαν κι αλλοι πως τα ανω διαζωματα ειχαν πολλες φορες μια συνεχομενη ταλαντωση; Ή ηταν δικη μου ιδεα;

4)  Η τεχνικη οργανωση του live ηταν απιστευτη! :D Τεχνολογιες που δε θα δουμε ουτε σε 1204230497023974 χρονια!

5) Ο γιος του Rudess παιζει γ**ατο hammond!

6) Παρολο που ειχε αρκετα "μασημενα" σημεια το live, αξιζαν τον κοπο γιατι συνεισφεραν στη συνολικη ατμοσφαιρα!


+100000000000
1),2) ασε γιατι τους εβλεπα και μου ερχοταν να τους βρεξω...ειναι μερικοι που μονο την παρτη τους σκεφτονται και τιποτα αλλο...(σημειωση..εγω ημουν αρενα τερμα δεξια και 7-8 μετρα απο την σκηνη ευτηχως σε καποια φαση πεταξαν εξω 2 τυπους που καπνιζαν και μια κοπελα που τραβαγε καμερα).
3) τα πανω διαζωματα παντα εχουν ταλαντωση οταν 20000 κοσμος χοροπηδαει :) δεν ειναι ανησυχιτικο ειναι καθαρα για θεμα ασφαλειας δηλαδη πρεπει να υπαρχει μια ελαστικοτητα στην κατασκευη για να αντεχει τετοιου ειδους ταλαντωσεις .
4)+1000000000
5)δεν τον ξερω τον τυπο αλλα μαμουσε το hammondaki
6)πραγματικα θελω κι αλλο συνολικη ατμοσφαιρα ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 13/07/11, 21:12 από harrisxr650 »
the souls of heaven...Are stars at night...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #48 στις: 14/07/11, 00:29 »
Πραγματικά απίστευτη συναυλία.. A dream came true.. Όνειρο ζωής που περίμενε καρτερικά 15 χρόνια για να εκπληρωθεί.. Δεν έχω λόγια να περιγράψω τις ιδιαιτερότητες του συγκεκριμένου πονήματος ίσως της πιο εφευρετικής μπάντας στο γαλαξία μας και επίσης δεν περίμενα ποτέ ότι θα άκουγα αυτό το δίσκο live με τον Waters μπροστά μου, στα 10 μέτρα να ουρλιάζει στο Don't leave me now.. Εντωμεταξύ, πίστευα ότι χωρίς τον Gilmour θα έχανα το μισό feeling του δίσκου αλλά τελικά αποδείχθηκε ότι ο κιθαρίστας κάλυψε επάξια το κενό του.. Αν μου έλεγαν ότι αυτός που έπαιζε χθες ήταν ο Gilmour δεν θα είχα πρόβλημα να το πιστέψω..

Στιγμές που θα μείνουν για πάντα χαραγμένες στη μνήμη μου:
  • Προσωπικά, η κορύφωση του δίσκου έρχεται στο Bring the boys back home.. Χθες, απλά με έπιασε ανατριχίλα..
  • Το Another Brick in the wall, θεωρώ ότι είναι το πιο αδύναμο κομμάτι του δίσκου, ίσως λόγω του γεγονότος ότι έχει υπερπροβληθεί από τον κάθε πικραμένο (μέχρι και σε μπλούζα διαφήμισης φροντιστηρίου έχω δει γραμμένο το ρεφραίν του).. Χθες όμως αποδόθηκε με πολύ ενέργεια και μπορώ να πω ότι δεν περίμενα να το χαρώ τόσο πολύ..
  • Η σκηνή που έπαιξε στο projector με το κοριτσάκι να κλαίει στην αγκαλιά του στρατιώτη στο Vera ήταν πραγματικά ανατριχιαστική.. Δεν ντρέπομαι να πω ότι δάκρυσα..
  • Θα προτιμούσα στο Hey You, να έβλεπα την μπάντα.. Τρομερό κομμάτι να το ακούς βλέποντας μόνο ένα τοίχο..
  • Απίστευτη έμπνευση οι μάσκες στο Empty Spaces.. Σε μια στιγμή γύρισα πίσω μου και το θέαμα των χιλιάδων οπαδών με τις βουβές μάσκες με καθήλωσε.. Το What shall we do now? ήταν το κερασάκι στη τούρτα και ποτέ δεν κατάλαβα γιατί δεν συμπεριλήφθηκε στο studio δίσκο..
  • Τα απίστευτα σκηνικά και ιδιαίτερα το εφφέ με το ελικόπτερο και τον τεράστιο προβολέα του, τις μεγάλες κούκλες του καθηγητή, της μάνας και της κοπέλας, ο καπνός που κύκλωσε το στάδιο με το που έπεσε ο τοίχος και τα χαρτάκια που έπεφταν σε όλο το Outside the Wall..
  • Και φυσικά το τρομερό μήνυμα στον "τοίχο" που εμφανίστηκε όταν ο Waters απήγγειλε στο "Mother, should I trust this government?" στο Mother.. Όσοι είσασταν στη συναυλία, καταλάβατε τι εννοώ ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 14/07/11, 00:34 από faser »

Αποσυνδεδεμένος VaBassix

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Groove..!
    • Προφίλ
Απ: Roger Waters - The Wall Live in Greece in July
« Απάντηση #49 στις: 14/07/11, 01:18 »
Το μονο που με χαλασε (και δεν θα ασχοληθω με τους τιπους που καπνιζανε και βγαζανε video δεν ξερω τι απο ολα δεν καταλαβαν..) ηταν οτι σε καποια κοματια δεν βλεπαμε τους μουσικους...δηλαδη okey καταλαβαινω ειναι και αυτο μερος του show μπλα μπλα αλλα προσωπηκα εκτος απο το show ειχα και τα ματια μου στους μουσικους οταν επεζαν ...

Well, τι να λεμε ομως τωρα υπερθεαμα !  ;D    ;D ;)



 

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
4310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/03, 12:52
από Braindamaged
1 Απαντήσεις
2138 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/05, 00:38
από TheVrachnoprofiter
38 Απαντήσεις
12812 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/08, 14:56
από Spell@lchemist!
79 Απαντήσεις
23572 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/10, 18:18
από Neikos
6 Απαντήσεις
4802 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/11, 17:34
από Eagle Of Kamelot
4 Απαντήσεις
2477 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/11, 01:04
από whiteguitar
0 Απαντήσεις
1810 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/12, 18:42
από Wickedworld
3 Απαντήσεις
3170 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/12, 15:52
από freemind
37 Απαντήσεις
13417 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/13, 02:23
από Καθόδιος (φλουτσ)
21 Απαντήσεις
7279 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/13, 11:40
από Vaiking