Αποστολέας Θέμα: Κατηγορίες: Δικοί μας στίχοι VS Αναζήτηση τραγουδιών  (Αναγνώστηκε 9194 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Ανοίγοντας αυτό το θέμα δεν θέλω να έρθω σε κόντρα με όσους γράφουν στίχους-ποιήματα! Οσοι από αυτούς με γνωρίζουν ξέρουν αν αυτό το θέμα το βάζω με κακεντρέχεια ή όχι.

Πριν από αρκετό καιρό ανοίγοντας την πρώτη σελίδα στο κιθάρα έβλεπες σωρηδόν άτομα να αναζητάνε τραγούδια όπως επίσης και κάποια ποιήματα. Σίγουρα αρκετοί θα το θυμάστε αυτό το γεγονός. Κάποια στιγμή ανοίχτηκε ένα θέμα διαμαρτυρίας (δεν θυμάμαι από ποιον, δεν έχει και σημασία πια), στο οποίο έμμεσα και άμεσα κατακεραύνωσαν την κατηγορία αυτή (ίσως όχι και άδικα) και όσουν ασχολούνταν να στέλνουν mp3 (συμπεριλαμβανομένου και εμένα).

Τελικώς κατάφεραν τα θέματα που ήταν στην αναζήτηση τραγουδιών να μη φαίνονται στην αρχική σελίδα.

Τους τελευταίους μήνες παρατηρώ να γίνεται το ίδιο πράγμα και με τους στίχους και τα ποιήματα! Το παράπονό μου είναι ότι κανείς δεν κάνει ένα παρόμοιο παράπονο. Δεν βλέπω κάποιον να διαμαρτύρεται που αναγκάζεται να σκρολάρει 100 φορές μέχρι να δει κάτι που τον ενδιαφέρει (αυτά είναι λόγια που ειπώθηκαν). Δλδ ήταν κουραστικά τα θέματα περί αναζήτησης τραγουδιών αλλά δεν είναι κουραστικό στην αρχική σελίδα να είναι σχεδόν όλο ποιήματα?

Στην τελική μόνο η αναζήτηση τραγουδιών σας ενοχλούσε? Μην αρχίσετε παρακαλώ να μου λέτε δεν είναι το ίδιο πράγμα και περί νομιμότητας κλπ. Η απορία μου και το παράπονο μου είναι ευκόλως κατανοητά.

Θεωρώ προσωπικά ότι υπάρχει διάκριση και όπου υπάρχει διάκριση δεν την αντέχω με τπτ. Δεν αμφισβητώ ότι κάποια παιδιά έχουν ταλέντο στο να γράφουν ποιήματα. Σεβαστό αλλά δεν είμαστε αναγκασμένοι να τα τρώμε στη μάπα όποτε ανοίγουμε το κιθάρα, όπως ορθά δεν ήταν αναγκασμένοι και οι άλλοι να τρώνε στη μάπα τις αναζητήσεις τραγουδιών!

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά έπρεπε να ειπωθεί η ιστορία από την αρχή για να ξέρουν όλοι περί τίνος πρόκειται!
Εσείς τι πιστεύετε γι'αυτό το θέμα?


Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Παιδιά θα συμφωνήσω!Εντάξει τώρα μπορεί να πεταχτεί και κάποιος κα να μου πει "Μιλάς κι εσύ που ότι θέμα έχεις βάλει είναι στον κάδο...  ;D ;D"Τέός πάντων!Το φαινόμενο που θίγει ο parlats το παρατηρώ κι εγώ και θυμάμαι και το θέμα στο οποίο ειπώθηκαν τα παράπονα με τις αναζητήσεις και όπως πολύ σωστά επεσήμανε εδώ έχουμε διάκριση!Όχι ότι με ενοχλεί που ποστάρουν τα παιδιά τους στίχους τους!Για όνομα του Θεού!Καμία σχέση!Απλά έγώ για παράδειγμα δεν διαβάζω ποτέ την συγκεκριμένη κατηγορία γιατί απλά δεν πρόκειται να γράψω κάποιο σχόλιο καθώς ούτε τους δικούς μου στίχους δεν μπορώ να κρίνω,πόσω μάλλον τους ξένους... Αυτό λοιπόν έχει σαν αποτέλεσμα να μπαίνω στο link και να βγαίνω!Μόνο και μόνο δηλαδή για να φύγει από την μούρη μου!Εν πάση περιπτώσει εδώ το θέμα μας είναι η διάκριση που κάνουμε στις κατηγορίες!Οι συντονιστές ας αποφανθούν...
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Ο κυριότερος λόγος που δεν εμφανίζονται τα θέματα της αναζήτησης τραγουδιών στην πρώτη σελίδα ήταν ότι δεν θέλαμε να κατηγορηθούμε ότι έχουμε γίνει site ανταλλαγής mp3. Ναι μεν τα θέματα ήταν πολλά, αλλά δεν ήταν αυτό από μόνο του που πείραζε.
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Δεν αμφισβητώ ότι κάποια παιδιά έχουν ταλέντο στο να γράφουν ποιήματα. Σεβαστό αλλά δεν είμαστε αναγκασμένοι να τα τρώμε στη μάπα όποτε ανοίγουμε το κιθάρα, όπως ορθά δεν ήταν αναγκασμένοι και οι άλλοι να τρώνε στη μάπα τις αναζητήσεις τραγουδιών!
+φωνώ. κι εγώ το θεωρώ κουραστικό αν όχι εκνευριστικό, επειδή τυχαίνει μια τόση μεγάλη ενότητα να μη με ενδιαφέρει άμεσα, σε αντίθεση με άλλα θέματα. αλλά μπορεί να γίνει κάτι να αλλάξει όπως έγινε με την αναζήτηση τραγουδιών; χλωμό το βλέπω
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Ο κυριότερος λόγος που δεν εμφανίζονται τα θέματα της αναζήτησης τραγουδιών στην πρώτη σελίδα ήταν ότι δεν θέλαμε να κατηγορηθούμε ότι έχουμε γίνει site ανταλλαγής mp3. Ναι μεν τα θέματα ήταν πολλά, αλλά δεν ήταν αυτό από μόνο του που πείραζε.

Κιθαρωδέ δεν ανέφερα πουθενά ότι κακώς αφαιρέσατε την αναζήτηση από την αρχική σελίδα. Εγώ θέτω θέμα διάκρισης!

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Κιθαρωδέ δεν ανέφερα πουθενά ότι κακώς αφαιρέσατε την αναζήτηση από την αρχική σελίδα. Εγώ θέτω θέμα διάκρισης!

Καμία σχέση με οποιουδήποτε είδους διάκριση! Απλά, στην μια περίπτωση έχουμε μια παράνομη, ή έστω έντονα νομικά αμφισβητούμενη δραστηριότητα, από την οποία μπορεί να βρούμε το μπελά μας και στην άλλη όχι.
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Δεν θα ήταν δυνατόν να γίνει μια διαφορετική διάρθρωση της πρώτης σελίδας του forum, π.χ. κάτι παρόμοιο με την πρώτη σελίδα του portal όπου εμφανίζονται τα τελευταία άρθρα χωρισμένα ανά κατηγορία (Πεζός λόγος, Δικές μας μελοποιήσεις, Συνεντεύξεις κλπ); Θα μπορούσε ακόμα κάθε κατηγορία να έχει επιλογή minimize ώστε όποιος θέλει να την κλείνει και να μη βλέπει τα περιεχόμενά της. Διότι κατά βάσιν συμφωνώ με τον parlats ως προς τα θέματα που αφορούν σε στίχους και ποιήματα, αλλά θα ήταν καλύτερα (αν είναι εύκολο για τους admin) να δοθεί η δυνατότητα στον κάθε χρήστη να προσαρμόσει την αρχική σελίδα του forum σύμφωνα με τις προσωπικές του προτιμήσεις.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Κιθαρωδέ δεν διαφωνώ καθόλου σε αυτά που λες. Το θέμα είναι ότι όταν εμφανίζονταν οι αναζητήσεις τραγουδιών έγινε θέμα ως προς το ότι ήταν κουραστικό για πολλούς χρήστες να βλέπουν συνέχεια το ίδιο πράγμα. Ενα δύο άτομα ανέφεραν το νομικό σημείο του θέματος. Εγώ ρωτώ, δεν ισχύει το ίδιο (ότι είναι κουραστικό δλδ), για τους στίχους και τα ποιήματα??

Μου φαίνεται ότι δεν παίρνω απάντηση σε αυτό που ρωτάω.

Και ναι τίθεται θέμα διάκρισης από τη στιγμή που δεν τηρούνται ίσοι όροι στις κατηγορίες!

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Μα Πάρη μου, η ποίηση είναι ο Πρασσας του πνεύματος!!!  ;D ;D ;D

Στο θέμα, τι να σας πω ρε παιδιά, ως ενεργό μέλος της κατηγορίας "Δικοί μας στίχοι" και μιλώντας μόνο για μένα, δεν με ενδιαφέρει αν θα εμφανίζονται ή όχι στην πρώτη σελίδα...

Αν το θεωρείτε μεγάλο πρόβλημα, βγάλτε μας....

Εγω θα συνεχίσω να σας αγαπώ... :-*

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Χωρίς να υπονοώ τίποτα δεν νομίζετε ότι το παρατραβάμε λιγάκι??
Πάντα θα υπάρχει ένα θέμα που θα ενοχλεί ή δεν θα ενδιαφέρει κάποιον.
Αν συνεχίσουμε έτσι, η καλύτερη λύση είναι απλώς να μην εμφανίζονται τα νέα θέματα στην αρχική σελίδα!
Και από ότι βλέπω προς τα εκεί κατευθυνόμαστε! :o :o
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Εγώ ρωτώ, δεν ισχύει το ίδιο (ότι είναι κουραστικό δλδ), για τους στίχους και τα ποιήματα??

Μου φαίνεται ότι δεν παίρνω απάντηση σε αυτό που ρωτάω.

Και ναι τίθεται θέμα διάκρισης από τη στιγμή που δεν τηρούνται ίσοι όροι στις κατηγορίες!

Ναι, ίσως να είναι κουραστικό για κάποιους, αν αυτή είναι η απάντηση που περιμένεις. Αλλά δεν είναι αυτό το σημαντικό, ούτε ήταν η κούραση ο κύριος λόγος που έφυγαν οι αναζητήσεις.

Δεν μπορείς να κρίνεις με ίσους όρους δυο πράγματα, όταν από το ένα μπορείς να φας μήνυση και από το άλλο όχι...

Οι προτάσεις του Απόλλωνα είναι πολύ καλές, μια άλλη λύση που ίσως είναι ευκολότερη, είναι να εμφανίζονται το πολύ 2 με 3 θέματα από την κάθε κατηγορία και όχι περισσότερα, έτσι ώστε να μην μονοπωλεί κάποια κατηγορία την πρώτη σελίδα.
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Στο θέμα, τι να σας πω ρε παιδιά, ως ενεργό μέλος της κατηγορίας "Δικοί μας στίχοι" και μιλώντας μόνο για μένα, δεν με ενδιαφέρει αν θα εμφανίζονται ή όχι στην πρώτη σελίδα... Αν το θεωρείτε μεγάλο πρόβλημα, βγάλτε μας.... Εγω θα συνεχίσω να σας αγαπώ... :-*

Φίλε μου καλέ αυτό ακριβώς δεν ήθελα να γίνει. Το θέμα δεν είναι ότι εγώ είμαι εναντίον της κατηγορίας αυτής. Το θέμα είναι ότι κάποιοι ενοχλούνται με συγκεκριμένα πράγματα. Οταν έγινε η ιστορία με την αναζήτηση είχα λάβει κάτι "υπέροχα" προσωπικά μηνύματα από θρασύδειλους χρήστες που άλλαζαν νικ να μη ξέρω ποιοι είναι. Αυτοί ήταν ενάντια και στην κατηγορία της αναζήτησης αλλά και σε μένα προσωπικά! Τους ενοχλούσε η παρουσία των ποστ που είχαν ως θέμα την αναζήτηση κομματιών. Είχαν πρόβλημα λέγανε στο ότι αναγκάζονται να σκρολάρουν συνέχεια να προσπεράσουν τα μηνυματα αυτά μέχρι να φτάσουν εκεί που θέλουν. Τώρα που γίνεται το ίδιο με τους στίχους δεν ενοχλούνται?? Αυτό ρωτάω ρε γμτ τπτ άλλο!!!

« Τελευταία τροποποίηση: 13/04/06, 12:43 από parlats on the edge »

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Χωρίς να υπονοώ τίποτα δεν νομίζετε ότι το παρατραβάμε λιγάκι??
Πάντα θα υπάρχει ένα θέμα που θα ενοχλεί ή δεν θα ενδιαφέρει κάποιον.
Αν συνεχίσουμε έτσι, η καλύτερη λύση είναι απλώς να μην εμφανίζονται τα νέα θέματα στην αρχική σελίδα!
Και από ότι βλέπω προς τα εκεί κατευθυνόμαστε! :o :o

Κώστα μάλλον δεν διάβασες καλά το ποστ που έβαλα στην αρχή! Επειδή προφανώς δεν ξέρεις τι είχε γίνει μη βιάζεσαι να με κρίνεις! Δεν είμαι άτομο που ανοίγω θέμα απ'το πουθενά.

Και παρακαλώ οι απαντήσεις να είναι επί του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Πάρη μου, καλημέρα. :)
Το πρόβλημα είναι ότι ο καθένας θεωρεί τα πνευματικά του δημιουργήματα μοναδικά και τα ανεβάζει στο forum με την ελπίδα νε εισπράξει μερικά μπράβο.
Ουδείς αναμάρτητος. Εγώ προσωπικά έχω λειτουργήσει μ' αυτόν τον τρόπο.
Υπάρχουν, ωστόσο, πολύ σπουδαίες ποιητικές φλέβες που γράφουν στο Κιθάρα και τα ποιήματά τους είναι αληθινά διαμάντια.
Αν ετίθετο θέμα αξιολόγησης θα προέκυπτε το πρόβλημα ποιός θα αξιολογούσε τα ποιήματα και, κυρίως, με ποιό κριτήριο.
Νομίζω ότι η ευθύνη ανήκει στα μέλη και στους χρήστες του forum.
Θα 'λεγα ότι δεν πρέπει να "χαϊδεύουμε" κάποιους συγγραφείς, απλά και μόνον επειδή τους θεωρούμε e-φίλους μας.
Προσωπικώς, αν κάτι δεν μ' αρέσει δεν το σχολιάζω.
Ίσως, όμως, θα 'ταν καλύτερα να γράφουμε ευθαρσώς ότι αυτό ή το άλλο ποίημα, απλώς δεν είναι, κατά τη γνώμη μας, καλό.
Έτσι θα βοηθήσουμε κάποιους να κάνουν την αυτοκριτική τους κι ενδεχομένως να περιορίσουν τις δημοσιεύσεις ή εν πάσει περιπτώσει να μην δημοσιεύουν ΚΑΘΕ πόνημά τους.
Επίσης ένας ωραίος τρόπος θα ήταν τα δημοσιεύμενα ποιήματα να αξιολογούνται από τους άναγνώστες και η σειρά στον πίνακα δημοσιεύσεων να καθορίζεται από την βαθμολογία που συγκεντρώνουν κι όχι από τον αριθμό και την ημερομηνία των απαντήσεων.
Πώς σου φαίνεται; ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 13/04/06, 12:48 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Φίλτατε μου δεν διαφωνώ καθόλου αλλά είσαι εντελώς εκτός θέματος  :) Το ζήτημα εδώ είναι άλλο! Διάβασε το 1ο ποστ καλά!  ;)

Προς Κιθαρωδό

Να σου προσθέσω επίσης ότι το επιχείρημα της νομιμότητας ναι μεν έχει βάση ως δικαιολογία αλλά να σου πω ότι η αναζήτηση αφαιρέθηκε από την αρχική σελίδα αφού μας την πέσανε ομαδικώς κάποιοι χρήστες. Γιατί δεν αφαιρέθηκε από πριν και περιμένατε αντιδράσεις?  ???
« Τελευταία τροποποίηση: 13/04/06, 12:55 από parlats on the edge »

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Φίλε parlats και καλά διάβασα το πρώτο σου post (και όλα τα επόμενα) και πολύ καλά θυμάμαι τί είχε γίνει και παλιότερα για τα mp3.
Και σίγουρα δεν σε κρίνω!
Απλώς το όλο θέμα (και το προηγούμενο) μου θυμίζει την έκφραση "του χαρίζανε γάιδαρο και τον κοίταζε στα δόντια".
Επίσης εμένα δεν μου αρέσει να διαβάζω θέματα για ντράμς, πλήκτρα ή ακόμα και μπάσσο. Και για αυτόν τον λόγο τα προσπερνάω στα γρήγορα.
Μήπως όμως θα έπρεπε να ζητήσω να μην εμφανίζονται ούτε αυτά??

ΥΓ. Επίσης μου θυμίζει την περίπτωση που παντρέυεσαι κάποιον/α με τα ελλατώματά του και στην συνέχεια προσπαθείς να τον αλλάξεις!
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
(...)Τελικώς κατάφεραν τα θέματα που ήταν στην αναζήτηση τραγουδιών να μη φαίνονται στην αρχική σελίδα.

Τους τελευταίους μήνες παρατηρώ να γίνεται το ίδιο πράγμα και με τους στίχους και τα ποιήματα! Το παράπονό μου είναι ότι κανείς δεν κάνει ένα παρόμοιο παράπονο. Δεν βλέπω κάποιον να διαμαρτύρεται που αναγκάζεται να σκρολάρει 100 φορές μέχρι να δει κάτι που τον ενδιαφέρει (αυτά είναι λόγια που ειπώθηκαν). Δλδ ήταν κουραστικά τα θέματα περί αναζήτησης τραγουδιών αλλά δεν είναι κουραστικό στην αρχική σελίδα να είναι σχεδόν όλο ποιήματα?

Στην τελική μόνο η αναζήτηση τραγουδιών σας ενοχλούσε? Μην αρχίσετε παρακαλώ να μου λέτε δεν είναι το ίδιο πράγμα και περί νομιμότητας κλπ. Η απορία μου και το παράπονο μου είναι ευκόλως κατανοητά.

Θεωρώ προσωπικά ότι υπάρχει διάκριση και όπου υπάρχει διάκριση δεν την αντέχω με τπτ. Δεν αμφισβητώ ότι κάποια παιδιά έχουν ταλέντο στο να γράφουν ποιήματα. Σεβαστό αλλά δεν είμαστε αναγκασμένοι να τα τρώμε στη μάπα όποτε ανοίγουμε το κιθάρα, όπως ορθά δεν ήταν αναγκασμένοι και οι άλλοι να τρώνε στη μάπα τις αναζητήσεις τραγουδιών!

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά έπρεπε να ειπωθεί η ιστορία από την αρχή για να ξέρουν όλοι περί τίνος πρόκειται!
Εσείς τι πιστεύετε γι'αυτό το θέμα?

Το διάβασα Πάρη μου.
Το πρόβλημα είναι ότι, αφενός η αναζήτηση mp3 φέρνει σε δύσκολη θέση το "Κιθάρα" κι αφετέρου η δημοσίευση ποιημάτων είναι μια επιλογή "political correct".
Δεν μπορεί, λόγου χάρη, να πει το "Κιθάρα": "Σταματήστε να δημοσιεύετε ό,τι σας κατέβει στην κεφάλα, γιατί μας πρήξατε!" ;D
Αυτή είναι μια δουλειά των χρηστών. Έτσι δεν είναι;
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Η απάντηση Τάσο μου βρίσκεται εδώ:
Προς Κιθαρωδό

Να σου προσθέσω επίσης ότι το επιχείρημα της νομιμότητας ναι μεν έχει βάση ως δικαιολογία αλλά να σου πω ότι η αναζήτηση αφαιρέθηκε από την αρχική σελίδα αφού μας την πέσανε ομαδικώς κάποιοι χρήστες. Γιατί δεν αφαιρέθηκε από πριν και περιμένατε αντιδράσεις? ???

Και σε κείνη την περίπτωση οι χρήστες δώσανε το λάκτισμα

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Για να μη νομίζεις ότι θέλω να χαϊδέψω κανέναν, κι εγώ νομίζω ότι το θέμα με τις δημοσιεύσεις των ποιημάτων έχει υπερβεί τα όρια.
Σίγουρα κάποια λύση πρέπει να βρεθεί.
Αλλά, στο κάτω κάτω, μπορεί κάποιος να υιοθετήσει και την μέθοδο της "σιωπής", που λέει κι ο πολυχρονεμένος μας Πρόεδρος (Γειά σου Θοδωράκο μου!) κι ο οποίος έχει πολύ δίκιο σε πολλά πράγματα.
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Η σιωπή είναι κάτι που εφαρμόζω πολλά χρόνια σε αυτό το σάιτ γι'αυτό και δεν έχω προστριβές (συχνές τουλάχιστον). Οταν βλέπω όμως αδικίες και διακρίσεις τότε δεν μπορώ να σιωπώ.

Ζητώ συγνώμη και ζητώ επίσης να με καταλάβουν όσοι είναι ενεργά μέλη στην κατηγορία των ποιημάτων-στίχων. Δεν τους μέμφομαι ούτε τους καταγγέλνω αυτούς προσωπικά για κάτι!

Καταγγέλνω όλους αυτούς που ενοχλούνται επιλεκτικά!

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Να' σαι καλά φιλαράκι κι ελπίζω σύντομα να κανονίσουμε να τα πούμε κι από κοντά όλη η επαναστατοκιθαροπαρέα. :)
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Οι της ΑΕΠΙ δεν νομίζω να είναι τόσο χαζοί ώστε να μη μπορούν να μπουν στο σάιτ και να βρουν τα mp3 ακόμα και αν είναι σε υποκατηγορία!

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Επειδή κι εγώ ήμουνα από αυτούς που είχα πει ότι είχε παραγίνει το κακό με τις αναζητήσεις να πω κι εδώ την άποψή μου. Με ενοχλούσε τότε (και σε αυτό είχα εναντιωθεί) που πολλά νέα μέλη ερχόντουσαν μόνο για να ζητήσουν mp3 και κατά τα άλλα δεν είχαν καμία συμμετοχή στο forum. Και εφόσον δεν είναι αυτός ο σκοπός του forum (άλλο αν ήταν καλός τρόπος για να αυξηθούν τα μέλη, ήταν εν μέρει όμως και παράνομο) είχα πει ότι δε συμφωνώ.
Οφείλω να πω όμως ότι και τώρα διαβάζοντας αυτά που γράφεις συμφωνώ μαζί σου ότι κάπου έχει ξεφύγει το θέμα με τις δημοσιεύσεις στίχων (και σε ποσότητα αλλά και αλλού, όμως δεν είναι αυτό το θέμα μας τώρα). Δεν είμαι κατά της δημοσιοποιήσεως ή των πολλών θεμάτων αφού άλλωστε αυτά γίνονται από ενεργά μέλη και όχι από "αλεξιπτωτιστές" όπως στην προηγούμενη περίπτωση. Επειδή λοιπόν και η μια μεριά μου φαίνεται να έχιε τα δίκια της αλλά και η άλλη επίσης μάλλον η καλύτερη λύση θα ήταν αυτή της διαμόρφωσης της πρώτης σελίδας αν αυτό είναι εφικτό (εγώ προσωπικά δε θα άλλαζα τίποτα γιατί το βαριέμαι περισσότερο από το να προσπερνάω τα αδιάφορα θέματα που - αυτό κι αν είναι άλλο θέμα - τώρα τελευταία παραείναι πολλά).
Σε γενικές γραμμές καταλαβαίνω τι λες και αν έπρεπε να πούμε ότι στο παράπονό σου έχεις δίκιο είμαι μαζί σου. Σα να ήταν κάπως "ρατσιστική" η στάση μας τότε στο συγκεκριμένο θέμα, συγκριτικά πάντα με άλλες κατηγορίες που πράγματι κανείς δεν έχει παραπονεθεί. Συνεχίζω πάντως να είμαι κατά των "αλεξιπτωτιστών". Όποιος θέλει να παίρνει πρέπει και να συμμετέχει.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Ακριβώς αυτή είναι και η δικιά μου άποψη φίλε Αντώνη!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
9832 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/11/04, 00:14
από ATANA13
80 Απαντήσεις
136849 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/14, 19:36
από adr1anos
0 Απαντήσεις
2102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/04, 01:45
από dora
0 Απαντήσεις
1951 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/05, 22:00
από Theoektos
3 Απαντήσεις
2783 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/08, 14:40
από Aλχημιστής
12 Απαντήσεις
5286 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/08, 15:16
από mihmann
9 Απαντήσεις
4765 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/08, 19:03
από Fteo
11 Απαντήσεις
8045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/09, 23:05
από papous
52 Απαντήσεις
19896 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/08, 22:34
από Mrs Brightside
0 Απαντήσεις
1831 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/09, 09:54
από Βραζίλης