Αποστολέας Θέμα: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες  (Αναγνώστηκε 24678 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kitsos83

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
γεια χαρα,εχω ibanez rg 550 και κατοπιν πολυ ψαξιματος(γνωμες μονο)ψιλοκατεληξα παντα μιλωντας για seymour duncan σε jeff beck.βλεπωντας το site της ειδα οτι ειναι ενας μαγνητης που καλυπτει τα παντα απο χαρτν ροκ και χεβι μεταλ.αν εχει καποιος γνωμη,πιστευετε οτι θα ξενερωσω αν παιξω και κατι πιο βαρυ απο αποψη ογκου;παντα με χρηση μιας πεταλιερας ετσι.γιαυτο σκεφτηκα να ρωτησω οτι επειδη προσφατα ακουσα σε ibanez rg550 τον duncan distortion,μηπως τελικα με βαση αυτα που ειδα στο site,ο duncan cutsom αποτελει μια ενδιαμεση λυση;αναφερομαι σε θεση bridge.μαρεσει π.χ. ο ηχος των 3doors down εχει και αρκετο ογκο,μια γλυκιτητα στον ηχο και χωρις ναναι καρακαφρικος.απορια;γιατι παντου αναφερονται ακομα και στο παρων site κυριως για τον duncan geff beck και τον duncan distortion και καθολου για τον duncan custom,περιεργο μου φαινεται!μηπως ειναι για πολυ συγκεκριμενα πραγματα και επισης δεν μπορει να υπαρξει συγκριση με τους 2 προαναφερομενους μαγνητες;ευχαριστω προκαταβολικα...!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #1 στις: 22/05/06, 04:29 »
Λοιπον,

Προσωπικα μιλωντας η επιλογη του Jeff Beck ειναι παρα πολυ καλη. Μιλαμε για εναν signature μαγνητη που το χρησιμοποιουν τοσοι κιθαριστες για ηχο τελειως διαφορετικο απο αυτον του εμπνευστη του. Τωρα για το θεμα "γκαζιου του μαγνητη" (παντα εντος εισαγωγικων αυτο!) εξαρταται απο το σωμα. Σε μια Semi-Hollow Yamaha που επαιζα μια βδομαδα εχει φοντα για μεχρι classic rock. Βεβαια σε solid body ηλεκτρικη εχει παρα πολυ περισσοτερο ογκο αλλα ανησυχω μηπως σε ενα λεπτο σωμα σαν τις RG, και απο αποψη παχους και πυκνοτητας του ξυλου, δεν αποδωσει τα μεγιστα. Eξαλλου και η ιδια η Seymour Duncan παραδεχεται οτι ο JΒ ειναι πιο προσανατολισμενος για Les Paul σωμα.

Αν θες την γνωμη μου σκεψου κι εναν απο τους 2 παρακατω:

SH-11 Custom Custom

SH-8 Invader

Tον 1ο στον προτεινω γιατι πιστευω οτι μεγαλο ρολο στον ογκο παιζει ο ενισχυτης και ιδιαιτερα το ηχειο, πραγμα που πολυ παραμελουμε. Ετσι σου προτεινα εναν μαγνητη που δεν θα εχεις μεν το τρελλο γκαζι αλλα θα εχεις μια μεγαλυτερη ανταποκριση συχνοτητων. Σ' αυτο ευθυνεται οτι ειναι κατασκευασμενος για ποιο λεπτα σωματα και maple ταστιερα, οπως η RG σου.

Τον 2ο στον προτεινω αν απο την αλλη επιμενεις σε εναν "γκαζατο" μαγνητη που δουλευει ομως ανετα σε ολα τα σωματα και τις ταστιερες.

Τωρα αυτο δεν σημαινει οτι ο Jeff Beck δεν ειναι καλος μαγνητης, το επαναλμβανω για να γινομαι κατανοητος. Απλα ειναι πιο ταιριαστος σε Les Paul τυπου κιθαρες και σε μια RG θα αποδωσει πολλα αλλα οχι ολα οσα μπορει...
« Τελευταία τροποποίηση: 22/05/06, 04:33 από Arg0 να αγγιξω αλλη κιθαρα! »
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #2 στις: 22/05/06, 10:40 »
Καταρχάς, τελείως τυπικά βέβαια, ο μαγνήτης λέγεται "JB" μιας και δεν υπάρχει πλέον το sponsoring του καλλιτέχνη...

Ξέρω ότι θα ακουστώ αιρετικός, αλλά, παρ'όλη την αναμφισβήτητη ευελιξία του ο JB δεν μου αρέσει και πολύ... Κυρίως στο distortion (αλλά και ανάλογα με τον ενισχυτή, όπως σωστά είπε ο προλλαλήσας), μου κάνει λίγο "πινέζα στο μέτωπο".

Τον Custom τον έχω σε μια κιθάρα (που, για άλλους λόγους βέβαια, πουλάω κιόλας  :-[) και πρέπει να σε προειδοποιήσω ότι ο ήχος του είναι λίγο "scooped" και για πολλούς "high tech". Εξαρτάται και από την κιθάρα που θα τον βάλεις βέβαια. Αν φτιάχνεις τον ήχο σου από τον ενισχυτή, έχεις κάποιο eq στην αλυσίδα των εφφέ ή θέλεις να ηχογραφείς, ίσως είναι καλύτερη επιλογή. Νομίζω ότι είναι λιγώτερο "intrusive" από τον JB, και δένει καλύτερα με άλλους μαγνήτες.

Ο Custom Custom (Alnico II) είναι καλή επιλογή, όμως, κατά τη γνώμη μου, χρειάζεται να είναι λίγο πιο "γλυκά" τα ξύλα... ειδικά αυτός εγώ λέω ότι ταιριάζει περισσότερο σε Les Paul τύπου σώματα με fixed γέφυρες.

Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος kitsos83

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #3 στις: 22/05/06, 13:22 »
ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις,και επειδη η μονη λυση αν υπαρχει ειναι νακουσεις καποιον μαγνητη,θα συνεχισω το  ψαξιμο.......!οποιος θελει να πει τη γνωμη του αναμενω και αλλες απαντησεις...χιλια ευχαριστω ε

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #4 στις: 22/05/06, 14:19 »
ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις,και επειδη η μονη λυση αν υπαρχει ειναι νακουσεις καποιον μαγνητη,θα συνεχισω το  ψαξιμο.......!οποιος θελει να πει τη γνωμη του αναμενω και αλλες απαντησεις...χιλια ευχαριστω ε

Αν έχεις καταλήξει σε SD κάνε μια ακρόαση και στα κλιπάκια που έχει στο site του. Είναι επίτηδες έτσι ηχογραφημένα ώστε να δίνουν το "στίγμα" του κάθε μαγνήτη.  ;)

Ωστόσο μην τρελλαίνεσαι αν κάνεις μια λάθος επιλογή... Στο κάτω κάτω, βάλε τον Χ μαγνήτη πάνω και αν δεν σου αρέσει τον δίνεις, θα πάρεις τα λεφτά σου - 20 Ευρώ πίσω, και πηγαίνεις για άλλον. Θα μου πεις αυτή τη δουλειά θα κάνουμε; Άστο, και που να δεις τι θα γίνει όταν αρχίσεις να ψάχνεσαι για ενισχυτές, πετάλια (και συνδιασμούς τους), λάμπες, καλώδια, γέφυρες και τρέμολο...  :'(
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος Spiegate7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Peter Griffin is alittle god
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #5 στις: 22/09/06, 14:33 »
Καλησπέρα,έχω μια κιθάρα σε σχήμα les paul,η οποία έχει χάλια μαγνήτες και σφυρίζουν με το παραμικρό.Σκέφτομαι να αλλάξω τον bridge και να βάλω τον seymour duncan SH-11.Τον έχει ακούσει κανείς;Θέλω να παίζω από blues καθαρά μέχρι heavy distortion(π.χ. Kyuss,Queens of the stone age...).Έχετε κάποιον άλλο μαγνήτη να προτείνετε;

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #6 στις: 22/09/06, 14:56 »
Ο jb είναι κλασσική επιλογή για πολλά είδη μουσικής (τον έχω στην SG μου), αλλά ίσως έχει μια έφεση στα lead μέρη καθώς είναι λίγο πρίμος, αλλά αν η κιθάρα σου είναι και κατασκευαστικά τύπου les paul (κολλητό μπράτσο, φουλ μαόνι, κλπ) τότε θα σε καλύψει επαρκώς πιστεύω. Εναλλακτικά θα πρότεινα και George Lynch screaming demon που είναι, θεωρητικά κάπου ανάμεσα σε JB και '59, απ'ό,τι λένε τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος Spiegate7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Peter Griffin is alittle god
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #7 στις: 22/09/06, 15:26 »
Thanks.Δεν πολυβιάζομαι οπότε θα το ξάψω εις βάθος το θέμα.Έχεις κάτι να προτείνεις για neck;

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #8 στις: 22/09/06, 15:33 »
Ο Jazz ειναι ωραιος μαγνητης για neck...Πολυ γλυκια τονικοτητα!!!

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #9 στις: 22/09/06, 15:39 »
Ο Jazz ειναι ωραιος μαγνητης για neck...Πολυ γλυκια τονικοτητα!!!

Συμφωνώ και επαυξάνω!

Πολύ καλός για neck με καθαρό και ΠΟΛΥ γλυκό ήχο όπως είπε και ο george_kamelot

Αν θες πιο κλάσσικ ήχο όμως και στα γκάζια σου κοίτα και τον '59  ;)


Αποσυνδεδεμένος Spiegate7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Peter Griffin is alittle god
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #10 στις: 22/09/06, 15:49 »
Ο jazz με παραμόρφωση πως τα πάει;Πάντος το να έχει καθαρό και γλυκό ήχο στα καθαρά είναι καλό στοιχείο

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #11 στις: 22/09/06, 16:01 »
Δε βρωμίζει πολύ εύκολα, διατηρεί το χαρακτήρα του θα έλεγα. Αλλά με τα πετάλια (σχεδόν) όλα γίνονται...

Αποσυνδεδεμένος pureanalog

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #12 στις: 22/09/06, 16:02 »
Ο jazz με παραμόρφωση πως τα πάει;Πάντος το να έχει καθαρό και γλυκό ήχο στα καθαρά είναι καλό στοιχείο

δε μπορείς να ταχεις όλα σε ένα. Ο Jazz έχει καθαρά σαν single coil σχεδόν. Οπότε τα lead του τα βρώμικα δεν είναι και πολύ καλός. Πολύ αναιμικός μαγνήτης για σολο κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #13 στις: 22/09/06, 16:08 »
Ο jazz με παραμόρφωση πως τα πάει;Πάντος το να έχει καθαρό και γλυκό ήχο στα καθαρά είναι καλό στοιχείο

δε μπορείς να ταχεις όλα σε ένα. Ο Jazz έχει καθαρά σαν single coil σχεδόν. Οπότε τα lead του τα βρώμικα δεν είναι και πολύ καλός. Πολύ αναιμικός μαγνήτης για σολο κλπ.

Υστερει λιγο στα solo, αλλα οχι και αναιμικος! Παντως και ο Mustaine που παιζει Thrash/heavy χρησιμοποιει τον Jazz...

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #14 στις: 22/09/06, 16:13 »
εχω δοκιμασει σχεδον ολους τους medium-high output duncans εχω να σου πω τις εξης εντυπωσεις για τον sh 11 (h custom custom). Ειναι ενας καλος μαγνητης με παρα πολυ μεγαλη εμφαση στα μεσσαια.............ισως ομως καπως υπερβολικη........αυτο βεβαια του δινει την ικανοτητα να ακουγεται παντα παρα πολυ καλα στα πλασια μιας ολοκληρης μπαντας μια και δε χανεται η κιθαρα σου αναμεσα στο μπασο και τα ντραμς.......τα πριμα του ειναι επισης πολυ γλυκα και οχι τοσο ξυραφια οπως αυτα του jb , των αλλων του "αδελφων" custom 5, και custom.......ενω εχει και ικανο output.... Αυτο που εγω θεωρω μεγαλη του αδυναμια (και αυτος εινια ο λογος για τον οποιο τον αλλαξα) ειναι η εμφανεστατη αδυναμια του στα μπασα οπου πασχει χαρακτηριστικα.......αν του εκανα ενα eq γραφημα θα ηταν περιπου ετσι:
bass: 4
low mids:6
mids/high mids: 8
treble: 5.5

Kαι κατι ακομα που πολλοι δεν ξερουν.....ο custom custom (sh-11)εχει ενα κρυφο πλεονεκτημα....αγοραζοντας αυτον ειναι σαν να αγοραζεις 3 μαγητες......για ποιο λογο???? Η μονη διαφορα που χωριζει τον SH11(CUSTOM CUSTOM) απο τον SH5(CUSTOM) και απο τον SH14(CUSTOM 5) ειναι ο μαγνητης που αντιστοιχα ειναι alnico 2, ceramic, alnico 5......οι περιτυλιξεις και ολα τα αλλα χαρακτηριστικα ειναι ιδια......αυτο τι σημαινει........σημαινει οτι αρκει να αγορασεις και τους αλλους bar magnets (εναν αλνικο 5 και ενα κεραμικο με ελαχιστο κοστος) και αν μαθεις να τους αλλαζεις (ειναι ευκολο λιγη προσοχη χρειαζεται μονο) θα εχεις ολη τη σειρα custom της duncan χωρις να χρειαστει να πληρωσεις 200+ ευρω....

Αποσυνδεδεμένος Spiegate7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Peter Griffin is alittle god
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #15 στις: 22/09/06, 16:20 »
Με ποιόν μαγνήτη άλλαξες τον SH-11;Το EQ του είναι 3/7/7 τα Β/Μ/Τ αντίστοιχα.Τα bar magnets που θα τα βρω;Έχει δοκιμάσει κανείς τον invader(SH-8);
« Τελευταία τροποποίηση: 24/09/06, 17:09 από Spiegate7 »

Αποσυνδεδεμένος Spiegate7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Peter Griffin is alittle god
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #16 στις: 26/09/06, 02:20 »
Μήπως ξέρει κανείς τι διαφορά έχει το ίδιο μοντέλο μαγνήτη με 2 ή 4 conductors

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #17 στις: 26/09/06, 23:13 »
To 4 conductor είναι για coil splitting,series-parallel etc.
Αν απόφασίσεις να αλλάξεις και τον neck,σου προτείνω να βάλεις-αν και δεν είναι απαραίτητο αν δεν παίζεις στη θέση 2-κάποιον με το ίδιο υλικό μαγνήτη(ή bar magnet)  για να ταιριάζουν μεταξύ τους.
Και για μένα πάντως ο Custom Custom έχει πολλά μεσαία που τον κάνουν ωραίο μαγνήτη για soloing,αλλά οχι και τόσο καλό για ρυθμικά,κατά την άποψή μου πάντα.
Αναφορικά πάντως,στην Les Paul Standard μου έχω 59' neck και Custom 5 bridge,και τα πρίμα του δεύτερου δεν "ξυρίζουν" καθόλου.Παίζει ρόλο και σε τι κιθάρα βάζεις κάποιον μαγνήτη.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος Spiegate7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Peter Griffin is alittle god
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #18 στις: 26/09/06, 23:31 »
Ο custom 5 που έχεις κάνει και για lead και για rythm;Ποιόν άλλον προτείνεις(για bridge);

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #19 στις: 26/09/06, 23:39 »
Με ποιόν μαγνήτη άλλαξες τον SH-11;Το EQ του είναι 3/7/7 τα Β/Μ/Τ αντίστοιχα.Τα bar magnets που θα τα βρω;Έχει δοκιμάσει κανείς τον invader(SH-8);


αφου περασα απο τον custom 5, ton distortion (μπλιαξ) ton dimarzio tone zone (πολυ μπλιαξ) κατεληξα σε δυο κλασσικα στον JB και μολις προσφατα στον duncan custom sh5


Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #20 στις: 26/09/06, 23:44 »
Ο custom 5 που έχεις κάνει και για lead και για rythm;Ποιόν άλλον προτείνεις(για bridge);

Εφόσον μιλάμε για Seymour Duncan,τον JB.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος Spiegate7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Peter Griffin is alittle god
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #21 στις: 26/09/06, 23:47 »
Με ποιόν μαγνήτη άλλαξες τον SH-11;Το EQ του είναι 3/7/7 τα Β/Μ/Τ αντίστοιχα.Τα bar magnets που θα τα βρω;Έχει δοκιμάσει κανείς τον invader(SH-8);



αφου περασα απο τον custom 5, ton distortion (μπλιαξ) ton dimarzio tone zone (πολυ μπλιαξ) κατεληξα σε δυο κλασσικα στον JB και μολις προσφατα στον duncan custom sh5



Ο sh-5 δεν έχει πολλά πρίμα;Το EQ του είναι 7/6/9(από την επίσημη σελίδα)
http://www.seymourduncan.com/compareTones/matrix.asp
Τον έφτιαξες βάζοντας το magnet bar όπως μου είπες παραπάνω;

Αποσυνδεδεμένος Spiegate7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Peter Griffin is alittle god
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #22 στις: 27/09/06, 00:03 »
Βρίκα αυτό στο Θωμμά,να το τσιμπίσω;
http://www.thomann.de/gb/seymour_duncan_sshjb_jazz_rodded_humbucker.htm

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #23 στις: 27/09/06, 00:08 »
μην δινεις μεγαλη βαση στα eq που δινει η duncan......σου δινουν μεν μια ιδεα αλλα ειναι ενδεικτικα και εξαρταται και απο τον υπολοιπο εξοπλισμο σου..............εχει πριμα ο sh5 αλλα καλα πριμα.......με λιγο eq απο τον ενισχυτη σου θα εινια μια χαρα...........η περιγραφη του στο σαιτ της duncan se ayth τη περιπτωση ειναι ακριβεστατη,,,,....σαν paf με αναβολικα ακουγεται..........

Αποσυνδεδεμένος Spiegate7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Peter Griffin is alittle god
    • Προφίλ
Απ: Απόψεις για Seymour Duncan μαγνήτες
« Απάντηση #24 στις: 27/09/06, 00:23 »
Βγάζοντας ένα συμπέρασμα από τα όσα έχουν γραφτεί εδώ είμαι ανάμεσα σε SH-4(jb) και SH-5(custom).
Άκουσα και κάποια δείγματα από το επίσημο site και μου αρέσουν περισσότερο τα καθαρά του jb και τα
βρώμικα του custom  :-\ Τελικά δεν μπορείς να τα έχεις όλα σε αυτή τη ζωή...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
7035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/03, 15:23
από marcius
0 Απαντήσεις
2199 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/08, 19:56
από The common cunning linguist
89 Απαντήσεις
33961 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/11, 22:19
από Μητσάκος
9 Απαντήσεις
4579 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/08, 02:14
από JP.M
2 Απαντήσεις
3417 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/08, 12:59
από vgls_7
4 Απαντήσεις
3070 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/08, 12:18
από Jizzzm
11 Απαντήσεις
11022 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/15, 12:40
από Α. Κ. Ρ.
38 Απαντήσεις
23737 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/18, 07:58
από panixgr
4 Απαντήσεις
4209 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/19, 09:46
από panixgr
0 Απαντήσεις
1052 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/20, 16:11
από Yiannis Papadopoulos