Αποστολέας Θέμα: Νάκας = κλέφτης?  (Αναγνώστηκε 59401 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποθώ το YaBB SE!Το θέλω σαν ζώο!!!!
    • Προφίλ
    • Πολυτεχνειόπαιδες
Νάκας = κλέφτης?
« στις: 11/05/02, 21:07 »
 Ρε παιδιά,
 συγνώμη δηλαδή. Πως την είδαν σ'αυτό το κατάστημα? Έκανα μια πρόχειρη σύγκριση τιμών για ακουστικές κιθάρες και μου φάνηκαν λίγο τσιμπιμένες οι τιμές τους.
 Γνώμη μου?Αν κάποιος έχει ψάξει το θέμα και έχει καταλήξει στο μοντέλο που θέλει να αγοράσει, καλύτερα να την πάρει online. Mιλάμε για διαφορά της τάξης του 30-35%. Ακόμα και τα έξοδα μεταφοράς να βάλεις, πάλι έρχεται αρκετά πιο φτηνά! Ψάξτε το, είναι sites προσφέρουν μεταφορές σε όλο τον κόσμο!
 Άκου εκεί, να μου πουλάν μια Υamaha για 500 δολλάρια!!!Ρεεεεε, στο zZNET, το ίδιο μοντέλο, πάει κάτι λιγότερο απο 300! (Αλήθεια, γιατι τόσο κόλλημα πια με τις Yamaha? Δεν υπάρχουν άλλες καλές κιθάρες στον κόσμο?).
 Φιλικά,
Μιχάλης.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/05/03, 18:17 από Ο Νέος Κιθαρωδός »
Εδώ οι μαλ**ες ακόμα δεν έχουν καταλάβει την έννοια του "μηδέν". Οι ανελκυστήρες ξεκινούν απο το "ένα". Αμέρικα σου λέει μετά.

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #1 στις: 14/05/02, 23:44 »
auto pou eipes einai sosto... online mporeis na tis vris polli pio ftina.. kai me polles prosfores.. xoris na eimai monimos katikos elladas opote pao ellada pao na koitaxo sta mousika katastimata.. kai kathe fora pou pao iparxoun ligotera... kai o nakas kanei perisotera parartimata... o logos pou exei psila tis times einai giati vasika exi to monopoloio... giati einai to katastima me tin megaliteri pikilia kai oloi psonizoun eki >:(
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1703
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #2 στις: 16/05/02, 19:08 »
Ο Νάκας είναι η εταιρεία που εμπορεύεται σχεδόν το 80 τις εκατό της κατανάλωσης μουσικών οργάνων και όχι μόνο .Εχει από Ωδείο με παραρτήματα ,μέχρι ηχητικά συστήματα κ.λ.π.Οπως κάθε μονοπώλιο στο είδος του ,καθορίζει όπως θέλει το παιχνίδι ,ακόμα και στις μουσικές εκδόσεις .Σημεία των καιρών δυστυχώς .

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #3 στις: 21/05/02, 12:21 »
Είναι βέβαιο ότι ο Νάκας είναι κλέφτης.
Έχει τα χειρότερα προϊόντα και προσπαθεί να εκμεταλλευτεί τους πελάτες. Και μη μου πείτε τώρα ότι αξίζουν οι ηλεκτρικές γιαμάχα και washburn...

Αποσυνδεδεμένος elena

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μου φαίνεται οτι είδα έναν γκατούλι...
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #4 στις: 22/05/02, 23:34 »
ase  kai  ego   phga   na  paro   dryms  kai   moy   sikouike   h   trixa   me   ths   times!!!!! ??? >:( :(
γειααααα!!!!!

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #5 στις: 23/05/02, 08:08 »

Ο Νάκας είναι η εταιρεία που εμπορεύεται σχεδόν το 80 τις εκατό της κατανάλωσης μουσικών οργάνων και όχι μόνο .Εχει από Ωδείο με παραρτήματα ,μέχρι ηχητικά συστήματα κ.λ.π.Οπως κάθε μονοπώλιο στο είδος του ,καθορίζει όπως θέλει το παιχνίδι ,ακόμα και στις μουσικές εκδόσεις .Σημεία των καιρών δυστυχώς .


Nα σου πώ,
Ο Νάκας δε έχει το 80% της κατανάλωσης!!!!!
Υπάρχει ο Στολλας στη Πατρα, που φέρνει τις Fender στην Ελλάδα, το Bon Studio στην Αθήνα με τις Gibson και τους Marshall, η Ζοζεφ που φέρνει απ'ολα, ο Καγμάκης κτλ.

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1703
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #6 στις: 23/05/02, 19:08 »
Ισως το 80 τοις εκατο να είναι λιγο υπερβολικό αλλα είναι πάνω απο το 60 σιγουρα (στα μουσικά ειδη )που δεν είναι μονο οι κιθάρες .Στα πιάνα π.χ και σε πολλα ειδη πνευστων μάλλον κοντεύει να καταντήσει μονοπώλιο .Δεν μιλάω για τις μουσικές εκδόσεις που είναι μονοπώλιο .Τώρα για την ποιότητα των οργάνων ισχύει ο κανόνας -οτι πληρώσεις παίρνεις - δυστυχώς ..

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2119
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #7 στις: 29/06/02, 13:15 »
Apo prwswpikh empeiria o Nakas einai akribos xwris na exei kai tin megalyterh poikilia, oson afora tis kithares toulaxiston. Episis exei mia monomania me tis Yamaha kai tis Washburn.den lew kales alla oxi h arxh kai to telos.
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #8 στις: 29/06/02, 14:07 »

Τώρα για την ποιότητα των οργάνων ισχύει ο κανόνας -οτι πληρώσεις παίρνεις - δυστυχώς ..


Λοιπόν για να δεις περιπτώσεις όπου αυτό δεν ισχύει πήγαινε
www.edromanguitars.com

Korgy

  • Επισκέπτης
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #9 στις: 24/07/02, 12:58 »
 :-X.Nakas=θανατος.οι τιμες είναι αυξημένες λόγω του marketing που εχει ρέψει την επιχείρηση.αγοράζεις τον αέρα και τιποτα αλλο.Εκμεταλλεύεται τους απειρους με τις τιμες του,αφου κανεις που ξεκινα μουσική δεν είναι χωμένος στο κύκλωμα των πωλήσεων και σε συνδυασμο με την αποτύπωση της λέξης Νακας=μουσική,τότε καταλαβαίνεις....Υπαρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν ΚΙΘΑΡΕΣ!!!Ψάξε ibanez*epi*fender*godin.Εκει θα δεις!Ασε που ο Νάκας κάνει και τον δύσκολο στα παζάρια.Παρατηρώ καθαρή διαφορά 17% με τις τιμές USA+tax+UPS.Ακόμα και την ισοτιμία κοίτα!  8) €>$ !Μάνα πάω στα Ξένα!!!!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 24/07/02, 13:02 από Korgy »

Αποσυνδεδεμένος christosl

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #10 στις: 25/07/02, 00:55 »
Ρε παιδια,μην κολλατε στο Νακα.Υπαρχουν ενα σωρο μουσικα καταστηματα στην Αθηνα,που ξερω εγω τουλαχιστον.Στα Εξαρχεια-Χαριλαου Τρικουπη,Σολωνος,Ακαδημιας κ.λ.π.- υπαρχουν ενα σωρο καταστηματα με πολυ καλες κιθαρες.Ψαξιμο θελει και εμπειρια πανω στις κιθαρες

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #11 στις: 26/07/02, 12:59 »
  >:(Εχετε τρελλαθει ολοι?Τι εκφρασεις ειναι αυτες?
???Περιμενα αρκετες μερες καποια αντιδραση απο τους admins μα δεν ειδα τιποτα για αυτο θα προστατεψω το site που ετσι κι αλλιως ειναι και site μου!!!
>:(Δεν ξερω το νομικο πλαισιο για συκοφαντικη δυσφημηση μεσω internet αλλα και απο αισθητικης πλευρας ειναι αδιανοητο να γραφονται τετοια πραγματα(κλεφτης,απατεωνας..κατινιες).Ζουμε σε ελευθερη αγορα(σχετικα)και ο καθενας πουλαει οσο θελει.Στο χερι και στο μυαλο μας ειναι να επιλεξουμε το καλυτερο στη καλυτερη τιμη.
:oΑλλο πραγμα το να προτεινεις κατι καλο και αλλο πραγμα να μαυριζεις καποιον εστω κι αν εχεις δικιο...
>:( Συγνωμη για τη πρωτοβουλια admins αλλα νομιζω οτι καποιος πρεπει να επεμβει γιατι με την ιδια ευκολια καποιος θα κατινεψει και εμας...για καποιο θεμα...και αντε ν'αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.  
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1703
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #12 στις: 26/07/02, 13:45 »
Σωστη η αποψη σου και συμφωνω και εγω .

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #13 στις: 26/07/02, 18:58 »
Πες τα ρε Ron-T. Μα τι τους έχει πιάσει όλους με το Νάκα;  Όπως είπε κι ο Χρήστος, η Αθήνα είναι γεμάτη από μουσικά μαγαζιά...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #14 στις: 26/07/02, 21:09 »
Σωστά, αλλά και 2€ το τραγούδι πάει πολύ...
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Χρήστοςς

  • Βενιαμίν
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Άντρας
  • The temple of the king
    • Προφίλ
    • Γ.Σ.Νίκαιας
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #15 στις: 27/07/02, 13:37 »
Φυσικά και 2 Ευρώ το τραγούδι πάει πολύ αλλά δεν είμαστε εμείς αυτοί που θα τον ελέγξουμε.Εμείς άμα θέλουμς πάμε και τα αγοράζουμε και άμα θέλουμς όχι.
I close my eyes
only for a moment and the moments gone
all my dreams
pass before my eyes the curiosity.
"Dust in the wind"

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1063
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #16 στις: 27/07/02, 20:39 »
Σωστα μιλας RON-T αλλα οταν σου πιανουν τον κ......αντε μην πω το αισθανεσαι ρε σπαστι!!!!! Φυσικα και ο καθενας εχει το δικαιομα να κανει οτι θελει και εμεις ως αγοραστες επιλεγουμε..αλλα υπαρχει και μια κοινη λογικη!!!! Δεν συμφωνεις? Υπαρχει και ενα οριο, οχι επιδη εχει δυμανη και ονομα ο Ν...Σ να μας ξεσκιζει!!!!!
Ειναι κ αυτο που ειπαι ο Σπυρος τα 2 Ευρω για ενα τραγουδι ειναι εκμεταλευση!!!!
Αλλα τεσπα δεν παει να κοψει τον λαιμο του ο Ν...Σ και ο καθε Ν...Σ τι μας νοιαζει εμας..γιαιτ να χαλιομαστε?? Εμεις βλεπουμε κ πρατουμε αναλογως..Σωστα?? ;D ;D

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #17 στις: 28/07/02, 00:11 »
Ρε παιδιά για ηρεμήστε λιγο, δημοκρατία έχουμε ο καθένας μπορεί να λέει ότι μαλ***α θέλει κανένας δε μπορεί να του πει όχι.  Όποιος δε γουστάρει ή συμβιβάζεται ή τη κάνει.
Εξάλλου αν δεν έρθω εγώ, ο Korgy, o Rudolf, ο Σπύρος, ο Σωτήρης και άλλοι να πούνε σε αυτό το κατα τα άλλα φιλελέυθερο forum τη γνώμη τους για το Νακα όσο κακή και να είναι θα έρχεται ο άλλος μετα και θα γράφει στο post "Με έκλεψε ο Νάκας" ή "με εκμεταλλέυτηκε ο Νάκας" κτλ.

Στο κάτω κάτω εδώ έχουμε μαζευτεί 200 άτομα και ανταλλάσουμε απόψεις ανώνυμα, οπότε όποιος και να μας κατακρίνει για αυτά που λέμε, είτε το λενε Νακα, είτε ΑΕΠΙ εμείς ξέρετε καλά που τον γράφουμε γιατί όλα στα ανώνυμα γίνονται και δε μας βρίσκει κανείς,  εκτός πια αν χρειάζεται να έρθει η αστυνομία με το τμήμα δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος!!  :D

Λοιπόν εγώ  πιστεύω ότι και άλλοι ανθρωποι σε αυτό το forum έχουμε έρθει για να ανταλλάξουμε γνώμες, εμπειρίες, βιώματα κτλ. και έχουμε το δικαίωμα να θάβουμε τον κάθε Νακα που πάει να μας εκμεταλλευτεί >:( άσχετα με το ότι πάμε και ψωνίζουμε σε άλλα μαγαζιά τις κιθάρες μας ή ότι άλλο πέρνουμε.

Όπως ελεύθερα μιλάμε για τη 17Ν έτσι ελεύθερα θα μιλάμε και για το Νακα. Ή θα έπρεπε όλοι να επιτιθόμασταν στον zzz για αυτά που λέει (χωρίς παρεξήγηση zzz έτσι?) και θα έπρεπε οι admins να τον διαγράφανε από μέλος? Αντιθέτως καθόμαστε όλοι και μιλάμε μαζί του με ήρεμο τρόπο συμφωνώντας ή διαφωνώντας με τις απόψεις του για το θέμα, αλλα προς θεού δεν τον αναγκάζουμε να σταματήσει να γράφει...

Εμ :-\.. αυτά.

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #18 στις: 28/07/02, 00:50 »

Σωστά, αλλά και 2€ το τραγούδι πάει πολύ...


Ρε για πλάκα το έγραψα...( αλλά δεν παύει να είναι εκμετάλευση  :P )
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος christosl

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #19 στις: 28/07/02, 03:08 »
Κατ' αρχην,η εκφραση κλεφτης ειναι ατυχης.Γιατι ειναι κλεφτης?Υποχρεωσε κανενα να αγορασει απο εκεινον?Δικαιωμα του ειναι να πουλαει σε οποιαδηποτε τιμη θελει.Δεν υπερασπιζομαι το Νακα,προς Θεου,αλλα καλυτερα θα ηταν να κανατε μια επισημανση,οτι οι τιμες του Νακα ειναι πιο ψηλες απο καποια αλλα καταστηματα που εχετε επισκεφτει.Ετσι ενημερωνετε τα αλλα μελη,χωρις να υπαρχει κινδυνος δημιουργιας παρεξηγησης,κατι που ειναι και πιο δικαιο

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #20 στις: 09/08/02, 17:02 »
ρε παιδιά ο νακας πουλάει και το όνομα μαζί.ετσι την πατησα και εγώ.με τα ιδια λεφτά που πήρα την κιθάρα μου ( και το όνομα μαζί) θά έπερνα κάποια πολύ καλύτερη.βέβαια αποκλέιεται να σου δώσουν κάτι  χαλασμένο. έχει και καλό σέρβις.

Αποσυνδεδεμένος paulchro

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Guns n' Roses...
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #21 στις: 15/09/02, 17:31 »
exei dikio damianos kai egw pira mia yamaxa poly akrivi kai me ta idia lefta eperna poly kaliteri, o enisxitis moy exei 55000 kai me ta idia lefta kai ligotera diladi eperna 15 watt parapanw..
She's got a smile
that itseems to me...
reminds me of childhood
memories.. where
everything was as fresh
as the bright blue sky...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #22 στις: 16/09/02, 19:58 »

ρε παιδιά ο νακας πουλάει και το όνομα μαζί.ετσι την πατησα και εγώ.με τα ιδια λεφτά που πήρα την κιθάρα μου ( και το όνομα μαζί) θά έπερνα κάποια πολύ καλύτερη.βέβαια αποκλέιεται να σου δώσουν κάτι  χαλασμένο. έχει και καλό σέρβις.


Εγώ πάντως θα προτιμούσα να πλήρωνα το όνομα Gibson 2 φορές παραπάνω από ότι πληρώνω το Νάκα.

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #23 στις: 17/09/02, 08:40 »
SERVICE PLEON SOU DINOUN OLA TA MAGAZIA ME ORGANA. ALLA APORW GIATI SYZITAME GIA TON NAKA OTAN TO SITE LEGETAI KI8ARA.GR. EKTOS TOU OTI EINAI PANAKRIVOS (8A ELEGA KLEFTIS ALLA GIA NA MIN PAREXIGEISTE) EXEI KAI TIS PIO MOUFES MARKES. MONO YAMAHA, WASHBURN KAI SAMICK... OLA TA KAFSOXYLA...

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2119
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Nakas = kleftis?
« Απάντηση #24 στις: 17/09/02, 09:30 »
exeis dikio se ayto pou les Dreamscape alla prepei na skefteis oti exei kai merikes markes..px roctron... pou yparxoun stin athina mono ston naka...apo oso kserw toulastixon...kai egw pantws exw parathrhsei oti einai ligo akribos...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
15 Απαντήσεις
6774 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/08/08, 20:58
από Ibanezακιας
3 Απαντήσεις
2536 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/10, 15:40
από Μιχάλης13
0 Απαντήσεις
1602 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/11, 10:04
από ZaranisPetros
2 Απαντήσεις
3327 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/14, 01:10
από ilis
7 Απαντήσεις
23725 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/16, 20:36
από AnimaPura
0 Απαντήσεις
1760 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/18, 00:46
από MoonLight14