Σελίδες:
  • #1 από Sullecy στις 11 Oct 2007
  • Τα μπάσα της carvin φαίνονται εξαιρετικά, ειδικά τα 6 χορδα, και θα ήθελα να αγοράσω ενα. Από όσο όμως ξέρω δεν υπάρχουν μαγαζιά και πρέπει να τα πάρεις οnline. Όμως επειδή έρχονται απο Αμερική, ξέρετε τι παίζει με τελωνείο και τέτοια?  ???
  • #2 από Jezus στις 11 Oct 2007
  • Εγω παντως ειχα δει καπου στα εξαρχεια/κεντρο αθηνας νομιζω ενα μαγαζι γεματο καρβιν, οποτε ολο και κατι πρεπει να υπαρχει, καποιος φερνει σιγουρα δηλαδηΣ, αλλα απο τιμες μπορει να ειναι πολυ πανω απο αυτα που βλεπεις στο νετ... διευθυνση δεν θυμαμαι ατυχως...
  • #3 από Evangelos 123 στις 11 Oct 2007
  • Παράθεση
    απο τιμες μπορει να ειναι πολυ πανω απο αυτα που βλεπεις στο νετ

    κατά διάνοια μην υπολογίζεις με βάση τις τιμές του αμερικάνικου site!
    αξίζει για αγορά μόνο άν έχεις κάποιον συγγενή στις USA!!!
    επειδή είχα ρωτήσει σε αντιπρόσωπο της carvin εδώ στα γίαννενα και επειδή πήρε ένας φίλος μου να υπολογίζεις 50-60% πάνω από την τιμή του site!

    Απ: Psaxno Carvin i Strato
    Γνώμες για Gibson Les Paul
  • #4 από Arg0 στις 11 Oct 2007
  • Carvin φέρνει ο Τσιτιρίδης στην Ακαδημίας, στο 88 αν θυμάμαι καλά. Τώρα αν φέρνει και μπάσα εκτός από κιθάρες δεν ξέρω...
  • #5 από sofison στις 11 Oct 2007
  • Carvin φέρνει ο Τσιτιρίδης στην Ακαδημίας, στο 88 αν θυμάμαι καλά. Τώρα αν φέρνει και μπάσα εκτός από κιθάρες δεν ξέρω...


    Βασικά είναι και ο αντιπρωσοπος της Carvin στην Ελλάδα
    http://www.carvinworld.com/dealers.php
  • #6 από Sullecy στις 11 Oct 2007
  • Ευχαριστώ για την ανταπόκριση... Όντως πολύ τρελές οι τιμές Carvin στην ελλάδα :( Απλά βρήκα εξαιρετικής ποιότητας μπάσα, και μάλιστα 6χορδα με μεγάλες σχετικά αποστάσεις μεταξυ των χορδών (κατι που ψάχνω)...
  • #7 από Arg0 στις 11 Oct 2007
  • Πάντως αν αποφασίσεις να παραγγείλεις μόνος σου από Αμερική τότε διάβασε εδω: Αγορά από Αμερική

    Έχει πολλές πληροφορίες για θέματα τελωνείου.

    Επίσης αν κάνεις μια ερώτηση στον αντιπρόσωπο ίσως να δεχθεί να στην εισάγει αυτός σαν έξτρα κομμάτι σε μία από τις παρτίδες του κι έτσι να γλυτώσεις κάτι από δασμούς.
  • #8 από sofison στις 11 Oct 2007
  • Επίσης αν κάνεις μια ερώτηση στον αντιπρόσωπο ίσως να δεχθεί να στην εισάγει αυτός σαν έξτρα κομμάτι σε μία από τις παρτίδες του κι έτσι να γλυτώσεις κάτι από δασμούς.

    Σωστό αυτό


    Εγώ πάνυως έχω υπόψιν να πάρω ένα 6χορδο μανίκι για μπάσο από την Carvin (through body) θα κάνω αυτό που συνέστισε ο Arg0
  • #9 από GreekDudeCovers στις 11 Oct 2007
  • Μήπως ξέρει κανείς και σε ποιό e-shop διαθέτουν τις Carvin? Γιατί στα γνωστά sites δεν είδα ούτε μια.  ???
  • #10 από the bard στις 11 Oct 2007
  • #11 από GreekDudeCovers στις 11 Oct 2007
  • Thank you!
  • #12 από GiorgosVolos στις 05 Jul 2008
  • Εγω ενδιαφέρομαι για τον carvin vintage 16.Πηρα τηλεφωνο τον Ντουκα στα Γιαννενα κ μου είπε οτι δεν τους φέρνει πλεον.Επαιρνα κ στον τσιτιριδη που ειναι ο αντιπροσωπος στην Αθηνα αλλα δεν απαντουσε ολο το πρωι σημερα.... ελπιζω να τον βρω κ να τους εχει σε λογικη τιμη  :-X :-\ :-X
  • #13 από Serviani στις 05 Jul 2008
  • Κοίτα ο Τσιτιρίδης εδώ και κάτι μήνες έχει το μαγαζί κλειστό,έχει έναν χώρο στην ίδια πολυκατοικία πάνω σε κάποιο όροφο και προφανώς κάνει τις δουλειές του απο εκεί.
    Έχει αναρτήσει και ένα σημείωμα το οποίο δεν θυμάμαι τι γράφει,ίσως κάποιο άλλο νούμερο τηλεφώνου,ξαναπροσπάθησε να τον καλέσεις απο βδομάδα.
    Τσέκαρε και το link που έδωσε ο φίλος πιο πάνω,ίσως βρείς αυτό που θέλεις.
  • #14 από GiorgosVolos στις 06 Jul 2008
  • Κοίτα ο Τσιτιρίδης εδώ και κάτι μήνες έχει το μαγαζί κλειστό,έχει έναν χώρο στην ίδια πολυκατοικία πάνω σε κάποιο όροφο και προφανώς κάνει τις δουλειές του απο εκεί.
    Έχει αναρτήσει και ένα σημείωμα το οποίο δεν θυμάμαι τι γράφει,ίσως κάποιο άλλο νούμερο τηλεφώνου,ξαναπροσπάθησε να τον καλέσεις απο βδομάδα.
    Τσέκαρε και το link που έδωσε ο φίλος πιο πάνω,ίσως βρείς αυτό που θέλεις.

    Μαλιστα.Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση  :)
    Ελεγα να μην μπλεξω με πιστωτικες κ τράπεζες αν τον επαιρνα απο εδω σε ιδια τιμή ( 600 )  :-\
  • #15 από Ibanezακιας στις 06 Jul 2008
  • Έχω την εντύπωση πως είναι και ο Κοντοσταυλάκης - Art Music στην Ακαδημίας...
  • #16 από Serviani στις 06 Jul 2008
  • Ο Κοντοσταυλάκης δεν φέρνει Carvin.
  • #17 από Ibanezακιας στις 07 Jul 2008
  • Dealer:       General Music
    Contact Name:    
    Address:    88 Acadimias Str 106-78 Athens Greece
    phone:    20.210.3826.483
    fax:    30.210.384.3535
    email:    tsitirid@acci.gr
    Θα παρακαλούσα να μην σβηστεί σαν διαφήμιση ή κάτι τέτοιο. Δεν πρόκειται περι αυτού...
  • #18 από Serviani στις 05 May 2009
  • Λοιπόν έχω ευχάριστα νέα για τους ενδιαφερόμενους.

    Αντιπρόσωπος πλέον για την Carvin στη χώρα μας δεν υπάρχει και μετά απο επιβεβαίωση σε e-mail που τους έστειλα,μπορούμε πλέον να παραγγείλουμε κατευθείαν απο το εργοστάσιο!!

    Το μόνο αρνητικό που βλέπω για την ώρα είναι ότι στέλνει μέσω Fed Ex,δεν γνωρίζω αν αυτό μπορεί να αλλάξει αν τους ζητηθεί.
    https://www.carvinworld.com/shipping/

    Στο ανανεωμένο website τους αναφέρουν πλέον και τιμές για τον υπόλοιπο κόσμο (λίγο περισσότερο τσιμπημένες απο USA).
    http://www.carvinworld.com/index.php

Σελίδες: