Αποστολέας Θέμα: Behringer πετάλακια  (Αναγνώστηκε 9934 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Behringer πετάλακια
« στις: 16/09/08, 16:00 »
λοιπόν θα ήθελα να σας ρωτίσω σχετικά με τα πεταλάκια της συγκεκριμένης εταιρίας! μήπως έχει πάρει κανένας σας οποιδήποτε πεταλάκι, να το έχει ακούσει κλπ.? είναι απο πλαστικό και επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω (λόγο του ότι είναι φθηνά) μερικά από αυτά! ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #1 στις: 16/09/08, 16:26 »
Κοίτα,είναι μια φθηνή λύση.. Μην περιμένεις πολύ περισσότερα απ'ότι πληρώνεις.. Προσωπικά είμαι κάτοχος δύο εξαυτών, phaser και blues overdrive. Κριτήριο αγοράς τους ήταν καθαρά η οικονομική μου κατάσταση, αφού τα πήρα ως μαθητής μαζεύοντας λεφτά..
Αν θες άκου αυτό που τα χρησιμοποιώ και τα δύο.. Ότι παραμόρφωση ακούς είναι απ'το BO της Behringer σε τρανζίστορ μικρό.. κάπου στα καθαρά θα ακούσεις και το phaser..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #2 στις: 16/09/08, 17:04 »
λοιπον επειδη και εγω ειμαι στην κατασταση που βρισκοσουν, πραγματικα ειναι μια πολυ καλη φτηνη λυση...εγω θελω να παρω ενα chorus, delay και reverb! ελπιζω να ειναι καλα! τωρα ως προς το θεμα ανθεκτικοτητας τι εχεις να πεις?

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #3 στις: 16/09/08, 17:05 »
Έχω το Ultra Metal..το αγορασα ως το 1ο μου πεταλ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος συγκριτικα με τα λεφτα που εδωσα..Το αγορασα λογο της τιμης του και επειδη ειχα γυω στους 7 μηνες που επαιζα..ψινομουν για μια αλλαγή..Ε..εγινε..=D

edit..Μια χαρα κατασκευη ειναι..!

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #4 στις: 16/09/08, 17:11 »
οκ παιδια ευχαριστώ πολυ! μολις παρω καποιο απο αυτα θα σας πω και γω τη γνωμη μου!

Κοίτα,είναι μια φθηνή λύση.. Μην περιμένεις πολύ περισσότερα απ'ότι πληρώνεις.. Προσωπικά είμαι κάτοχος δύο εξαυτών, phaser και blues overdrive. Κριτήριο αγοράς τους ήταν καθαρά η οικονομική μου κατάσταση, αφού τα πήρα ως μαθητής μαζεύοντας λεφτά..
Αν θες άκου αυτό που τα χρησιμοποιώ και τα δύο.. Ότι παραμόρφωση ακούς είναι απ'το BO της Behringer σε τρανζίστορ μικρό.. κάπου στα καθαρά θα ακούσεις και το phaser..


πολυ ωραίο παίξιμο + πολυ ωραίος ήχος + πολυ ωραία τεχνική = Γ Α Μ Α Τ Ο ! ! ! !

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #5 στις: 16/09/08, 17:15 »
λοιπόν θα ήθελα να σας ρωτίσω σχετικά με τα πεταλάκια της συγκεκριμένης εταιρίας! μήπως έχει πάρει κανένας σας οποιδήποτε πεταλάκι, να το έχει ακούσει κλπ.? είναι απο πλαστικό και επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω (λόγο του ότι είναι φθηνά) μερικά από αυτά! ευχαριστώ

Αν είσαι κάποιος που μόλις ξεκινάει και δεν θέλεις να επενδύσεις πολλά χρήματα στον ήχο σου απο τώρα, πάρε 2-3 φτηνά πεταλάκια σαν κι αυτά για να μαθαίνεις σιγά-σιγά να παίζεις και με εφε...

Να ξέρεις πάντως οτι αν συνεχίσεις το..."άθλημα", υπάρχει μεγάλη πιθανότητα σε 1-2 χρόνια ο ήχος τους να μην σε σε καλύπτει...

Όταν έρθει εκείνη η ώρα θα το καταλάβεις απο μόνος σου και θα πράξεις ανάλογα...
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #6 στις: 16/09/08, 17:27 »
Σε 1-2 χρονια θα εχουν κανει αποσβεση.. ;D

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #7 στις: 16/09/08, 17:49 »
Αυτά και σε ένα μήνα έχουν κάνει απόσβεση  ;D. Πάντως το flanger που το έχει ένας φίλος μου, παλεύαμε πόση ώρα να βγάλουμε ένα απλό ήχο flanger της προκοπής αλλά δεν μπορέσαμε να βρούμε ποτέ αυτό το sweet spot που ψάχναμε. Βέβαια ανακαλύψαμε λειτουργίες που όταν το πηγαίναμε στα άκρα έπαιζε από μόνο του χωρίς κιθάρα και σαν εφέ μπορώ να πω ότι ήταν πολύ καλό  :P. Πάντως αν θες να μάθεις τα εφέ να δεις τι σου χρειάζεται και αν ψάχνεις κάτι φθηνό για να κάνεις τι δουλειά σου χτύπα τα. Γνώμη μου βέβαια είναι ότι αντί να δώσεις 20Ε να πάρεις ένα καινούριο behringer δώσε 40 και πάρε ένα μεταχειρισμένο boss.

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #8 στις: 16/09/08, 21:30 »
οκ παιδια ευχαριστώ πολυ! μολις παρω καποιο απο αυτα θα σας πω και γω τη γνωμη μου!

Κοίτα,είναι μια φθηνή λύση.. Μην περιμένεις πολύ περισσότερα απ'ότι πληρώνεις.. Προσωπικά είμαι κάτοχος δύο εξαυτών, phaser και blues overdrive. Κριτήριο αγοράς τους ήταν καθαρά η οικονομική μου κατάσταση, αφού τα πήρα ως μαθητής μαζεύοντας λεφτά..
Αν θες άκου αυτό που τα χρησιμοποιώ και τα δύο.. Ότι παραμόρφωση ακούς είναι απ'το BO της Behringer σε τρανζίστορ μικρό.. κάπου στα καθαρά θα ακούσεις και το phaser..


πολυ ωραίο παίξιμο + πολυ ωραίος ήχος + πολυ ωραία τεχνική = Γ Α Μ Α Τ Ο ! ! ! !



Ευχαριστώ, δεν περίμενα ότι θα πάρω καλή κριτική γι'αυτό..
   Πάντως γνώμη μου να μην τα πάρεις chorus flanger delay μαζεμένα..
   Και τα τρία είναι πετάλια που θέλουν πολύ ψάξιμο για να βγάλεις καλό και ισορροπημένο ήχο.
   Εγώ θα διάλεγα ποιο μ'ενδιαφέρει περισσότερο, θα το'παιρνα, θα το ξεζούμιζα μέχρι να μάθω να το χρησιμοποιώ, να βρω ήχους με πειραματισμούς, να εξοικειωθώ και μετά θα πήγαινα για δεύτερο.. Και πού ξέρεις, μέχρι τότε μπορεί να θέλεις και να μπορείς να πάρεις κάτι καλύτερο..
    Ας πούμε εγώ χαίρομαι που δεν πήρα Behringer delay φερειπείν, γιατί είναι εφέ που μ'ενδιαφέρει πολύ και πήρα τώρα ένα πολύ καλό Boss που θα μου μείνει.. Ενώ το phaser που μου αρέσει να το χρησιμοποιώ με μέτρο αλλά δεν είναι και πολύ βασικό στον ήχο μου το κρατάω από Behringer.

    Σχετικά με την αξιοπιστία, χωρίς να έχει ιδιαίτερη σημασία η εμπειρία μου, αφού είμαι μεμονωμένη περίπτωση, να σου πω ότι τα έχω 3 χρόνια, χωρίς καθόλου σκληρή και συχνή χρήση βέβαια και είναι μια χαρά..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #9 στις: 16/09/08, 22:56 »
όχι παιδιά παίζω εδώ και 3 και κάτι χρόνια ηλεκτρική απλώς, το θέμα είναι ότι είχα μια πεταλιερα η οποία μου κάηκε >:D και προς το παρόν θα ήθελα κάτι φθηνό μέχρι να μαζέψω τα λεφτά πάλι για να πάρω φυσικά κάτι καλύτερο! delay, chorus, reverb χρησιμοποιώ αρκετά! τώρα όσο για τα πεταλακια της BOSS δεν το συζητάω το θέμα τα καλύτερα! Έχω ένα Mega Distortion και είμαι υπεραρκετά ευχαριστημένος!!!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #10 στις: 16/09/08, 23:59 »
τώρα όσο για τα πεταλακια της BOSS δεν το συζητάω το θέμα τα καλύτερα!
Δε θα έλεγα πως είναι τα καλύτερα... Το καλό είναι πως ότι boss πετάλι και να πάρεις θα είναι από καλούτσικο εώς πολύ καλό.. Τα περισσότερα behringer είναι κλώνοι πεταλιών boss..

Πάντως γενικά, πριν πάρεις ένα πετάλι πρέπει να το ψάξεις το θέμα... Υπάρχουν πολλές γνωστές εταιρείες που βγάζουν φοβερά πεταλάκια (π.χ. electro-harmonix, digitech, mxr) και ακόμα περισσότερες άγνωστες που βγάζουν καταπληκτικά πετάλια.. Αν και συνήθως τα πληρώνεις λίγο...
Τα περισσότερα boss πάνε από 50ε μέχρι 150ε γι αυτό και είναι τόσο δημοφιλή...


Όσο για τα behringer... Έχω το ultra metal (ξέρετε τώρα, χάζευα τα πετάλια για να αγοράσω το 1ο μου και με τράβηξε το όνομα :P) και οκ, μπορεί να μην είναι τπτ τρελό αλλά έχει πολύ μεγαλύτερο value/money σε σχέση με τα boss και άλλα πολλά πετάλια του εμπορίου...
Το ότι είναι πλαστικό δεν λέει τπτ (θα το κοπανάς στον τοίχο?).. Ακόμα και να το μεταφέρεις συχνά για live κλπ, το πολύ να γρατζουνιστεί λίγο το σασί... :P

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #11 στις: 17/09/08, 00:04 »
Έχουν περάσει από τα χέρια μου τα: Overdrive/Distortion (OD-100),Tube Overdive (ΤΟ-100),Ultra Chorus (UC-100),Digital Delay (DD-100),Ultra Phase Shifter (UP-100),Compressor/Sustainer (CS-100) και Noise Reducer (NR-100).Τα 2 τελευταία είναι ακόμα στη κατοχή μου και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ικανοποιημένος.Σε σχέση με τα άλλα πετάλια απλά παραμένουν αντιγραφή γνωστών πεταλιών (βλέπε Boss) χωρίς να αποτελούν κάτι κακό για τα λεφτά τους.Όσο για ένα post που είδα εννοείται πως μ'ενα flanger των 30€ δεν θα βγάλεις τον ήχο ενός MXR.Τα συστήνω μόνο σε περίπτωση που θες να γνωρίσεις διάφορους ήχους και φυσικά για το κόστος

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #12 στις: 17/09/08, 00:10 »
Εγώ πάλι δεν έμεινα ικανοποιημένος από τον ήχο των Overdrive/Distortion (OD-100) και Ultra Chorus (UC-100), που έπεσαν στα χέρια μου και τα "έστειλα" με την πρώτη ευκαιρία. Δεν ξέρω γιατί...ίσως να μην ασχολήθηκα και πολύ με τον ήχο τους. Δεν περίμενα και πολλά, σύμφωνα με την τιμή τους. Απλά πίστευα πως θα έχουν έναν αξιοπρεπές ήχο. Εγώ δεν ανακάλυψα κάτι τέτοιο δυστυχώς. Οπότε Boss και πάλι Boss... :)

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #13 στις: 17/09/08, 00:12 »
Συμφωνώ κι εγώ ρε συ.Και γω εκτός από τα 2 τελευταία που ανέφερα τα έχω δώσει όλα.Παραμορφώσεις μόνο Boss έχω :P

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #14 στις: 17/09/08, 00:15 »
το ξερω παιδια αλλα, αυτην την στιγμη, δεν υπαρχουν τοσα για να διαθεσω για καποιο Boss πεταλακι....ειναι και τα συγκεκριμενα που θελω λιγο ακριβα!! επισης μου κινησε το ενδιαφερον αυτο που αναφερατε με τα μεταχειρισμενα....επισης μηπως εχετε να προτεινετε κανα κουρδιστιρι-πεταλακι καλο?

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #15 στις: 17/09/08, 00:18 »
Το TU-2 θα καλύψει αυτό που θες

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #16 στις: 17/09/08, 00:23 »
Η φράση που τα συνοψίζει όλα είναι αυτή...

Τα συστήνω μόνο σε περίπτωση που θες να γνωρίσεις διάφορους ήχους και φυσικά για το κόστος

...γιατί αν πράγματι ο οποιοσδήποτε φίλος σ'αυτήν τη θέση έχει να διαθέσει παραπάνω ας κοιτάξει αλλού..


(ήμαρτον πάντως με τα boss βρε παιδιά!!... ;D...εντάξει κακά δεν είναι με τίποτα αλλά αυτό το:... "τα καλύτερα"..!!.... ;D ;D ;D)
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #17 στις: 17/09/08, 00:25 »
Σε καμιά περίπτωση τα Boss δεν είναι τα καλύτερα απλά εμένα μ'αρέσουν :P

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #18 στις: 17/09/08, 00:27 »
ναι αυτο σκεφτομουν και εγω!!! τσιμπαει λιγο αλλα που θα μου παει θα τα μαζεψω τα καταραμενα!!!! αν δειτε η εχετε τπτ Boss η οτιδηποτε καλο πεταλακι μεταχειρισμενο η καμια προσφορα σε κανα μαγαζακι πειτε μου!!! σας ευχαριστω ολους!
Η φράση που τα συνοψίζει όλα είναι αυτή...

Τα συστήνω μόνο σε περίπτωση που θες να γνωρίσεις διάφορους ήχους και φυσικά για το κόστος

...γιατί αν πράγματι ο οποιοσδήποτε φίλος σ'αυτήν τη θέση έχει να διαθέσει παραπάνω ας κοιτάξει αλλού..


(ήμαρτον πάντως με τα boss βρε παιδιά!!... ;D...εντάξει κακά δεν είναι με τίποτα αλλά αυτό το:... "τα καλύτερα"..!!.... ;D ;D ;D)


για τα Boss το ειπα επειδη ως τωρα (σε συγκριση με τα πεταλακια που εχω γνωρισει) ειναι 10 φορες καλυτερα! τωρα δεν ξερω τι παιζει στις Electro Armonix, MXR κλπ... δεν ειχα την ευκαιρια να ακουσω κατι!

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #19 στις: 17/09/08, 12:08 »
Τα Boss τα καλύτερα δεν είναι. Για την αξία τους όμως πρσφέρουν αρκετά ποιοτικό ήχο και μεγάλη γκάμα πεταλιών, τα οποία συνδυάζονται πάρα πολύ καλά μεταξύ τους.

Όταν ένα Analog Chorus της Voodoo Lab κοστίζει 300 με 350 ευρώ, ε τα Boss είναι κάπως πιο προσιτά... ;)

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #20 στις: 17/09/08, 12:40 »
Το καλό με τα Boss είναι ότι τα βρίσκεις εύκολα σε χαμηλές τιμές στα μεταχειρισμένα...

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #21 στις: 17/09/08, 12:41 »
Έχει ακούσει κανένας το Boss CE-5?Το μηχάνημα παίζει απίστευτα.Οι άλλες εταιρίες (με μερικές εξαιρέσεις [TC Electronic]) απλά πουλάνε τ'όνομα

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #22 στις: 17/09/08, 13:51 »
Όταν ένα Analog Chorus της Voodoo Lab κοστίζει 300 με 350 ευρώ, ε τα Boss είναι κάπως πιο προσιτά... ;)

Γύρω στα 200 ευρώ κοστίζει αυτό που λες...

Εγω πάντως δεν είπα πουθενά οτι τα boss είναι κακά...κι εγώ έχω 2-3 boss..
Απλά σίγουρα δεν είναι top...

...και επειδή αναφέρθηκε το chorus της tc electronics, όποιος το έχει παίξει θα έχει καταλάβει περι τίνος πρόκειται... :)


(οι άλλες εταιρίες πάντως δεν πουλάνε κανένα όνομα...απλά τα ακριβότερα πεταλάκια δεν είναι made in china ή made in taiwan...)  ;)
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #23 στις: 17/09/08, 13:53 »
Όταν "έσκασε" όμως στην αγορά groovy είχε περίπου 350 !!!! Πολλλλλλααααά λεφτά. Αλλά είναι εξαιρετικό πετάλι.  ;)

Top εννοείται πως δεν είναι τα Boss. Απλά είναι μια αξιόλογη μάρκα.

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Behringer πετάλακια
« Απάντηση #24 στις: 18/09/08, 00:12 »
Δεν μου λέει απολύτως τίποτα αν είναι Made in USA ή Taiwan το πετάλι για τον απλούστατο λόγο πως όλες οι εταιρίες κάνουν μόνο το σχέδιο,δηλαδή δεν κατασκευάζουν ούτε αντιστάσεις,ούτε πυκνωτές,ούτε ολοκληρωμένα.Αρα για μένα το Made in δεν παίζει κανέναν ρόλο απλά μ'ενδιαφέρει να είναι μεταλλικό.Από κει και πέρα διαφέρει το γούστο του καθενός

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
22 Απαντήσεις
18421 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/06, 10:07
από gdevelek
41 Απαντήσεις
27839 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/08, 21:30
από FotisKatsanos
2 Απαντήσεις
9011 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/07, 14:32
από vagx69
4 Απαντήσεις
3008 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/08, 15:48
από faser
11 Απαντήσεις
4502 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/08, 16:47
από morpheas
2 Απαντήσεις
2634 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/08, 21:07
από Γεννημενος Κιθαρίστας!!!
6 Απαντήσεις
4065 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/08, 04:40
από morsanimi
5 Απαντήσεις
4253 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/09, 14:12
από bassman(4 String Suicide!)
13 Απαντήσεις
5035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/09, 21:12
από Jezus
4 Απαντήσεις
3916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/10, 20:00
από vagtanplan