Αποστολέας Θέμα: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?  (Αναγνώστηκε 14690 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
hi, (& sorry απτους admin που έχω ανοίξει τόσα νέα topic τόσο γρήγορα)

είμαι ebay noob και δεν ξέρω τι πρέπει να ελέγξω στα προϊόντα του ebay
πχ δες αυτό:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250007172483&ssPageName=MERC_VI_ReBay_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT

buy it now price = 50 USD

ρωτώντας άκουσα διάφορα, απτο ότι μπορεί να είναι καρφίτσα ή ότι είναι απλά διακοσμητικό copy ..μέχρι ότι είναι ελέφαντας
εμένα κανονική κιθάρα με λεπτομέρειες μου φαίνεται, και gibson να μην είναι για 50 USD ποιος χ...?
προφανώς κάτι δεν λέω καλά, οπότε όσοι έχουν ασχοληθεί με ebay ας μας διαφωτίσουν
ο συγκεκριμένος έχει και άλλα προϊόντα που έχει σε τέτοιες τιμές, πχ έκλεισε ένα προϊόν με μεγαλύτερη προσφορά 2USD
δλδ αυτή η κιθάρα όντως θα πουληθεί για 2 USD, γιατί gibson ήτανε κι αυτή, τι γίνεται?
απτην άλλη έχει θετικά rates αλλά private comments δεν ξέρω τι παίζει
εκτός αν είναι αλήθεια, οπότε όποιος έχει 50 euros πάνω του ας τα δώσει να πάν στο δ... να δούμε κι εμείς τι είναι τελοσπάντων!
το πα και ησύχασα

Αποσυνδεδεμένος Αύγουστος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Άντρας
  • STRATOCASTER ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
    • Προφίλ
    • Στάθης Δρογώσης Unofficial
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #1 στις: 18/07/06, 22:47 »
If you Wear to it, Do hope this item will bring you happiness and good luck

Μιλάει για κάτι που φοριέται. Δες και τις φωτογραφίες δεξιά.. Μινιατούρες πρεπει να είναι...
" Ο Θεός κινεί τον παίκτη κι αυτός το πιόνι.
  Μα ποιος Θεός πίσω απ' το Θεό το νήμα υφαίνει;"

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #2 στις: 18/07/06, 23:04 »
σωστός αλλά δες κι αυτή, κάθεται πάνω σε ένα καναπέ αν δεν κάνω λάθος
http://cgi.ebay.com/Red-Gibson-Les-Paul-Supreme-Electric-Guitar_W0QQitemZ250009332531QQihZ015QQcategoryZ33040QQrdZ1QQcmdZViewItem
άσε που φαίνεται να χει πολύ λεπτομέρεια ρε παιδί μου η πρώτη, λες να είναι χάντρα, δε μοιάζει, θα δούμε

edit: επίσης λέει την ίδια φράση, βασικά όλο το κείμενο δεν έχει σχέση με το προϊόν, είναι η εισαγωγή του μαγαζιού κατάλαβες
θα την βρούμε την άκρη, ρε καπιτάλες (μη βρίσετε πλάκα κάνω) στείλτε 50 του αγοριού

2nd edit: τώρα είναι που σε στειλα ε?
« Τελευταία τροποποίηση: 18/07/06, 23:07 από oneofthem »

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #3 στις: 18/07/06, 23:14 »
βασικά δίπλα στα εικονίδια στα δεξιά, λίγο πιο κάτω λέει musical guitar για να δεις τι δίνει με .54 buy now
εντάξει κάποιο λάκο έχει η φάβα, αλλά πρέπει να δεις τη μάπα μου αυτή τη στιγμή,
ξέρεις χαμόγελο μέχρι τα αφτιά λες κι είμαι ταξίδι δώρο στη disneyland, και μια έκφραση τύπου pamela εσύ??

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #4 στις: 18/07/06, 23:17 »
newer info κατακλύζουν το topic
βασικά σε μια από τις κιθάρες φαίνεται το reflection του φωτογράφου
έχω την εντύπωση ότι ένα παιδάκι τραβάει τις φωτογραφίες αυτές

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #5 στις: 18/07/06, 23:20 »
μάλλον κατάλαβα τι παίζει, όταν φτιάχνονται τα bids μέχρι να οριστούν τα πάντα μπαίνουν default οι τιμές, αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι όμως ότι σε μια κιθάρα δεν ετοιμάζονταν για auction, γινόταν ήδη και την έβλεπα ενώ έκλεινε, δλδ μια κιθάρα έκλεισε για 3 USD

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #6 στις: 18/07/06, 23:23 »
σωστός αλλά δες κι αυτή, κάθεται πάνω σε ένα καναπέ αν δεν κάνω λάθος

Μπορει να ειναι και ο καναπες μινιατουρα... ;D :P

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #7 στις: 18/07/06, 23:30 »
πάρτε κόσμε gibson 2 euro για όλους, τέρμα ο καπιταλισμός, buy out now! ξεπούλημα, θέλει να ρίξει τις μετοχές γιαυτό!

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #8 στις: 18/07/06, 23:39 »
Μιας και είσαι "ψάρακας" στο ebay...(ακούς εκεί "noob"...θα ξεχάσουμε και τα ελληνικά μας στο τέλος)
Απορώ πως δεν το παρατήρησε κανείς μέχρι τώρα.Eίναι το κλασσικό κινέζικο scam του ebay.Tελευταία μόδα.Το feedback του είναι private (για να μην φαίνονται αυτοί που την πάτησαν).Επίσης ζητάει 425 +50 =475 δολλάρια για έξοδα αποστολής.Και μην σας γελάει το μεγάλο feedback(στη σελίδα του χρήστη φαίνονται όλες οι συναλλαγές,μέχρι τώρα την έχουν πατήσει 5),αυτό γίνεται εύκολα με πολλαπλούς λογαριασμούς.
Επομένως....σας περισσεύουν $500 για πέταμα...αθώα μου παιδάκια;  ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #9 στις: 18/07/06, 23:41 »
όντως έτσι είναι , τα είχα παρατηρήσει και τα έξοδα αποστολής, και τα private comments
ψαρώστε! είπαμε noob - και δεν είναι ελληνικό

edit:
αυτά όμως δε μας τα πατε όταν ρωτούσαν οι newbies για τις e-συναλλαγές
όλο safe και καραsafe μας λέγατε
« Τελευταία τροποποίηση: 18/07/06, 23:43 από oneofthem »

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #10 στις: 18/07/06, 23:50 »
...ότι ναναι.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #11 στις: 18/07/06, 23:59 »
Κοιτάξτε καλύτερα. 1 δολλάριο η κιθάρα και 500 η αποστολή  ::)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #12 στις: 19/07/06, 00:09 »
με μπερδέψατε πάλι, ρε απόλλων, λογικά κιθάρα δεν παίρνεις καθόλου έτσι?
γιατί αν παίρνεις τη κιθάρα που λέει, τα 500 μεταφορικά με χαλάνε εμένα?

Αποσυνδεδεμένος Heatseeker

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακούμπα Κούλα Τα Μπαούλα Αλλού
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #13 στις: 19/07/06, 00:33 »
Παίδες, ΑΝ δεν είναι η απάτη που λέει και ο Roybatty, τότε μιλάμε για κινέζικη replica.
Έχει γεμίσει ο τόπος ρε boys, αν ρίξετε μια ματιά στο ebay.
Υπάρχουν και έμποροι στην ευρώπη που τις φέρνουν, κι έτσι δε χρειάζεται να πληρώσεις τα εξωφρενικά μεταφορικά.
Δείτε στο co.uk και στο .de, θα δείτε ΠΟΛΥ ΠΡΑΜΑ.
Αλλά δεν αξίζει τον κόπο.
Believe nothing of what you hear, and only half of what you see
1845 E.A. Poe

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #14 στις: 19/07/06, 00:41 »
με μπερδέψατε πάλι, ρε απόλλων, λογικά κιθάρα δεν παίρνεις καθόλου έτσι?
γιατί αν παίρνεις τη κιθάρα που λέει, τα 500 μεταφορικά με χαλάνε εμένα?

Δεν σε κατάλαβα. Τι θες να πεις; Θεωρείς ότι αξίζει επειδή η τελική τιμή φαίνεται συμφέρουσα σε σχέση με την τιμή που μπορείς να το βρεις σε κάποιο μαγαζί...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #15 στις: 19/07/06, 01:01 »
ok, το πιασα,
απόλλων άκυρο το προηγούμενο εντελώς

και πως δλδ - εντάξει μερικά τα καταλαβαίνεις από το headstock - αλλά πως θα καταλάβεις εάν αυτά φτάσουν στην αθήνα, εάν θα πάρεις gibson ή replica, για help
πες δλδ πως εδώ στην ιπποκράτους, φέρνει ένα τέτοιο που το πήρε από ebay, μη μου πεις ότι θα σε αφήσουν να ανοίξεις τα ηλεκτρικά για να δεις αν είναι gibson, ξέρει κανείς τι κάνουν σε αυτή την περίπτωση?
thnx btw

edit: απλά σημειώνω ότι κανένας δεν αρκετά αφελής, το παμε ότι είναι κομπίνα, & μη τρελαίνεστε συζήτηση κάνουμε για να δούμε τι παίζει, γιαυτό κάνω το συνήγορο του διαβόλου, o roy δεν ξέρω γιατί τα πήρε με το noob, his problem :o...
« Τελευταία τροποποίηση: 19/07/06, 01:15 από oneofthem »

Αποσυνδεδεμένος Heatseeker

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακούμπα Κούλα Τα Μπαούλα Αλλού
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #16 στις: 19/07/06, 01:58 »
Τα περισσότερα δεν έχουν serial number.
Αν έχουν, δεν ακολουθουν τους κανόνες των s/n της εκάστοτε εταιρίας.
Και, πίστεψέ με, θα το καταλάβεις το κινέζικο σε σύγκριση με το αυθαιντικό.
Το θέμα είναι, να μην το πληρώσεις για αυθαιντικό....
Believe nothing of what you hear, and only half of what you see
1845 E.A. Poe

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #17 στις: 19/07/06, 02:06 »
Eίναι το κλασσικό κινέζικο scam του ebay.Tελευταία μόδα.Το feedback του είναι private (για να μην φαίνονται αυτοί που την πάτησαν).Επίσης ζητάει 425 +50 =475 δολλάρια για έξοδα αποστολής.

Βασικος κανονας eBay.
ΠΟΤΕ δεν αγοραζουμε απο Κινα. Το 99% των περιπτωσεων ειναι απατες. Γι'αυτο, οταν κανουμε αναζητηση στον κιτρινο πινακα επιλογων αριστερα επιλεγουμε να γινεται αναζητηση μονο μεσα στη Ε.Ε. η στις Η.Π.Α.

αυτά όμως δε μας τα πατε όταν ρωτούσαν οι newbies για τις e-συναλλαγές
Το eBay ειναι αλλη ιστορια... Ειναι παζαρι και μπορει να βρεις κατι καλο η να σε κλεψουνε. Οπως ακριβως και στα αληθινα παζαρια δηλαδη.

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #18 στις: 19/07/06, 05:06 »
ναι ok thnx everybody

(καταρχήν δε διαφωνώ ούτε περιμένω ντε και καλά να ξέρετε όλες τις απαντήσεις, απλά το ψάχνουμε το θέμα)

"τα περισσότερα δεν έχουν serial number. Αν έχουν, δεν ακολουθουν τους κανόνες των s/n της εκάστοτε εταιρίας."
εφόσον γράφουν gibson πάνω, δεν τους εμποδίζει τπτ να γράψουν κ όποιο serial number θέλουν πάνω, δεν εξάγονται σαν κιθάρες παραγωγής κάποιας εταιρίας, αλλά ως μεμονωμένα αντικείμενα ή κάτι τέτοιο, αλλιώς δε θα μπορούσαν να γράψουν ούτε gibson, άρα ότι θέλουν μπορούν να κάνουν πιστεύω

το θέμα πια έχει αλλάξει ως εξής:
πως αναγνωρίζουμε αυτές τις κιθάρες ώστε να μην τις αγοράσουμε αν τις βρούμε μπροστά μας - εννοώ επιτόπου
αν νομίζει κάποιος ότι θα μας αφήσουν να ελέγξουμε τα ηλεκτρικά της, πιστεύω ότι αυτό δε γίνεται, άρα τι προτείνετε?

Αποσυνδεδεμένος Heatseeker

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακούμπα Κούλα Τα Μπαούλα Αλλού
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #19 στις: 19/07/06, 10:01 »
Όσο περίεργο και αν σου φαίνεται, η πλειοψηφία τους ΔΕΝ έχει serial number.
Το ξέρω ότι είναι λίγο τρελό (στο S/N κόλλησαν;), όμως πράγματι συμβαίνει.
Και σου ξαναλέω, αν τις πιάσεις στα χέρια σου θα την καταλάβεις τη διαφορά (εφόσον έχεις πιάσει κάπου το original)
Believe nothing of what you hear, and only half of what you see
1845 E.A. Poe

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #20 στις: 19/07/06, 14:14 »

Είναι όπως τα λέει ο Roy, απορώ που συνεχίζετε να το συζητάτε το θέμα...  ::)

Το σίγουρο είναι ότι δεν χρειάζεται κάποιος να σου πει τι να προσέχεις στο ebay και γενικά σε online αγορές, πιστεύω ότι ένα minimum ευφυίας και προσοχής είναι αρκετό για να μην την πατήσει κάποιος...
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #21 στις: 19/07/06, 19:55 »
tccl, μα αυτό το θέμα ακριβώς ετέθη, τι πάει να πει δε χρειάζεται κάποιος να σου πει, αυτό ρωτήσαμε διότι ασχολούμαστε πρώτη φορά, όπως είδα αρκετοί δεν το γνώριζαν εκτός από μένα, ενώ αν κάποιος τα θεωρεί δεδομένα δικαιωμά του να μη γράψει κάτι στο topic
(δεν αναφέρομαι ούτε στο roy, ή στο tccl, απλά στη φράση του tccl ότι δε χρειάζεται κάποιος να σου πει, ε αυτό έθεσα τι να κάνουμε)

το πρόβλημα είνα επίσης ότι στα topic περί e-αγορών, προκειμένου να αναφερθούν όλες οι χρήσιμες πηγές, ανακατεύεται το ebay λόγω προσφορών μεταχειρισμένων, με καταστήματα όπως το thomann κα. πιστεύω ότι αν κάποιος τα διαβάσει, πιθανόν να εμπιστευτεί και τα δύο το ίδιο - αν δε γνωρίζει - πάνω στο κατακλυσμό από απόλυτα θετικά σχόλια που όμως αφορούν μόνο τα καταστήματα
ελπίζω το topic αυτό, μιας και έγινε sticky, να το linkάρετε και όποιος θέλει να του ρίχνει μια ματιά δε χάνει τπτ, thnx από όλους

zelur, έχεις δίκιο, αν και έχουν serial number, τουλάχιστον αυτές που είδα - γιαυτό και σε ξαναρώτησα - φαίνεται περιέργως να μην έχουν καμιά σχέση με τα κανονικά serial numbers, λες και θέλουν να αναγνωρίζονται, το βλέπω, μάλλον για κανονική εταιρία θα πάει

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #22 στις: 20/07/06, 15:05 »
tccl, μα αυτό το θέμα ακριβώς ετέθη, τι πάει να πει δε χρειάζεται κάποιος να σου πει, αυτό ρωτήσαμε διότι ασχολούμαστε πρώτη φορά, όπως είδα αρκετοί δεν το γνώριζαν εκτός από μένα, ενώ αν κάποιος τα θεωρεί δεδομένα δικαιωμά του να μη γράψει κάτι στο topic
(δεν αναφέρομαι ούτε στο roy, ή στο tccl, απλά στη φράση του tccl ότι δε χρειάζεται κάποιος να σου πει, ε αυτό έθεσα τι να κάνουμε)

Φίλε μου, τα έχουμε μπερδέψει τα πράγματα μου φαίνεται...

Από τη μία έχουμε τις κλασσικές, ας πούμε, online απάτες, σαν αυτή του Κινέζου, που ξεκίνησε το όλο θέμα.

Εκεί, λέω εγώ τώρα, λίγη απλή λογική δεν βλάπτει... Δεν γίνεται δηλαδή ο άλλος, από την Κίνα  ::), να σου πουλάει Suhr κιθάρα με 100 ευρώ συν... 400 ευρώ μεταφορικά.

Από την άλλη έχουμε τις απάτες που είναι άσχετες εν τέλει με το internet. Θέλω να πω ότι μια τέτοια απάτη θα μπορούσε να γίνει και από μαγαζί, να τον έχεις μπροστά σου τον άλλον... Το ότι αναφέρονται σαν online απάτες είναι λανθασμένη προσέγγιση... ελπίζω να γίνομαι κατανοητός.

Θα φέρω και ένα παράδειγμα: στην Αγγλία κυκλοφορούν πολλές παλιές Τοκαι Strat & Tele. Μερικές απ'αυτές είναι μαϊμούδες, με αυτοκόλλητα Tokai. Τώρα, είτε την αγοράσεις από το ebay.co.uk είτε απευθείας και χέρι με χέρι, υπάρχει καμμιά διαφορά πιστεύεις;

Επομένως... ξαναθέτω το ερώτημα: τι θέλεις να σου πει δηλαδή κάποιος; Πως να προφυλλάσσεσαι από τους Online απατεώνες; Ή από τους απατεώνες γενικά;


Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Απατες μεσω eBay. Πως τις ξεχωριζουμε?
« Απάντηση #23 στις: 26/07/06, 19:32 »
tccl τα ερωτήματα σου, καλοδεχούμενα, αλλά ακατανόητα, το τι ζητάω το χω γράψει, παράθεση:
"το θέμα πια έχει αλλάξει ως εξής:
πως αναγνωρίζουμε αυτές τις κιθάρες ώστε να μην τις αγοράσουμε αν τις βρούμε μπροστά μας - εννοώ επιτόπου
αν νομίζει κάποιος ότι θα μας αφήσουν να ελέγξουμε τα ηλεκτρικά της, πιστεύω ότι αυτό δε γίνεται, άρα τι προτείνετε?"

δε ζητάω ούτε οδηγούς επιβίωσης ούτε τπτ τέτοιο, όποιος νομίζει πως αυτά πρέπει να μου τα μάθει ο μπαμπάς μου ή "ότι δεν χρειάζεται κάποιος να σου πει", πολύ απλά δεν έχει λόγο να κάνει reply, δε χρειάζεται να απαντάμε σε όλα τα topic αν είναι να γράφουμε άσχετα, το reply σου ήταν επανάληψη του προηγούμενου κ δεν κατάλαβα καθόλου γιατί το ξανάγραψες, για να μου "απαντήσεις"?, σου είπα εάν δεν έχεις κάτι να πεις στο θέμα μη γράφεις είναι δύσκολο?

ΥΓ: από χθες το παλεύω για να μη πω τπτ που θα το πάρεις στραβά, οπότε εάν δε τα κατάφερα μη το πάρεις στραβά

edit: ελπίζω να μην μου απαντήσεις πάνω σε αυτά γιατί πάλι θα είναι off, αν είναι να απαντήσεις να τα σβήσω δλδ, ξέχνα τα, έτσι κι αλλιώς δε χρειάζονται εξηγήσεις πάνω σε τπτ, εάν απαντήσεις ελπίζω να είναι πάνω στην ερωτησή μου, δεν έχω δει από κοντά chinese copy, εάν είχες μια gibson les paul και ένα copy, τι διαφορές θα έβλεπες επιτόπου αν εξαιρέσουμε τον ήχο?
« Τελευταία τροποποίηση: 26/07/06, 19:39 από oneofthem »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
5677 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/08/05, 17:17
από Devil Driver
43 Απαντήσεις
27391 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/11/07, 20:07
από Minotaur
4 Απαντήσεις
7814 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/07, 10:18
από JaYmZ
1 Απαντήσεις
2904 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/08, 20:22
από fenderiarhs
69 Απαντήσεις
26212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/09, 14:43
από Vicarious
29 Απαντήσεις
10150 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/08, 18:39
από nikosgr123
6 Απαντήσεις
4826 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/08, 20:45
από Serviani
19 Απαντήσεις
21354 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/13, 16:26
από vegos
4 Απαντήσεις
13059 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/13, 15:09
από Lo.Lee.Ta
3 Απαντήσεις
4171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/15, 12:39
από modfori