Αποστολέας Θέμα: Διαφορά τιμης.. Στήριξη τοπικού καταστήματος...?  (Αναγνώστηκε 8016 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mastixas

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Φίλοι μου θέλω να αγορασω μια πεταλιερα και σκέφτομαι την boss gt-8. Σε τοπικο καταστημα (βρισκομαι σε επαρχια) την δίνουν 440 ευρω την στιγμή που στο thomann την εχουν 399 με τσαντα μεταφορας..Απο την μια 8ελω να ενισχύσω το καταστημα που βρισκεται στον τόπο μου , πράγμα το οποιο εχω κανει αρκετές φορές με το συγκεκριμένο. Απο την αλλη τα χρήματα δεν τρεχουν και ειμαι σε δίλημμα. Μου είπε  ο έμπορος οτι μπορει να μου δωσει δώρο την τσαντα μεταφορας με 15 ευρω την στιγμη που όπως λεει κοστιζει 30. Δηλαδη να μου κανει την μιση δωρο.
Επειδη δεν εμπιστεύομαι ποτε, εψαξα σε ελληνικά site αλλα δεν βρήκα τέτοια θήκη για να συγκρίνω τιμες . Αρα εχουμε και λεμε 399ευρα απο thomann με τσαντα ή 455 τα ιδια όμως απο τον τοπο μου? που αν κατι παει στραβα (δεν δουλευει η πεταλιερα) 8α ξερω σε πιο κεφαλι να τα ριξω..

Εσεις τι λετε φίλοι μου? ποιον απο τους δυο να προτιμήσω?
ευχαριστώ προκαταβολικά..
« Τελευταία τροποποίηση: 13/01/08, 17:03 από mastixas »

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Η διαφορα ειναι αρκετα μεγαλη ειναι η αληθεια...! Αν πας με 440 στην τσεπη και του πεις εχω 440, μου δεινεις την πεταλιερα και την τσαντα, δεν θα σου την δωσει λες;
Εχε υποψην σου οτι αν εισαι σε νησι τα δωρεαν μεταφορικα του Θωμα δεν ισχιουν.
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος mastixas

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Δεν ξερω τι 8α πει. Το προβλημα ειναι οτι του ειπα να την παραγγειλει πριν μπω στο site tou Thomann.. Αυριο 8α ειναι εδω. Δεν βρισκομαι σε νησι. Συνηθως κανω ερευνα αγορας πριν παρω κατι. Αλλα βιαζομουν εκεινη την στιγμη. Παντως ειμαι πελατης και πριν μερες πηρα μια κι8αρα 800 ευρω. Αν του πω οχι δεν πιστευω να υπαρξει προβλημα.. Ακομη δεν εχω πιστωτική πγια να παρω πραγματα απο εξω. Αρα εχει λιγο τρεξιμο η κατασταση. 8α προσπα8ησω να του κανω κανενα παζαρι..χρηματα ειναι αυτα..

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Φίλε mastixa,
με όλη την καλή διάθεση θέλω να προσθέσω πως τέτοια κάνουν οι μαγαζότορες στην Ελλάδα, πολλοί σκεφτόμαστε όπως εσύ και προτιμούμε να τους στηρίξουμε, γι'αυτό και η κατάσταση πάει κατά του αγύριστου μεριά...:)
Anyway, ας μην αναλύσουμε το αν πουλάει ακριβά το εν λόγω κατάστημα...
Προσωπικά θα έκανα το εξής...
Θα πήγαινα στο εν λόγω κατάστημα με 399 στο χέρι και θα έλεγα το εξής (το έχω κάνει άλλωστε).
Στο ίντερνετ (ή κάπου αλλού γενικότερα) την έχω βρει 399 ευρώ...Επειδή σε ξέρω και σε συμπαθώ αν μου την αφήσεις τόσο την παίρνω από εσένα...Αν δεν μπορείς, ευχαριστώ πολύ αλλά θα την πάρω από αλλού...
Τώρα αν σε πιάσουν συναισθηματικοί λόγοι, τί να πω...
Προσωπικά πάντως πιστεύω πως η διαφορά είναι μεγάλη...Ούτε κατά διάνοια δεν θα την αγόραζα 455.
Όσο για το γεγονός πως σου κάνει "δώρο" τη θήκη με 15 αντί για 30 ευρώ που κοστίζει, no comment. Μάλλον έχουμε μπερδέψει την έννοια του "δώρου" με την έκπτωση...:)
Ελπίζω να σε βοήθησα...
cu
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Πες του να την αφήσει 400-420 και πάρτην.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος TASOSGR

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θα πήγαινα στο εν λόγω κατάστημα με 399 στο χέρι και θα έλεγα το εξής (το έχω κάνει άλλωστε).
Στο ίντερνετ (ή κάπου αλλού γενικότερα) την έχω βρει 399 ευρώ...Επειδή σε ξέρω και σε συμπαθώ αν μου την αφήσεις τόσο την παίρνω από εσένα...Αν δεν μπορείς, ευχαριστώ πολύ αλλά θα την πάρω από αλλού...
Τώρα αν σε πιάσουν συναισθηματικοί λόγοι, τί να πω...

Κι αυτο ρε φιλε πολυ καφριλα :)για μενα τουλαχιστον...ειδικα αν ειναι και γνωστος πολυ δυσκολα το κανεις....
Τωρα, αν στον thomann εχει 399 και πραγματι δεν δικαιουσε δωρεαν μεταφορικα λογο νησιου....καλυτερα παρ'την απο το γνωστο σου,αλλα αν τον παζαρεψεις λιγο ισως και να σου τη δωσει τζαμπα την βαλιτσα!Καποιες φορες για μικρες διαφορες στην τιμη καλο ειναι να αγοραζουμε απο γνωστο,μπορει στο μελλον να σου βγει και σε καλο.Μην τα ισοπεδωνουμε ολα....Εγω ειχα παρει απο internet την tonelab se 355ευρω ανω τοτε στην Ελλαδα την εβρισκα απο 540-600!!!Ηταν λογικο να θελω να γλυτωσω 200ευρω.....αλλα τωρα στην περιπτωση σου δεν αξιζει(κατα τη γνωμη μου)η ταλαιπορια......

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Συμφωνώ απόλυτα με τον Mistral. Δυστυχώς στην περίπτωσή σου υπάρχει ένα άλλο ζήτημα. Δεν ξεκινάς μια διαπραγμάτευση από το μηδέν όταν έχεις ήδη παραγγείλει την πεταλιέρα από το συγκεκριμένο κατάστημα, δηλώνοντας ουσιαστικά την πρόθεσή σου να την αγοράσεις από εκεί. Οπότε αυτό που λέει ο Mistral θα πρέπει να τοποθετηθεί λίγο διαφορετικά. Δηλαδή θα πρέπει να τού πεις ότι στο διάστημα που μεσολάβησε απο την παραγγελία βρήκες την πεταλιέρα κάπου αλλού πολύ φτηνότερα και να τού ζητήσεις μια καλύτερη τιμή. Νομίζω ότι αν και αυτός είναι έξυπνος ως καταστηματάρχης και θέλει να σε κρατήσει ως πελάτη θα σού κόψει τουλάχιστον 30 Ευρώ, ειδικά από τη στιγμή που πριν μόλις λίγες μέρες άφησες στο μαγαζί του 800 Ευρώ. Οπότε η τιμή έρχεται πολύ πιο κοντά σε αυτή του Thomann, η αγορά πραγματοποιείται και όλοι είναι ευχαριστημένοι.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Αφου εχεις ηδη παραγκιλει, και αφου προκειτε για γνωστο, εγω στην θεση σου δεν θα τον κρεμαγα τον τυπο... Πηγενε στο μαγαζι με 420 (τοσο ειναη νορμαλ τιμη γενικα στα καταστιματα της Ελλαδας) και πες του οτι τοσα εχεις τωρα και οτι θα του πας τα υπολιπα σε μια-δυο μερες, και ετσι ισως σου πει "δεν πειραζει φιλε, ειμαστε οκ". Εγω τουλαχιστων αυτο θα εκανα
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να βοηθήσεις το τοπικό κατάστημα, ναι. Αλλά ας κάνει και ο τύπος μια υποχώρηση αν
θέλει να πουλήσει.Μερικοί έμποροι στην Ελλάδα έχουν μείνει σε νοοτροπίες παλαιότερων
εποχών που θέλανε να πουλάνε ένα προιόν και να ξεσκίζονται στο κέρδος.Αυτά να τα ξεχάσουν
αν θέλουν να πάνε μπροστά.Το κέρδος σήμερα έρχεται από τις πολλές πωλήσεις με μικρό κέρδος
και όχι βάζοντας πελάτες-θύματα στο χέρι.Αν δεν παρακολουθούν τις τιμές που παίζουν online πλέον
και δεν προσπαθούν να τις ακολουθήσουν όσο αυτό μπορεί να είναι εφικτό, τότε καλά να πάθουν αν δεν πουλάνε.

Φίλε μου εγώ νομίζω ότι έπρεπε να του εξηγήσεις πως έχει το πράγμα και αν δεν δεχόταν να βάλει νερό στο κρασί του
ας κάτσει να βλέπει τα προιόντα του να σκονίζονται στα ράφια.
Τώρα βέβαια εσύ έχεις ήδη παραγγείλει και το πράγμα αλλάζει γιατί τον βάζεις να χρεωθεί μια πεταλιέρα που αν δεν την
αγοράσεις θα του κάτσει στοκ....

Οσο για το "δώρο" που λέει... "σιγα βρε σπάταλε, θα ρίξεις το μαγαζί έξω!". :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος Heatseeker

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακούμπα Κούλα Τα Μπαούλα Αλλού
    • Προφίλ
Έρχομαι να κάνω ακόμη πιο εύκολη την απόφασή σου.
Στο playback-europe, η gt8 έχει 333€, με ελληνικό ΦΠΑ, στην πόρτα σου. Ούτε εκεί έχει μεταφορικά για άνω των 300 ευρώ αγορές.
Η διαφορά από τα 440 που σου την αφήνει είναι 107 ευρώ φίλε μου.
Καλό είναι να στηρίζουμε την εγχώρια αγορά, το έχουμε ξαναπεί, αλλά εδώ η διαφορά δεν είναι μικρή.
Believe nothing of what you hear, and only half of what you see
1845 E.A. Poe

Αποσυνδεδεμένος NickNT

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • bass
    • Προφίλ
Μόνο που υπάρχει μια μικρή παράμετρος που δεν θα έπρεπε να αμελούμε:

Αν κατάλαβα λοιπόν καλά,ο περί ου ο λόγος έμπορος έδωσε μια τιμή για την πεταλιέρα. Ο πελάτης συμφώνησε και έδωσε το πράσινο φως για την παραγγελία. Εν συνεχεία όμως βρήκε την πεταλιέρα 40 ευρώ πιο φθηνά και σκέφτεται να "αδειάσει" τον έμπορο.

Οκ, καταλαβαίνω το ότι δημιουργείται ένα θέμα (αν και δεν είναι τραγική η διαφορά όπως σε άλλες περιπτώσεις), αλλά κατά την δική μου άποψη η ευθύνη βαραίνει ΚΑΙ τον πελάτη εν προκειμένω. Δεν θα έπρεπε η έρευνα αγοράς να γίνει πρώτα; Βέβαια, βασιζόμενος στο ότι ο πελάτης έχει πάντα δίκιο (lol!) και στην πιθανή απώλεια ενός σταθερού πελάτη, υπάρχει το ενδεχόμενο τρόπο τινά "εκβιαστικά" να πέσει η τιμή.

Αλλά, άμα θέσουμε ηθικό θέμα περί της συμπεριφοράς των εμπόρων, μην αμελούμε και τα των πελατών. Γιατί στην τελική αν ήμουν έμπορος και μου άρχιζε ο άλλος τα δικά του εκ των υστέρων, δε ξέρω πως θα το έβλεπα.

Τώρα, ο καθένας το βλέπει από την πλευρά του, και φυσικά επιδιώκει το συμφέρον του. Δεκτό, πολλώ δε και αν η διαφορά φτάνει τα 107 ευρώ όπως αναφέρθηκε. Το θεωρώ όμως λάθος, εφ'όσον αυτή είναι κατά βάση η λογική που διέπει τις αγορές μας, να κατηγορούμε τους εμπόρους εάν κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα:

Τι θα λέγατε δηλαδή εάν ο έμπορος ανάκαλυπτε πως στο νετ η GT8 πήγε στα 520 (λέμε τώρα) και έλεγε "440; Last year! 520 σήμερα!". Φυσικά δε μπορεί να γίνει αυτό, αλλά κάθε νόμισμα έχει δυο όψεις λένε...


Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Εχε υποψην σου οτι αν εισαι σε νησι τα δωρεαν μεταφορικα του Θωμα δεν ισχιουν.
Δεν ισχυει αυτο που λες. Εχω παραγγειλει εγω προσωπικα οπως κ φιλοι μου απο thomann αρκετες φορες κ οταν η παραγγελια ξεπερνουσε τα 299 τα μεταφορικα ηταν δωρεαν

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Συμφωνώ με αρκετούς.
Αλλά παιδιά, προσωπικά λέω την άποψή μου.
Το έχω κάνει αυτό που προείπα, χωρίς βεβαίως να έχω δώσει παραγγελία στο συγκεκριμένο κατάστημα.
Οπότε όχι, καφρίλα δεν είναι σε καμία περίπτωση. Απλή εξήγηση είναι επειδή ακριβώς τιμώ και σέβομαι το εγχώριο κατάστημα και θέλω να τον στηρίξω, αλλά ΟΧΙ και εις βάρος εμού.
Το θέμα όμως που προκύπτει είναι, ποιος σέβεται ποιον και στην τελική, ποιος πράττει την "καφρίλα" και ποιος όχι.
Για να ανακεφαλαιώνω, σαφέστατα και πρέπει κάπως να προσαρμόσει ο φίλτατος τα λόγια μου, συγκεκριμένα όπως αναφέρει ο ΑΠόλλων. Μεγάλα παιδιά είμαστε, τροποποιούμε τα πράγματα αναλόγως των περιστάσεων.
Τώρα αν θα έπρεπε να είχε γίνει η έρευνα αγοράς προτού δωθεί η παραγγελία, άλλο θέμα.

Ξαναλέω πάντως...Δεν μπορούμε να λέμε "στήριξε το εγχώριο κατάστημα" παρά το γεγονός πως σε κλέβει ενώ σε άλλα threads να φωνάζουμε για την ακρίβεια που μαστίζει τον τόπο. (αναφέρομαι γενικά:)


cu και καλή αγορά!
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Εχε υποψην σου οτι αν εισαι σε νησι τα δωρεαν μεταφορικα του Θωμα δεν ισχιουν.
Δεν ισχυει αυτο που λες. Εχω παραγγειλει εγω προσωπικα οπως κ φιλοι μου απο thomann αρκετες φορες κ οταν η παραγγελια ξεπερνουσε τα 299 τα μεταφορικα ηταν δωρεαν

Ο Ελληνας υπαλιλος του thomann μου ειπε οτι για νησια δεν εχει δωρεαν μεταφορικα... Απο εκει και περα τι να πω... Για να το λεει αυτος κατι θα ξερει....
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Τι συζητάμε ρε παιδιά; Aφού έχει πει ήδη ο mastixas ότι ΔΕΝ βρίσκεται σε νησί. Μήπως λόγω του nick του νομίσατε ότι βρίσκεται στη Χίο...; :P
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Φυσικα και ο καθενας πρεπει να κοιταξει το συμφερον του, να παρει απο εκει που θα το βρει φθηνοτερα (ελεγχωντας πρωτα αν καλυπτεται σε θεματα εγγυησης κτλ).
Ναι τα ελληνικα μαγαζια κλεβουν, αλλα επειδη ζω στην επαρχια, τα επαρχιακα δεν μπορουν να κανουν αλλιως. Δεν υπαρχει κοινο, ειτε ριξουν τις τιμες ειτε οχι 2 κιθαρες και 10 σετ χορδες τον μηνα θα πουλησουν, οποτε προσπαθουν να τα δωσουν οσο πιο ακροβα γινεται για να βγαλουν τα προς το ζην (δεν δικαιολογω την ακριβεια, απλα λεω πως γινεται στην επαρχια).
Τωρα ο φιλος αν εχει κανει ηδη την παραγκελια εχει και καποια υποχρεωση απεναντι στον εμπορο φανταζομαι (συνηθως ζητουν προκαταβολη, αλλα δεν ζητησε επειδη σε εχει ηδη πελατη), αλλα το να κανει παζαρια ωστε να μην τον κλεψει ειναι θεμιτο (αν και ειναι προσυμφωνημενη αν καταλαβα η τιμη...)
Εγω δυστυχως δεν θελω/μπορω να κανω παζαρια, ακομα και αν ξερω ακριβως το τι πρεπει να πω με αποτελεσμα...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
έχω ένα φίλο που είχε ένα μαγαζί με ρούχα. Πουλούσε λοιπόν τα τζίν 60 ευρώ μέχρι πού κυνδίνευσε να κλείσει (τελικά έκλεισε) όπου τα κατέβασε στα 25 ευρώ.
Όταν τον ρώτησα αν μπαίνει μέσα στα 25ευρώ απάντησε μ......ς είσαι? 10ευρω τα αγοράζω..........
Ετσι λοιπόν επειδή οι φίλοι έμποροι προτιμούν να κλείσουν απο το να ΄βγάλουν 300 εως 600% κέρδος,
αλλάξτε τους τα φώτα.
Δηλαδή ο Thomann δε ΄βγάζει νομίζετε καν 40% κέρδος (τουλάχιστον)?
Άλλάξτε τους τα φώτα όλα τα cherokee  και τα mercedes ποιοι τα οδηγούν οι υπάλληλοι των 600 ευρω?
Μήπως είμαι επαναστατικός τύπος? ???

Αποσυνδεδεμένος W. Axl Rose

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Gn'F'nR's
    • Προφίλ
Λοιπόν παίδες, μου ήρθε και εμένα μια καλή ιδέα. Λέω να πάω στο thomann με 2299.99$ (=1573.11 euro) στο χέρι και να του ζητησω να μου πουλήσει μια gibson les paul standard όχι με 2222 euro, αλλά με το πόσο που ανέφερα 2299.99$. Λέτε να πιάσει??? 650 euro λιγότερα μια χάρα είναι!!!

Τιμές σε Ευρώπη και Αμερική (μην ξεχνάτε τη μετατροπή απο $ σε Εuro)
http://www.thomann.de/gr/gibson_lpstd5hs_egitarre.htm

http://www.musiciansfriend.com/product/Gibson-Les-Paul-Standard-50s-Neck-Electric-Guitar?sku=517186

Do you know where you are???
You are in the jungle...
Wake up...
Time to Dieeeee...

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Ένας φίλος μου παρήγγειλε τη Framus Diablo Custom (almond sunburst) από το www.musik-schmidt.de, την οποία ο Λογοθέτης τιμολογούσε στο site του, 120 ευρώ φθηνότερα από το συγκεκριμένο.

Σημειώνεται ότι το musik-schmidt είναι ο επίσημος διανομέας της Framus στη Φρανκφούρτη νομίζω.

Μετά από mail που τους έστειλε ότι την βρήκε στον Λογοθέτη φθηνότερα, του απάντησαν ότι αναπροσαρμόζουν την τιμή κ τη δίνουν κ αυτοί τόσο.

Συνεπώς, δεν χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις!

ΥΓ: Ο Λογοθέτης δεν την είχε ετοιμοπαράδοτη, γι' αυτό προτιμήθηκε ο Γερμανός.
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ναι αλλά σίγουρα θα προβάλουν ως επιχείρημα τα τελωνειακά έξοδα και τα μεταφορικά. Και να μην το αναφέρουν το πιθανότερο είναι να αρνηθούν.Δε νομίζω ότι είναι άσχετοι να μην ξέρουν τι συμβαίνει και πόσο πουλάνε στην Αμερική.Σου λέει εμείς τα στέλνουμε τσάμπα πάρτα απ τους άλλους να πληρώσεις μεταφορικά...Σου εύχομαι να τους πείσεις. ;)

Εγώ πάντως από Αμερική αγοράζω συνήθως έτσι κι αλλιώς.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Έχω κάνει και εγώ 1-2 αγορές από αμερική, και πολύ μπλέξιμο και χρήμα με τελωνεία κτλ...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
19 Απαντήσεις
28800 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/04/18, 18:13
από saved
19 Απαντήσεις
17254 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/06, 20:09
από Conviction
4 Απαντήσεις
8459 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/07, 13:14
από Απόλλων
2 Απαντήσεις
2212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/07, 18:54
από eleos* (Βάλια πια....)
6 Απαντήσεις
4310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/08, 02:14
από xTitan
7 Απαντήσεις
4220 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/08, 18:03
από Jezus
11 Απαντήσεις
6059 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/08, 22:58
από Giorgos K.
14 Απαντήσεις
6463 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/09, 09:32
από vagtanplan
5 Απαντήσεις
4121 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/09, 14:20
από P@n0$
9 Απαντήσεις
5255 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/15, 10:13
από Kosthrash