Αποστολέας Θέμα: Agora ki8aras  (Αναγνώστηκε 14623 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sasou08

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #25 στις: 07/08/08, 12:32 »
Φαντάζομαι ότι αυτό που παραθέτεις το πήρες από το site Αdagio; Προφανώς ένας από τους δύο μας κάνει λάθος, γιατί δεν γνωρίζω κανένα μοντέλο της Cort με το όνομα 2GT, ούτε στην ιστοσελίδα της Cort αναφέρεται κάτι σχετικό. Αν είναι δικό μου το λάθος ζητώ συγγνώμη, αλλά από τη φωτογραφία που παρέθεσε ο Pandemonium μού φάνηκε ότι ήταν η G-200


την πηρα απο το σαιτ του  http://tseliosmusic.gr/index.php?ftype=prodList&type=3&or1=0&or2=10 τσελιου στη θεσσαλονικη

www.tseliosmusic.gr
 kala ki egw den kserw apla etsi to eida..


molis mou apadisan apo ton tselio auto :

" Kalispera sas
H diafora einai stin poiotita twn ksylwn twn organwn, h opoia einai para poly mikri. "


to kserw oti ei mai off topic alla tin kithara tin pira telika :) tin cort g 200 apo tselio ti na kaneis..
apla twra psaxnoume gia enisxiti kai exw teleiws maura mesanixta.
tha paizei se spiti mono kai einai sto ksekinima..exete kamia protasi?
kai mexri posa lefta aksizei na diathesei gia tin arxi?
eyxaristw

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #26 στις: 07/08/08, 12:56 »
Μια χαρά ενισχυτής είναι από το ίδιο μαγαζί κιόλας ο Rocktron G-10 ή οι Orange. Μετά εμένα μου αρέσουν αυτοί που χρησιμοποιώ οι Laney

Αποσυνδεδεμένος sasou08

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #27 στις: 07/08/08, 13:43 »
ευχαριστω πολυ.
για τους line 6 και τους roland cube τι εχεις να πεις;
η δεν ειναι στα λεφτα μου;

Αποσυνδεδεμένος Seth21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #28 στις: 07/08/08, 14:46 »
Καλοι ειναι, οι περισσοτεροι ομως πιστευω θα συμφωνουσαν να παρεις τον roland.
Παντως ενα φιλος μου εχει εναν μικρο τρανζιστορατο rocktron απο τσελιο και ειναι απο τους χειροτερους που εχω ακουσει ποτε...
Απτην αλλη με 150 ευρωπουλα παιρνεις μεχρι και λαμπατο.
« Τελευταία τροποποίηση: 07/08/08, 14:49 από Seth21 »

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #29 στις: 08/08/08, 00:10 »
Να σου πω τελείως καθαρά την γνώμη μου...Πάντα ήθελα ο ενισχυτής να έχει equalizer και ποτέ δεν ήθελα να είναι modelling όπως οι Line6, αλλά θεωρώ πολύ καλές τις παραμορφώσεις τους...Τώρα για αρχή θεωρώ πως ο Rocktron είναι καλός και για τους Roland ίσως φεύγεις λίγο στην τιμή και δεν έχω και ολοκληρωμένη άποψη καθώς δεν έχω ακούσει και πολλούς...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #30 στις: 27/08/08, 04:03 »
Θα δώσεις 1000€ και μιλάμε ακόμα για Dean?Εννοείται Ibanez και δη όταν πρόκειται για FR...Ακόμα και στα πιο φτηνά της όργανα βάζει το Edge 3 που είναι κατά κράτη καλύτερο από Dean...Καλή τύχη στην επιλογή σου πάντως
κάτσε ρε μάγκα! :o
επειδή είσαι ibanezακιας σημαίνει οτι γουστάρουμε όλοι ibanez?
δεν είναι σωστό να απορρίπτεις της dean για πλάκα,είναι καλα κιθαρόνια
γούστα είναι αυτά,ό,τι αρέσει στο καθένα :-\
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος nikolix

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Up the irons
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #31 στις: 06/09/08, 20:13 »
τις εχω παιξει και τις δυο παρε την ιπμανεζ ειναι καλυτερη ετσι απλα

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #32 στις: 06/09/08, 21:58 »
τις εχω παιξει και τις δυο παρε την ιπμανεζ ειναι καλυτερη ετσι απλα
καθήστε ρε! :o
τι γίνετε τωρα...εγώ πιστεύω οτι οι dean  ειναι προτιμότερο γιατί είναι όμορφες κιθάρες ενώ τις ibanez τις κουβαλάνε μέχρι και κάτι sk8-τόνια τρελά για μαγκιά
οι ibanez είναι για τα μπάζα χάλια σου λέω
-αν πώ εγώ αυτά θα με πάρουν με τις πέτρες οι ibanez-άκιδες επειδή είναι περισσότεροι
εσύ που απορρίπτεις την dean χωρίς λόγο με το πάρε γιατί μαρέσει εγώ τι πρέπει να πώ?
πάρε οτι θές ρε και μην ακούς κανένα,και μην πάρεις ibanez επειδή οι ibanez είναι cool και trendy ή επειδη στο schoolwave τα παλικάρια παίζουν  με αυτες
ή επειδή έχει ο gothic κια της έβαλε emg ;D άσχετο
πάρε οτι θές ρε μην πάρεις για την μάρκα αλλά οτι σου ακούγεται better στο αυτί στο χέρι και στο μάτι και όχι επειδή λέει κατι trendy στο headstock ή επειδη το είπε ο νίκος ή ο ibanezάκιας σε ένα φόρουμ έτσι απλά επειδή πήραν αυτοί και θέλουν να πάρεις και εσύ(και οι dean τρενδυ θεωρούνται δεν αντιλέγω)
απλά αν σου αρέσουν οι dean και πάρεις κάτι άλλο θα μείνει η καψουρα και θα δίνεις μετα πάλι λεφτά για την dean
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #33 στις: 06/09/08, 22:22 »
τις εχω παιξει και τις δυο παρε την ιπμανεζ ειναι καλυτερη ετσι απλα
καθήστε ρε! :o
τι γίνετε τωρα...εγώ πιστεύω οτι οι dean  ειναι προτιμότερο γιατί είναι όμορφες κιθάρες ενώ τις ibanez τις κουβαλάνε μέχρι και κάτι sk8-τόνια τρελά για μαγκιά
οι ibanez είναι για τα μπάζα χάλια σου λέω
-αν πώ εγώ αυτά θα με πάρουν με τις πέτρες οι ibanez-άκιδες επειδή είναι περισσότεροι
εσύ που απορρίπτεις την dean χωρίς λόγο με το πάρε γιατί μαρέσει εγώ τι πρέπει να πώ?
πάρε οτι θές ρε και μην ακούς κανένα,και μην πάρεις ibanez επειδή οι ibanez είναι cool και trendy ή επειδη στο schoolwave τα παλικάρια παίζουν  με αυτες
ή επειδή έχει ο gothic κια της έβαλε emg ;D άσχετο
πάρε οτι θές ρε μην πάρεις για την μάρκα αλλά οτι σου ακούγεται better στο αυτί στο χέρι και στο μάτι και όχι επειδή λέει κατι trendy στο headstock ή επειδη το είπε ο νίκος ή ο ibanezάκιας σε ένα φόρουμ έτσι απλά επειδή πήραν αυτοί και θέλουν να πάρεις και εσύ(και οι dean τρενδυ θεωρούνται δεν αντιλέγω)
απλά αν σου αρέσουν οι dean και πάρεις κάτι άλλο θα μείνει η καψουρα και θα δίνεις μετα πάλι λεφτά για την dean

Ο γκοθικ μονο Dimarzio θα εβαζε σε ενδεχομενη αλλαγη μαγνητων...
Το εχουμε πει...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #34 στις: 10/09/08, 18:44 »
τις εχω παιξει και τις δυο παρε την ιπμανεζ ειναι καλυτερη ετσι απλα
καθήστε ρε! :o
τι γίνετε τωρα...εγώ πιστεύω οτι οι dean  ειναι προτιμότερο γιατί είναι όμορφες κιθάρες ενώ τις ibanez τις κουβαλάνε μέχρι και κάτι sk8-τόνια τρελά για μαγκιά
οι ibanez είναι για τα μπάζα χάλια σου λέω
-αν πώ εγώ αυτά θα με πάρουν με τις πέτρες οι ibanez-άκιδες επειδή είναι περισσότεροι
εσύ που απορρίπτεις την dean χωρίς λόγο με το πάρε γιατί μαρέσει εγώ τι πρέπει να πώ?
πάρε οτι θές ρε και μην ακούς κανένα,και μην πάρεις ibanez επειδή οι ibanez είναι cool και trendy ή επειδη στο schoolwave τα παλικάρια παίζουν  με αυτες
ή επειδή έχει ο gothic κια της έβαλε emg ;D άσχετο
πάρε οτι θές ρε μην πάρεις για την μάρκα αλλά οτι σου ακούγεται better στο αυτί στο χέρι και στο μάτι και όχι επειδή λέει κατι trendy στο headstock ή επειδη το είπε ο νίκος ή ο ibanezάκιας σε ένα φόρουμ έτσι απλά επειδή πήραν αυτοί και θέλουν να πάρεις και εσύ(και οι dean τρενδυ θεωρούνται δεν αντιλέγω)
απλά αν σου αρέσουν οι dean και πάρεις κάτι άλλο θα μείνει η καψουρα και θα δίνεις μετα πάλι λεφτά για την dean

Ο γκοθικ μονο Dimarzio θα εβαζε σε ενδεχομενη αλλαγη μαγνητων...
Το εχουμε πει...
και όμως δεν έμαθες που έβαλε emg? ;D
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #35 στις: 10/09/08, 19:01 »
τις εχω παιξει και τις δυο παρε την ιπμανεζ ειναι καλυτερη ετσι απλα
καθήστε ρε! :o
τι γίνετε τωρα...εγώ πιστεύω οτι οι dean  ειναι προτιμότερο γιατί είναι όμορφες κιθάρες ενώ τις ibanez τις κουβαλάνε μέχρι και κάτι sk8-τόνια τρελά για μαγκιά
οι ibanez είναι για τα μπάζα χάλια σου λέω
-αν πώ εγώ αυτά θα με πάρουν με τις πέτρες οι ibanez-άκιδες επειδή είναι περισσότεροι
εσύ που απορρίπτεις την dean χωρίς λόγο με το πάρε γιατί μαρέσει εγώ τι πρέπει να πώ?
πάρε οτι θές ρε και μην ακούς κανένα,και μην πάρεις ibanez επειδή οι ibanez είναι cool και trendy ή επειδη στο schoolwave τα παλικάρια παίζουν  με αυτες
ή επειδή έχει ο gothic κια της έβαλε emg ;D άσχετο
πάρε οτι θές ρε μην πάρεις για την μάρκα αλλά οτι σου ακούγεται better στο αυτί στο χέρι και στο μάτι και όχι επειδή λέει κατι trendy στο headstock ή επειδη το είπε ο νίκος ή ο ibanezάκιας σε ένα φόρουμ έτσι απλά επειδή πήραν αυτοί και θέλουν να πάρεις και εσύ(και οι dean τρενδυ θεωρούνται δεν αντιλέγω)
απλά αν σου αρέσουν οι dean και πάρεις κάτι άλλο θα μείνει η καψουρα και θα δίνεις μετα πάλι λεφτά για την dean

Ο γκοθικ μονο Dimarzio θα εβαζε σε ενδεχομενη αλλαγη μαγνητων...
Το εχουμε πει...
και όμως δεν έμαθες που έβαλε emg? ;D
Ασε τωρα, αν το διαβασει θα καταλαβει αυτος μην την ψαχνεις...

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #36 στις: 10/09/08, 20:06 »
Παιδιά είναι απλό το θέμα. Αν ΠΑΙΖΕΙΣ της προκοπής, δηλαδή σαν τον petrucci και μόνο, βάζεις DiMarzio ΜΟΝΟ σε Ibanez. Εγώ δεν παίζω σαν τον petrucci, γι'αυτό έβαλα EMG. Κοινώς, είμαι άχρηστος. Πάντως τώρα τελευταίο μου'χει φύγει το χέρι στο alternate και τα sweep και τον κοντεύω τον αρκούδα, γι'αυτό περιμένετε σε λίγο που θα πουλήσω όλες τις κιθάρες μου, θα τις αντικαταστήσω με Ibanez και θα βάλω και DiMarzio. Άντε μετά να με πιάσετε noobάδες!  8)
Ειδες γιωργο αμα σου λεω εγω θα το καταλαβει... :hmm :hmm :hmm

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #37 στις: 10/09/08, 20:13 »
Παιδιά είναι απλό το θέμα. Αν ΠΑΙΖΕΙΣ της προκοπής, δηλαδή σαν τον petrucci και μόνο, βάζεις DiMarzio ΜΟΝΟ σε Ibanez. Εγώ δεν παίζω σαν τον petrucci, γι'αυτό έβαλα EMG. Κοινώς, είμαι άχρηστος. Πάντως τώρα τελευταίο μου'χει φύγει το χέρι στο alternate και τα sweep και τον κοντεύω τον αρκούδα, γι'αυτό περιμένετε σε λίγο που θα πουλήσω όλες τις κιθάρες μου, θα τις αντικαταστήσω με Ibanez και θα βάλω και DiMarzio. Άντε μετά να με πιάσετε noobάδες!  8)
Ειδες γιωργο αμα σου λεω εγω θα το καταλαβει... :hmm :hmm :hmm
έχεις ξεφύγει παλίκαρε! :roll;)
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #38 στις: 10/09/08, 21:12 »
Πάντως για να επανέλθουμε στο πραγματικό θέμα του thread ο καλύτερος "μικρός" για μένα είναι ο fender superchampXD...

Ειλικρινά δεν το περίμενα οτι θα άκουγα μικρό fender ενισχυτή με τέτοιο drive...(το οποίο είναι κατι παραπάνω απο αξιοπρεπές)

http://www.thomann.de/gr/fender_super_champ_xd.htm

Δεν είναι βέβαια στην κατηγορία των 150 ευρώ αλλά σίγουρα αξίζει να του ρίξετε μια ματιά...
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος SPIROS26

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #39 στις: 28/09/08, 22:29 »
Καλησπερα παιδες και απο μενα..ειμαι φρεσκος στο forum και εχω μια βασικη ερωτηση...διαθετω ηδη μια gibson SG, απο την οποια ειμαι σουπερ καλυμμενος αλλα λειπει κατι....το tremolo! Γιαυτο το τελευταιο καιρο εχω ψαξει αρκετα για το τι μαρκα κιθαρας να κινηθω. Επειδη με τα Floyd rose tremolos δεν τα παω και πολυ καλα(και ας ειναι αυτο που ζηταω στην επομενη κιθαρα μου) ειμαι μεταξυ Ibanez και Fernandes....για την πρωτη επειδη θεωρω πως ειναι απο τις κορυφαιες κιθαρες ειδικα σε εκεινες που διαθετουν τετοιου τυπου tremolo και για την δευτερη λογω της επιλογης του Sustainer  που εχουν καποια μοντελα της...βεβαια αυτο που δεν ξερω καλα και γιαυτο σας ρωταω ειναι αν τα Floyd rose tremolos που εχουν πανω οι Fernades ειναι καλης ποιοτητας και κυριως ΑΝΘΕΚΤΙΚΑ!!!!
Συγνωμη αν κουρασα.... ;D
 Ευχαριστω εκ των προτερων για τυχον απαντηση

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #40 στις: 29/09/08, 01:52 »
Καλησπερα παιδες και απο μενα..ειμαι φρεσκος στο forum και εχω μια βασικη ερωτηση...διαθετω ηδη μια gibson SG, απο την οποια ειμαι σουπερ καλυμμενος αλλα λειπει κατι....το tremolo! Γιαυτο το τελευταιο καιρο εχω ψαξει αρκετα για το τι μαρκα κιθαρας να κινηθω. Επειδη με τα Floyd rose tremolos δεν τα παω και πολυ καλα(και ας ειναι αυτο που ζηταω στην επομενη κιθαρα μου) ειμαι μεταξυ Ibanez και Fernandes....για την πρωτη επειδη θεωρω πως ειναι απο τις κορυφαιες κιθαρες ειδικα σε εκεινες που διαθετουν τετοιου τυπου tremolo και για την δευτερη λογω της επιλογης του Sustainer  που εχουν καποια μοντελα της...βεβαια αυτο που δεν ξερω καλα και γιαυτο σας ρωταω ειναι αν τα Floyd rose tremolos που εχουν πανω οι Fernades ειναι καλης ποιοτητας και κυριως ΑΝΘΕΚΤΙΚΑ!!!!
Συγνωμη αν κουρασα.... ;D
 Ευχαριστω εκ των προτερων για τυχον απαντηση

φίλε εγώ θα σου πρότεινα τλιποτα schecter hellraiser fr 'η τίποτα damien,blackjack,demon
ειδικά αν παίζεις μέταλ οι σέκτερ θα σου έρθουν γάντι
άσε τώρα ιμπανέζ...οι ντίν είναι αν σου αρέσουν οι μύτες...όσο για φερνάντες θα 'ηταν καλη επιλογή
http://www.thomann.de/gr/schecter_diamond_c1_hellraiser_fr_blk.htm
κανονικό diamond...
πές μια τι στύλ παίζεις και αν σου αρεσούν οι μύτες κτλπ κτλπ
-----οφφτόπικ ή η ιδέα μου?----
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος SPIROS26

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #41 στις: 29/09/08, 16:33 »
Ωραιος ο παικτης....δεν ειχα ιδεα φιλε μου για τις κιθαρες της Schechter Diamond και απο τι ειδα και απο αλλα links εχουν καλο συνδυασμο καλη τιμη-πολυ καλη ποιοτητα! Οσο για το στυλ μουσικης που παιζω(για να το παω σε ποσοστα ;)) ειναι 70% μεταλ και το υπολοιπο πιανει απο χαρντ ροκ,jazz/fusion και καμια πρεζα μπλουζ!!! >:D...τεσπα,αλλα δεν πιστευω πως το τι παιζεις καθοριζει τι κιθαρα θα παρεις....για παραδειγμα....δωσε π.χ. στον Kerry King mia palia Τelecaster και βαλτην σε ενα ενισχυτη με φουλ το gain και τα middle στο 0 νομιζεις πως δεν θα παιξει  το στυλ μουσικης του?????
Υ.Γ. ακραιο το παραδειγμα,αλλα κατατοπιστικο
Υ.Γ.2  Οταν λες μυτεις τι εννοεις???δεν σε επιασα σε αυτο...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #42 στις: 30/09/08, 14:21 »
Υ.Γ.2  Οταν λες μυτεις τι εννοεις???δεν σε επιασα σε αυτο...

μύτες εννοώ φίλε
μυτερά σχήματα
δές μερικές dean dime razorback,ή καμία dean ml και θα καταλάβεις
http://www.deanguitars.com/dean_winter_06/explosion_razorback.htm
http://www.deanguitars.com/dean_winter_07/razorback_255.htm
http://www.deanguitars.com/dean_winter_08/VMNTAngelofDeth.htm
http://www.deanguitars.com/dean_winter_06/cadillac_1980_3pu.htm
http://www.deanguitars.com/dean_winter_07/splittail.htm
http://www.deanguitars.com/dean_winter_07/razorback_v255.htm
όσο για τις σεκτερ είναι  φοβερές επιλογές
ειδικά αν ψάχνεις εφτάχορδη σαν εμένα,τσέκαρε του loomis ή την hellraiser c-7
http://www.schecterguitars.com/index.asp
http://www.schecterguitars.com/index.asp
http://www.schecterguitars.com/index.asp
http://www.schecterguitars.com/index.asp
edit:τα links της σέκτερ δεν δουλεύουν....γαμ*το..
« Τελευταία τροποποίηση: 30/09/08, 14:24 από GiorgarasK. »
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος SPIROS26

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #43 στις: 30/09/08, 16:17 »
Φιλε τι να πω???Προσκυνω ταπεινα την κιθαρα του μακαριτη Dimebag.....Ηξερα με τι σχημα κιθαρας επαιζε ο παιχτης αλλ ειλικρινα αυτο το το χρωμα που φαινεται στο link ιναι ΟΛΑ τα λεφτα!!!!παντως επειδη για τα δικα μου οικονομικα ειναι λιγο ψηλα οι Dean θα στραφω μαλλον η προς Fernandes η Schechter(μιλαμε για 800-900 ευροπουλα μαξιμουμ προυπολογισμο)
Thanx παντως.
Metal on!!!!! >:D

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #44 στις: 30/09/08, 16:23 »
Φιλε τι να πω???Προσκυνω ταπεινα την κιθαρα του μακαριτη Dimebag.....Ηξερα με τι σχημα κιθαρας επαιζε ο παιχτης αλλ ειλικρινα αυτο το το χρωμα που φαινεται στο link ιναι ΟΛΑ τα λεφτα!!!!παντως επειδη για τα δικα μου οικονομικα ειναι λιγο ψηλα οι Dean θα στραφω μαλλον η προς Fernandes η Schechter(μιλαμε για 800-900 ευροπουλα μαξιμουμ προυπολογισμο)
Thanx παντως.
Metal on!!!!! >:D

Αν τα γραφικα ηταν οπως στη φωτο θα την επαιρνα κι εγω. Δυστυχως ομως στην πραγματικοτητα δεν ειναι...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Agora ki8aras
« Απάντηση #45 στις: 03/10/08, 21:03 »
Φιλε τι να πω???Προσκυνω ταπεινα την κιθαρα του μακαριτη Dimebag.....Ηξερα με τι σχημα κιθαρας επαιζε ο παιχτης αλλ ειλικρινα αυτο το το χρωμα που φαινεται στο link ιναι ΟΛΑ τα λεφτα!!!!παντως επειδη για τα δικα μου οικονομικα ειναι λιγο ψηλα οι Dean θα στραφω μαλλον η προς Fernandes η Schechter(μιλαμε για 800-900 ευροπουλα μαξιμουμ προυπολογισμο)
Thanx παντως.
Metal on!!!!! >:D

Αν τα γραφικα ηταν οπως στη φωτο θα την επαιρνα κι εγω. Δυστυχως ομως στην πραγματικοτητα δεν ειναι...
είναι ακόμα καλήτερη πίστεψε με!!
μονο μήν πάρεις china dean εκτός αν είναι πρώτη κιθάρα καθώς τα τρέμολα τους είναι για κλάματα
όλες οι korea πετάνε
προχώρα και μήν φοβάσε για ντίν αλλά στα λεφτά που είπες σου προτείνω καλήτερα σέκτερ
και σκέψου πολύ καλά την εκδοχή της εφτάχορδης!!
Υπογραφή

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
4917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/08, 23:49
από metalmike
13 Απαντήσεις
5501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/09, 00:05
από Serviani
109 Απαντήσεις
25314 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/10, 01:04
από Guitar-t
0 Απαντήσεις
1318 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/10, 17:52
από Απόλλων
40 Απαντήσεις
9716 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/11, 13:29
από rgplayer14
10 Απαντήσεις
4307 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/11, 16:22
από rudi
4 Απαντήσεις
2683 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/12, 15:43
από geopaok