Σελίδες:
  • #1 από freemind στις 25 Jul 2005
  • Μια εικονα...Χιλιες Λεξεις:

    Τι σας θυμιζει; Μηπως τη νεα εκδοση του Amplitude 2? Εαν σας πω οτι ειναι μονο 1,6MB και οτι ο ηχος του ειναι αξιοπρεπης ( με 6 προσομοιωσεις καμπινων, πανω απο 7 ειδη overdrive και προσομοιωσεις πεταλιων; ), δεν θα θελατε να κανετε μια προσπαθεια να το κατεβασετε;
    http://207.218.248.76/~fretted/downloads/FreeAmpSE.zip


  • #2 από fatses asteies στις 25 Jul 2005
  • Μια και είδα το θέμα έχω το Amplitude 1.3.0  και έχω βρει αρκετές επιπλέον ρυθμίσεις (δε ξέρω τώρα αν το λέω σωστά να το καταλάβετε) , όταν εμφανίζεται εκεί που γράφει load  και έχει τα έτοιμα, αν κάποιος τα θέλει να τα ανεβάσω. Πιθανότατα μόνο όσοι το έχετε θα καταλάβατε τι εννοώ, αλλά σε όσους δεν το έχουν είναι άχρηστα οπότε .....
  • #3 από Candlemass στις 12 Aug 2005
  • eidika gia sena freemind, proteinw na dokimaseis to Slayer 2!
    VST hlektrikhs ki8aras gia MIDI (dld paizeis sto MIDI keyboard sou kai akougetai hlektrikh ki8ara, isws h pio akribhs prosomoiwsh pou exeis akousei pote!!)
    koita mono kai ta effe pou prosferei (san petalakia). merika ta xrhsimopoiw san effects kai se alla VSTs!


    8a dokimasw to free amp, alla to Ampitube mou kai ta Guitar Rig/Guitar Combos ths NI den ta allazw me tpt!! :)



  • #4 από freemind στις 12 Aug 2005
  • Σιγουρα, δεν συγκρινεται ευκολα με τις ευκολιες που εχουν τα προγραμματα που αναφερεις ( μονο το amplitude βεβαια εχω..αλλα θα κοιταξω και το slayer  ::) ), ομως το πιο σημαντικο ειναι οτι ειναι τσαμπε ;D
  • #5 από Candlemass στις 13 Aug 2005
  • ma kai egw gia tzampe programmata milaw ;) ;D

  • #6 από freemind στις 06 Oct 2005
  • http://207.218.248.76/~fretted/ampsims.html#1stBass
    Ο παραδεισος των τσαμπε, για τους κιθαριστες! Τα εχω δοκιμασει, ενα προς ενα, και ολα ειναι εκπληκτικα!!!Απλα..εκπληκτικα!Ηδη αμφισβητω, ποσα λεφτα πρεπει να εσκασε η NI, για να βγαλει το Amplitube, οταν ερασιτεχνες, βγαζουν παρομοια προγραμματα και τσαμπε!!Γιατι να πληρωσω πανω απο 100Ε για να παρω προσωμοιωσεις, που αλλοι, βγαζουν χωρις εξοδα?!! ???
  • #7 από D@ve Murray στις 06 Oct 2005
  • Σε λιγο,για να μην πω οτι ηδη ετσι γινεται, το μονο που θα χρειαζεται για μια μπαντα ειναι ενας καλος πληκτρας...και ολα τα αλλα θα τα κανουν τα μιντια... κιθαριστες...προσοχη..θα γινουμε ειδος προς εξαφανιση...
  • #8 από Arheos στις 06 Oct 2005
  • Και για να γεμίσει ακόμα λίγο ο κατάλογος:
    www.simulanalog.org
    λέει...
  • #9 από YmiRLinG στις 06 Oct 2005
  • Ισχυουν και για μπασσα τα ιδια προγραμματα?
  • #10 από Fteo στις 07 Oct 2005
  • Ισχυουν και για μπασσα τα ιδια προγραμματα?

    Γιατι οχι? Ετσι κ αλλιως τα εφε ιδια ειναι με διαφορετικες ρυθμισεις...
  • #11 από YmiRLinG στις 07 Oct 2005
  • Ισχυουν και για μπασσα τα ιδια προγραμματα?

    Γιατι οχι? Ετσι κ αλλιως τα εφε ιδια ειναι με διαφορετικες ρυθμισεις...
    Ποτε δεν εχω χρησιμοποιησει εφε κιθαρας σε  μπασσο. Μονο για χαβαλε. Ακομα και το ουα ειναι διαφορετικο απο της κιθαρας
  • #12 από Fteo στις 07 Oct 2005
  • Ισχυουν και για μπασσα τα ιδια προγραμματα?

    Γιατι οχι? Ετσι κ αλλιως τα εφε ιδια ειναι με διαφορετικες ρυθμισεις...
    Ποτε δεν εχω χρησιμοποιησει εφε κιθαρας σε  μπασσο. Μονο για χαβαλε. Ακομα και το ουα ειναι διαφορετικο απο της κιθαρας
    Ναι γιατι πρεπει να το ρυθμισεις για μπασο. Αλλα αφου τα εφε ειναι ιδια π.χ. το chorus παραμενει chorus, απλα δινεις λιγο παραπανω απο το εφε. Δοκιμασε να παιξεις slap με wah. Κορυφαιο...
  • #13 από freemind στις 18 Jul 2006
  • http://frettedsynth.asseca.com/ampsims.html#FreeAmp2
    Ξαναφερνω στην επιφανεια το θεμα, γιατι η Helios, εβγαλε το Free AMP 2. Εκτος των καλων effects που εχει, προσφερει πλεον και ενα guitar synth! Νομιζω οτι ειναι η πιο καλη "τσαμπε" προσομοιωση εφφε και καμπινων που κυκλοφορει!
  • #14 από sepsis στις 26 Jul 2006
  • Ρε παιδειά, πώς δουλεύουν τα VST.
    Πχ. έχω το Audacity, πώς θα τα χρησιμοποιήσω?
  • #15 από psy_gr στις 08 Aug 2006
  • μπορείς να χρησημοποιήσεις κάπιο vst-host, χωρίς να έχεις εγκατεστημένο το cubase.
    googl-αρε την λέξη vst host και κάτι θα βρείς...
Σελίδες: