Αποστολέας Θέμα: Ήρθε το ΔΝΤ...  (Αναγνώστηκε 451351 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2425 στις: 11/11/11, 02:25 »
Σε ρυθμο Tool θα το τραγουδας? Τα μετρα δε βγαινουν...
Δεν μπορούσα να βωμολοχήσω για αυτό και το είπα έτσι :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2426 στις: 11/11/11, 09:33 »
Ταραχές; Τις επιζητάνε παιδιά.

Τι έγινε? Μπορούμε να ξετσουτσουρίσουμε τώρα? Είναι σίγουρο ότι υπάρχει πολιτική σταθερότητα οπότε μπορούμε άνευ ρίσκου ν' ασκήσουμε την κενόλογη ψηφοθηρική μας προπαγάνδα?

Πραγματικά, τις προηγούμενες πέντε μέρες τις χάρηκα ρε παιδιά! Ενώ ήταν οι κρισιμότερες μέρες στην μεταπολεμική ιστορία της χώρας, ούτε διαδηλώσεις, ούτε απεργείες, ούτε λαομαζώξεις, ούτε μπαχαλάκηδες... Λες και βρισκόμουν σε άλλη χώρα!
Ε, εντάξει... υπήρχαν κάτι περιφερικές συνάξεις αγωνιστών εν είδει κρυφού σχολείου...
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2427 στις: 11/11/11, 11:46 »
Παράθεση
Νέα κυβέρνηση παπαδήμου. Εντάξει θέλετε κι άλλα ανέκδοτα? 5 μέρες καραγκιόζ μπερντές κι έχουμε επιτέλους πάπα. Ο τυπάκος που ο ΓρΑΠ παρακαλάει εδώ και δύο χρόνια να πάρει μέρος στην κυβέρνησή του κι αυτός αρνείται. Ο καραγκιόζης που θεωρεί καταστροφή το κούρεμα των ομολόγων και ισχυρίζεται πως το χρέος πρέπει να πληρωθεί ολόκληρο. Ο άνθρωπος που μαγείρευε τα greek statistics καλύτερα από όλους, ο εκπρόσωπος των τραπεζιτών που μας έφεραν ως εδώ έγινε πρωθυπουργός. Δάκρυα συγκίνησης στο έθνος. Αλλά ας απλώσουμε το στρατηγικό τραχανά.

(...)H συνέχεια εδώ
http://techiechan.com/?p=1458 (ειναι λιγο μεγαλο αλλα δινει μπολικες πληροφοριες)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2428 στις: 11/11/11, 14:13 »
Ταραχές; Τις επιζητάνε παιδιά.

Τι έγινε? Μπορούμε να ξετσουτσουρίσουμε τώρα? Είναι σίγουρο ότι υπάρχει πολιτική σταθερότητα οπότε μπορούμε άνευ ρίσκου ν' ασκήσουμε την κενόλογη ψηφοθηρική μας προπαγάνδα?

Πραγματικά, τις προηγούμενες πέντε μέρες τις χάρηκα ρε παιδιά! Ενώ ήταν οι κρισιμότερες μέρες στην μεταπολεμική ιστορία της χώρας, ούτε διαδηλώσεις, ούτε απεργείες, ούτε λαομαζώξεις, ούτε μπαχαλάκηδες... Λες και βρισκόμουν σε άλλη χώρα!
Ε, εντάξει... υπήρχαν κάτι περιφερικές συνάξεις αγωνιστών εν είδει κρυφού σχολείου...
Ψηφοθηρία; Δεν υπάρχει πιο εύκολη πολιτική περίοδος για κάποιον που κάνει ψηφοθηρία.Δεν χρειάζεται να επενδύει ούτε σε ταραχές, ούτε σε αναστάτωση. Το ΠΑΣΟΚ έχει εξαφανιστεί από το χάρτη και η ΝΔ έκανε τις περισσότερες λάθος κινήσεις που θα μπορούσε μέσα σε μιά βδομάδα. Αν μάλιστα η καινούργια "μεταβατική" κυβέρνηση αποφασίσει να πάρει και μέτρα, εκεί είναι που αν κάνουν το λάθος και κάνουν εκλογές σε 100 μέρες, θα έχουμε πολύ μεγάλες εκπλήξεις.
Με τις ταραχές βέβαια ξαναμαντρώνεις κόσμο. Του πετάς και το αντίστοιχο μελόδραμα από τα δελτία των 8 ( που αυτή τη φορά θα είναι βέβαια όλα παρώντα, δεν θα απεργεί κανείς και θα καλύπτουν live τις καταστροφές) και ξαναγυρνάνε ήσυχα στο μαντρί. Θα τα δούμε όλα pappou. Στη πορεία.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2429 στις: 11/11/11, 16:40 »
Παράθεση
Νέα κυβέρνηση παπαδήμου. Εντάξει θέλετε κι άλλα ανέκδοτα? 5 μέρες καραγκιόζ μπερντές κι έχουμε επιτέλους πάπα. Ο τυπάκος που ο ΓρΑΠ παρακαλάει εδώ και δύο χρόνια να πάρει μέρος στην κυβέρνησή του κι αυτός αρνείται. Ο καραγκιόζης που θεωρεί καταστροφή το κούρεμα των ομολόγων και ισχυρίζεται πως το χρέος πρέπει να πληρωθεί ολόκληρο. Ο άνθρωπος που μαγείρευε τα greek statistics καλύτερα από όλους, ο εκπρόσωπος των τραπεζιτών που μας έφεραν ως εδώ έγινε πρωθυπουργός. Δάκρυα συγκίνησης στο έθνος. Αλλά ας απλώσουμε το στρατηγικό τραχανά.

(...)H συνέχεια εδώ
http://techiechan.com/?p=1458 (ειναι λιγο μεγαλο αλλα δινει μπολικες πληροφοριες)



Kαλο, με πολυ πιθανα σεναρια, αν και φοβαμαι οτι μπορει να υπαρξουν ακομα χειροτερα...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2430 στις: 11/11/11, 17:17 »
ακουστηκε οτι ο βενιζελος δεν θα ειναι στη νεα κυβερνηση....αποφασισε να ακουλουθησει το ονειρο του και να γινει τραγουδιστης σε metal συγκροτημα....ηδη εκανε και ενα live...η καμερα μας βρεθηκε εκει...



Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2431 στις: 11/11/11, 17:18 »
ακουστηκε οτι ο βενιζελος δεν θα ειναι στη νεα κυβερνηση....αποφασισε να ακουλουθησει το ονειρο του και να γινει τραγουδιστης σε metal συγκροτημα....ηδη εκανε και ενα live...η καμερα μας βρεθηκε εκει...

http://www.youtube.com/watch?v=KRu-cPeOCYU



Εγινε classic ηδη...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2432 στις: 11/11/11, 17:31 »
Παράθεση
Νέα κυβέρνηση παπαδήμου. Εντάξει θέλετε κι άλλα ανέκδοτα? 5 μέρες καραγκιόζ μπερντές κι έχουμε επιτέλους πάπα. Ο τυπάκος που ο ΓρΑΠ παρακαλάει εδώ και δύο χρόνια να πάρει μέρος στην κυβέρνησή του κι αυτός αρνείται. Ο καραγκιόζης που θεωρεί καταστροφή το κούρεμα των ομολόγων και ισχυρίζεται πως το χρέος πρέπει να πληρωθεί ολόκληρο. Ο άνθρωπος που μαγείρευε τα greek statistics καλύτερα από όλους, ο εκπρόσωπος των τραπεζιτών που μας έφεραν ως εδώ έγινε πρωθυπουργός. Δάκρυα συγκίνησης στο έθνος. Αλλά ας απλώσουμε το στρατηγικό τραχανά.

(...)H συνέχεια εδώ
http://techiechan.com/?p=1458 (ειναι λιγο μεγαλο αλλα δινει μπολικες πληροφοριες)



Kαλο, με πολυ πιθανα σεναρια, αν και φοβαμαι οτι μπορει να υπαρξουν ακομα χειροτερα...

Bασικα στις προβλεψεις του μου τα χαλαει λιγο..Ειμαι πολυ πιο απαισιοδοξος, ιστορικα τουλαχιστον τεοιες συνθηκες οδηγησαν στις χειροτερες των καταστασεων..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2433 στις: 11/11/11, 18:00 »
ακουστηκε οτι ο βενιζελος δεν θα ειναι στη νεα κυβερνηση....αποφασισε να ακουλουθησει το ονειρο του και να γινει τραγουδιστης σε metal συγκροτημα....ηδη εκανε και ενα live...η καμερα μας βρεθηκε εκει...

http://www.youtube.com/watch?v=KRu-cPeOCYU


χαχαχαχα.... :D
Η ομοιότητα είναι απίστευτη.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2434 στις: 11/11/11, 20:52 »
Ταραχές; Τις επιζητάνε παιδιά.

Τι έγινε? Μπορούμε να ξετσουτσουρίσουμε τώρα? Είναι σίγουρο ότι υπάρχει πολιτική σταθερότητα οπότε μπορούμε άνευ ρίσκου ν' ασκήσουμε την κενόλογη ψηφοθηρική μας προπαγάνδα?

Πραγματικά, τις προηγούμενες πέντε μέρες τις χάρηκα ρε παιδιά! Ενώ ήταν οι κρισιμότερες μέρες στην μεταπολεμική ιστορία της χώρας, ούτε διαδηλώσεις, ούτε απεργείες, ούτε λαομαζώξεις, ούτε μπαχαλάκηδες... Λες και βρισκόμουν σε άλλη χώρα!
Ε, εντάξει... υπήρχαν κάτι περιφερικές συνάξεις αγωνιστών εν είδει κρυφού σχολείου...
Ψηφοθηρία; Δεν υπάρχει πιο εύκολη πολιτική περίοδος για κάποιον που κάνει ψηφοθηρία.Δεν χρειάζεται να επενδύει ούτε σε ταραχές, ούτε σε αναστάτωση. Το ΠΑΣΟΚ έχει εξαφανιστεί από το χάρτη και η ΝΔ έκανε τις περισσότερες λάθος κινήσεις που θα μπορούσε μέσα σε μιά βδομάδα. Αν μάλιστα η καινούργια "μεταβατική" κυβέρνηση αποφασίσει να πάρει και μέτρα, εκεί είναι που αν κάνουν το λάθος και κάνουν εκλογές σε 100 μέρες, θα έχουμε πολύ μεγάλες εκπλήξεις.
Με τις ταραχές βέβαια ξαναμαντρώνεις κόσμο. Του πετάς και το αντίστοιχο μελόδραμα από τα δελτία των 8 ( που αυτή τη φορά θα είναι βέβαια όλα παρώντα, δεν θα απεργεί κανείς και θα καλύπτουν live τις καταστροφές) και ξαναγυρνάνε ήσυχα στο μαντρί. Θα τα δούμε όλα pappou. Στη πορεία.

Χα χα χα χα, άπαικτο Μάκη! Ποιούς να μαντρώσεις δηλ, τους μαντρωμένους? Εδώ είχαν ευκαιρία να ξεμαντρωθούν πέντε ολόκληρες μέρες στις οποίες άλλαξε εντελώς το προφίλ της Ευρώπης και είχαν βάλει όλοι τον αυτόματο σε ass safe mode!

 :roll
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2435 στις: 12/11/11, 01:56 »
Ταραχές; Τις επιζητάνε παιδιά.

Τι έγινε? Μπορούμε να ξετσουτσουρίσουμε τώρα? Είναι σίγουρο ότι υπάρχει πολιτική σταθερότητα οπότε μπορούμε άνευ ρίσκου ν' ασκήσουμε την κενόλογη ψηφοθηρική μας προπαγάνδα?

Πραγματικά, τις προηγούμενες πέντε μέρες τις χάρηκα ρε παιδιά! Ενώ ήταν οι κρισιμότερες μέρες στην μεταπολεμική ιστορία της χώρας, ούτε διαδηλώσεις, ούτε απεργείες, ούτε λαομαζώξεις, ούτε μπαχαλάκηδες... Λες και βρισκόμουν σε άλλη χώρα!
Ε, εντάξει... υπήρχαν κάτι περιφερικές συνάξεις αγωνιστών εν είδει κρυφού σχολείου...
Ψηφοθηρία; Δεν υπάρχει πιο εύκολη πολιτική περίοδος για κάποιον που κάνει ψηφοθηρία.Δεν χρειάζεται να επενδύει ούτε σε ταραχές, ούτε σε αναστάτωση. Το ΠΑΣΟΚ έχει εξαφανιστεί από το χάρτη και η ΝΔ έκανε τις περισσότερες λάθος κινήσεις που θα μπορούσε μέσα σε μιά βδομάδα. Αν μάλιστα η καινούργια "μεταβατική" κυβέρνηση αποφασίσει να πάρει και μέτρα, εκεί είναι που αν κάνουν το λάθος και κάνουν εκλογές σε 100 μέρες, θα έχουμε πολύ μεγάλες εκπλήξεις.
Με τις ταραχές βέβαια ξαναμαντρώνεις κόσμο. Του πετάς και το αντίστοιχο μελόδραμα από τα δελτία των 8 ( που αυτή τη φορά θα είναι βέβαια όλα παρώντα, δεν θα απεργεί κανείς και θα καλύπτουν live τις καταστροφές) και ξαναγυρνάνε ήσυχα στο μαντρί. Θα τα δούμε όλα pappou. Στη πορεία.

Χα χα χα χα, άπαικτο Μάκη! Ποιούς να μαντρώσεις δηλ, τους μαντρωμένους? Εδώ είχαν ευκαιρία να ξεμαντρωθούν πέντε ολόκληρες μέρες στις οποίες άλλαξε εντελώς το προφίλ της Ευρώπης και είχαν βάλει όλοι τον αυτόματο σε ass safe mode!

 :roll
Κάτι τελευταίες δημοσκοπήσεις που δίναν 37% και στους δύο μαζί για παράδειγμα. Εσύ δεν νομίζεις δηλαδή ότι τους φύγανε πολλά πρόβατα από το μαντρί;
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2436 στις: 12/11/11, 02:15 »
Πάντως είτε έτσι , είτε αλλοιώς πάλι εμείς θα κερδίσουμε!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Tempus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2437 στις: 12/11/11, 09:47 »
Παράθεση
Νέα κυβέρνηση παπαδήμου. Εντάξει θέλετε κι άλλα ανέκδοτα? 5 μέρες καραγκιόζ μπερντές κι έχουμε επιτέλους πάπα. Ο τυπάκος που ο ΓρΑΠ παρακαλάει εδώ και δύο χρόνια να πάρει μέρος στην κυβέρνησή του κι αυτός αρνείται. Ο καραγκιόζης που θεωρεί καταστροφή το κούρεμα των ομολόγων και ισχυρίζεται πως το χρέος πρέπει να πληρωθεί ολόκληρο. Ο άνθρωπος που μαγείρευε τα greek statistics καλύτερα από όλους, ο εκπρόσωπος των τραπεζιτών που μας έφεραν ως εδώ έγινε πρωθυπουργός. Δάκρυα συγκίνησης στο έθνος. Αλλά ας απλώσουμε το στρατηγικό τραχανά.

(...)H συνέχεια εδώ
http://techiechan.com/?p=1458 (ειναι λιγο μεγαλο αλλα δινει μπολικες πληροφοριες)



Μα τι λες τώρα..Οι τραπεζίτες είναι οι ευεργέτες μας..Αυτοί καλύτερα από όλους κατέχουν την εξειδικευμένη τεχνοκρατική γνώση για το πώς θα έρθει η ανάπτυξη μας, πόσο θα συρρικνωθεί ο φύσει παρασιτικός δημόσιος τομέας, πόση απόδοση θα φέρει η μείωση κονδυλίων σε υγεία, παιδεία και κοινωνικό κράτος, πώς θα μεταβούμε σε 100% ιδιωτική ασφάλιση, πώς θα απελευθερωθεί πλήρως η αγορά εργασίας για να περάσουμε από την αναξιοκρατία στην παραγωγικότητα και πώς θα αποκαταστήσουμε την υπόληψή μας πληρώνοντας το χρέος μέχρι τελευταίας δεκάρας. Η μοναδική μας ελπίδα ώστε να ανακάμψουμε και να μπορέσουμε κάποιο Σάββατο πρωί που θα έχουμε ρεπό να πάμε να αγοράσουμε plasma TV και αυτοκίνητο SUV (όσοι έχουμε προσαρμοστεί στην ανάπτυξη).

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2438 στις: 13/11/11, 19:03 »
Κάτι τελευταίες δημοσκοπήσεις που δίναν 37% και στους δύο μαζί για παράδειγμα. Εσύ δεν νομίζεις δηλαδή ότι τους φύγανε πολλά πρόβατα από το μαντρί;


Αααααααααααααα!!! Αυτό εννοείς με την λέξη "ξεμάντρωμα"? Το να φύγουν από το ένα μαντρί και να πάνε στο άλλο?

Συγγνώμη, παρεξήγηση.... Εγώ εννοούσα κάτι σαν αυτό:
http://www.enet.gr/?i=news.el.kosmos&id=325513#

Πρόβατα δηλ που αντί να βελάζουν προβαίνουν σε πράξεις!

Συγγνώμη λάθος. Έχω συνηθίσει να ονομάζω την "πολιτική" με τον ορισμό που γράφουν τα βιβλία...

Και τον "φασισμό" επίσης...

Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2439 στις: 13/11/11, 21:50 »
Χμμμ... Το χα προτεινει εδω και αρκετους μηνες σαν τροπο λυσης / αντιδρασης.
Δεν ειδα τοτε κανεις να το θεωρησε καλη ιδεα...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2440 στις: 14/11/11, 01:03 »
Κάτι τελευταίες δημοσκοπήσεις που δίναν 37% και στους δύο μαζί για παράδειγμα. Εσύ δεν νομίζεις δηλαδή ότι τους φύγανε πολλά πρόβατα από το μαντρί;


Αααααααααααααα!!! Αυτό εννοείς με την λέξη "ξεμάντρωμα"? Το να φύγουν από το ένα μαντρί και να πάνε στο άλλο?

Συγγνώμη, παρεξήγηση.... Εγώ εννοούσα κάτι σαν αυτό:
http://www.enet.gr/?i=news.el.kosmos&id=325513#

Πρόβατα δηλ που αντί να βελάζουν προβαίνουν σε πράξεις!

Συγγνώμη λάθος. Έχω συνηθίσει να ονομάζω την "πολιτική" με τον ορισμό που γράφουν τα βιβλία...

Και τον "φασισμό" επίσης...
Κοίταξε παππού. Εγώ εννοώ αυτό που εννοώ. Αν θέλεις να κάνεις σχόλιο πάνω σε αυτό που εννοώ, έχει καλώς. Εσύ εννοείς ότι εννοείς και καλά το εννοείς. Αν θέλεις να συννενοηθούμε πρέπει να αντιληφθούμε τι εννοώ και τι εννοείς. Με νόησες; Πιστεύω ναι γιατί είσαι νοήμων.
Και μιάς και υπάρχει κατανόηση ας πάμε και παρακάτω.

Ωραία αυτά τα ακτιβιστικά που συμβαίνουν εις την Αμέρικα. Αν έχεις διεύθυνση αντίστοιχης τράπεζας στην Αθήνα, στείλ'την . Αν σκοπεύεις να ανοίξεις εσύ τέτοια τράπεζα, κάν'το. Μέχρι τότε τρεις λαλούν και δυό χορεύουν.

Τέλος το να φύγεις από ένα μαντρί , είναι ξεμάντρωμα. Το να μπεις σε ένα άλλο μαντρί είναι μάντρωμα. Το να επισκέπτεσαι όποιο μαντρί σου καπνίσει χωρίς να αναλαμβάνεις υποχρεώσεις και μαντριακές ταυτότητες, είναι ...ξενοδοχείο. Άμα σου κάνουνε τα γούστα κάθεσαι. Άμα δεν στα κάνουνε φεύγεις. Ενώ μέχρι σήμερα ίσχυε ότι καθόσουνα στη τρώγλη, που δεν αλλάζανε σεντόνια και μαξιλάρια ποτέ και ήσουν με σκυμμένο το κεφάλι σαν τον φοβισμένο του Λαζόπουλου, έδινες τα ωραία σου "λεφτά" και σε βρίζανε κι από πάνω. Αυτό έχει αλλάξει. Και είναι πρωτόγνωρο για την Ελλάδα από το 74 και μετά. Να κάτι καινούργιο γαι την Ελλάδα που ισχύει κιόλας. Τώρα για τις συνεταιριστικές τράπεζες, στο ξαναλέω. Άνοιξε εσύ μιά τέτοια και θα είμαι ο πρώτος που θα ανοίξει λογαριασμό.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2441 στις: 14/11/11, 10:19 »
Τώρα για τις συνεταιριστικές τράπεζες, στο ξαναλέω. Άνοιξε εσύ μιά τέτοια και θα είμαι ο πρώτος που θα ανοίξει λογαριασμό.

Μα..... υπάρχει ήδη, δεν χρειάζεται ν' ανοίξουμε κι άλλη! Αυτό μας έλειπε τώρα να δημιουργούμε καινούριο σχήμα για τον καθένα που το ζητάει. Συνεταιρισμός σημαίνει συνεργασία. Όποιος επιθυμεί εξατομίκευση μπορεί να απευθυνθεί σ' ένα μαντρί.

EDIT: Ας το κανω κι εγω μιας και ειναι της μοδας! Παππουλη, οικονομολογαρα μου, ακομα περιμενουμε το Γλυξμπουργκ να μας κυβερνησει, συμφωνα με τις προβλεψεις σου προ μερικων μηνων. Μονο που τον υπολογιζες κατα τον Οκτωβρη του 10... εξακολουθεις να διατεινεσαι πως ξερεις τα μελλουμενα?? Σιγουρα παντως ξερεις προβλεψεις τα συστατικα μιας καλης σοδειας...αλλα μεχρι εκει μονο. Ασε λοιπον τις πατατες και πιασε την πατατα καλυτερα.

Jimi, τον Οκτώβρη υπολόγιζα, όχι τον Οκτώβρη του 10.

Αν επιθυμείς να κάνεις μαθήματα κιθαρομαντείας - χορδομαντείας θα σου κάνω σκόντο...
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2442 στις: 14/11/11, 11:28 »
Τώρα για τις συνεταιριστικές τράπεζες, στο ξαναλέω. Άνοιξε εσύ μιά τέτοια και θα είμαι ο πρώτος που θα ανοίξει λογαριασμό.

Μα..... υπάρχει ήδη, δεν χρειάζεται ν' ανοίξουμε κι άλλη! Αυτό μας έλειπε τώρα να δημιουργούμε καινούριο σχήμα για τον καθένα που το ζητάει. Συνεταιρισμός σημαίνει συνεργασία. Όποιος επιθυμεί εξατομίκευση μπορεί να απευθυνθεί σ' ένα μαντρί.

EDIT: Ας το κανω κι εγω μιας και ειναι της μοδας! Παππουλη, οικονομολογαρα μου, ακομα περιμενουμε το Γλυξμπουργκ να μας κυβερνησει, συμφωνα με τις προβλεψεις σου προ μερικων μηνων. Μονο που τον υπολογιζες κατα τον Οκτωβρη του 10... εξακολουθεις να διατεινεσαι πως ξερεις τα μελλουμενα?? Σιγουρα παντως ξερεις προβλεψεις τα συστατικα μιας καλης σοδειας...αλλα μεχρι εκει μονο. Ασε λοιπον τις πατατες και πιασε την πατατα καλυτερα.

Jimi, τον Οκτώβρη υπολόγιζα, όχι τον Οκτώβρη του 10.

Αν επιθυμείς να κάνεις μαθήματα κιθαρομαντείας - χορδομαντείας θα σου κάνω σκόντο...
Δώσε ένα link βρε χριστιανέ μου και για εμάς τους απληροφόρητους. Αυτό σου λέω...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2443 στις: 15/11/11, 18:11 »
http://www.cosmo.gr/Epikairotita/Ellada/Politiki/101-stelexh-toy-pasok-kata-ths-kyvernhshs-papadhmoy.1495793.html

Τωρα το θυμηθηκαν αυτοι...
Για να δουμε, θα κανουν πραξη οσα λενε ή θα μεινουν στις δηλωσεις;
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2444 στις: 17/11/11, 20:32 »
Λέω να μαζέψουμε άλλες 200.000 και να πάμε να βελάξουμε όλοι μαζί στις 17, επί τη ευκαιρία της επαιτίου....

Ας μην υπερβάλουμε.Δεν έγκειται αποκλειστικά στο "βέλαγμα" η χρησιμότητα τέτοιων επετείων καλέ μου φίλε.
Δραστηριότητες όπως "σπάσε το κεφάλι του πασόκου της γειτονιάς σου" έχουν εισαχθεί ήδη στο πρόγραμμα.Έχε το στα υπόψιν.


Μπα.... νομίζω πως το έργο που θα παιχτεί στις 17 θα είναι "η σιωπή των αμνών"!


Τελικά ποιά ταινία παίχτηκε σήμερα? Δεν μπόρεσα να πάω στις αίθουσες!

Εν τω μεταξύ μια απάντηση σε όσους έλεγαν ότι η Ευρωπη είναι ξοφλημένη:
http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_17/11/2011_415260

Απλό το σχέδιο: Το ένα μέλος της τρόικας δανείζει το άλλο για να δανείσει το τρίτο για να δανείσει τις εθνικές οικονομίες. Έτσι η Ευρώπη σώνεται με δικές της δυνάμεις αλλά και παγκοσμια συμμετοχή!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2446 στις: 19/11/11, 12:51 »
Johnie, στον νόμο εναρμόνισης του Ελληνικού πτωχευτικού δικαίου με αυτό των ΗΕ (Αγγλικό δίκαιο) για την διασυνοριακή πτώχευση αναφέρεται: "Στον βαθμό που διάταξη του παρόντος νόμου συγκρούεται με υποχρέωση του Ελληνικού κράτους, που απορρέει από οποιαδήποτε συνθήκη ή άλλης μορφής συμφωνία στην οποία έχει συμβληθεί με ένα ή περισσότερα κράτη, οι όροι της συνθήκης ή της συμφωνίας υπερισχύουν"

Το τι σημαίνει αυτό ας το αναλύσει κάποιος που έχει σχέση με το Εμπορικό δίκαιο...

Η δική μου απορία - λόγω του ότι ή μας δουλεύουν ή αυτοί που σχολιάζουν δεν ξέρουν που να πάνε με τα τέσσερα - είναι η εξής: Εφόσον το νόμισμα "δραχμή" δεν υφίσταται πλέον, η ρήση "επιστροφή στη δραχμή" είναι άνευ λογικής. Σε ποιά δραχμή? Αν "κόψουμε" νέο νόμισμα μπορούμε να το ονομάσουμε "νέα δραχμή" ή "ζαβαρακατρανέμια" ή με οποιοδήποτε άλλο όνομα έρθει στο κεφάλι του εκάστοτε υπουργού οικονομικών, αλλά όχι "δραχμή" λόγω του ότι αυτό το νόμισμα έχει πεθάνει και ως γνωστόν οι νεκροί δεν ανασταίνονται παρά μόνο παρουσίας μεταφυσικών όντων.

Σ' αυτήν την περίπτωση ποία θα είναι η σχέση της "Δραχμής" με την "Νέα δραχμή" ή με την "Ζαβαρακατρανέμια" ή με την οποιαδήποτε  άλλη ονομασία? Μήπως θα είναι ανάλογη με την σχέση της με το Ευρώ?

Επίσης: Ένα δάνειο που έχω πάρει σε γιέν το 1999 ακόμα σε γιέν το πληρώνω, παρόλο που από το 2001 κυκλοφορώ με Ευρώ. Δηλ παράνομο είναι να το πληρώνω σε γιέν? Υπάρχει κάποιο δικαστήριο το οποίο θα μου πει ότι εφόσον το υπέγραψα σε γιέν μπορώ να το αποπλρώσω με βάση το ευρώ ή τις νέες δραχμές?

Αυτές ήταν οι απορίες μου, κι αν κάποιος δημοσιγραφίζων μπορέσει να μου τις απαντήσει θα του χρωστάω χάρη!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2447 στις: 19/11/11, 16:07 »
Η δική μου απορία - λόγω του ότι ή μας δουλεύουν ή αυτοί που σχολιάζουν δεν ξέρουν που να πάνε με τα τέσσερα - είναι η εξής: Εφόσον το νόμισμα "δραχμή" δεν υφίσταται πλέον, η ρήση "επιστροφή στη δραχμή" είναι άνευ λογικής. Σε ποιά δραχμή? Αν "κόψουμε" νέο νόμισμα μπορούμε να το ονομάσουμε "νέα δραχμή" ή "ζαβαρακατρανέμια" ή με οποιοδήποτε άλλο όνομα έρθει στο κεφάλι του εκάστοτε υπουργού οικονομικών, αλλά όχι "δραχμή" λόγω του ότι αυτό το νόμισμα έχει πεθάνει και ως γνωστόν οι νεκροί δεν ανασταίνονται παρά μόνο παρουσίας μεταφυσικών όντων.

Σ' αυτήν την περίπτωση ποία θα είναι η σχέση της "Δραχμής" με την "Νέα δραχμή" ή με την "Ζαβαρακατρανέμια" ή με την οποιαδήποτε  άλλη ονομασία? Μήπως θα είναι ανάλογη με την σχέση της με το Ευρώ?

Επίσης: Ένα δάνειο που έχω πάρει σε γιέν το 1999 ακόμα σε γιέν το πληρώνω, παρόλο που από το 2001 κυκλοφορώ με Ευρώ. Δηλ παράνομο είναι να το πληρώνω σε γιέν? Υπάρχει κάποιο δικαστήριο το οποίο θα μου πει ότι εφόσον το υπέγραψα σε γιέν μπορώ να το αποπλρώσω με βάση το ευρώ ή τις νέες δραχμές?

Αυτές ήταν οι απορίες μου, κι αν κάποιος δημοσιγραφίζων μπορέσει να μου τις απαντήσει θα του χρωστάω χάρη!


Θα στις απαντησω εγω που τα ξερω ολα.

Ετος 2012, σεναριο επιστροφης στη δραχμη. Ολες οι απαντησεις, εκλαικευμενα και ευληπτα:

1) Το ονομα δραχμη ειναι πολυ ωραιο για τους αυτοχθονες, γιατι επειδη την ειχε ο Περικλης και η γιαγια τους σκεφτονται ανακλαστικα: ε, με αυτο το ονομα παλια ο Περικλης εκανε θαυματα, αρα καλυτερα απο τωρα θα ειναι. Ενω αν το πουμε νεο Ταλαντο η Greek Ovolos η νοτιο Ευρω θα σκεφτονται ολοι οτι την πατησαν. Νεα δραχμη λοιπον. Ευρωδραχμη, Eurodrachma.


2) για το δανειο. Αν δεν ειμαστε στο ευρω ειναι 100% σιγουρο οτι θα αδυνατεις να το πληρωνεις (αν ζεις και πληρωνεσαι εδω με το τοπικο νομισμα). Ετσι και αλλιως θα χρειαζεσαι περιπου 1.000.000.000 δραχμες ημερησιως για πετρελαιο η ρευμα και περι τα 5 τρις δρχ για το εισαγομενο εμβολιο ανεμοβλογιας του παιδιου σου, που θα αντιστοιχουν σε δραχμικους μισθους 648 ετων.
Απο κει και περα, οι πληρωμες που θα δεχομαστε επισημως ειναι 2 ειδων (για λιγο, σιγα σιγα θα μεινει μονο η πληρωμη σε δραχμες). Θα πληρωνεις λοιπον το δανειο σε ευρω η σε δραχμες με την τρεχουσα επισημη ισοτιμια μετατροπης που θα "κλειδωθει" (και θα αναπροσαρμοζεται πιθανως καπου καπου). Η πιατσα βεβαια θα δεχεται πληρωμες και σε χρυσο, οικοπεδα, ερωτικες χαρες, νεφρα, σπιτακια, τενεκεδες λαδι, χειρονακτικες εργασιες κλπ. Θα εισαι τρελος να πληρωσεις στην τραπεζα ευρω, αφου θα τα αλλαζεις στη γειτονια σε δραχμες πολυ καλυτερα απο την επισημη ισοτιμια.


3) Η ισοτιμια. Πχ θα ξεκινησουμε με 1 νεα δραχμη = 12374 ευρω η 102948 δραχμες = 1 σεντ. Αυθαιρετο ειναι. Αναλογα με το ποσο θεσεις την ισοτιμια, θα κοψεις περισσοτερες η λιγοτερες για να βγαλεις το συνολο. Φυσικα στην πιατσα η τιμη (οπως και στη ρωσια, αλβανια κλπ) θα ειναι μιλια μακρια απο την επισημη και με 5 ευρω θα μπορεις να γμς και να δρνς (μεταφορικα και κυριολεκτικα). Λογικα επισημως θα θεσουμε μια ισοτιμια "εθνικης ανατασης". Αν βαλουμε τη νεα ισοτιμια 340 δρχ=1 ευρω (οπως παλια) πρεπει να τυπωσουμε πολυ λιγες για να το κρατησουμε (αφου τα ευρω που εχουν μεινει πια να ανηκουν πραγματικα στο κρατος μας ειναι ελαχιστα). Αρα θα το παμε στο 1500 δρχ=1 ευρω (πχ 5 φορες πιο ξεφτιλισμενη απο οτι οταν μπηκαμε), να τυπωσουμε πολλες να παιρνεις στα χερια σου μπολικες να γουσταρεις. Αλλα οχι και πολυ πιο πανω να φαινεται πληθωρισμενη/ξεφτιλισμενη.

4) Η ισοτιμια με αλλα νομισματα. Για να κρατηθει μια λογικη ισοτιμια με το γιεν, ρουβλι, δολλαριο θα πρεπει το κρατος καθημερινα να αγοραζει 1 τρις δολλαρια, να πουλαει μισο δις γιεν κλπ ωστε να πολεμαει την κερδοσκοπια των κολοσσων και των κρατων επι των συναλλαγματικων ισοτιμιων.Επειδη δεν εχουμε συναλλαγματικα αποθεματα ουτε για να αγορασουμε 1 κιλο ρωσικο χαβιαρι με ρουβλια το γιεν θα κανει 1 τετρακις δραχμες σε λιγο καιρο.


Τωρα που το σκεφτομαι και μονο εξαιτιας του 4 ειναι αδυνατο να επιβιωσουμε ως κυριως εισαγωγικη χωρα (σε Gibson και αλλα ειδη πρωτης αναγκης) ουτε μιση μερα.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/11/11, 16:19 από monoxeiras »
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2448 στις: 21/11/11, 10:37 »
Εφόσον αποδείχθηκε ότι ξέρεις τα πάντα Μονόχειρα, για εξήγησέ μου και μια άλλη απορία που έχω σχετικά με την παράθεση του Johnie:

http://tvxs.gr/news/egrapsan-eipan/o-gioynker-molis-eipe-megalytero-psema-gia-elliniko-xreos-i-mipos-oxi


Είναι αλήθεια ότι το Ελληνικό δίκαιο επιτρέπει στο κράτος μας να μετατρέψει την ρήτρα των ομολόγων από ευρώ σε ευρωδραχμές και κατόπιν με απανωτές υποτιμήσεις της ευρωδραχμής να μετατρέψει τα δάνεια δισεκατομυρίων ευρώ σε αποπληρωμή μιας τσιχλόφουσκας? Διότι κάτι τέτοιο υπονοείται στο άρθρο.

Πράγμα το οποίο μου φαίνεται και ολωσδιόλου παράλογο, καθόσον μια πτωχευμένη χώρα θεωρείται πτωχευμένη διότι δεν μπορεί να αποπληρωσει τίποτα και με κανένα τρόπο. Είτε σε ευρώ είτε σε ευρωδραχμές. Επίσης, όταν πτωχεύσει, οι δανειστές θα πάρουν τα δανεικά από τις ασφαλιστικές εταιρείες οπότε δεν υπάρχει και λόγος να τα ξαναπάρουν από την χώρα.

Από την άλλη η μόνη διαφορά του παλιού Ελληνικού πτωχευτικού δικαίου από το Αγγλικό που έχω επισημάνει προσωπικά, είναι ότι το δεύτερο διευκολύνει την δράση του συνδίκου της πτώχευσης. Όχι ότι στο παλιό δίκαιο δεν υπάρχει αυτός ο σύνδικος...

Πουθενά δεν έχω δει αναφορά σε τι νόμισμα θα πληρωθεί (τοπικό ή διεθνές) το χρέος το οποίο δεν μπορεί έτσι κι αλλιώς να πληρωθεί σε κατάσταση πτώχευσης.

Πες μου Μονόχειρ...
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ήρθε το ΔΝΤ...
« Απάντηση #2449 στις: 21/11/11, 14:26 »
!

Οποιος πραγματικα ενδιαφερεται, ας ακουσει ΟΛΗ την συνεντευξη. Εχει παρα πολλες απαντησεις σε πιθανα ερωτηματα περι κρισης, μνημονιου, συμβασεων, εναλλακτικων κτλ.

People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
21 Απαντήσεις
7985 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/03, 21:36
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
ΗΡΘΕ Ο ΙΟΡΔΑΝΗΣ!

Ξεκίνησε από bartatilas « 1 2 » Βιβλίο Εντυπώσεων

26 Απαντήσεις
9966 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/03, 13:10
από jagmaster
10 Απαντήσεις
4206 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/05, 13:20
από Stergios Kourou
1 Απαντήσεις
3917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 13:31
από Tanglewood
28 Απαντήσεις
10261 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/10, 19:12
από adr1anos
Roland GR-55 Ηρθε!

Ξεκίνησε από elrich « 1 2 3 » Εφέ

51 Απαντήσεις
16357 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/11, 19:05
από denisgiann
14 Απαντήσεις
5532 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/11, 14:00
από Johnkokk
22 Απαντήσεις
6940 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/12, 13:36
από Xtasy
0 Απαντήσεις
1186 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/20, 22:12
από diji grampsas
0 Απαντήσεις
779 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/07/23, 02:10
από diji grampsas