Αποστολέας Θέμα: ωρα εξασκησης  (Αναγνώστηκε 5007 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitris21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
ωρα εξασκησης
« στις: 30/01/13, 18:17 »
καλησπερα!ξερω οτι η ερωτηση μου ειναι υποκειμενικη κ ειναι αναλογα το ατομο αλλα να μ πειτε την γνωμη σας για την ελαχιστη ωρα που χρειαζεται την μερα να κανει καποιος της ασκησεις για τα δαχτυλα αρχικα ωστε να κανει βηματα μπροστα στην εκμαθηση του...το ρωταω επειδη δουλευω κ εχω περιορισμενο χρονο.ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ωρα εξασκησης
« Απάντηση #1 στις: 30/01/13, 21:13 »
Με κάθε θράσος.....Τί απάντηση περιμένεις? Δική σου η ζωή, δικές σου οι επιλογές για το πόσο χρόνο θα αφιερώσεις... Προσωπικά, όταν ήμουν σε πρόγραμμα εξετάσεων έλεγα 2 ώρες την ημέρα. Τα 45' ήταν τεντώματα, σκάλες, ανοίγματα, της παναϊάς τα μάτια, και τα υπόλοιπα 75' το πρόγραμμα.

Θα σου πω το εξής, για να μη γίνομαι εριστικός. Δώσε βάση στο να κάνεις τις ασκήσεις σωστά, βάλε πρόγραμμα, πάντα μετρονόμο. Και μια ώρα αρκεί. Και 45' αρκούν. Αλλά να τα κάνεις σωστά. Αν δείς και είσαι κουρασμένος και δε μπορείς να συγκεντρωθείς, χέστο. Βάρα 5 ακόρντα για να σου περάσει. Η μελέτη είναι μια σκληρή διεργασία που όταν τη κάνεις πρέπει να είσαι πληρως αφιερωμένος. Να κοιτάς τα χέρια σου, και να κάνεις τα πράγματα όπως πρέπει να γίνουν.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: ωρα εξασκησης
« Απάντηση #2 στις: 30/01/13, 22:27 »
Επισης αυτο που εχω δει στον εαυτο μου,ειναι καλυτερα να ασχολεισαι εστω και 20' την ημερα βλεποντας tv παρα 5 ωρες μια φορα την βδομαδα.Αυτα σε ερασιτεχνικο επιπεδο φυσικα,δεν ξερω που βρισκεσαι εσυ!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
5681 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/14, 22:39
από Jiovani Dalas
2 Απαντήσεις
9440 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/15, 19:19
από saved