Αποστολέας Θέμα: SOS!!! Οποιος εχει κτηνιατρικες γνωσεις ή ειναι φιλοζωος, ας δει αμεσα!!!  (Αναγνώστηκε 6318 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Λοιπον, να μη διαγραφει, το επαναφερω...χθες μαζεψα ενα γατακι απο το δρομο, ειναι χτυπημενο ασχημα κ στα 2 του ματια, αλλα δν κινδυνευει αμεσα...θελω να το παω σε καποια κτηνιατρικη κλινικη να του φροντισουν το τραυμα λιγο, ωστα να μπορεσει ξεφυγει απο κινδυνο να προσχωρησει η μολυνση, αλλα το θεμα ειναι το εξης:
 
1) Υπαρχει κατι σε δημοσια κτηνιατρικη κλινικη, ωστα να αποφυγω ή να εκμηδενισω το κοστος της επισκεψης?
 
2) Αυτο ειναι κ το σημαντικοτερο...τι το κανω μετα...δν εχω διαθεση, χωρο και χρονο για κατοικιδιο...θα το ειχα καιρο αμα ηθελα...το γατακι ειναι τυφλο...ακομα και να το κρατησω μεχρι να μεγαλωσει, μετα και να το αφησω εξω ειναι θεμα χρονου να το πατησουν, να το χτυπησουν αλλες γατες ή να το καψουν αλλοι καμμενοι, οπως ειδαμε σε αλλο topic...ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ??
« Τελευταία τροποποίηση: 11/09/10, 08:57 από _KAMELOT_ »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Noμίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να απευθυνθείς στην Ελληνική Φιλοζωική Εταιρία...

http://www.filozoiki.gr/tmimata/tmimata_2.php
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
To εκανα, αλλα το μονο που μου ειπαν ειναι οτι παει 5 ευρω/μερα η ταριφα της νοσηλεια και με το που γινει καλα, θα πρεπει να το παρω εγω πισω, εφοσον δε βρεθει καποιος να το παρει...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Λοιπον, λυση βρηκα στο Συλλογο Προστασιας Αδεσποτων Ζωων (ΣΠΑΖ) Γλυφαδας. Φαινεται οτι ενδιαφερονται και ειναι ατομα με σωστη ιδεολογια περι τετοιων θεματων...απ' οτι καταλαβα, προκειται για ατομα που εχουν διαμορφωσει χωρους για φιλοξενια ζωων στα σπιτια τους.

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Πολλά μπράβο και σε εσένα και στο σύλλογο για την ευαισθησία σας!!! Αυτό το πλασματάκι χρειάζεται τη φροντίδα ανθρώπων που ενδιαφέρονται. Και πάλι μπράβο!
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Eπισης αν δεν πετυχει το θεμα με τη ΣΠΑΖ και τελικα το γατι σου μεινει μπες σε καποιο φορουμ οπως πχ το mycat και να βαλεις ενα χαριζεται.Ολο και καποιος θα βρεθει.
Παντως αυτη η ασθενεια με τα ματια  εχει παρει αρκετα μεγαλες διαστασεις..Τραζικ
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Σε ποιά περιοχή βρήκες το γατί. Δημοσιο κτηνιατρίο δεν υπάρχει. Στην Ελλάδα είσαι. Ωστόσο όλοι οι κτηνίατροι κάνουν σαφώς χαμηλότερες τιμές σε περιπτώσεις αδέσποτων. Κατ αρχάς πήγαινέ το στο γιατρό. Μάλλον είναι ειδικότερος στο να βγάλει μία σωστή διάγνωση για το γατάκι. Μπορεί πχ το πρόβλημά του να μήν είναι σοβαρό και να διορθώνεται. Μετά αν δεν θέλεις να το κρατήσεις βγάλε μία αγγελία οτι χαρίζεται και χάρισέ το σε κάποιον που θα ενδιαφερθεί. Επιπλέον πληροφορίες ίσως βρείς στα παρακάτω links

www.strayshelp.gr
www.adespotologio.gr
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Λοιπον, το γατακι βρεθηκε στην περιοχη της Γλυφαδας...ευτυχως, οι ανθρωποι του ΣΠΑΖ δειξαν ευαισθησια και σε λιγες ωρες θα βρισκεται στα χερια τους. Ο κτηνιατρος μου ειπε οτι και μονο που ζει ειναι μεγαλη υποθεση. Το γατακι δν εχει κλεισει μηνα ζωης, ακομα να καταλαβεται δν φαινεται το φυλο του.

Εχει χασει το ενα ματι και το αλλο ειναι σε αθλια κατασταση, βγαζει συνεχεια υγρο πυον...επισης, ειναι σπασμενο και το ενα ποδι του...ο κτηνιατρος μου ειπε οτι δν εχει και πολλες πιθανοτητες, χρειαζεται πολλη φροντιδα, κολλυρια, αντιβιωσεις και επεμβασεις στα ματια, ωστε να μην μπορουν να μπουν μικροβια απο το σημειο...τεσπα, θα δειξει...

Αυτο που μου την εδωσε απιστευτα ειναι οτι προκειται για καθαροαιμη γατα Σιαμ, οι οποιεις απο οσο γνωριζω ειναι και ακριβες αλλα και δεν τις βρισκεις και αδεσποτες...προφανως καποια γατα καποιου "φιλοζωου" της περιοχης γεννησε και ο ταγαρας παρατησε το γατακι στο δρομο...
« Τελευταία τροποποίηση: 11/09/10, 15:08 από _KAMELOT_ »

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Παντως αυτη η ασθενεια με τα ματια  εχει παρει αρκετα μεγαλες διαστασεις..

T ασθενεια ειν αυτη φιλε? Πες λιγο περισσοτερες λεπτομερειες γτ στο χωριο εχω γατες (μια μεγαλη κ 3 μικρα π φετος τον Ιουλιο τα γεννησε) κ μηπως παθουν τπτ τετοιο...το παθαινουν κ σκυλοι αυτο (εχω κ απ αυτο στο χωριο...)

@_KAMELOT_ μπραβο γ τν πρωτοβουλια Γιωργο...λιγοι θα αναλαμβαναν τν ευθυνη...
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Eιναι καποιο μικροβιο στα ματια και ειναι ακρως κολλητικο.Αν δεν κανεις την καταλληλη θεραπεια καταληγει σε τυφλωση.Δεν ξερω αν το παθαινουν και σκυλοι και αν μπορουν να το κολλησουν σε γατες.Α και κυριως τη ζημια για καποιο λογο την παθαινουν αρσενικα.
Εμεις αυτη τη περιοδο εχουμε πολλα μικρα γατια και μας πεταξε καποιος εξυπνος αλλο ενα που ειχε αυτο το προβλημα που λεει ο καμελοτ.Εξαπλωθηκε σε ολα τα γατια αλλα μονο τα αρσενικα ειχαν σοβαρο προβλημα και χρειαστηκαν θεραπεια.Το ενα το ρπολαβαμε στο τσακ και απο το ενα ματι του τωρα δεν βλεπει και τελεια.

Η θεια μου επισης βρηκε ενα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Ευχαριστω γ τις πληροφοριες κιρατζοχαρη (π τα ξερεις ολα αυτα? εισαι κτηνιατρος?  ;D ;D ;D )
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Το γατακι βρισκεται πλεον σε χερια ανθρωπου που θα το φροντισει...τα δειγματα ειναι θετικα, καθως εχει ανακτησει τη ζωτικοτητα του, περαν του οτι τρωει κανονικα κλπ, εχει διαθεση για παιχνιδια και τα παρελκωμενα...απο βδομαδα μου ειπαν θα εχουν πληρεστερη αποψη, ας ελπισουμε να τη γλυτωσει...

Εγω απλα θελω να ευχαρσιτησω δημοσια τους ανθρωπους του ΣΠΑΖ Γλυφαδας, γιατι ενδιαφερθηκαν ουσιαστικα και με βοηθησαν, σε αντιθεση με μερικες αλλες φιλοζωικες, που περισσοτερο με αποθαρρυναν να απευθυνθω σε αυτες με αυτα που μου ελεγαν...δε το λεω σε καμια περιπτωση για λογους διαφημισης, απλα ηταν η πρωτη μου εμπειρια με το χωρο και πραγματικα, περιμενα περισσοτερο ενδιαφερον απο καποιους ανθρωπους και καποιους φορεις...

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Κι εγώ απλά θέλω να ευχαριστήσω εσένα ρε μαν, γιατί μου έδωσες μια από τις λίγες απτές αποδείξεις που έχω για να πιστεύω ότι υπάρχει και λίγο φιλότιμο, λίγη καλή θέληση και λίγο τσαγανό ανάμεσα στον ωχετό από κρετίνους που με μαυρίζουν καθημερινά. Να 'σαι καλά κι εσύ και το πλασματάκι.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Παιδια, ειλικρινα ευχαριστω για τα σχολια σας, αλλα πραγματικα, δεν εκανα κατι σπουδαιο και δε το λεω ουτε απο μετριοφροσυνη, ουτε για να αποσπασω εξτρα μπραβο. Θελω να πιστευω οτι θα το εκανε ενα μεγαλο ποσοστο ανθρωπων που θα βρισκονταν στη θεση μου...

Αποσυνδεδεμένος corpse_bride

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μπραβο κι απο μενα.... Να του στειλεις τα περαστικα μας, μακαρι να γινει καλα!!
Ενημερωσε μας για την εξελιξη!
ευωδιαζουν αγριοκερασα οι σιωπες....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
3096 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/04, 03:38
από Γηγενής
2 Απαντήσεις
2316 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/08, 16:23
από Arg0
8 Απαντήσεις
3998 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/09, 16:35
από kyklotron
16 Απαντήσεις
13021 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/09, 01:05
από Lo.Lee.Ta
2 Απαντήσεις
2282 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/10, 17:43
από dc
19 Απαντήσεις
7452 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/11, 11:05
από spider3
2 Απαντήσεις
2914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/11, 00:31
από ibanezbass
3 Απαντήσεις
24071 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/17, 18:08
από STEFANOS604
7 Απαντήσεις
30305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/12, 10:27
από STEFANOS604
18 Απαντήσεις
6210 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/13, 13:41
από @Morpheus@