Αποστολέας Θέμα: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ  (Αναγνώστηκε 13217 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος myrto!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
  • we're the kids who feel like dead ends..
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #25 στις: 05/07/07, 13:28 »
Κοπελιά έχεις καμια σχέση με Ήπειρο? ::) 8) :D

Μα ναι! από Ήπειρο είμαι!! :D
--τα καλά παιδιά ξέρουν!!!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #26 στις: 05/07/07, 14:01 »
Kαταρχας αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει ::)..Οποτε οποιος θελει να συνδυασει βουνο και θαλασσα ας κανει καμια βολτουλα στην ανατολικη αρκαδια.Ο ελατοσκεπασμενος(και καμμενος ευτυχως μονο μια φορα) Παρνωνας συνδυαζεται αψογα με τις παραλιες της Κυνουριας(Αστρος,Ξηροπηγαδο,Τυρος,Σαμπατικη,Λεωνιδιο κ.α.).Μπορειτε να μεινετε ειτε σε καποιο παραλιακο μερος..Θα προτινα οχι μεσα σε χωριο για λιγοτερη ησυχια.Ειτε αν θελετε δροσια σε καποιον απο τους νεους ξενωνες των ορεινων χωριων(Αγιος Πετρος,Αγιος ιωαννης,Καστανιτσα,Κοσμας,Καρυες,Ανω δολιανα(το χωριο του Λαλιωτη :P)).
Στια παραλιακες περιοχες θα απολαυσετε ωραιο φαι(ενταξει οχι παντου :P) και ειδικα στην παραλια του Λεωνιδιου στην Πλακα.
Στα ορεινα παλι θα βρειτε καλο φαι ειδικα στις Καρυες και στην Καστανιτσα.Απο τις πολλες ταβερνες του Αγιου Πετρου(το κεφαλοχωρι) διαλεξτε "το στεκι του μουστακα"(απο φαι σκιζει απο σερβις οχι τοσο ;D) και τη γωνια του μιχαλη!
Η περιοχη για να πω την αληθεια δεν φημιζεται ιδιαιτερα για καποιο ψητο(κοψιδι δλδ ;D) αλλα οι τυποι ξερουν να φτιαχνουν πολυ καλο βραστο(το σιχαινομαι ;D) και γουρουνοπουλα!Ειδικα η γουρουνοπουλα ειναι ολα τα λεφτα!

Απο διασκεδαση ενταξει η περιοχη δεν ειναι και Μυκονος αλλα στο Παραλιο Αστρος θα βρειτε αρκετα ησχυχα μπαρακια.
Απο τα πολλα πανηγυρια αυτο που μου εχει μεινει ειναι το πανηγυρι στο χωριο Ελατος τελη Αυγουστου!Κατω απο τον τεραστι Πλατανο με μουσικες  κλπ ;D και με πολυ καλη γουρουνοπουλα τυρια κρασια κλπ 8)!!!

Το clue σε ολη την υποθεση ειναι να ψαχνεστε!Θα βρειτε υπεροχα μερη ειδικα πανω στον Παρνωνα(εγκατελειμενα μοναστηρια(εκει σφαξαν τις καλογριες..),φοβερα χωρια κλπ).
Eγω παντως θα παω με φιλους 3-4 μερες να μεινουμε στο σπιτι στον Αγιο Πετρο :P(σημαντικη πληροφορια ::))

Αλλο μερος που γουσταρω τρελα ειναι τα Χανια!Αλλα δεν ειμαι καταλληλος να πω.Το μονο που θα πω ειναι οτι γα φαι(χειμωνα περισσοτερο) φοβερη ταβερνα ειναι το...(το ξεχασα γμτ..... >:()..Τεσπα στον πρωτο παραλληλο πανω απο την παραλια.Φοβερο φαι εξω απο τα τουριστικομαγαζα με τα "φρεσκα" ψαρια και τις "αλμυρες" τιμες :P
Για διαμονη παντως δεν θα προτεινα τις περιοχες δυτικα των χανιων(Αγια Μαρινα κλπ)..Γινεται ο χαμος.Ειναι συνεχεια πηχτρα..Εγω δεν το λεω διακοπες αυτο... ::)

Εμεις φετος λεμε να παμε καπου καμπινγκ..Εγω η αληθεια ειναι εχω ψηθει για καμια Μιλο η Σεριφο!(η κανα Αστρος στην τελικη 8))
αυτα τα λιγα!
« Τελευταία τροποποίηση: 05/07/07, 17:38 από Kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #27 στις: 05/07/07, 20:10 »
Eυχαριστούμε για τις πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες, Kiratzoharris!  Αν και εμένα μου αρέσει πολύ και η ορεινή Αρκαδία:  Δημητσάνα, Βυτίνα και τα γύρω χωριουδάκια...  Η ομορφιά που ξεμυάλισε τα άτυχα παιδιά στο Λούσιο.  :'(  Αν πάρει κανείς δε τον εσωτερικό δρόμο από Βυτίνα προς Ολυμπία (όχι τον κεντρικό) θα περάσει μέσα από το (όχι καμμένο) Μαίναλο.  Πανέμορφο!  (Κινητό δεν πιάνει γι' αυτό όποιος το τολμήσει να έχει λάβει τα μέτρα του).  Δεν έχω ξαναδεί πουθενά αλλού στην Ελλάδα μαύρο δάσος!  Αλήθεια, τα δέντρα εκεί είναι τόσο σκούρα και μου έκαναν φοβερή εντύπωση γιατί ήμουν συνηθισμένη στην ανοιχτόχρωμη κυρίως βλάστηση του Βόρειου Ταϋγετου - που είναι και η μεγάλη μου αγάπη, πατρίδα γαρ...  :-*
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #28 στις: 05/07/07, 22:29 »
Eυχαριστούμε για τις πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες, Kiratzoharris!  Αν και εμένα μου αρέσει πολύ και η ορεινή Αρκαδία:  Δημητσάνα, Βυτίνα και τα γύρω χωριουδάκια... 
Το χωριό της μάνας μου! 8) Αλλά δεν πάμε ποτέ...

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΙΗΣ(ΧΟΥ. ΜΟΥ.)

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Άντρας
  • επανασταση
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #29 στις: 06/07/07, 11:15 »
Εγω 12-17 Ιουλιου πηγαινω Συρο σε ενοικιαζομενο δωματιο και κατα τον αυγουστο,αν μεινουν φραγκα,λεω να παω για κανα καμπινγκ στην Πελλοπονησο(εχει κανεις καμια καλαη ιδεα;;; )...
"Πρεζες ηπαρχουν πολλες...δεν ειναι μονο η ηρωινη,η ηρωινη ομως σκοτωνει...αυτη ειναι η μονη
διαφορα..."

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #30 στις: 06/07/07, 13:30 »
Εγω 12-17 Ιουλιου πηγαινω Συρο σε ενοικιαζομενο δωματιο και κατα τον αυγουστο,αν μεινουν φραγκα,λεω να παω για κανα καμπινγκ στην Πελλοπονησο(εχει κανεις καμια καλαη ιδεα;;; )...

Στη Σύρο δε γίνεται κάθε χρόνο ένα φεστιβάλ κιθάρας;  Θα το πετύχεις;
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #31 στις: 09/07/07, 23:01 »
Εγω 12-17 Ιουλιου πηγαινω Συρο σε ενοικιαζομενο δωματιο και κατα τον αυγουστο,αν μεινουν φραγκα,λεω να παω για κανα καμπινγκ στην Πελλοπονησο(εχει κανεις καμια καλαη ιδεα;;; )...
Ναι πολλες!!!Χαρτης πρεπει να γινω τελικα 8)
Τα καλυτερα καμπινγκ απο πλευρας οργανωσης(δεν νομιζω να θες σαραβαλο) ειναι κατω απο τον Πυργο(περιοχες αμαλιαδας και ζαχαρως) οπου εχει και φοβερη παραλια αλλα και στο Γυθειο(περιοχη μαυροβουνι)οπου επισης εχει ωραιες παραλιες και το ομορφο γυθειο.
Γενικως ομως υπαρχουν καμπινγκ σε ολη την πελλοπνησο γινε λιγο πιο συγκεκριμενος και αν ξερω κατι σου λεω.Γενικα την πελοπονησο την εχω γυρισει αρκετα και ειμαι γνωστης 8)..

ΡΕΑ η περιοχη που λες ειναι φοβερη εννοειται!Αντιστοιχα ειναι και τα δαση στον Παρνωνα οπου ευτυχως εχει πιασει μονο μια φορα μια φωτια το 2000 που δεν επεκταθηκε πολυ.(αν κ χαλασε καπως το τοπιο)...

Ταυγετος επισης φοβερος και πολυ πιο αγριος απο Παρωνα Μαιναλο..Εχω κανει μονο τη φοβερη διαδρομη Σπαρτη Καλαματα..Καταπληκτικη και με σπορ ααξι ακομα καλυτερη.Αν και την τελεθταια φορα αναβε το λαμπακι της βενζινης απο την Καλαματα μεχρι την Σπαρτη και παραλιγο να μεναμε :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #32 στις: 27/07/07, 12:14 »
Εχει παει κανενας Μηλο?Θα παμε και θα μεινουμε στο καμπινγκ.Οποιος θελει και μπορει ας δωσει πληροφοριες για παραλιες/φαι/διασκεδαση θα το εκτιμουσα ;)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #33 στις: 27/07/07, 15:37 »
Ξερει κανεις τπτ για Μυτιληνη? Θα παω απο βδομαδα και αν υπαρχει καμια προταση για παραλιες ταβερνες κλπ θα ηταν πολυ χρησιμη!

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Απ: ΔΙΑΚΟΠΕΣ: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #34 στις: 05/08/07, 11:53 »
Ξερει κανεις τπτ για Μυτιληνη? Θα παω απο βδομαδα και αν υπαρχει καμια προταση για παραλιες ταβερνες κλπ θα ηταν πολυ χρησιμη!


Αν πας μυτιλήνη και σκοπεύεις να κάνεις διαδρομές σου προτείνω να επισκευτείς την Ερεσό, που έχει τέλειες παραλίες και καφετέριες (αρκεί να προσέξεις σε ποια θα πας, γιατί είναι και το χωρίο της Σαπφούς η Ερεσός). Επίσης να επισκευθείς την Αγιάσο, που είναι καταπληκτικό χωριό, μέσα στο δάσος και έχει και σπουδαία παράδοση σε πολλές τέχνες. Τέλος ο Μόλυβος και τα Συκαμιά είναι must αν πας Μυτιλήνη.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
30 Απαντήσεις
12656 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/08, 21:12
από pureanalog
46 Απαντήσεις
14151 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/08, 16:38
από spio
38 Απαντήσεις
12273 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/10, 17:02
από Rosstrobon
1 Απαντήσεις
2087 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/10, 16:09
από sofitia
8 Απαντήσεις
3594 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/10, 10:04
από Dr Wolf
19 Απαντήσεις
8918 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/21, 20:48
από filipposfragkogiannis
2 Απαντήσεις
2298 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/10, 11:46
από sporosvogas
34 Απαντήσεις
8702 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/11, 15:50
από Υπνοβάτης...
35 Απαντήσεις
19626 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/08/18, 18:21
από emg
4 Απαντήσεις
5610 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/08/16, 16:24
από adr1anos