Σελίδες:
  • #1 από modfori στις 01 Jan 2016
  • καλησπέρα και καλή χρονιά,
    πριν λίγες μέρες χαζεύοντας βίντεο για P90s έπεσα πάνω σε αυτό το συγκριτικό.
    https://www.youtube.com/watch?v=q3_U_gRCuL8

    καπου στο 30:40 δοκιμάζουν τους sanford 9022 . έπαθα πλάκα με τον ήχο.
    Boutique εταιρία με έδρα τον Καναδά . οι τιμές είναι αρκετά πιο κάτω (99 καναδέζικα δολάρια) από αντίστοιχους αμερικάνικους
    τους βγάζουν σε soapbar αλλά και σε dogear

    μήπως έχει κανείς προσωπική εμπειρία απο τους συγκεκριμένους μαγνήτες ;

    παρεμπιπτόντως το παίξιμο του ηλικιωμένου κυρίου και ο ήχος του vox ac10 που χρησιμοποιούν είναι απο άλλο πλανήτη :o
  • #2 από saved στις 01 Jan 2016
  • 1000 χρονια θα ζησεις..σκεφτομουν ποιος ειχε κανει επεξιγηση την λειτουργια των humbuker και ημουν αναμεσα σε σενα και τον vegos..λογικα Φευρουαριο θα πρεπει να εχω κατασταλαξει τι θα κανω με μαγνητες για το ναβαρωνι και σκεφτομουν να τιλιξω sidewinder οπως καποιοι Ρ90 και δεν θυμομουν τον ρολο της κατευθινσης.
    Τες πα.Εχω εναν φιλο στον Καναδα πρωην τεχνικο της peavey και θα τον ρωτησω αν ξερει τιποτα.
    Βεβαια στην επικοινωνια μας υπαρχει ενα χασμα ημερων οποτε θα ρωτησω σημερα αλλα δεν ξερω ποτε θα εχω την απαντηση
  • #3 από modfori στις 01 Jan 2016
  • ο vegos ήτανε , όχι εγώ ;)
    ... οπότε μάλλον με βλέπω χλωμό να φτάνω τα 1000 , φτου γ**ώτο :P

    αν πάρεις απάντηση ρίξ'τη εδώ.
    thanx man

    o sanford πάντως εχτές που του έστειλα μέιλ μου απάντησε αμέσως
  • #4 από saved στις 01 Jan 2016
  • Οχι τιποτα αλλο,αλλα απο τα
    100 και μετα ειναι συνταξημα :P
    Θα του στειλω σημερα γιατι του εριξα ιδεα για pre-amp,του αρεσε,και τωρα την ετοιμασε για την ΝΑΜΜ οποτε θελω να μου στειλει μια πλακετα να την χαρω και εγω.Το θεμα ειναι αν λογο τρεξηματος σερφαρει στα
    1024 κηματα καθολου για να δει το mail η αν το δει απο τον αλλο μηνα..
  • #5 από saved στις 09 Jan 2017
  • Η απαντηση απο το υπερπερσν(aka αλλη μερια του ατλαντικου) ηρθε..ο φιλος μου δεν εχει ιδεα για δαυτους οποτε δεν μπορω να βοηθισω
  • #6 από modfori στις 09 Jan 2017
  • σ'ευχαριστώ που ρώτησες αδερφέ.
    τους παρήγγειλα σήμερα αλλα αμφιταλαντεύομαι για το σε ποια κιθάρα θα τους βάλω

    παρεμπιπτόντως έχει κανείς template για pickguard (στρατ) με p90's ;
  • #7 από saved στις 09 Jan 2017
  • Σε οποια και να τους βαλεις..σκης την
    Εχεις φυλο (φιλο,φηλο οπως αυτο γραφετε) πικγκαρντ και θα κοψεις καινουριο;
    Τι ακριβως σκεφτεσε για να ριξω καμια ιδεα
  • #8 από modfori στις 09 Jan 2017
  • ναι , είχα πάρει ένα (τρί)φύλλο  :-X μαύρο  :-X που έφτανε για 2 πικγκαρντ . έχω χρησιμοποιήσει ήδη το μισό

    επίσης σκέφτομαι να φτιάξω ένα πικγκαρντ απο διαφανές πλέξιγκλας να το χρησιμοποιώ ως πατρόν
  • #9 από saved στις 09 Jan 2017
  • Λοιπον.Κολπετο απλο,ευκολο,που ταυτοχρονα ειναι απλο και ευκολο και απλο.
    Παιρνεις κοματια κοντρα πλακε,τα βαζεις γυρο γυρο απο τον μαγνιτη και τα πιανεις με καρφοτικο σιραπτικο και κανεις ενα ξυλινο περιγραμα του μαγνητη.Τα 2 μακρια να ειναι πολυ μακρια για να τα σταθεροποιησεις με σφικτιρες πανω στο φυλλο (ηηηηηηηηηη το εγραψα σωσταααααααααααα  :P :P :P :P ) και μετα με αντιγραφικο μαχαιρι σε φρεζακι/ρουτερ/οτι εχεις για αυτην την δουλεια,το κοβεις και ολα κομπλε.
    Εσυ πως σκοπεβες να το κοψεις?
  • #10 από modfori στις 09 Jan 2017
  • συνήθως κόβω με σέγα .
    αν εβρισκα τεμπλέιτ θα το εκτύπωνα σε αυτοκόλλητο , θα το κολλούσα πάνω στο φύλλο και μετά με σέγα και τρυπάνι θα το έκοβα και θα έφτιαχνα όλες τις τρύπες.
    επειδή παρήγγειλα soapbar p90's (οι οποίοι βιδώνουν στο σώμα και όχι στο πικγκαρντ) νομίζω θα με βολέψει να φτιάξω πρώτα το δοκιμαστικό με το διαφανές πλέξιγκλας ώστε βλέπω απο μέσα τις κοιλότητες και να κανονισω σωστά που θα γίνει τι
  • #11 από saved στις 09 Jan 2017
  • Θα ψαξω στο νετ μπας και βρω τιποτα
  • #12 από saved στις 09 Jan 2017
  • https://www.terrapinisland.com/pdfFiles.html

    Δεν το εψαξα πολυ αλλα ισως κανει
  • #13 από modfori στις 10 Jan 2017
  • https://www.terrapinisland.com/pdfFiles.html

    Δεν το εψαξα πολυ αλλα ισως κανει

    το βρήκα κι εγώ τις προάλλες αλλά δεν έχει αυτό που ψάχνω. τους έστειλα όμως μέιλ για να τους το ζητήσω. θα δούμε αν απαντήσουν
Σελίδες: