Σελίδες:
  • #1 από Archangel στις 26 Apr 2017
  • Παίδες καλημέρα,

    Σκέφτομαι να αγοράσω μερικα μουσικά T-Shirts και βρήκα αυτό το ελληνικό site...  -> http://www.rockit.gr/
    Μεγάλη ποικιλία (ακόμα και σε σχέση με καταστήματα του εξωτερικού, χμμμμ, μεγάλο stock?  :hmm ), όχι εξωφρενικές τιμές, πληρωμή με την παραλαβή... όλα καλά μέχρι εδώ... για την ακρίβεια όλα πολύ καλά (και κάπου εδώ έρχεται η παράνοια) για να είναι αληθινά...  ;D .

    Διαβάζω τις οδηγίες πριν την παραγγελία (οκ έχει ένα μεγάλο button που γράφει "ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ") και μένω με την εντυπωση πως υπάρχει ένα "ύφος" σε αυτά που διαβάζω... χρήση ενικού (οκ, και γιατι να μου γράφει με το σεις και με το σας  ;D ), διαφοροι λόγοι διαγραφής του account σου (δλδ αν το courier έρθει σπίτι μου σε ώρα που δεν είμαι εκεί, γιατι να διαγραφεί o λογαριασμός μου  :eee ) και διαφορα άλλα (ξανα λέω οκ, εγω πάω σε αυτόν, αυτος κάνει παιχνίδι, αν δεν μου αρεσει ας παω αλλού).

    Τέσπα, για να μην κουράζω, κάνω ένα check και βρήσκω 2 κριτικές "κάπως" αρνητικές.... όχι τρελά πράγματα, σχεδόν οριακά αρνητικές θα έλεγα...

    α) https://tshirtslayer.com/forum/topic/has-anyone-bought-merch-site-httpwwwrockitgr

    β) http://www.insomnia.gr/topic/472760-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1-t-shirt-%CE%BC%CE%B5%CF%83%CF%89-%CE%B9%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BD%CE%B5%CF%84/

    Έχει λοιπον κανείς εμπειρια απο το συγκεκριμένο κατάστημα;  Ποιότητα υφάσματος μπλούζας, ποιότητα στάμπας, customer service  ;D και τα σχετικά ;


  • #2 από Zdgatapsychs στις 26 Apr 2017
  • Φιλε μου καλησπερα.Αγορασα περισυ το καλοκαιρι 3 t-shirts...Μετρια ποιοτητα υφασματος(πηρα ομως μπλουζακια σε προσφορα) και τα νουμερα στην περιπτωση μου δεν ηταν οκ...Ισως φταινε τα πατρον,δεν γνωριζω,οπως επισης δεν γνωριζω και εαν εχουν αλλαξει τα πραγματα στο χρονικο διαστημα που εχει περασει.Προσωπικα ομως,δεν θα ξανααγορασω απο εκει...Με καθε επιφυλαξη μιας και αυτη ειναι καθαρα η προσωπικη μου εμπειρια.
  • #3 από Archangel στις 27 Apr 2017
  • thanks για το input man...

    τί να σου πω, μια δοκιμή θα με πείσει (ίσως;)....

    απλά κρίμα καθώς έχει μερικά πολύ ωραία t-shirts....
  • #4 από Zdgatapsychs στις 27 Apr 2017
  • thanks για το input man...

    τί να σου πω, μια δοκιμή θα με πείσει (ίσως;)....

    απλά κρίμα καθώς έχει μερικά πολύ ωραία t-shirts....
    Ναι,σιγουρα.Απλα,εαν θες εφοσον παραγγειλεις,ποσταρισε εδω την εμπειρια σου,επειδη σε μενα μπορει και να ετυχε. :)

  • #5 από mouz στις 27 Apr 2017
  • ... μου κινήσατε το ενδιαφέρον και είδα το site και το μήνυμα. Με ενόχλησε και εμένα το ύφος. Αυτό όμως είναι όντως θέμα αισθητικής. Το σημαντικό είναι ότι πιθανότατα αυτά που λέει για μη δικαίωμα επιστροφής είναι παράνομα. Αν δεν κάνω λάθος για οποιαδήποτε αγορά από απόσταση υπάρχει δικαίωμα υπαναχώρησης. Βέβαια προσωπικά δε μπαίνω στο λογική να το ψάξω αφού λόγω του μηνύματος δεν πρόκειται να κάνω αγορά από εκεί.


    Άλλωστε, έχει γεμίσει ο τόπος μαγαζιά που τους στέλνεις οποιαδήποτε εικόνα και την βάζουν σε δικό τους ή όποιο μπλουζάκι θέλεις :)
  • #6 από Archangel στις 19 Dec 2017
  • τελικά μετά από μεγάλη καθυστέρηση κατάφερα να απαντήσω...  δεν έχω να πω κάτι καλό να πω, αλλά από την άλλη δεν έχω και κάτι κακό...
    βασικά είναι όπως το ερμηνεύσει κανείς...


    α) σχετικά με την επικοινωνία... όχι πολλά-πολλά, μια ενημέρωση σχετικά με το placing της παραγγελίας και έπειτα από αρκετές οχλήσεις με το ζόρι μια απάντηση 5 λέξεων που επί της ουσίας δεν απάντησε τπτ...


    β) παράδοση... αρκετά μεγάλη καθυστέρηση... αρκετοί συνάδελφοι παραγγέλνουν στο χώρο εργασίας ρούχα, παπούτσια, gudgets και γενικότερα max σε μια εβδομάδα τα έχουν λάβει... εδώ η παράδοση πήρε 3-4 εβδομάδες (κάτι λιγότερο από μήνα) και μάλιστα μόνο όταν έστειλα mail, ευγενικό μεν, το οποίο ενημέρωνε δε πως αν δεν υπάρξει κάποιο feeback για την κατάσταση της παραγγελίας καλύτερα να μην συνεχιστεί... (ενημερωτικά τότε έλαβα μόνο μια απάντηση και για την ιστορία βάσει ημερομηνιών στο πακέτο η παραγγελία έφυγε λίγο μετα την απάντηση τους).


    γ) ποιότητα... οκ, αρχικά δεν μιλάμε για αυθεντικά τ-shirts.  οι στάμπες είναι ανθεκτικές ωστόσο όσο πιο κοντά τις παρατηρείς τόσο πιο θολές φαίνονται... από απόσταση είναι οκ, από κοντά όμως βλέπεις πως είναι κάπως οut of focus.  ίσως το κατάστημα έχει άδεια για να κάνει δικές του εκτυπώσεις (σίγουρα έχει μεγάλη ποικιλία για τα ελληνικά δεδομένα) αλλά το end product είναι κάπως lacking...  τα shirts (αυτά που έλαβα αν και στο σωστό μέγεθος, είναι κάπως λεπτά και όχι μεγάλης αντοχής... το ένα μπλουζάκι μετά από μερικά πλυσίματα σε κρύο νερό και με ήπιο σιδέρωμα έχει χάσει την φόρμα του (είναι ακόμα λειτουργικό αλλά σίγουρα φαίνεται κακογερασμένο  ;D ).


    σε γενικές γραμμές λοιπόν αν θες κάτι φθηνό και μέτριας ποιότητας και έχεις υπομονή μέχρι να το λάβεις είναι μια χαρά...  ίσως αν έριχνε τις τιμές να γινόταν πιο ανταγωνιστικό/ελκυστικό... αυτά  :-\


    τώρα επί προσωπικού αν θα ξανά έκανα παραγγελία από εκεί, well...  ;) ;) ;)  νομίζω πως έγινα σαφής...
  • #7 από saved στις 19 Dec 2017
  • Που χαθηκες ρε θειο;
    Ολα παουερ;
    Το μονο μπλουζακι που φαινετε πιο ομορφο οταν ειναι ταλεπορο απο οτι καινουριο,ειναι αυτο


Σελίδες: