Αποστολέας Θέμα: Γιατί δεν την προτιμάτε?GNX3000  (Αναγνώστηκε 7487 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γιατί δεν την προτιμάτε?GNX3000
« στις: 20/02/08, 17:04 »
Παιδιά κοιτούσα πριν λίγο στο internet μια πεταλιέρα της digitech η οποία έχει και κάνει τα πάντα!γιατί δεν την έχει προτείνει κανείς?είναι πολύ κατώτερη της gt-8 ή της tonelab?την έχει κάποιος για να μας πεί την γνώμη του?επίσης συγκρίνεται με την gnx 4 η οποία έχει και looper?για να ακούσω γνώμες!

επίσης με ενδιαφέρει και η άποψή σας περί στιβαρότητας κατασκευής και αντοχής!
« Τελευταία τροποποίηση: 15/03/08, 22:42 από Βαγγέλης ( 4 years) »
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #1 στις: 20/02/08, 17:18 »
Κι εγώ την ίδια απορία έχω!! ??? Κρίνοντας κι απ τα πετάλια της, η digitech είναι κορυφαία εταιρεία, απ ό,τι βλέπω οι πεταλιέρες της έχουν πολύ καλά χαρακτηριστικά και πολλές λειτουργίες, ωστόσο βλέπω να προτείνουν συνεχώς boss, line6, vox... ::)

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #2 στις: 20/02/08, 17:41 »
ακόμη και στο modeling φαίνεται να τα πηγαίνει αρκετά καλά!1
παράδειγμα γιατί να αγοράσω μια line 6 πεταλιέρα και όχι αυτή, την στιγμή που έχει διπλάσια εφέ...και πιθανότατα πολύ καλύτερα!
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #3 στις: 20/02/08, 17:48 »
Μαλλον επειδη digitech ισον τζιτζιτεκ ;D!

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #4 στις: 20/02/08, 17:50 »
Και πόσες φορές θα τα χρησιμοποιήσεις αυτα τα 2πλάσια εφέ?Το pod xt εχει κι εγω δε ξερω ποσα εφε και το πολυ να χρησιμοποιω δυο αντε τρια βαρια βαρια...Η digitech παραειναι ψηφιακη..

Αποσυνδεδεμένος morrigoth

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
  • It's Alive!
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #5 στις: 20/02/08, 17:51 »
Για την GNX σειρα δεν εχω αποψη, γιατι δεν την εχω χρησιμοποιησει ποτε, αλλα γενικοτερα η DigiTech σε θεμα στοιβαροτητας και αντοχης ειναι κορυφη.
Εχω μια Digitech RP200 απο το 2002 και εχει βγαλει studio και live sessions χωρις να παθει τιποτα απολυτως

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #6 στις: 20/02/08, 18:03 »
εγω ειχα τη gnx 4 ..
ενα πραγμα που με αποθησε ηταν το εξης ..
τα εφε της, ηταν στανταρισμενα ..
δε μπορουσα να επεμβω δραστικα και να αλλαξω το γ******ο το τζιτζικι, με τπτ!
καλη φαση τα διπλασια εφε,  ... εφε ομως .. οχι τζιτζικια!

ηταν παααααρα πολυ "δυσκολη" - για να εκμεταλευτω το 100 τις 100 των δυνατοτητων της, επρεπε να εχω διπλωμα  ;D
απο κατασκευη, ειναι σουπερ .. μαλλον θα συνεχισει να παιζει και απο πτωση βαρβατη !~!!
την ανταλλαξα λοιπον με την gt8 της boss ... για το σκοπο που θελω τη πεταλιερα, ειναι καταπληκτικη.. βεβαια πρεπει να σου πω, πως παιζω μονο με πεταλια και ο λογος που κραταω τη μποςς, ειναι το κουβαλημα .. σιγα σιγα στανταρω τα εφε, και ευελπιστω συντομα να εχω την επιλογη της πεταλιερας και για τα live μου ..
Βεβαια, ειμαι σιγουρος πως τη ποιοτητα των πεταλιων στο αμεσο μελλον, δε θα τη βρω σε πεταλιερα ..
αυτα απο εμενα ..

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #7 στις: 20/02/08, 18:10 »
να περάσω σε ένα επόμενο επίπεδο ερωτήσεων...

1) Πως τα πάει με τις προσομοιώσεις ακουστικής?
2) Το whammy  σε τι επίπεδα βρίσκεται?
3) Το modeling?
4) echo έχει?
5) Τα harmonist, pitch shifters ακούγονται ψεύτικα?
6) Θα προτιμούσατε την GT-8?
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #8 στις: 20/02/08, 19:17 »
να περάσω σε ένα επόμενο επίπεδο ερωτήσεων...

1) Πως τα πάει με τις προσομοιώσεις ακουστικής?
2) Το whammy  σε τι επίπεδα βρίσκεται?
3) Το modeling?
4) echo έχει?
5) Τα harmonist, pitch shifters ακούγονται ψεύτικα?
6) Θα προτιμούσατε την GT-8?
κατ' εμε .. ναι .. ήδη την εχω κανει ..

οσο αφορα τις ερωτησεις σου, εχουν ολες μια απαντηση ...
ολα ακουγονται digitech ... :(
το μονο καλο της πεταλιερας (ανωτερο δηλ της gt8 ) ειναι το looper της .. -- και αυτός ηταν και ο λογος που την ηθελε το παιδι που τη πηρε --

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #9 στις: 20/02/08, 19:26 »
Για τα πετάλια της digitech ποιά η άποψή σας? ...(ελπίζω να μην χαλάω το θέμα)...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #10 στις: 20/02/08, 19:28 »
Κατ' αρχήν δεν διευκρινίζεις σε ποιό μοντέλο αναφέρεσαι. Υποθέτω ότι μιλάς για την GNX3000, η οποία κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλή πεταλιέρα. Όσο για το "τζιτζίκι", ίσως να είναι και θέμα αυτιού γιατί εγώ π.χ. πάντα έβρισκα τα pod και γενικά τα προϊόντα της Line 6 (που κάποιοι εκθειάζουν) πολύ τζιτζίκια, ειδικά στις παραμορφώσεις, και θεωρώ ότι γενικά ο ήχος της Digitech είναι σαφώς καλύτερος. Είχα την ευκαιρία πριν μερικούς μήνες να δοκιμάσω κάποια από τα μοντέλα της σειράς RP και τα βρήκα παραπάνω από ικανοποιητικά για τα λεφτά τους (εδώ η RP250 κοστίζει λιγότερο από 100 λίρες). Την GNX3000 την σκεφτόμουν κάποια εποχή, αλλά τελικά αποφάσισα ότι για τις ανάγκες και τις ικανότητές μου χρειάζομαι κάτι πιο απλό. Δεν νομίζω ότι πάσχει ιδιαίτερα από ποιότητα ήχων, αν και ομολογουμένως δεν είναι στο επίπεδο της GT-8 σε αυτό τον τομέα, ενώ σε σχέση με την Tonelab υστερεί στο θέμα της ευκολίας χρήσης.

Σε τελική ανάλυση όλα είναι συνάρτηση προτιμήσεων και αναγκών. Αν μια πεταλιέρα σού προσφέρει ήχους που σού αρέσουν και οι δυνατότητές της σε καλύπτουν, αυτή είναι η καλύτερη για σένα. Πάντως αν σε ενδιαφέρει μπορείς να βρεις πολύ αναλυτικά και κολακευτικά reviews για τη συγκεκριμένη πεταλιέρα από τα περιοδικά Guitarist και Total Guitar, καθώς και στην ιστοσελίδα του Musician's Friend, όπου μπορείς να βρεις και αρκετά ηχητικά δείγματα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #11 στις: 20/02/08, 19:55 »
Παράθεση
Υποθέτω ότι μιλάς για την GNX3000
ναι για αυτή μιλάω!!!(αν είναι δυνατόν δεν το έγραψα πουθενά!!!)

Digitech GNX 3000 λοιπόν...
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #12 στις: 20/02/08, 23:08 »

Γενικά δεν πιστεύω ότι υπάρχει σήμερα μέτριο προϊόν στο χώρο των pedalboards. Οι επεξεργαστές και το software έχουν εξελιχθεί πάρα πολύ. Υπάρχουν απλώς διαβαθμίσεις.

Υπάρχουν δηλαδή προϊόντα όπως όπως το Fractal AxeFx που αποτελούν υλικό αναφοράς, κάποια κάπως πιο "χαμηλά" σε επιδόσεις (όπως οι ακριβοί Vetta), mid-level προϊόντα όπως οι πεταλιέρες των 400-600 ευρώ που συζητάμε εδώ καθώς και αξιοπρεπή entry level μηχανήματα με κόστος κοντά στο κατοστάρικο.

Οπότε απλά ακούς και κρίνεις με βάση τις ανάγκες και το πορτοφόλι σου. Όσο για εκείνους που ευαγγελίζονται το political correctness των... αναλογικών και γενικά "original" λύσεων (και μόνον!), είναι συνήθως οι πρώτοι που γίνονται τελείως ρόμπα στο πρώτο A/B τεστ, οπότε μη δίνεις και μεγάλη σημασία.  ;)

Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος Heatseeker

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακούμπα Κούλα Τα Μπαούλα Αλλού
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #13 στις: 21/02/08, 00:33 »
Λοιπόν, εγώ είμαι αυτός που πήρα την gnx4 από τον Τόλη και του έδωσα την gt8.
Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος (συνήθως αποτυγχάνω...)

1. Προσομοιώσεις ενισχυτών κλπ : Αν και δεν τις χρησιμοποιώ, η digitech κερδίζει. Καλύτεροι και ποικιλόμορφοι high gain ήχοι. Στην gt8 όλοι οι ενισχυτές μου ακούγονταν ίδιοι
2. Stompboxes και effects: Το δυνατό χαρτί της gt8. ΑΠΕΙΡΟ customization. Είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μην φτιάξεις το effect να ακούγεται τουλάχιστον τίμιο. Στην gnx4 είναι όπως τα είπε ο Τόλης. 1-2-3-4 αν σ'αρέσουν καλώς (εμένα δε με χαλάνε). Αν όχι, έχασες
3. Looper: Η gnx4 έχει φανταστικό looper. Συνδέω 2 ενισχυτές, παίζω κάτι στον ενισχυτή Α, το γράφει, και στο playback το βάζω να παίξει στον Β. Κάνω overdubs ακούγοντας 2 ενισχυτές, φορτώνω mp3s με backing tracks από το pc και άλλους παπάδες, άπαιχτο. Η gt8 δεν έχει looper.

Έχω και ένα podxt για recording και μεταμεσονύχτιο practice.
Έχοντας παίξει λοιπόν και με τα 3, εγώ έχω καταλήξει:

Θες τις καλύτερες προσομοιώσεις ενισχυτών, μέτρια effects και καθόλου looper; POD.
Θες τα καλύτερα effects, κάτω του μετρίου προσομοιώσεις και καθόλου looper; Gt8
Θες looper, μέτρια effects και καλούοουουτσικες προσομοιώσεις; Gnx4

Αν μιλάμε για χρηστικότητα σε live, χμμμμ, δε νομίζω έχει καμιά τους πρόβλημα (το pod xt live δεν τον ξέρω)
Κι από αντοχή, είναι όλες τους τανκς.

Αυτάααα
Believe nothing of what you hear, and only half of what you see
1845 E.A. Poe

Αποσυνδεδεμένος Veldrin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Tech Freak
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #14 στις: 21/02/08, 00:37 »
Λοιπόν, εγώ είμαι αυτός που πήρα την gnx4 από τον Τόλη και του έδωσα την gt8.
Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος (συνήθως αποτυγχάνω...)

1. Προσομοιώσεις ενισχυτών κλπ : Αν και δεν τις χρησιμοποιώ, η digitech κερδίζει. Καλύτεροι και ποικιλόμορφοι high gain ήχοι. Στην gt8 όλοι οι ενισχυτές μου ακούγονταν ίδιοι
2. Stompboxes και effects: Το δυνατό χαρτί της gt8. ΑΠΕΙΡΟ customization. Είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μην φτιάξεις το effect να ακούγεται τουλάχιστον τίμιο. Στην gnx4 είναι όπως τα είπε ο Τόλης. 1-2-3-4 αν σ'αρέσουν καλώς (εμένα δε με χαλάνε). Αν όχι, έχασες
3. Looper: Η gnx4 έχει φανταστικό looper. Συνδέω 2 ενισχυτές, παίζω κάτι στον ενισχυτή Α, το γράφει, και στο playback το βάζω να παίξει στον Β. Κάνω overdubs ακούγοντας 2 ενισχυτές, φορτώνω mp3s με backing tracks από το pc και άλλους παπάδες, άπαιχτο. Η gt8 δεν έχει looper.

Έχω και ένα podxt για recording και μεταμεσονύχτιο practice.
Έχοντας παίξει λοιπόν και με τα 3, εγώ έχω καταλήξει:

Θες τις καλύτερες προσομοιώσεις ενισχυτών, μέτρια effects και καθόλου looper; POD.
Θες τα καλύτερα effects, κάτω του μετρίου προσομοιώσεις και καθόλου looper; Gt8
Θες looper, μέτρια effects και καλούοουουτσικες προσομοιώσεις; Gnx4

Αν μιλάμε για χρηστικότητα σε live, χμμμμ, δε νομίζω έχει καμιά τους πρόβλημα (το pod xt live δεν τον ξέρω)
Κι από αντοχή, είναι όλες τους τανκς.

Αυτάααα

σαφέστατος φίλε. Αν αυτά υπήρχαν καρφιτσωμένα δε θα υπήρχαν 200 αλλα θέματα να λέμε ξανα και ξανά το ιδιο πράγμα. ετσι ακριβώς είναι, συμφωνώ απόλυτα.

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #15 στις: 21/02/08, 00:37 »
αυτό το ξέρω από πρώτο χέρι!πιστεύω ότι το πάν είναι η καλή ρύθμιση του προϊόντος!!!
έχω πετύχει άτομο που είχε δώσει για δοκιμή ένα πανάκριβο πετάλι και πριν το συνδέσουμε καν νόμιζε ότι το παιδί που θα το δοκίμαζε έπαιζε με αυτό!
στην πραγματικότητα έπαιζε με μια παλιά φθηνή digitech που την είχε ξεσκίσει στην ρύθμιση πραγματικά!και απλά είχε προσπαθήσει να φτιάξει το ήχο εκεί!

το παν είναι να μάθεις καλά το μηχανηματάκι σου και μετά με τις πολλές ρυθμίσεις θα φτάσεις κάπου!
γιαυτό και γω κάτι απόψεις για πεταλιέρες τις ακούω βερεσέ!

υ.γ. εννοείται βέβαια ότι σε πολλές περιπτώσεις τα εφέ από κάποια πολυεφέ βγάζουν μάτι!!!


το προηγούμενο ποστ είναι η συσσωρευμένη εμπειρία εκφρασμένη σε λόγια!!! +1000  ;D ;D ;D ;D
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #16 στις: 21/02/08, 11:16 »
αυτό το ξέρω από πρώτο χέρι!πιστεύω ότι το πάν είναι η καλή ρύθμιση του προϊόντος!!!
το παν είναι να μάθεις καλά το μηχανηματάκι σου και μετά με τις πολλές ρυθμίσεις θα φτάσεις κάπου!
γιαυτό και γω κάτι απόψεις για πεταλιέρες τις ακούω βερεσέ!

υ.γ. εννοείται βέβαια ότι σε πολλές περιπτώσεις τα εφέ από κάποια πολυεφέ βγάζουν μάτι!!!
δεν εχεις αδικο οσο αφορα ότι το πάν είναι η καλή ρύθμιση του προϊόντος ..
διαφωνω βεβαια στο οτι "γιαυτό και γω κάτι απόψεις για πεταλιέρες τις ακούω βερεσέ!" ..
εξαρταται τι παιζεις & που παιζεις ..
και φυσικα, οπως εχω αναφερει και πιο κατω, ειμαι σιγουρος πως τη ποιοτητα των πεταλιων στο αμεσο μελλον, δε θα τη βρω σε πεταλιερα ..

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #17 στις: 21/02/08, 11:46 »
φυσικά και έχεις απόλυτο δίκιο!την ποιότητα κάποιων πεταλιών δεν μπορείς να την βρείς εύκολα!καθώς και την ιδιαιτερότητα μερικών!παράδειγμα κάποια vintage πετάλια δεν είναι εύκολο να τα προσωμοιώσεις με ένα dsp τσιπάκι!όπως και να έχει ο ήχος μιας πεταλιέρας είναι κάτι flat, ουδέτερο ισοζυγισμένο ...δεν μπορώ να το περιγράψω!Εγώ σε όποιο thread ποστάρω αναφέρω πάντα οτι για κάποιους που θέλουν πολλούς ήχους και πολλά εφέ, η χρυσή τομή είναι η χρήση πολυεφέ και πεταλιών μαζί!έτσι ώστε να φτιάχνεται μια αλυσίδα με αναλογικά και μη εφέ!από την άλλη κάποιος μπορεί να παίζει με 1 πεταλάκι και άλλος με 10!είναι ανάλογα με το τι θες!ο κιθαρίστας των acdc παίζει καρφί, ο vai έχει ολόκληρο εργοστάσιο!

δεν νομίζω οτι μια πεταλιέρα έχει το volume της ernieball, ούτε το wah της dunlop αλλά ούτε και το whammy της digitech...
μια πεταλιέρα όμως συνήθως σου δίνει την δυνατότητα να τα χρησιμοποιήσεις αυτά και φυσικά να τα συνδυάσεις με τα υπόλοιπα εφέ που έχει αυτή!!!

Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Γιατί δεν την προτιμάτε?
« Απάντηση #18 στις: 21/02/08, 23:24 »
φυσικά και έχεις απόλυτο δίκιο!την ποιότητα κάποιων πεταλιών δεν μπορείς να την βρείς εύκολα!καθώς και την ιδιαιτερότητα μερικών!παράδειγμα κάποια vintage πετάλια δεν είναι εύκολο να τα προσωμοιώσεις με ένα dsp τσιπάκι!όπως και να έχει ο ήχος μιας πεταλιέρας είναι κάτι flat, ουδέτερο ισοζυγισμένο ...δεν μπορώ να το περιγράψω!Εγώ σε όποιο thread ποστάρω αναφέρω πάντα οτι για κάποιους που θέλουν πολλούς ήχους και πολλά εφέ, η χρυσή τομή είναι η χρήση πολυεφέ και πεταλιών μαζί!έτσι ώστε να φτιάχνεται μια αλυσίδα με αναλογικά και μη εφέ!από την άλλη κάποιος μπορεί να παίζει με 1 πεταλάκι και άλλος με 10!είναι ανάλογα με το τι θες!ο κιθαρίστας των acdc παίζει καρφί, ο vai έχει ολόκληρο εργοστάσιο!

δεν νομίζω οτι μια πεταλιέρα έχει το volume της ernieball, ούτε το wah της dunlop αλλά ούτε και το whammy της digitech...
μια πεταλιέρα όμως συνήθως σου δίνει την δυνατότητα να τα χρησιμοποιήσεις αυτά και φυσικά να τα συνδυάσεις με τα υπόλοιπα εφέ που έχει αυτή!!!



οσο το δοκιμαζω ρε συ βαγγελη, τοσο δε μου καθεται ..
αλλο βεβαια να εχεις 2 πεταλια και τη πεταλιερα, και αλλο να εχεις 10 πεταλια και τη πεταλιερα .. γινεται χαος .. το σημα χανεται, και η ποιοτητα παει περιπατο ..
ειναι πως "τριπαρει" ο καθενας ..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
43 Απαντήσεις
26327 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/09, 20:00
από Panos the Greek
27 Απαντήσεις
10854 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/08, 17:25
από petros1992
9 Απαντήσεις
3923 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/08, 22:05
από adr1anos
11 Απαντήσεις
5416 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/09, 23:54
από SirBlackBass
29 Απαντήσεις
8414 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/10, 17:27
από JACKSONMAN
49 Απαντήσεις
13007 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/10, 11:14
από children of bodom
7 Απαντήσεις
3736 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/11, 15:51
από Alani_No.13
2 Απαντήσεις
2430 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/15, 08:57
από ΠΟΙΟΣ
2 Απαντήσεις
3210 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/15, 00:19
από ΠΟΙΟΣ
5 Απαντήσεις
2501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/22, 16:40
από panixgr