Σελίδες:
  • #51 από referravag στις 10 Apr 2007
  •  Γεια χαρά!!! Πριν 2 εβδομάδες περίπου μου ήρθαν κάτι πράγματα που είχα παραγγείλει από Thomann. Όμως μέσα στα κιβώτια δεν βρήκα κάποια απόδειξη. Μόνο ένα κίτρινο χαρτί βρήκα σε ένα από τα κουτιά και τπτ άλλο. Είναι φυσιολογικό ή έχει γίνει μπέρδεμα; Εμένα πάντως δεν μου φαίνεται πολύ φυσιολογικό, γιατί έτσι λογικά δεν θα ισχύει και η εγγύηση που δίνει.

    Επειδή ήταν η πρώτη μου παραγγελία από το συγκεκριμένο κατάστημα άν κάποιος έχει ψωνίσει από εκεί ας μου πει αν μέσα στα κουτιά υπήρχε και απόδειξη!

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
  • #52 από Kostas_ P. στις 10 Apr 2007
  • Και σε μενα την ειχαν ξεχασει. Μιλα με τον Αγγελοπουλο και θα σου τη στειλει με  email. Μπορεις να την printαρεις και να την εχεις. Παντως προβλημα εγγυησης δεν θα εχεις.
  • #53 από referravag στις 10 Apr 2007
  • ΟΚ!Θα επικοινωνήσει μαζί του ο πατέρας μου από βδομάδα που επιστρέφει στη Γερμανία.

    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!
  • #54 από Marios Demigod στις 10 Apr 2007
  • Παιδια, εμενα την αποδειξη την εχουν παντα κολλημενη σε ενα ναιλον σακουλακι ΠΑΝΩ στο κουτι.
    Αλλιως, σας την εχουν ΗΔΗ στειλει και με email
  • #55 από gers στις 17 Apr 2007
  • Σκέφτομαι να αγοράσω κάποια πράγματα από εκεί. Υπάρχει κάποιος Έλληνας υπάλληλος για να επικοινωνήσω (τηλέφωνο, e-mail κτλ) ? ? ?
  • #56 από parlats στις 17 Apr 2007
  • Σκέφτομαι να αγοράσω κάποια πράγματα από εκεί. Υπάρχει κάποιος Έλληνας υπάλληλος για να επικοινωνήσω (τηλέφωνο, e-mail κτλ) ? ? ?


    Το θέμα αυτό έχει συζητηθεί ήδη και συζητείται καιρό. Για δες Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )

    Στην απάντηση #6  ;)
  • #57 από gers στις 17 Apr 2007
  • Thanks ρε parlats για την άμεση απάντηση! :)
  • #58 από gers στις 17 Apr 2007
  • Αν πληρώσω με τραπεζικό λογαριασμό δίνω τίποτα και στην τράπεζα?  ???
  • #59 από -=Στέλιος=- στις 17 Apr 2007
  • Ναι,νομιζω πως πληρώνεις για να κάνεις το έμβασμα...Το πόσο αυτό διαφέρει απο τράπεζα σε τράπεζα.
  • #60 από Minotaur στις 18 Apr 2007
  • Πληρώνεις και δεν είναι και λίγα...Από 30+€.
  • #61 από The common cunning linguist στις 18 Apr 2007
  • Πληρώνεις και δεν είναι και λίγα...Από 30+€.

    Καλά, χαλαρώστε παιδιά...  ::)

    Το κόστος του εμβάσματος κλιμακώνεται ανάλογα με το ποσό συναλλαγής. Για ποσά μέχρι 1000+ ευρώ, αν θυμάμαι καλά, στην Εθνική είναι 22 ευρώ (όλα τα έξοδα).

    ΑΛΛΑ...  αν κάνεις Internet Banking, οι περισσότερες τράπεζες έχουν ένα τυπικό ποσό ανά συναλλαγή, κάτι 1 ευρώ ή κάτι τέτοιο...
  • #62 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 18 Apr 2007
  • Επειδή στέλνω τακτικά, στην Alpha είναι 20€, αλλα αν ξέρεις το ΙΒΑΝ και όλα τα τραπεζικά νουμεράκια της συναλλαγής, είναι 12€.
  • #63 από Minotaur στις 02 May 2007
  • Πληρώνεις και δεν είναι και λίγα...Από 30+€.

    Καλά, χαλαρώστε παιδιά...  ::)

    Το κόστος του εμβάσματος κλιμακώνεται ανάλογα με το ποσό συναλλαγής. Για ποσά μέχρι 1000+ ευρώ, αν θυμάμαι καλά, στην Εθνική είναι 22 ευρώ (όλα τα έξοδα).

    ΑΛΛΑ...  αν κάνεις Internet Banking, οι περισσότερες τράπεζες έχουν ένα τυπικό ποσό ανά συναλλαγή, κάτι 1 ευρώ ή κάτι τέτοιο...
    Τι να σου πω ccl, τις προάλλες ήθελα να κάνω κανα 150αρι εμβασμα στη Γερμανία και μου ζήτησαν στην τράπεζα Πειραιώς πάνω από 35€.
  • #64 από Marios Demigod στις 02 May 2007
  • Εγω εστειλα 165 με Winbank Internet banking και πληρωσα προμηθεια 6.5 ευρω περιπου
  • #65 από Απόλλων στις 02 May 2007
  • Με λίγα λόγια οι τράπεζες στην Ελλάδα σάς κλέβουν ασύστολα. Δεν πειράζει όμως, υπάρχουν και πιο σοβαρά προβλήματα. Όπως για παράδειγμα οι ανυπότακτοι... ::)
  • #66 από Minotaur στις 02 May 2007
  • Μπααα δεν το κανα τελικά....Αει σιχτίρ μα να μην έχει paypal o άσχετος ο Γερμανός;;;  ;D ;D ???
  • #67 από Marios Demigod στις 02 May 2007
  • Με λίγα λόγια οι τράπεζες στην Ελλάδα σάς κλέβουν ασύστολα. Δεν πειράζει όμως, υπάρχουν και πιο σοβαρά προβλήματα. Όπως για παράδειγμα οι ανυπότακτοι... ::)
    Akyro, alla SWSTOS
  • #68 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 10 May 2007
  • Tα νέα απο το μέτωπο:

    Το web-banking κοστίζει πλέον στην Εθνική 0,5€.

    Υπάρχει περίπτωση να πάω στουτγάρδη το καλοκαίρι, έχει μαγαζί κανονικό ο Θωμάς?
  • #69 από Ο Νέος Κιθαρωδός στις 10 May 2007
  • Υπάρχει περίπτωση να πάω στουτγάρδη το καλοκαίρι, έχει μαγαζί κανονικό ο Θωμάς?

    Ναι, έχει, αλλά από Στουτγκάρδη θα χρειαστείς 2-3 ώρες με το αμάξι για να πας. Έχει πάντως μεγάλη έκθεση.
  • #70 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 18 May 2007
  • Υπάρχει περίπτωση να πάω στουτγάρδη το καλοκαίρι, έχει μαγαζί κανονικό ο Θωμάς?

    Ναι, έχει, αλλά από Στουτγκάρδη θα χρειαστείς 2-3 ώρες με το αμάξι για να πας. Έχει πάντως μεγάλη έκθεση.

    Στην Ελλάδα δεν έχω αμάξι, πού θα βρώ εκεί????
  • #71 από LuNaFrEaK στις 04 Sep 2007
  • Ωπου να ναι λοιπον θα αγορασω κ εγω τα πρωτα μου πραγματα απο θωμα..Μπολικα πραγματα κιολας...Τελικα δεχονται ακομα Visa Electron η τσαμπα πηγα κ ανοιξα λογαριασμο στην Alpha Bank?Να επικοινωνησω κ εγω μ αυτον τον Αγγελοπουλο η δν χρειαζεται?
  • #72 από freemind στις 04 Sep 2007
  • Θα επικοινωνησει αυτος μαζι σου εαν χρειαστει.
  • #73 από Zeppelin στις 04 Sep 2007
  • Εδώ είναι οι διάφορες χρεώσεις για έμβασμα στο εξωτερικό ανάλογα με την τράπεζα!
  • #74 από Minotaur στις 06 Sep 2007
  • Πολύ χρήσιμο το link και ότι ψαχνόμουνα να στείλω κάτι λεφτά και ταλαντεύομαι μεταξύ
    paypal ή έμβασμα.
  • #75 από Zeppelin στις 06 Sep 2007
  • Πολύ χρήσιμο το link και ότι ψαχνόμουνα να στείλω κάτι λεφτά και ταλαντεύομαι μεταξύ paypal ή έμβασμα.

    Αν δέχεται ο πωλητής PayPal μη το σκέφτεσαι καθόλου, αποτελεί εγγύηση!
    Εναλλακτικά κάνεις λογαριασμό σε τράπεζα μe Web Banking πχ. Alpha, όπου η χρέωση είναι 0,30 λεπτά για μεταφορά χρημάτων σε λογαριασμό του εξωτερικού ενώ εκδίδεις κ χρεωστική για τον ίδιο λογαριασμό την οποία μπορείς να χρησιμοποιείς στο PayPal.
    Για μένα, κάθε άλλος τρόπος είναι απλά, καθαρή κλοπή από τις τράπεζες!

Σελίδες: