Ψηφοφορία

ΤΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΣΑΣ;

ΤΑΧΥΤΗΤΑ....ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΩΤΙΑ Η ΤΑΣΤΙΕΡΑ
4 (2.5%)
ΜΕΛΩΔΙΚΟΣ ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ
90 (55.6%)
ΜΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΙΖΕΙ 2 ΝΟΤΕΣ
58 (35.8%)
ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟ ΣΟΛΟ ΑΠΟ ARPEGGIO ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΛΙΜΑΚΕΣ ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΠΑΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ
9 (5.6%)
ΠΕΝΤΑΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΕΝΤΑΤΟΝΙΚΗ...ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ "ΧΤΥΠΗΘΩ"
1 (0.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 152

Αποστολέας Θέμα: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;  (Αναγνώστηκε 32478 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CADMUS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #50 στις: 11/08/06, 09:27 »
Κάθεστε και πιάνετε ο καθένας τον αγαπημένο του κιθαρίστα ξεχωριστά και παραβλέπετε την ουσία του θέματος: Ο κιθαρίστας μιας μπάντας δεν παύει να είναι κ μέλος της μπάντας, άσχετα με το αν είναι κινητήριος της άξονας-βλέπε ο σολέρο της παρέας- είτε απλά ο τύπος στο φόντο που γρατζουνάει τρείς συγχορδίες για όλο το κομμάτι. Όντας μέρος της μπάντας οφείλει να συνεργάζεται άψογα με κάθε μέλος της και όλοι μαζί να ενώνονται σ'ένα αδιάσπαστο σύνολο-ή αλλιώς να grooveάρουν ατελείωτα!Όλοι οι κιθαρίστες που αναφέρετε το έχουν αυτό(αν και έχω κάποιες αμφιβολίες για τον yggwie...χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι έξοχος τεχνικά, αλλά αυτή δεν είναι παρά η προσωπική μου άποψη). Πότε ακούσατε τον χέντριξ ή τον σαντάνα ή τον γκίλμορ να μην έχουν 100% αλληλεπίδραση με την υπόλοιπη μπάντα, είτε σόλαραν είτε όχι?Εκεί ξεχωρίζει ένας καλός κιθαρίστας ή κατ' επέκταση ένας καλός μουσικός.Αν η μπάντα υπάρχει εκεί μόνο και μόνο για να παρέχει το φόντο για τον μουσικό αυνανισμό του εκάστοτε σολίστα,τότε άστα να πάνε...

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #51 στις: 11/08/06, 10:22 »
Ο καλός ο κιθαρίστας, ο κιθαρίστας ο σωστός,
Ο έξυπνος ο πλούσιος ο αινιγματικός...

Ο καλός ο κιθαρίστας δεν είναι πουθενά,
γι' αυτό κάτσε μαζί μου και μην ζητάς πολλά...
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος Jekyll

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Are ya talking to me????
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #52 στις: 14/08/06, 19:04 »
Για μένα, ο ΚΑΛΟΣ κιθαρίστας είναι αυτός που δεν προσπαθεί να μοιάσει σε κάποιον βιρτουόζο ή ακόμα και σε κάποιον που τον θεωρεί «είδωλο». Τα είδωλα είναι είδωλα και οι βρτουόζοι βιρτουόζοι. Αν κάποιος πιάνει μια κιθάρα μόνο και μόνο για να μοιάσει στον Μάλμστιν ή τον Βάι, τότε κατά την γνώμη μου σκέφτεται κοντόφθαλμα και στενά, και καλύτερα να το παρατήσει το «άθλημα» 8)
Μήπως είμαστε όλοι τρελοί? ΟΟΟΟΟΧΙ!!!!!!! Ο κουφός στο βάθο του διαδρόμου είναι μια χαρά!!!!!

Αποσυνδεδεμένος juggernot breaker*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Άντρας
  • Eγω+εσυ=τα παντα...Εγω=τιποτα
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/dimitrisbenekos
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #53 στις: 16/08/06, 00:31 »
για μενα ο καλος ο κιθαριστας ειναι αυτος που ξερει 100 κιλα μουσικη και την αξιοποιει ετσι ωστε να κανει τους οπαδους του να περνανε ευχαρηστα και χωρις να γινετε μονοτονος...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΕΡΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #54 στις: 16/08/06, 00:43 »
για μενα ο καλος ο κιθαριστας ειναι αυτος που ξερει 100 κιλα μουσικη και την αξιοποιει ετσι ωστε να κανει τους οπαδους του να περνανε ευχαρηστα και χωρις να γινετε μονοτονος...

Όπως ο Gilmour...κάθε νότα έχει έναν προορισμό-έναν σκοπό...τίποτα τυχαίο, τίποτα περιττό και ας ξέρει 100+ κιλά μουσική ο άνθρωπος...
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #55 στις: 23/08/06, 11:07 »
Ο καλός ο κιθαρίστας ξέρει κι άλλο παλικάρι  ::)
:o ;D

Ο καλός ο κιθαρίστας ξέρει και άλλο run να κάνει.....

 ??? ??? ??? ??? ??? ???

Αποτυχημένο μάλλον αστείο εκ μέρους μου που πάιζει με την έννοια των δρόμων-patterns-φράσεων -modes τέλος πάντων. Ούτως ή άλλως ούτε η πρώτη ατάκα πιστεύω ότι είναι και τόσο αστεία  :) και μάλλον ούτε η δική μου ;D

Μ@λ@κίες λέμε!!!! ;D

Τεχνική-Ήχο-Ύφος-Attitude

Αποσυνδεδεμένος whitesnake

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #56 στις: 01/09/06, 12:24 »
malmsteen παιδιά μπορει να είναι κουραστικός αλλά γραφεί γ**ώ τα κομμάτια

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #57 στις: 01/09/06, 12:38 »
Doug Aldritch ρεεεεεεεεεεεεεεεε

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #58 στις: 01/09/06, 13:14 »
Να μιλαει λιγο, να παιζει καλα, να παιζει οπου πρεπει, να σταματαει οπου πρεπει και να μην χρησιμοποιει τις τεχνικες των ινδαλματων του σε ολα τα κομματια. Δηλαδη, μιλαμε για μια ουτοπια!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eyemaster

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Live real fast, still not die, never get old...
    • Προφίλ
    • Lifestock
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #59 στις: 05/09/06, 19:05 »
Ο ΙΔΑΝΙΚΟΣ κιθαρίστας είναι ΕΤΣΙ:

"We play rock n'roll. Just like Elvis." - Lemmy


Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #60 στις: 06/09/06, 10:04 »
Με δικό του ύφος, οπωςδήποτε.
Καλό είναι βέβαια να εμβαθύνει λίγο τις σπουδές του ώστε να μπορεί να ανταπεξέλθει πιο εύκολα αλλά δεν είναι ανάγκη να κατεβάζει παπάδες.

Αποσυνδεδεμένος kitharopliktras

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #61 στις: 11/09/06, 17:22 »
autos pou exei mia kali texniki alla panw apo ola autos pou borei n sin8etei e3ipna k wrea xwris n katevazei papades sta sola gia di3ei tn texniki tou!

Αποσυνδεδεμένος George Sadoor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
  • Love-Hate-Death-Crime-Fear- Pain
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #62 στις: 11/09/06, 18:55 »
Αυτουνου που τα δαχτυλα ειναι γρηγορα σε κινησεις,να παιζει τυφλα χμ....τεχνικη οπωσδηποτε!
Δεν είναι η αγάπη τίποτε άλλο παρά ένα ψέμα...!

Αποσυνδεδεμένος ScullShot

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • The Economy Picker!
    • Προφίλ
    • MySpace page
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #63 στις: 11/09/06, 19:23 »
Παπαδαριό και αγιος ο θεος εγω ψήφισα  :P
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former: Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος LUNCHBOX

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #64 στις: 11/09/06, 20:07 »
Να έχει δικό του ύφος προπαντός....Και δημιουργική ικανότητα

Αποσυνδεδεμένος wild child

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • some things are meant to live forever...
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #65 στις: 20/09/06, 20:49 »
για μενα ο καλος ο κιθαριστας ειναι αυτος που ξερει 100 κιλα μουσικη και την αξιοποιει ετσι ωστε να κανει τους οπαδους του να περνανε ευχαρηστα και χωρις να γινετε μονοτονος...

ακριβώς αυτό!  ;)
I PLEDGE ALLEGIANCE TO THE STATE OF ROCK 'N' ROLL...

Αποσυνδεδεμένος melios

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #66 στις: 26/10/06, 01:13 »
 ALEXI LAIHO

ρυθμικος,μελωδικος,παπας ως εκει να μην σου τη σπασει και δεν ξαναακουσεις το τρακ,
εχει δικο του στυλ, εχει αναδειχτει απο τη δουλεια του με μπαντες οσο και σαν κιθαριστας,
αααααα, και εχει δυο δικες του μπαντες (bodom,synergy)
ειπατε τιποτα?? :P :P

Αποσυνδεδεμένος drummer_boy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #67 στις: 27/10/06, 01:04 »
Ο καλός ο κιθαρίστας έχει μακρύ μαλλί, σκουλαρίκι και γυαλί και το ύφος που σκοτώνει! Εννοείτε πως δεν το λέω σοβαρά... Σίγουρα μελωδικός κλπ. (το 2ο), αλλά πιστεύω πως πρέπει να συνηπάρχει αυτό (το 2ο) με το να έχει το δικό του ύφος έστω και με 2 νότες, αλλά και να μπορεί να παίξει γενικά τα κέρατά του, αν χρειαστεί!

Αποσυνδεδεμένος Joe Santriani

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • ''Here i am on the road again''
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #68 στις: 27/10/06, 13:28 »
Για εμενα ο καλος κιθαριστας ειναι αυτος που θα παιξει ενα απλο κομματι ετσι, ωστε κανεις  αλλος να μην
μπορει να το αποδωσει αναλογα οχι τεχνικα αλλα συναισθηματικα....(Tonny IOMMY.)
Metallica

Αποσυνδεδεμένος jason becker

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #69 στις: 27/10/06, 14:04 »
φιλε μου, μπορει να ειμαι κανουριος εδω (1ο mail) αλλα μπορω να σου πω πως διαφερουν οι κιθαριστες μεταξυ τους.Παραδειγμα,αυτος που εχει το σκηπτρο τις κιθαρας ειναι ο andres segovia αλλα ποσοι τον ξερουν? ποσοι ομος ξερουν τον santana και ας μη παιζει παπαδες?μολις ξεχωρισουμε τις κατηγοριες τοτε θα βγαλουμε ακρη σιγουρα.αν θες συναισθημα θα ακουσεις πολλα πραγματα.αν θες κοπανιμα ακομα περισσοτερα.ο κιθαριστας πρεπει να ειναι ο ευατος του και να μη κλεβει απο αλλουσ οπος πχ.βλεπε MALMSTEEN που  εχει κλεψει ολακερο τον PAGANINI προσπαθωντας να τον φτασει ,με αποτελεσμα να επαναλαμβανετε,κατατωντας μονοτονος.αρα πρεπει να ειναι ο ευατος του,να εκφραζει αυτο που νιοθει και ενοοειτε για να το πετυχει δεν χρειαζονται καθολου γνωσεις μουσικης(αρμονια αντιστιξη κτλ).μουσικος γεννιεσαι!ο καλος κιθαριστας πρεπει να ειναι καθαρος και ας παιζει γρηγορα (ΤAFOLA) να παιζει 3 νοτες και να γινετε χρυσος και να μπορει να εκφρασει τις εμπειριες τις ζωης του μεσα σε ενα σολο 10 μετρον (DAVID GILMOUR).εμενα προσοπικα οσον αφορα την τεχνικη και την ευφυεια μου αρεσει ο JOHN PETRUCCI,BRYAN MAY,DAVE MARRAY,JEFF LOOMIS....αλλα ολοι κομπλαρουν μολις δουνε τον JASON BECKER και αν δεν τον ξερεις μαθε τον γρηγορααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!γιατι τα συνδειαζει ολα ... ομως ολα!!!

Αποσυνδεδεμένος drummer_boy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #70 στις: 28/10/06, 00:25 »
,να εκφραζει αυτο που νιοθει και ενοοειτε για να το πετυχει δεν χρειαζονται καθολου γνωσεις μουσικης(αρμονια αντιστιξη κτλ).μουσικος γεννιεσαι!

Σε αυτό θα διαφωνίσω! Εγώ (άσχετα ότι δεν είμαι κιθαρίστας) δεν θα ακολουθούσα ποτέ το δρόμο της μουσικής αν δεν είχα την επιροή από τις παρέες... Είναι λίγο απόλυτο αυτό που λες... Σίγουρα αν μπορεί κάποιος να εκφραστεί χωρίς να έχει γνώσεις από μουσική είναι καλό γι αυτόν, αλλά σκέψου μάλλον πόσο θα μπορεί να εκφραστεί αν ξέρει 2 πράγματα παραπάνω... Αυτός που ξέρει περισσότερα λογικό είναι να μπρεί να βρει κάποιο τρόπο (τεχνική, κλπ.) να εκφραστεί ακόμα καλύτερα! Γενικά πιστεύω πως η γνώση βοηθάει ΠΟΛΥ όχι μόνο σε έκφραση, αλλά και στις συνθέσεις του καθενός. Και τέλος σίγουρα πιστεύω πως υπάρχουν κάποιοι που γενιούνται μουσικοί, αλλά πως αυτοί αποτελούν συντριπτική μειοψηφία!

Πάντα φιλικά!

Αποσυνδεδεμένος DEMONHUNTER

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL UP YOUR ASS
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #71 στις: 28/10/06, 03:57 »
Οι γνωσεις γενικα ειναι καλο να υπαρχουν..Αλλα η ιστορια εχει αποδεικσει οτι υπαρχουν κ ταλεντα.Γενικα καλος κιθαριστας ειναι αυτος που παιζει σε συγκροτηματα που μας αρεσουν αρα ειναι θεμα γουστου..

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #72 στις: 28/10/06, 04:05 »
Αλίμονο αν ο καλός κιθαρίστας είναι αυτός που παίζει σε συγκροτήματα που μας αρέσουν. Ίσως και το πλέον έωλο κριτήριο αξιολόγησης από όσα -λίγα είναι η αλήθεια- διάβασα. Μόνο και μόνο επειδή κάτι μας αρέσει, δεν το καθιστά αυτομάτως και καλό. Λίγο υπερφίαλη η προσέγγιση και μάλλον μπερδεύουμε τις έννοιες αξιόλογο κι αρεστό που δεν ταυτίζονται απαραιτήτως.

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #73 στις: 28/10/06, 04:59 »
David Gilmour(comfortably numb,shine on you crazy diamond),Brian May(bohemian rhapsody,you dont fool me,i want it all,the show must go on,innuendo)Gary Moore(still got the blues,walking by myself,parissiene walkways),Ritchie Blackmore(highway star),Slash(sweet child o mine) και-αν ειναι δυνατον να εχει αναφερθει μονο δυο φορες!!!-Jimi Hendrix!

Αποσυνδεδεμένος DEMONHUNTER

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL UP YOUR ASS
    • Προφίλ
Απ: ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ;;;
« Απάντηση #74 στις: 28/10/06, 05:12 »
schizm..Αναφερθηκα στο οτι δεν μπορεις να κρινεις ενα κιθαριστα μονο απτις γνωσεις.Κ ναι ειναι κ θεμα γουστου για μενα..οσον αφορα το στυλ του κ το ειδος της μουσικης που παιζει..Μια αποψη εξεφρασα!Ο καθενας το βλεπει απτη δικη του οπτικη γωνια κ αυτο δεν αλλαζει..Εν τελει για το καθενα ειναι το αξιολογο κ αρεστο να ταυτιζονται γιατι αλλιως τι να το κανεις αν ο αλλος ειναι "τρομερος" παιχτης στη κιθαρα αν δε σαρεσει κιολας..Αν δε σαρεσει η αποψη μου με γεια σου..Μην κρινεις ετσι ομως..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
23 Απαντήσεις
8886 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/07, 15:48
από Anemos
2 Απαντήσεις
3062 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/08, 08:52
από grmako
64 Απαντήσεις
17914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/09, 23:32
από Jezus
5 Απαντήσεις
3453 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/10, 05:59
από LuNaFrEaK
8 Απαντήσεις
3619 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/10, 15:22
από zeromancer
0 Απαντήσεις
3351 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/11, 23:58
από freemind
1 Απαντήσεις
3564 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/11, 09:48
από Dr Wolf
15 Απαντήσεις
7207 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/12, 12:26
από Adno
6 Απαντήσεις
28586 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/15, 01:23
από bozosd
0 Απαντήσεις
11876 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/17, 17:07
από Ioannis Anastassakis