Αποστολέας Θέμα: Χάρτινα Όνειρα- Κάνε μια ευχή και για εμένα  (Αναγνώστηκε 4686 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Σχετικά πρόσφατο τραγούδι....περιλαμβάνεται στο καινουριο μας demo.....θα θελαμε να ακούσουμε απόψεις.... ;)

http://www.box.net/shared/tjbaar6t9o

για περισσότερα τραγούδια...www.myspace.com/hartinaoneira

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Τι μελωδικό κομματάκι σκαρώσατε;Μου άρεσαν πολύ και οι στίχοι, γενικά πολύ ευχάριστο σαν σύνολο...Η φωνούλα σου τα σπάει! :) :up

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Φίλε master άκουσα το τραγούδι σου και μπορώ να πω ότι με κέρδισες. Μου έδωσες να καταλάβω ότι εδώ υπάρχει ταλέντο κι ότι έχω να περιμένω πράγματα από εσένα.Τις όποιες μου παρατηρήσεις θα στις κάνω  σε π.μ , γιατί τώρα δεν έχω πολύ χρόνο.Πάντως μιλάμε για ένα πολύ όμορφο κομμάτι.Μπράβο!!!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο.... :D

περιμενω το πμ φιλε mac.... ;)

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Ως τωρινο μελος της μπαντας να σας ευχαριστησω κι εγω με τη σειρα μου Μακη και Γεωργια.. :) :)

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Μολις ακουσα το κομματι σας Ηλια.Σε γενικες γραμμες μου αρεσε.Η μουσικη μου φαινεται απλη ωστοσο ωραια..και .."κλιμακωνεται" ομορφα.Στην φωνη διακρινω ωραιες μπασες νοτες(λογικα στο κουπλε πρεπει να ταν).Επισης μου αρεσε ο στιχος.Ειναι ενας στιχος με τον οποιο θα μπορουσα κ εγω και πολυς κοσμος να ταυτιστει.

Αυτα φιλτατε...
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Μολις ακουσα το κομματι σας Ηλια.Σε γενικες γραμμες μου αρεσε.Η μουσικη μου φαινεται απλη ωστοσο ωραια..και .."κλιμακωνεται" ομορφα.Στην φωνη διακρινω ωραιες μπασες νοτες(λογικα στο κουπλε πρεπει να ταν).Επισης μου αρεσε ο στιχος.Ειναι ενας στιχος με τον οποιο θα μπορουσα κ εγω και πολυς κοσμος να ταυτιστει.

Αυτα φιλτατε...

σ'ευχαριστούμε πολύ......αυτό με την "κλιμάκωση" δεν ψιλοέπιασα πως το εννοεις....

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Λιγα ειναι τα κομματια με ψυχη,που εχω ακουσει τελευταια..και αυτο εχει πολλη ψυχη μεσα του..με αγγιξε και η ερμηνεια και ο στιχος σαςειδικα στο ρεφρεν..Μπραβο παιδια,παντα τετοια να ακουμε! ;)
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Πολύ ωραίος. Παρατηρήσεις επιτρέπονται; ΑΝ ναι, η φωνή λιγότερο echo δε το χρειάζεσαι , απλά δώσε, έχεις και φαίνεται ότι το φοβάσαι. Εχεις και μάλιστα πολύ. Η μουσική πολύ καλή, λιτή και απλή όπως πρέπει. Ωριμάζετε...μαρέσει. Ακόμα κάτι, στην κιθάρα αν είσαι εσύ που παίζεις , θα μου άρεσε να δώσεις λιγο παραπάνω drive χωρις παραμόρφωση. Να, " γεμίσει " ποιο πολύ το σόλο.
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Λιγα ειναι τα κομματια με ψυχη,που εχω ακουσει τελευταια..και αυτο εχει πολλη ψυχη μεσα του..με αγγιξε και η ερμηνεια και ο στιχος σαςειδικα στο ρεφρεν..Μπραβο παιδια,παντα τετοια να ακουμε! ;)

Σ'ευχαριστούμε πολυ και για το χρόνο που διεθεσες και για το σχόλιο..... :)

Πολύ ωραίος. Παρατηρήσεις επιτρέπονται; ΑΝ ναι, η φωνή λιγότερο echo δε το χρειάζεσαι , απλά δώσε, έχεις και φαίνεται ότι το φοβάσαι. Εχεις και μάλιστα πολύ. Η μουσική πολύ καλή, λιτή και απλή όπως πρέπει. Ωριμάζετε...μαρέσει. Ακόμα κάτι, στην κιθάρα αν είσαι εσύ που παίζεις , θα μου άρεσε να δώσεις λιγο παραπάνω drive χωρις παραμόρφωση. Να, " γεμίσει " ποιο πολύ το σόλο.

αν δεν επιτρέπονται παρατηρήσεις απο σένα τότε τι κανουμε? λοιπόν...το echo μ'αρεσει σαν εφέ......μου φαίνεται τρέντυ.... ;D ::) τώρα το τι έχω δεν ξέρω....θέλω να μάθω να ελεγχω καλύτερα την φωνή μου.....ειναι ακόμα απαίδευτη.....αλλά το echo δεν μπήκε γι'αυτο το λογο...πίστευα ότι ταίριαζε απλα......για την κιθαρα.....χμμμμμ......νομιζω πως χρειαζεται απλα λάμπα το σόλο....δεν γράφτηκε με τον δικο μου τον ενισχυτή....ίσως να δοκιμάσουμε και αυτό που λες για το drive....να σαι καλά...(κέρδισες ένα τσουρέκι τερκενλή..... :P απο αυτά που σ'αρεσουν.... :P)

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Το λοιπόν...ήρθε η ώρα να μιλήσει η μάνα...

Λάτρεψα την κιθάρα και τον ήχο της,με ταξίδεψε χρόνια πριν που στο σχολείο άκουγα μουσική στα σκοτάδια μελαγχολώντας.
Τώρα πια μελαγχολώ και χωρίς τα σκοτάδια...

Πολυ ωραίο κομμάτι είναι από αυτά που θα πρόσεχα στο πρώτο άκουσμα και θα επεδίωκα να το ακούσω ξανά.

www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Μολις ακουσα το κομματι σας Ηλια.Σε γενικες γραμμες μου αρεσε.Η μουσικη μου φαινεται απλη ωστοσο ωραια..και .."κλιμακωνεται" ομορφα.Στην φωνη διακρινω ωραιες μπασες νοτες(λογικα στο κουπλε πρεπει να ταν).Επισης μου αρεσε ο στιχος.Ειναι ενας στιχος με τον οποιο θα μπορουσα κ εγω και πολυς κοσμος να ταυτιστει.

Αυτα φιλτατε...

σ'ευχαριστούμε πολύ......αυτό με την "κλιμάκωση" δεν ψιλοέπιασα πως το εννοεις....

Eννοω..οτι ξεκιναει χαλαρα και σιγα σιγα διαφοροποιειται..αντιθετα με πολλα κομματια που μεχρι να τα ακουσεις ολοκληρα εχεις βαρεθει.Με σας δεν βαρεθηκα...ακουγα την μουσικη με πολυ ενδιαφερον. 8)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Το λοιπόν...ήρθε η ώρα να μιλήσει η μάνα...

Λάτρεψα την κιθάρα και τον ήχο της,με ταξίδεψε χρόνια πριν που στο σχολείο άκουγα μουσική στα σκοτάδια μελαγχολώντας.
Τώρα πια μελαγχολώ και χωρίς τα σκοτάδια...

Πολυ ωραίο κομμάτι είναι από αυτά που θα πρόσεχα στο πρώτο άκουσμα και θα επεδίωκα να το ακούσω ξανά.



να σαι καλα μαναααααα... ;D σ'έυχαριστούμε πολύ.... ;)

Μολις ακουσα το κομματι σας Ηλια.Σε γενικες γραμμες μου αρεσε.Η μουσικη μου φαινεται απλη ωστοσο ωραια..και .."κλιμακωνεται" ομορφα.Στην φωνη διακρινω ωραιες μπασες νοτες(λογικα στο κουπλε πρεπει να ταν).Επισης μου αρεσε ο στιχος.Ειναι ενας στιχος με τον οποιο θα μπορουσα κ εγω και πολυς κοσμος να ταυτιστει.

Αυτα φιλτατε...

σ'ευχαριστούμε πολύ......αυτό με την "κλιμάκωση" δεν ψιλοέπιασα πως το εννοεις....

Eννοω..οτι ξεκιναει χαλαρα και σιγα σιγα διαφοροποιειται..αντιθετα με πολλα κομματια που μεχρι να τα ακουσεις ολοκληρα εχεις βαρεθει.Με σας δεν βαρεθηκα...ακουγα την μουσικη με πολυ ενδιαφερον. 8)

αχά....καταλαβα......σ'ευχαριστούμε.... :D


Αποσυνδεδεμένος *stefanos*

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • stefanos
Πολύ καλό! Για τα άλλα θα σου πω στο myspace.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
12 Απαντήσεις
4719 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/05, 00:21
από Shu_Ji
48 Απαντήσεις
13747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/06, 16:02
από master of puppets
23 Απαντήσεις
6323 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/10/06, 00:49
από master of puppets
9 Απαντήσεις
3824 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/07, 01:33
από master of puppets
26 Απαντήσεις
8515 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/07, 15:34
από master of puppets
0 Απαντήσεις
1994 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/07, 14:55
από master of puppets
2 Απαντήσεις
2231 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/03/08, 00:21
από m@ster k@frer
0 Απαντήσεις
1720 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/11/09, 21:22
από master of puppets
0 Απαντήσεις
1289 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/10, 22:37
από diji grampsas
14 Απαντήσεις
4191 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/11/11, 11:47
από Βραζίλης