Αποστολέας Θέμα: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 30982 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος grhgorhs

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #25 στις: 23/04/05, 21:00 »
Εγω πηγα στον πειραια και μιλησα με τον τασο τον πωλητη που τον ξερω καλα πολυ καιρο αφου μονο εκει παω για οτι θελω και μου τα ειπε αυτα.Ειναι ευκαιρια παντος για οποιον ενδιαφερεται εχει και μια studio 1.000euro 2.000classic 2390standard δυστυχως τα χρωματα που ειχε δεν μου αρεσαν αν ειχε την standard σε lightburst ή cherry sunburst κατι γινοταναι.Παντως μακαρι να μου τα ειπε εμενε λαθος και εσενα σωστα γιατι οπως ολοι καταλαβαινουν αυτο θα ειναι για δικο μας οφελος.
you now everything if you now nothing.................

Αποσυνδεδεμένος fender ultra

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • FENDER ULTRA RULES!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
    • Vampulus
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #26 στις: 20/07/05, 20:13 »
THN GIBSON THN ΒΡΗΚΑ 2400,00
 ΕΛΛΑΔΑ

Αποσυνδεδεμένος PlusYeaR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • "Dream Within A Dream"
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #27 στις: 13/12/06, 11:06 »
μολις παραγκειλε ενας φιλος μου απτο μποξυ..
μολις πληρωσε του εστειλαν μειλ πως δεν του το στελνουν αν δεν αγορασει θήκη αλλιως δεν του το κανουν insure..
τωρα που πληρωσε για θήκη του είπαν να περιμένει 4 βδομάδες μεχρι να φέρουν σε στοκ την κιθάρα.. μακριαααα

   Because UPS Worldwide insures your instruments only when they are adequately packed, we offer a complementary FREE guitar case for every guitar that comes from the manufacturer without one for the protection of your guitar during shipping! So that indeed UPS fully insures YOUR guitar shipment!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #28 στις: 04/06/07, 02:53 »
εγώ όσες φορες έχω πάρει τηλ Boxy Music για να παραγγείλω κάτι από εκεί μου έχουν πει αρκετές μήνες αναμονή για stock κτλ, απίστευτα πράγματα!!!
Ειδικά για Μέσα/Boogie μου είχαν πει πολλούς μήνες, δεν θυμάμαι ακριβώς αλλα είχα πάθει πλακα!
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #29 στις: 25/07/07, 12:39 »
Απ'ότι παρατήρησα, το trick που κάνουν στο boxy music είναι να εμφανίζουν την τιμή μειωμένη αρχικά και έπειτα να την απογειώνουν μετά και την προσαύξηση των shipping costs. Σε τρία προιόντα που έκανα το test η τελική τιμή έφθανε την τιμή του θωμά (ήταν λίγο μικρότερη). θα μου πείτε ότι αφού είναι έστω και λίγο μικρότερη αξίζει τον κόπο αλλά αν βασιστούμε στα λεγόμενα του jezus για αναμονές και άλλα συναφή τότε ίσως το boxymusic δεν είναι τόσο συμφέρων όσο φαίνεται....

Αποσυνδεδεμένος PAPAJOHNNY

  • Μικρός Μπαλαντούλης
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 228
  • Φύλο: Άντρας
  • ...but I like it!
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #30 στις: 25/07/07, 18:18 »
Οντως σε μερικα πραγματα ειναι πολυ ποιο φθηνο απο το Thomann αλλα απο την αλλη σου τα περνει απο την μεταφορα γιατι χρησιμοποιει την UPS σε αντιθεση με τον Thomann που χρησιμοποιει απλο ταχυδρομειο.
Περισυ ειχα παραγγειλει μια Ibanez JEM 555 απο το Boxy Music που σε συγκριση με τον Thomann κερδισα καπου στα 200 ευρω (βαζωντας και την μεταφορα μεσα).
Φιλε μου ειχα παθει πλακα με το ποσο καλα την ειχαν συσκευασει.
Πρεπει να εκανα και μιση ωρα,χωρις υπερβολες, για να βγαλω απο το χαρτοκουτο την σκληρη θηκη της κιθαρας.
Ηταν γεματο με φελιζολ και "φουσκες".

Γενικοτερα για να μη μακρυγορω, τσεκαρε τις τιμες και των δυο και αμα το Boxymusic ειναι λιγο ποιο ακριβο,μαζι ομως με τα μεταφορικα,αγορασε την απο εκει.
Μη τσιγκουνευτεις αυτη τη διαφορα και διακινδυνευσεις το πως θα σου ερθει γιατι ο Thomann δεν κανει και την καλυτερη συσκευασια.

Ελπιζω να σε βοηθησα! ;D   
Της ψυχής μου τα κομάτια είναι έρημα παλάτια,όπως κάτι μονοπάτια δίχως τέλος και αρχή...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #31 στις: 25/07/07, 20:29 »
Ο θωμαήν όντως δεν κάνει πολλά καλά, εμενα μου είχαν στείλει πένες καλώδια κτλ χύμα σε μια μεγάλη κούτα που είχε αλλα μεγαλύτερα πράγματα μέσα, και είχαν χαθεί κάτι σακουλάκια πένες... boxy music απλά πρόσεξε αν έχει σε stock αυτό που θέλεις, αν όχι πάρε τηλ και ρωτα χρόνο παράδοσης, όντως για κάποια πράγματα (p.x. Universe 7-χορδή, Μέσα/boogie κτλ) έχω πάρει τηλ και μου έχουν πει κάτι μήνες αναμονή!  :o
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Allinota

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
ΟΛΟΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ΑΘΗΝΑ Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ.....ΚΑΙ ΑΝ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ THOMANN ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΕΥΡΩ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2506
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #33 στις: 11/02/11, 15:31 »
ΟΛΟΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ΑΘΗΝΑ Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ.....ΚΑΙ ΑΝ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ THOMANN ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΕΥΡΩ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!!

Mιλαμε για περιπτωσεις "καρφιτσας στα αχυρα"...εχεις καποιο λινκ, για να το διαπιστωσουμε και μονοι μας? Διοτι πχ αν πρεπει να παω Καβαλα απο Αθηνα, τι να το κανω, θα εχω βαλει 200 ευρω βενζινες...

Αποσυνδεδεμένος Allinota

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #34 στις: 11/02/11, 15:42 »
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΙΣΕΣ ΤΙΜΕΣ Η ΠΟΙΟ ΦΤΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ........ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΕΞΩ??????

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2506
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #35 στις: 11/02/11, 15:45 »
Ναι, αλλα συνεχιζεις να μιλας αοριστα...εχεις καποιο λινκ?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #36 στις: 11/02/11, 15:46 »
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΙΣΕΣ ΤΙΜΕΣ Η ΠΟΙΟ ΦΤΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ........ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΕΞΩ??????

Φίλε, κατ' αρχήν μη γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις.

Δεύτερον, ο Eagle of Kamelot σε ρώτησε κάτι πιο πάνω. Αν έχεις κάποιο παράδειγμα να τεκμηριώσεις αυτό που λες, δώσε στοιχεία, τιμές, links και όλα τα σχετικά. Ποιά είναι αυτά τα μαγαζιά και ποιά μουσικά όργανα έχουν σε τιμές ίδιες ή πιο φτηνές από τον Thomann (και τον κάθε Thomann)...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Allinota

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #37 στις: 11/02/11, 15:50 »
ΟΛΟΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ΑΘΗΝΑ Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ.....ΚΑΙ ΑΝ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ THOMANN ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΕΥΡΩ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!!

Mιλαμε για περιπτωσεις "καρφιτσας στα αχυρα"...εχεις καποιο λινκ, για να το διαπιστωσουμε και μονοι μας? Διοτι πχ αν πρεπει να παω Καβαλα απο Αθηνα, τι να το κανω, θα εχω βαλει 200 ευρω βενζινες...



Ας πούμε ότι έχω την καρφίτσα....και γιατί να πας Καβάλα ή Κομοτηνή?Για να κάνεις παραγγελία απο ΤΗΟΜΑΝΝ πηγαίνεις Γερμανία?????

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2506
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #38 στις: 11/02/11, 15:52 »
Οχι, γι' αυτο ζηταω λινκ...υπαρχουν μαγαζια στην Ελλαδα που σου το στελνουν σπιτι με κοστος ιδιο ή μικροτερο ή εστω και κατα λιγα ευρω μεγαλυτερο απο Thomann??

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 833
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #39 στις: 11/02/11, 15:53 »
Πάντως παιδιά, σε πρόσφατη κιθαροτσαρκα με φίλο που ψάχνει λαμπάτο ενισχυτή, αυτό που είδα είναι ότι τα μαγαζιά του κέντρου έχουν εναρμοιστεί με τιμές τόμαν σε πολλά προιόντα. Π.χ ο τρίμης είχε τον blackstar τον 20αρη 590€ ενω ο τόμαν τον έχει 599€
http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_studio_20_combo.htm
και ενα cry baby 120 ενω ο τόμαν 122
http://www.thomann.de/gr/dunlop_crybaby_classic_wahpedal.htm
επίσης στον καγμάκη που αγόρασα το marshall haze combo τον πήρα στα 550 ενώ η τιμή τόμαν είναι σταθερά πάνω από 600 και είχε φτάσει και 699 κάποια στιγμή.

Ένα καλό ψάξιμο στα ελληνικά καταστήματα αξίζει κατά τη γνώμη μου, πριν τα ακουμπήσουμε στο γερμανο... ;)

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1443
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #40 στις: 11/02/11, 16:54 »
Ευρώπη είμαστε ¨ελεύθερη¨ αγορά έχουμε.

ΔΕΝ μας αναγκάζει κανείς να αγοράσουμε απο Τομαν. προσωπικά βλέπετε πως χώνω πολλά σε αγορές απο τομαν . Σύμφωνοι αλλα δεν τα αγοράζω ολα απο εκεί. Φυσικά και υπάρχουν πράγματα που τα έχει ακριβότερα ακομα και απο ελληνικά καταστήματα. ο τομαν μου δίνει την 3ετή εγγύηση σε είδη που εδώ κάποιοι μετα βίας 2 .σιγά σιγά αρχίζουν να ανεβάζουν και οι δικοί μας το όριο. ως τότε σιγουρα δεν θα με έχουν οι δικοί μας πελάτη, αλλα αμα εχω ίδια τιμή και χαμηλότερη φυσικά και θα εκτιμήσω τον Ελληνα πωλητή.και μπράβο σε αυτούς που το παλεύουν
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος ilias73

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Bucanero Fuerte
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #41 στις: 11/02/11, 17:47 »
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι για το boxy;Πως είναι δυνατόν μια squier των 150 ε στην Ελλάδα η στο θωμα να τη δίνει 368 ε και να το θεωρούμε φθηνό; Εκτός αν έχει καλές τιμές σε συγκεκριμένα πράγματα...
« Τελευταία τροποποίηση: 11/02/11, 19:02 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #42 στις: 11/02/11, 20:09 »
Ηταν φθηνο το 2005, μετα δεν ειχε κα8ολου στοκ, απορω που υπαρχει ακομα
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2150
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #43 στις: 11/02/11, 20:25 »
Παίδες, άσχετα με την ίδια ονομασία του προϊόντος, παίζουν ακόμη ρόλο σε αυτά τα made in Germany, Japan, Greece, Italy, USA και δεν συμμαζεύεται ? υπάρχει ας πούμε διαφορά στην ποιότητα, στο αποτέλεσμα γενικότερα, στις τιμές και την εγγύηση ? Δηλαδή να πάρω το ίδιο προϊόν από κάπου, αλλά τελικά μόνο η ονομασία του να είναι η ίδια, ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο στα μουσικά όργανα και τα παραμφερεί ηλεκτρονικά τους ? Δηλαδή κάθε μοντέλο, πέρα από τον ήχο του, που δεν μπορεί να κρατηθεί σταθερός, έχει συγκεκριμένη ποιότητα κατασκευής και υλικών ? ή μπορεί να διαφέρουν, εξού και κάποιες διαφορές στις τιμές τους ?
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ΒΟΧYMUSIC ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΟΜΑΝΝ!!!!!!!!!
« Απάντηση #44 στις: 11/02/11, 22:34 »
Οχι κατα κανονα το Χ μοντελο κιθαρας της Ψ εταιρειας που θα αγορασεις 1000 ευρω στην Ελλαδα θα ειναι το "ιδιο" με αυτο που θα αγορασεις στις ΗΠΑ για 700 ευρω π.χ.
Και για τα ηλεκτρονικα ισχυουν τα ιδια, εκτος αν προκειτε για διαφορες π.χ. 220 βολτ Ελλαδα, 110 βολτ ΗΠΑ.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2233 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/08, 14:31
από Αλκιβιάδης
19 Απαντήσεις
7484 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/09, 20:04
από delus
0 Απαντήσεις
2647 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/08, 15:57
από Back_For_More
28 Απαντήσεις
17368 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/12, 18:10
από kkmspm (φλουτσ)
5 Απαντήσεις
3381 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/12, 18:29
από Korgy
φτηνο cajon

Ξεκίνησε από markos_geo Κρουστά

4 Απαντήσεις
40922 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/12, 21:14
από guitalele
15 Απαντήσεις
7793 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/14, 00:22
από mousakas