Αποστολέας Θέμα: It ain't over till it's over - Lenny Kravitz (cover)  (Αναγνώστηκε 2782 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KorakidisN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
  • It's all about Rock'n Roll
    • Προφίλ
    • http://www.myspace.com/korakidisn
Μιάς και άνοιξε ο καιρός είπαμε να κάνουμε ένα κόβερ με πoιο καλοκαιρινή διάθεση!Κλασικά ο Φάνης στη κιθάρα και τις μίξεις και εγώ στη φωνή! Πολύ δύσκολο το κομμάτι μπορώ να πώ προσπάθησα πολύ να το βγάλω και ίσως δεν ήταν για τη φωνή μου μιας και δε ξέρω να τραγουδάω σωστά, αλλα προσπάθησα να το βγάλω όσο το δυνατόν καλύτερα!Ο Φάνης πάλι στη κιθάρα ήταν άψογος κατ εμέ και στο παίξιμο και στη μίξη!Παραθέτω απο κάτω! Ελπίζω να σας αρέσει και περιμένουμε σχόλια και απόψεις (Ιδικά για τον ακέφαλο κιθαρίστα που πλέον έγινε Γκρούβι και άφρο   ) ! Καλή Πρωταπριλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: It ain't over till it's over - Lenny Kravitz (cover)
« Απάντηση #1 στις: 01/04/12, 22:22 »
Μπράβο που τολμάτε, μπράβο για τη συνεργασία,  μπράβο για τα κλιπάκια που μας προσφέρετε!
Η φωνή του Lenny δεν πιάνεται, όμως εσύ Νίκο έβγαλες αξιοπρεπώς το κομμάτι. Ο δε Φάνης, όντως άψογος (έλιωσα με το περουκίνι ;D ;D ;D   .

Αποσυνδεδεμένος KorakidisN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
  • It's all about Rock'n Roll
    • Προφίλ
    • http://www.myspace.com/korakidisn
Απ: It ain't over till it's over - Lenny Kravitz (cover)
« Απάντηση #2 στις: 01/04/12, 23:47 »
Μπράβο που τολμάτε, μπράβο για τη συνεργασία,  μπράβο για τα κλιπάκια που μας προσφέρετε!
Η φωνή του Lenny δεν πιάνεται, όμως εσύ Νίκο έβγαλες αξιοπρεπώς το κομμάτι. Ο δε Φάνης, όντως άψογος (έλιωσα με το περουκίνι ;D ;D ;D   .
Ευχαριστούμε πολύ :)
Σίγουρα δε πιάνετε η φωνή του Lenny!!! Αυτό το κατάλαβα και γώ μου βγήκε η πίστη να πιάσω έστω και το σωστό τόνο!!!

Αποσυνδεδεμένος dio21

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ENA RIFF ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ!
    • Προφίλ
Απ: It ain't over till it's over - Lenny Kravitz (cover)
« Απάντηση #3 στις: 03/04/12, 14:17 »
Να σε ρωτησω κατι φιλε ΚοrakidisN τελειως φιλικα κ δεν εχω κανενα σκοπο επιθεσης βεβαια......

Πως θελεις να ακουσει καποιος τις αξιολογες διασκευες σου αν ποτε σχεδον δεν ασχολεισαι κ με τις διασκευες αλλων μελων????
Δεν ειναι λιγο αδικο????θελω να ξερω την γνωμη σου πανω σαυτο.............

Αποσυνδεδεμένος KorakidisN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
  • It's all about Rock'n Roll
    • Προφίλ
    • http://www.myspace.com/korakidisn
Απ: It ain't over till it's over - Lenny Kravitz (cover)
« Απάντηση #4 στις: 03/04/12, 17:29 »
Να σε ρωτησω κατι φιλε ΚοrakidisN τελειως φιλικα κ δεν εχω κανενα σκοπο επιθεσης βεβαια......

Πως θελεις να ακουσει καποιος τις αξιολογες διασκευες σου αν ποτε σχεδον δεν ασχολεισαι κ με τις διασκευες αλλων μελων? ???
Δεν ειναι λιγο αδικο? ??? θελω να ξερω την γνωμη σου πανω σαυτο.............
Εργάζομαι full time ως μπάρμαν και τα ωράρια μου ειναι 10+ ώρες τις πιο πολλές φορές. Βγάζω περίπου ένα βίντεο το μήνα γιατί δεν έχω χρόνο ούτε καν να ηχογραφήσω τα βασικά που γίνονται σε 1 μέρα. Μου είναι πολύ δύσκολο να ακολουθήσω τη ροή του φόρουμ και να συμμετέχω σε όλα τα κλίψ. Αυτο φυσικά και είναι άδικο για τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ. Θες να σου πώ και κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει ? Και το στεφτόμουν πριν ανεβάσω το τελευταίο κλίπ. Όταν βλέπω απλά ένα λίνκ απο ένα κόβερ πολλές φορές ακόμα και απτη κούρεση η τη βαρεμάρα δε μπαίνω στη διαδικασία να πατήσω πάνω του και να με στείλει σε καινούργια σελίδα! Πιστεψέ με αυτό δεν είναι τυχαίο!Καμιά φορά σκεφτομαι ότι δεν είναι και πολύ λειτουργικό και σε αποθεί λίγο στη περιήγηση! Πχ για να δώ 5 κόβερ απο κάποιους φίλους συμφορουμίτες πρέπει να ανοίξω 5 καινούργιες σελίδες!
Άν ήταν ενα player μέσα στο φόρουμ να μη σε αναγκάζει να φύγεις απο αυτό για να δείς ένα κλίπ η να ακούσεις ένα κομμάτι θα ήταν πολύ καλύτερο! Τώρα αυτό θα μου πείς δεν έχει και πολύ σχέση. Γενικότερα όμως αυτό σηκώνει ολόκληρο θέμα για να κουβεντιαστεί!
Τέλος θα σου πώ πως μπορεί να μη συμμετέχω ενεργά αλλα παρακολουθώ πολλά κόβερ η κομμάτια φίλων στο φόρουμ και του υποστηρίζω στο myspace τους η το youtube!
Σιγά σιγά που θα τελιώσει η σεζόν και θα είμαι άνεργος με το καλό πίστεψε με εδω μέσα θα είμαι όλη μέρα  :P

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: It ain't over till it's over - Lenny Kravitz (cover)
« Απάντηση #5 στις: 03/04/12, 23:51 »
Μπράβο, πολύ καλή εκτέλεση. Σε αυτό το τραγούδι η φωνή είναι αυτή που έχει την μεγαλύτερη δυσκολία, και την βρήκα άψογη. Η κιθάρα είναι σχετικά απλή... αλλά ναι, είναι groovy, ιδίως με τέτοια εμφάνιση κιθαρίστα, χεχε ;)

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: It ain't over till it's over - Lenny Kravitz (cover)
« Απάντηση #6 στις: 06/04/12, 23:47 »
Εκτος απο τον καλο ηχο, το βιντεο ειναι ευρηματικο. Μπραβο.
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος KorakidisN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
  • It's all about Rock'n Roll
    • Προφίλ
    • http://www.myspace.com/korakidisn
Απ: It ain't over till it's over - Lenny Kravitz (cover)
« Απάντηση #7 στις: 07/04/12, 03:25 »
Μπράβο, πολύ καλή εκτέλεση. Σε αυτό το τραγούδι η φωνή είναι αυτή που έχει την μεγαλύτερη δυσκολία, και την βρήκα άψογη. Η κιθάρα είναι σχετικά απλή... αλλά ναι, είναι groovy, ιδίως με τέτοια εμφάνιση κιθαρίστα, χεχε ;)
Χαίρομαι που σου άρεσε Βραζίλης !!! Η φωνή πολύ δύσκολη πραγματικά και πιστεύω έχει αρκετές ατέλειες και χαίρομαι πάρα πολύ που σου άρεσε :)
Ο κιθαρίστας είναι υπερθέαμα πώς να το κάνουμε  :P

Εκτος απο τον καλο ηχο, το βιντεο ειναι ευρηματικο. Μπραβο.
Ευχαριστώ πολύ :)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1647 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/08, 12:01
από Μαργαρίτα Π.
13 Απαντήσεις
5019 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/08, 21:27
από themos
22 Απαντήσεις
5496 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/10, 19:00
από m@ster k@frer
4 Απαντήσεις
2287 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/10, 23:51
από master of puppets
10 Απαντήσεις
4014 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/02/11, 14:13
από Spyros Delta
9 Απαντήσεις
3854 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/11, 18:15
από Dimitris12345
2 Απαντήσεις
2061 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/11, 16:16
από KorakidisN
1 Απαντήσεις
1811 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/11, 02:29
από Ibanezos
4 Απαντήσεις
2211 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/12/11, 03:04
από freemind
6 Απαντήσεις
2883 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/12, 03:22
από KorakidisN