Σελίδες:
  • #1 από modfori στις 10 Jan 2017
  • το stringsandbeyond έχει για περιορισμένο (άγνωστο) χρονικό διάστημα δωρεάν μεταφορικά για αγορά χορδών και πενών.
    οι τιμές του είναι πολύ καλές
    είχα ξαναπαραγγείλει άλλη μία φορά πριν μερικούς μήνες και οι εντυπώσεις ήταν άριστες

    * Select "USPS First Class Mail International..." shipping option at checkout
     ** International Free Shipping is Valid on Strings and Picks Only**
     + Free Shipping may not be combined with other coupons
     + Select products and multi-packs are excluded and will generate a shipping charge at checkout
     
    [/b]
  • #2 από panixgr στις 10 Jan 2017
  • thnx man
  • #3 από modfori στις 11 Jan 2017
  • thnx man
    :up

    εγώ τσίμπησα 4 σετάκια 9άρες John Pearse . οι καλύτερες χορδές που έχω αγοράσει ποτε
  • #4 από noe13 στις 12 Jan 2017
  • Ρε παιδες εγω που πηγα να αγορασω μου εβγαλε μτφ 13δολ
  • #5 από mouz στις 12 Jan 2017
  • ... και εμένα. Μήπως τέλειωσε η προσφορά; Πάντως καλή η ειδοποίηση, αν προλάβουμε την επόμενη φορά ακόμα καλύτερα χεχε.
  • #6 από modfori στις 12 Jan 2017
  • Ρε παιδες εγω που πηγα να αγορασω μου εβγαλε μτφ 13δολ

    ... και εμένα. Μήπως τέλειωσε η προσφορά; Πάντως καλή η ειδοποίηση, αν προλάβουμε την επόμενη φορά ακόμα καλύτερα χεχε.

    παιδες ισχύει ακόμα
    στο 1ο ποστ έχω κάνει copy -paste τις προϋποθέσεις για τα δωρεάν μεταφορικά

    image url upload
  • #7 από Shadow_Explorer στις 12 Jan 2017
  • +1 modfori
    Μόλις παράγγειλα χωρίς extra shipping fee. Το site μπαίνει στη λίστα. ;)
  • #8 από mouz στις 12 Jan 2017
  • ... ρε παιδιά ξαναπροσπάθησα τώρα και μου βγάζει πάλι shipping 13 δολάρια για 7 σετ. διάλεξα αρχικά μόνο ένα σετ γιατί είχα στην αρχή το 10αρι πακέτο της daddario και είδα στο ποστ ότι τα πακέτα δεν παίζουν στην προσφορά και πάλι μου έβγαλε μεταφορικά. Πάντως οι τιμές είναι καλές και η επιβάρυνση των μεταφορικών δεν είναι τόσο μεγάλη (χωρίς τα μεταφορικά οι τιμές είναι σούπερ) οπότε νομίζω θα παραγγείλω έτσι κι έτσι. Θενκς έτσι κι αλλιώς :)
  • #9 από panixgr στις 12 Jan 2017
  • Ρε παιδες εγω που πηγα να αγορασω μου εβγαλε μτφ 13δολ

    ... και εμένα. Μήπως τέλειωσε η προσφορά; Πάντως καλή η ειδοποίηση, αν προλάβουμε την επόμενη φορά ακόμα καλύτερα χεχε.

    παιδες ισχύει ακόμα
    στο 1ο ποστ έχω κάνει copy -paste τις προϋποθέσεις για τα δωρεάν μεταφορικά

    image url upload


    για το ίδιο ακριβώς προϊόν και για οτιδήποτε δοκίμασα, βγάζει + shipping cost απο $10++
  • #10 από noe13 στις 13 Jan 2017
  • επισης τονιζει οτι κανει free shipping US-Canada over 35dollars...τωρα τι να πω κ μενα μου  βγαζει εξοδα αποστολης!!
  • #11 από modfori στις 13 Jan 2017
  • έληξε η προσφορά παιδιά
    το πρωί,κατα τις 11:30 που κοίταξα και πήρα το screenshot ίσχυε

    επισης τονιζει οτι κανει free shipping US-Canada over 35dollars...τωρα τι να πω κ μενα μου  βγαζει εξοδα αποστολης!!

    αυτή είναι η στάνταρ πολιτική στα μεταφορικά που ισχύει πάντα
  • #12 από pipokas99 στις 13 Jan 2017
  • παιδες είδα το μνμ μετά τις 20:00 και ειπα να παραγγείλω. τι να σας πω,τα shipping ήτνα όντως μηδενικά.
    δείτε το λίγο ίσως ακόμα να ισχύει
  • #13 από modfori στις 17 Feb 2017
  • 2 days only !   free international shipping!
  • #14 από saved στις 17 Feb 2017
  • Ελα λεμε το αφεντικο τρελαθικε!!!! :P


    Λες να παω να δουλεψω σε καμια λαικη;
  • #15 από modfori στις 06 Jun 2017
  • free shipping και πάλι για χορδές και πένες
    ισχύει για 2 ημέρες  :)
  • #16 από saved στις 06 Jun 2017
  • Επιχηρηματικο πνευμα το καταστημα..μπραβω του καλα κανει
  • #17 από modfori στις 06 Jun 2017
  • όντως . κάνει γενικά πολλές προσφορές με πακέτα αλλά το βασικότερο (τουλάχιστον γι' αυτούς που ζουν εκτος των ΗΠΑ) είναι η προσφορά των δωρεάν μεταφορικών . επίσης οι χορδές του όσες φορές έχω πάρει είναι φρεσκαδούρα και όχι παλιό στοκ.
  • #18 από saved στις 06 Jun 2017
  • Πραγματικα μπραβω στον/στους ιδιοκτητη/τες γιατι δειχνει ετσι ωρεξη για δουλεια και οχι μπαγαποντιες και κοροιδιες.
    Αν ποτε χρειαστω χορδες(ακουγετε κουλο,αλλα με βλεπω για 5-6 χρονια να μην αλλαζω),θα παρω απο εκει ετσι για το ρισπεκτ
  • #19 από saved στις 06 Jun 2017
  • Ασχετο.Γραφουν ημερομηνια παραγωγης στις χορδες;
  • #20 από modfori στις 10 Jun 2017
  • Ασχετο.Γραφουν ημερομηνια παραγωγης στις χορδες;

    δε νομίζω . αυτό που έχω δει σχετικά με τις χορδές που παίρνω , οι οποίες είναι ψιλοάγνωστες ,είναι οτι λόγω της μη δημοφιλίας τους τις περισσότερες φορές που τις αγόραζα δεν ήταν ιδιαίτερα γυαλιστερές κάτι που ενισχύεται απο τη συσκευασία τους η οποία δεν είναι αεροστεγής.
    απ'το συγκεκριμένο μαγαζί όσες πήρα ήταν πολύ πιο φρέσκες
  • #21 από saved στις 10 Jun 2017
  • Εχω διαβασει πολλα σχετικα για παλιες χορδες κτλ,ειναι ενας profesor string που λεει οτι φτιαχνει τις κλποιοτικοτερες χορδες και οτι δεν πρεπει να ειναι ποτε παλιες οταν τις αγοραζεις,ο skip απο τις kalium τις αποθηκευει οχι τυλιχτες αλλα απλομενες,ο octave4plus τις φτιαχνει οταν τις παραγκιλεις και αν θες με εξτρα κοστος,ελεγχει pitch-tension στο scale που του λε
    ς.Εγω να πω την αληθεια,δεν καταλαβαινω και πολλες διαφορες,και πισυεψε με το εχω εξαντλισει τοσο που σκεφτομαι να κανω μηχανη να τιλιγω χορδες,το μονο θεμα ειναι να βρω σιρμα,αν και βρηκα ενα εργοστασιο στην Αγγλια.
    Παντως παιρνω newtone strings,που ειναι σε καλη τιμη,φουλ συνενοηση-εξυπιρετηση,και ολα κομπλε.
    Πραγματικα πιστευω οτι στην κιθαρα πιο ευκολα καταλαβαινεις τις μαπα απο τις καλες.
    Παντως,αν θες μηλα με τον Neil απο τις newtone,ζητα ενα σετ οπως το θες(gauge-tension-scale) και δοκημασε.Αν θες σε βοηθαω πως να τα υπολογισεις αυτα
  • #22 από mouz στις 11 Jun 2017
  • ... με την ευκαιρία του πρώτου ποστ αν και δεν κατάφερα να πάρω με δωρεάν μεταφορικά, πήρα κάποιες χορδές για ηλεκτρική και ακουστική, ένα κουρδιστήρι daddario μία ζώνη και κάποιες ξύλινες πένες για χαβαλέ γιατί μου γυάλισαν. Η τιμή με τα μεταφορικά ήταν οκ, άργησε πολύ να φτάσει το δεματάκι (κανένα μήνα), αλλά μου είπαν σε mail να μην ανησυχώ, αν δε φτάσουν στο μήνα τα ξαναστέλνουν. Όταν ήρθε το δεματάκι είχε και χειρόγραφο μέσα που έλεγε ευχαριστώ για την παραγγελία και ένα δυο 'δωράκια', κάτι αυτοκόλλητα και ένα κωδικό για ένα δωρεάν πρόγραμμα. Από τότε μου έρχεται και το mail με τα δωρεάν μεταφορικά όταν παίζει (που όμως δεν ισχύει στα πολύ ενδιαφέροντα πακέτα των 5 - 10 σετ χορδών όπως λένε).


    Γενικά μου άρεσε πολύ η συμπεριφορά τους και πλέον λέω από εκεί να ψωνίζω.
  • #23 από panixgr στις 11 Jun 2017
  • μιας και το φερε η κουβέντα ,  τα σετ 10άρες που είχα πάρει απο LIDL ζουν και βασιλεύουν, αν ξαναβγεί προσφορά (10 ευρώ τα 5 sets) θα πάρω σίγουρα. Επίσης είναι λίγο θαμπες και όχι τόσο γλυστερές στην αρχή αλλά στρώνουν και είναι σουπερ στην συνέχεια , και ανθεκτικές, τουλάχιστον όσο οι Daddario που βάζω στις Ibanez.
  • #24 από saved στις 11 Jun 2017
  • Το μονο σιγουρο ειναι πως η lidl δεν εχει εργοστασιο χορδων.Τις παιρνει με τεραστιες μαζικες παραγκελιες απο εργοστασιι,και βαζει δικη της συσκευασια.
    Εγω πιστευω τις παιρνει απο dadario μιας και ειναι το μεγαλυτερο εργοστασιο στον κοσμο,οποτε μπωρει να ριξει την τιμη
  • #25 από panixgr στις 11 Jun 2017
  • Το μονο σιγουρο ειναι πως η lidl δεν εχει εργοστασιο χορδων.Τις παιρνει με τεραστιες μαζικες παραγκελιες απο εργοστασιι,και βαζει δικη της συσκευασια.
    Εγω πιστευω τις παιρνει απο dadario μιας και ειναι το μεγαλυτερο εργοστασιο στον κοσμο,οποτε μπωρει να ριξει την τιμη


    κινεζικες είναι, τις είχα βρει στο ebay : http://www.ebay.co.uk/itm/Set-of-6-Nickel-Steel-Strings-For-Electric-Guitar-150XL-009in-Fabulous-Quality-/222457739913?hash=item33cb83ba89:g:I8EAAOSwCU1Y3fAX 
Σελίδες: