Αποστολέας Θέμα: Kάρτα ήχου  (Αναγνώστηκε 8127 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Kάρτα ήχου
« στις: 21/09/12, 19:14 »
Δύο πραγματάκια :

- Στο output της κάρτας ήχου μπορώ να συνδέσω οποιοδήποτε ηχείο? Είτε ακουστικά, είτε τα ηχεία του pc? Aκόμα και το celestion speaker του ενισχυτή μου?
- Μια καλή κάρτα ήχου για να αρχίσω να ασχολούμαι πόσο κάνει περίπου? Το pc μου έχει μια creative ενσωματωμένη στη μητρική η οποία μάλλον δεν κάνει ε??
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #1 στις: 21/09/12, 20:07 »
Θέλω βασικά να χρησιμοποιήσω το pc σαν ενισχυτή και να πειραματιστώ με τα amp models και τα διάφορα προγράμματα
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #2 στις: 21/09/12, 20:10 »
1) Μπορεις να συνδεσεις οποιαδηποτε ηχεια εχουν δικη τους ενισχυση ή στο σημα παρεμβαλεται τουλαχιστον ενας ενισχυτης ( σε περιπτωση του celestion ). Απο μονη της η καρτα ηχου δεν δινει σημα σε επιπεδο speaker για να μπορεσει να "οδηγησει" ενα ηχειο χωρις ενισχυτη!

2) Για αρχη, μπορεις να κανεις μια προχειρη δουλεια με την creative ( και Asio4All ), αλλα καλο θα ηταν να αποκτησεις μια εξωτερικη καρτα ηχου καποια στιγμη, γιατι τα προβληματα latency και ποιοτητας που θα αντιμετωπισεις θα ειναι ενοχλητικα απο ενα σημειο και μετα.

Το τι θα αγορασεις, εξαρταται απο το ποσα δινεις. Οι καρτες ξεκινανε πλεον απο 50€ και φτανουν αρκετες χιλιαδες ευρω!  ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος antonis_mh

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • It's more than a feeling!!
    • Προφίλ
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #3 στις: 21/09/12, 20:32 »
Συγγνώμη που θα επέμβω με σχεδόν off-topic ερώτηση,αλλά θα ήθελα άν γίνεται κάποιος να προτίνει 3-4 ποιοτικές κάρτες ήχου μέχρι 200 ευρώ πχ,ώστε μαζί με τα κατάλληλα ηχεία και ένα καλό προγραμματάκι προσομοίωσης ενισχυτών,να μπορώ να παίζω και να ηχογραφώ πρόχειρες demo παραγωγές με την κιθάρα μου στον υπολογιστή! Προσωπικά μου περνάει αυτή η σκέψη από το μυαλό εδώ και λίγο καιρό,γιατί με τον ενισχυτή και την καμπίνα μου δέν μπορώ καν να παίξω,πόσο μάλλον να ηχογραφήσω κάτι,διότι ζω με τους δικούς μου και ακούω το κλασσικό "Κλέιστο το ρημάδι!!!"  8)  κάθε φορά που το volume περνάει το 1,5.Όποιος έχει γνώσεις επί του θέματος,αν μπορεί να μου προτίνει κάποιες κάρτες,με τα πλεονεκτήματα τους για την κάθε μία!
https://www.facebook.com/infertilemetal
http://infertile.bandcamp.com/

LTD F-250 with Seymour Duncan Blackouts
ENGL Fireball 60
Custom Made 2x12 semi-closed cabinet with Celestion G12t75

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #4 στις: 21/09/12, 20:40 »
Τα ηχεία στο pc τα έχω συνδεδεμένα στην έξοδο της μητρικής και ακούω μουσική κανονικά οπότε λογικά έχουν ενίσχυση σωστά? Γενικά τι προτιμάται στην περίπτωση μου τα celestion ή απλά ηχεία? Γιατί έχω διαβάσει ότι τα celsestion δεν είναι και τόσο καλά από άποψη απόδοσης ήχου.

Για κάρτα ήχου αρχικά θέλω να πάω σε κάτι φτηνό δηλαδή 50-100 ευρώ. Κάτι δοκιμασμένο που θα κάνει την δουλειά του.

Και κάτι εγκυκλοπαιδικό... όλες οι κάρτες ήχου δεν έχουν μετατροπέις 24bit? γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στισ τιμές?
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #5 στις: 21/09/12, 20:51 »
Αντωνη, δεν ειναι αναγκη να ανεβεις τοσο ψηλα σε τιμη ωστε να αποκτησεις μια καρτα που θα ειναι καθαρα για συνδεση μιας κιθαρας και πειραματισμου.

Συνηθως πρωτη προτεινω την Alesis IO express ( http://www.thomann.de/gr/alesis_io2_express.htm) που ειναι και καλη αγορα γι' αυτο που θες κι εχει και μελλον στο συστημα σου εαν αποφασισεις να προχωρησεις και σε ηχογραφησεις.

Πιο φτηνες υλοποιησεις ειναι της ESI με την UGM96 ( http://www.thomann.de/gr/esi_ugm96.htm ), η οποια ομως ενδεχομενως να φανει λιγη εαν πας ενα βημα παρακατω. Για αρχη ομως ειναι μια αξιοπρεπη καρτα.

Εαν πας ακομα παρακατω υπαρχει και η Lexicon Alpha Studio ( http://www.thomann.de/gr/lexicon_alpha_studio.htm ) που "φοραει" τους convertors της μεγαλης σειρας, αλλα σε πιο συμφερουσα συσκευασια.

Διαλεγεις και παιρνεις. Προτεινω να κοιταξεις και τιμες εκτος thomman, μηπως βρεις καποια απο τις παραπανω πιο φτηνα στην Ελλαδα ή σε αλλο eshop.


Geo, η καθε υλοποιηση εχει συγκεκριμενο στοχο, οποτε η χρηση τους για κατι αλλο ενδεχομενως να ριξει την ποιοτητα του ηχου, ενω μπορει να προκαλεσει και ζημια στο ιδιο το μηχανημα.

Για προτασεις καρτων ηχου, απανταω ακριβως πιο πανω.

Γενικα, στο digital domain, ο,τι πληρωνεις παιρνεις. Η μετατροπη του αναλογικου σηματος σε ψηφιακο περναει απο διαφορες διαδικασιες ( πχ oversampling ) και φιλτρα ( αναλογικα και ψηφιακα ) που οπως καταλαβαινεις απαιτουν συγκεκριμενα υλικα και σχεδιασμους. Αλλες εταιριες εχουν φτηνα υλικα και παλιες υλοποιησεις για το convertor, αλλες πιο ακριβα, κοκ.

Για τη δικη σου περιπτωση, ακομα και μια καρτα των 16bit, ειναι καλη, αν και οι περισσοτερες πλεον εχουν 24bit depth!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #6 στις: 21/09/12, 21:08 »
Οπότε με την alesis, τα ηχεία που έχω στο pc και ένα προγραμματάκι είμαι κομπλέ? Και για ηχογράφηση?

Για ηχογράφηση και για επεξεργασία ήχου είναι ένα πρόγραμμα και για amp modelling είναι άλλο?

Σορυ για τις χαζές έρωτησεις αλλά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα και τώρα είπα να το δώ ζεστά
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #7 στις: 21/09/12, 21:12 »
Ναι, εισαι μια χαρα για αρχη. Καποια στιγμη ισως να χρειαστει να αγορασεις καλυτερο ζευγαρι ακουστικα ή καλυτερα ηχεια ( πλεον κατηγορια monitor ), ομως εισαι ακομα στην αρχη και τετοια εξοδα γι'αυτο που θες ειναι περιττα.

Βεβαια, με καρτες ηχου τυπου Alesis, θα ξεχασεις οποιαδηποτε ευκολια surround κι ΕΑΧ εδινε η Creative, μιας και κινουμαστε πλεον σε αλλου ειδους υλοποιηση!


Για το θεμα του amp modelling θα σου απαντησουν οι ειδικοι, γιατι δεν γνωριζω. Ομως εαν ειναι προγραμμα που τρεχει μεσα σε καποιο DAW ( δηλαδη προγραμμα ηχογραφησης ), τοτε ολα ειναι πιο ευκολα.

Ανεμενε απαντηση ;).
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #8 στις: 21/09/12, 21:27 »
Ωραία!! Ευχαριστώ  ;D

Τα ακουστικά μου νομίζω είναι μια χαρά. Και τα ηχεία μου σε πρώτη φάση καλά είναι. Για DAW τι προτείνεις?
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #9 στις: 21/09/12, 21:31 »
Νομιζω πως τα ακουστικα των DJ's εχουν συγκεκριμενα χαρακτηριστικα, αλλα δεν ξερω εαν η ποιοτητα ειναι μεσα σε αυτα ( οχι τουλαχιστον παραπανω απο την ενταση ).  :-\


Για DAW προτεινω το Reaper γιατι μπορεις να το δοκιμασεις και μετα να πληρωσεις ενα ελαχιστο ποσο ( σε σχεση με αυτα που προσφερει ) και να αποκτησεις την αδεια του! Οτιδηποτε αλλο ειναι αρκετα ακριβο κι επαγγελματικο. ( και το Reaper ειναι, απλως λογω open source καταστασης, εχει αλλη λογικη ).
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #10 στις: 21/09/12, 21:54 »
Free προγράμματα για daw και amp simulation υπάρχουν??
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #11 στις: 22/09/12, 18:32 »
Επισης εχε υποψην σου,οτι με τις συγκεκριμενες καρτες ισως να εχεις προβληματα συμβατοτητας με αλλα προγραμματα.
Ισως να μην σου δουλευουν σωστα,πολλες φορες αυτο γινετε γιατι καποιο θεμα εχει το υπολοιπο pc.
Εχω αλλαξει 2 καρτες που θεωρουντε καλες M-audio και τωρα την Komplete Audio 6. Και οι 2 βγαζανε συγκεκριμενο προβλημα (η ακριβοτερη εντονοτερο) που λυθηκε τελικα αφου αλλαξα pc.
Καλο θα ηταν να παρεις κατι φθηνο ωστε να δεις αν θα εχεις προβληματα και να μαθεις πως δουλευουν.
Εγω ημουν ατηχος πηγα κατευθειαν στα βαθια και την πατησα.

Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #12 στις: 22/09/12, 19:19 »
Vaig, προβληματα ασυμβατοτητας software ή hardware? Αν ειχες λιγο χρονο να το αναλυσεις αυτο, γιατι φαινεται ενδιαφερον ( εγκυκλοπαιδικα τουλαχιστον για troubleshooting ).
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #13 στις: 22/09/12, 21:21 »
Και software και hardware! Οταν ειχα την M Audio ενω στην αρχη ηταν ολα τελεια,ξαφνικα μετα απο 1 περιεργο ρεσταρτ,γραφοντας στην αρχη loading default bios settinigs(κατι τετοιο δεν θυμαμαι ακριβος) αρχισαν να κολανε τα παντα να γεμιζει το asio buffer να εχω spikes και στο cubase kai sto youtube και γενικα σε ολους τους players wmp11,vlc,bs κτλ.
Το προβλημα λυθηκε εν μερη κανοντας το περιφημο σε ολα τα φορουμ power management optimazation.Το βασικοτερο disable στο setting των usb!!!!! Δειτε το βιντεο
Power Management - Windows 7 - Pro Tools® Optimizations

Παρολα αυτα το προβλημα δεν λυθηκε ποτε τελειως. Το latency το ειχα τερμα αλλα και παλι που και που ειχα προβληματακια, αλλα πλεον τουλαχιστον μπορουσα να κανω δουλεια.
Αποφασισα λοιπον να παρω μια καλυτερη καρτα απο την M-Audio και κατεληξα στην NI komplete audio. 6
Οταν την συνδεσα αμεσως καταβα διαφορα στην ποιοτητα του ηχου. Μεχρι που ανοιξα το cubase.....To asio buffer μονιμα στο κοκκινο κοληματα κτλ κτλ...
Το pc μου τοτε ηταν Amd 2πυρινος στα 2.50 με 4 γιγα μνημη. Η καρτα σε μια ρυθμιση που εχει μου ελεγε οτι ο υπολογιστης δεν ειναι ικανος να  κανει real audio proccesing.
Εχοντας μια καποια εμπειρια απο υπολογιστες  αναρωτηθηκα πως ξεκινας με μια καρτα χωρις προβλημα,παρουσιαζεται ενα απο το πουθενα,το κουτσοφτιαχνεις,τελικα αποφασιζεις να παρεις μια καλητερη καρτα και εχεις χειροτερο προβλημα απο πριν;Η απαντηση που μπορω να θεορισω πιθανη ειναι προβλημα στο usb, ισως λογο μητρικης η τροφοδοτικου.
Γενικα η εντυπωση που μου εδινε το μηχανημα ειναι οτι ειχε προβλημα στην ροη των δεδομενων.
Επισης παρατηρησα οτι ολα γινοτανε χειροτερα οταν περναγα τους drivers την καρτας γραφικων.
Εκανα πανω απο 10 format και δοκιμες ωστε να μπορεσω να εντοπισω ακριβος το προβλημα. Το κακο ειναι οτι δεν βρηκα πουθενα στην πολη μου μητρικη με σοκετ ΑΜ2 ωστε να βαλω να δω τι θα γινει.Δοκιμα και τις 2 καρτες και στο laptop και παλι τα ιδια.Με διαφορετικα λειτουργικα W7 ultimate &premium home kai me XP.Αλλαξα και daw cubase5,nuendo kai reaper.
Τελικα αλλαξα υπολογιστη και πλεον η ΝΙ δουλευει τελεια και με χαμηλο latancy. Τωρα εχω 8πυρινο AMD στα 3.1 και 8 γιγα μνημη. Εχω ομως την αισθηση οτι ο υπολογιστης λογο του,οτι ειναι 'θυριο' σπρωχνει την καρτα να δουλεψει σωστα.
Συμπερασμα ειναι απαραδεκτο να παιρνεις μια καρτα με 150 η250 ευρο και να μην μπορει να παιξει με 1 μετριο μηχανημα,οπως επισης να εχει θεμα με οδηγους απο αλλες συσκευες η με flash player και λοιπα προγραμματα.
Αν ημουν hard user θα το δικαιολογουσα εν μερει.
Τα project μου ειναι συνηθως 1-2 vst ins to 1 ειναι παντα το superior drummer το αλλο συνηθως καποιο synth και 4-6 audio καναλια με ελαχιστα εφε,μονο eq kai compressor μιας και εχω το Axe FX και δεν χρειαζεται να κανω και πολλα για να φτιαξω τον ηχο. ;D ;D
Δεν δικαιολογητε λοιπον να μην μπορεις να σου δουλεψει σωστα η καρτα.
Δεν ξερω αν εγω μονο ημουν ο ατυχος και εγιναν ολα σε εμενα,αλλα αν μπειτε στα φορουμς παντοτε υπαρχουν παρομοια προβληματα ειδικα με τις USB καρτες.
Θα μπορουσα να πω κιαλλα,νομιζω ομως οτι ειναι αρκετα.
Sorry αν κουρασα

Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #14 στις: 22/09/12, 21:34 »
Ισα ισα που ηταν πολυ ενδιαφερον για μελλοντικο troubleshooting. Ευχαριστουμε!


( εισαι και λιγο ατυχος βρε αδερφε...2 πραγματα μαζι; :D )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #15 στις: 22/09/12, 22:54 »
Ίσως ήθελε κάποια ειδική ρύθμιση από τα bios. Μπορεί να είχαν θέμα και οι drivers της κάρτας ήχου... δεν ξέρω τι άλλο δεν είμαι ειδικός. Πάντως το pc μου είναι αρκετά δυνατό με 6πύρηνο AMD στα 3.2GHz οπότε μάλλον δε θα έχω θέμα.

ψιλοάσχετο: κάρτες ήχου με usb 3.0 βγαίνουν?? δεν υποτίθεται ότι είναι πολύ πιο γρήγορο?
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #16 στις: 22/09/12, 23:17 »
Βγαινουν, αν κι εχουν αρκετα υψηλη τιμη για την ωρα. Νομιζω πως για 2καναλη καρτα ειναι ανουσιο να αναζηταει καποιος USB 3.0 πρωτοκολο συνδεσης, αφενος μεν γιατι τα δεδομενα ειναι ικανα να μεταφερθουν ταχυτατα απο την USb 2.0, αφετερου δε μιλαμε για πιο πολλες απαιτησεις ( 8καναλες και ανω καρτες ), οποτε δεν αξιζει τον κοπο να δωσει καποιος λεφτα μονο για το πρωτοκολο!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #17 στις: 13/10/12, 16:46 »
Επαναφέρω λίγο το θέμα για να μην ανοίγω καινούρια topic... επειδη σε αυτή τη φάση δεν έχω λεφτά για κάρτα ήχου μπορώ να συνδέσω την κιθάρα στην υποδοχή της μητρικής με έναν αντάπτορα απο jack σε mini jack?? Πέρα από το latency θα έχω κανένα θέμα? γιατί έχω διαβάσει κάτι για high-Z υποδοχές κλπ
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #18 στις: 13/10/12, 19:04 »
O μετατροπεας ειναι απλως μια αλλαγη στη μορφη του βυσματος κι οχι στην αντισταση του, οποτε παλι υπαρχει προβλημα με τη διαφορα αυτη ;)!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #19 στις: 13/10/12, 19:22 »
Δηλαδή θα έχω θέμα? Υπάρχει κίνδυνος για τη μητρική?
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #20 στις: 13/10/12, 19:47 »
Κανενας, απλως δεν θα εχεις ενταση και σωστη αποκριση στο σημα της κιθαρας!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #21 στις: 13/10/12, 21:04 »
Εντάξει βασικά μην κάψω καμια μητρική σκεφτόμουνα... οπότε οκ ξεκινάω έτσι σε πρώτη φάση και βλέπω. freemind 1000 ευχαριστώ για τη βοήθεια!!
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #22 στις: 13/10/12, 21:07 »
Το πιο πιθανο ειναι πως μετα την πρωτη αποπειρα θα μας ρωτησεις για ποιο λογο δεν ακους καθολου την κιθαρα και τοτε θα σου απαντησουμε πως πρεπει να παρεις καρτα ηχου :D.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #23 στις: 13/10/12, 21:09 »
Παίζει τέτοιο ενδεχόμενο?
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Kάρτα ήχου
« Απάντηση #24 στις: 13/10/12, 21:10 »
Ε, λογικο δεν ειναι; Αλλο σημα δεχεται το line in της καρτας ( αλλης εντασης φαντασου ) κι αλλη ενταση βγαζει η κιθαρα. Προφανως δεν θα ειναι τοσο "δυνατη" ωστε να την "ακουσει" η εισοδος της καρτας ( μπακαλιστικα αυτα, αλλα καπως ετσι λειτουργει ).
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
3102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/07, 02:56
από RORY GALLAGHER
5 Απαντήσεις
4095 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/09/08, 17:32
από FotisKatsanos
3 Απαντήσεις
3793 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/09, 01:31
από Abaddon
7 Απαντήσεις
4274 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/10, 23:42
από nikoslykos
Αποθήκευση ηχου

Ξεκίνησε από moitsos Εφέ

9 Απαντήσεις
3442 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/11/11, 21:56
από master of puppets
2 Απαντήσεις
9060 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/12, 22:26
από ManMan
7 Απαντήσεις
5679 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/12, 16:54
από Eddie~Maiden
0 Απαντήσεις
1716 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/12, 19:43
από freemind
6 Απαντήσεις
8209 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/12, 12:12
από Vaiking
11 Απαντήσεις
4216 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/13, 08:15
από Korgy