Αποστολέας Θέμα: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)  (Αναγνώστηκε 87046 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #150 στις: 21/06/10, 19:44 »
Εμπάθεια? απολύτως καμία εμπάθεια......αν ήμουν εμπαθής θα σχολίαζα και άλλους παίχτες.....απο την άλλη προτείνω να βγει ένας ατικειμενικά ΑΜΠΑΛΟΣ παίχτης και να μπει καποιος που να ξερει τι να κανει το τόπι όταν το έχει στα πόδια του......




Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #151 στις: 21/06/10, 19:46 »
Μα δεν έχεις καταλάβει ότι αυτό είναι και το πρόβλημα. Αν κανονίζαμε εμείς τώρα θα είχαμε πάρει το μουντιάλ από τους ομίλους ήδη. Αλλά κανονίζει ο Οτο για αυτό δεν πάμε μπροστά ;D ;D ;D ;D ;D

Δε νομιζω...θα τσακωνομασταν μεχρι τα την εναρξη της επομενης χρονιας αν θα πρεπει να παιζει ο Βυντρα ή ο Σειταριδης ή ο Σπυροπουλος.... ;D ;D ;D ;D

YΓ: Παντως με τον Οτο, εγω ολα τα περιμενω...

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #152 στις: 21/06/10, 19:56 »
Νοrway για να είσαι στο κλίμα του thread θα σε παρακαλούσα να κάνεις ένα edit και να μας πεις και 2-3 προβλέψεις σου για αύριο.

Η Γαλλια θα κερδισει μαλλον αν και δυσκολα.
Το αλλο παιχνιδι του ομιλου μαλλον ισοπαλο θα λυξει.
Κορεα  0:1 η Νιγηρια, πιστευω θα το παλεψει η Νιγηρια.
Αργεντινη 3:0 Ελλας μολις βαλουν το πρωτο γκολ θα ειναι ευκολη υποθεση,
εκτος και αν κανει καμια γκαφα ο Ντεμικελης που απορω πως παιζει μεσα  :P

Να προσθεσω οτι δεν παιζω στοιχηματα κτλ
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #153 στις: 21/06/10, 20:01 »
@ Norway: Mου αρεσει πως εγραψες τον Ντεμικελ"η"ς  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #154 στις: 22/06/10, 01:08 »
Ετσι μπορουμε να κανουμε ομαδαρες σε ολα τα σπορ...
Λεωνιδας Μέσης στη μπαλα, Μαρτσουλιόνης στο μπασκετ κοκ...


Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #155 στις: 22/06/10, 10:20 »
Μη ξεχνάς τον Λεμπρόνη που κάνει καριέρα NBA. Για μπάλα βάλε μέσα και Ροναλντόπουλο να γίνει η διαφορά... :P

Προγνωστικό απλά για να είμαι ον τόπικ: Γαλλία - Ν. Αφρική Χ
                                                                 Μεξικό - Ουρουγουάη Χ
                                                                 Νιγηρία - Ν. Κορέα 2
                                                                 Ελλάδα - Αργεντινή 2

Ελπίζω να έρθουν ανάποδα τα 2 τελευταία βέβαια.
« Τελευταία τροποποίηση: 22/06/10, 10:24 από parantox »
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #156 στις: 22/06/10, 11:07 »
^^^^^
Για τα 2 πρωτα συμφωνω για το 3ο πιστευω Χ κ για το τελευταιο θελω να ελπιζω...

Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #157 στις: 22/06/10, 11:44 »
Το Μεξικό-Ουρουγουάη θεωρείται τόσο στάνταρ που έχει αρχίσει να με φοβίζει νίκη κάποιας εκ των 2..

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #158 στις: 22/06/10, 11:49 »
Μν το γρουσουζευεις ρε gers εγω σε λιγο θα παω να ριξω τα λεφτα μου στο Χ με αγχωσες τωρα  ;D ;D ;D ;D ;D
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #159 στις: 22/06/10, 11:59 »
Το Μεξικό-Ουρουγουάη θεωρείται τόσο στάνταρ που έχει αρχίσει να με φοβίζει νίκη κάποιας εκ των 2..


βασικά αυτό που σκέφτομαι εγώ και τελικά δεν θα το παίξω είναι ότι όποια βγει δεύτερη ( με χ βγαίνει το μεξικό ) θα αντιμετωπίσει την αργεντινή.... οπότε ίσως το μεξικό να παλέψει για την νίκη και τελικά να δούμε "αγώνα" και να έχουμε νικητή...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #160 στις: 22/06/10, 13:34 »
Στοιχηματισα στην τυχη υπερ της Γαλλιας. Τι πιθανοτητες εχω? ;D

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #161 στις: 22/06/10, 15:01 »
Στοιχηματισα στην τυχη υπερ της Γαλλιας. Τι πιθανοτητες εχω? ;D

Η Γαλλια σ αυτο το μουντιαλ παιζει για τον π****ο οποτε δυσκολα θα κερδισει

Ακομα κ αν το κανει θα ειναι με πολυ μικρο σκορ πχ 1-0 κ με πολυυυυυ ζορι  :-\
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος ΧΩΡΙΑΤΗΣ

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 822
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι δρόμος
    • Προφίλ
    • time and enemy
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #162 στις: 22/06/10, 21:07 »
Πάλι κουβά σήμερα με αυτούς τους απίθανους τους Γάλλους
τους είχα παίξει 1Χ και διπλό την σελέστε που το πίστευα πολύ
 
Ανακοινώθηκε η σύνθεση της εθνικής
Τζόρβας, Τοροσίδης, Βύντρα, Παπαδόπουλος, Κυργιάκος, Παπασταθόπουλος, Μόρας, Τζιόλης, Καραγκούνης, Κατσουράνης, Σαμαράς
σύνθεση με 4 κλασικά σέντερ μπακ, ειλικρινά, πρώτη φορά βλέπω
με Σαμαρά μπροστά και χωρίς Σαλπιγγίδη για τρεξίματα σε τυχόν κόντρα επιθέσεις
ο θεός να βάλει το χέρι του
Καλή επιτυχία πάντως
θα δούμε

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #163 στις: 22/06/10, 21:32 »
Ας βάλουμε και το πούλμαν στο τέρμα, γιατί, ως γνωστόν, στη ζωή μόνο η νίκη έχει αξία και τίποτα παραπάνω, όπως μας διδάσκει ο Ότο και τα ΜΜΕ προσπαθούν να μας κάνουν να εμπεδώσουμε.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #164 στις: 22/06/10, 21:41 »
Μωρε με Βυντρα μεσα κ να το τσιμεντωσουμε το τερμα δε μας σωζει...

Εχει καταντησει γελοιος ο Ρεχαγκελ αντε να τν κανει να ησυχασουμε λιγο  >:( >:(

Δλδ γτ δν αποκαλυπτει τν 11αδα του πριν τον αγωνα? Αφου παντα οι ιδιοι κ οι ιδιοι παιζουν

ΥΓ Κ ελεγα γτ θα βρεξει ΔΝ ΕΧΕΙ ΑΧΡΙΣΤΕΑ ΣΤΝ 11ΑΔΑΑΑΑΑΑΑΑ  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος children of bodom

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • everytime i die
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #165 στις: 23/06/10, 00:01 »
χασαμε απο την Αργεντινη 2-0 αλλα παιξαμε φοβερα καλα
children of bodom

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #166 στις: 23/06/10, 00:16 »
χασαμε απο την Αργεντινη 2-0 αλλα παιξαμε φοβερα καλα

Χαχα, όχι ρε φιλαράκι και φοβερά καλά.. Σταθήκαμε καλούτσικα είναι η αλήθεια αλλά απέναντι σε μια αδιάφορη Αργεντινή που έπαιζε στο ρελαντί και αν... Τουλάχιστον ήταν αξιοπρεπής εμφάνιση...

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #167 στις: 23/06/10, 00:40 »
αμα το κόλλαγε και ο Σαμαρας....αλλά δε πειράζει. :)

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #168 στις: 23/06/10, 01:44 »
Πιστεύω ότι η Εθνική έκανε ένα από τα καλύτερά της παιχνίδια. Δε φαίνεται αυτό διότι χάσαμε, αλλά από οργάνωση πίσω και τρεξίματα, αλληλοκάλυψη ήταν πάρα πολύ καλή. Και μη μου πείτε ότι έχει παίξει καλύτερα με Μάλτα, Λουξεμβούργο ή Μολδαβίες τώρα...

Αυτό είναι το παιχνίδι της Εθνικής, έτσι ξέρει να παίζει και το βλέπουμε εδώ και χρόνια. Τόσο μπορεί γιατί απλούστατα δε μπορεί να παράγει παιχνίδι. Κι εγώ είχα πρόβλημα με τα κολλήματα Ρεχάγκελ, αλλά η αλήθεια είναι ότι δικαιώνεται. Έβαλε την ομάδα στο χάρτη, πώς να το κάνουμε;

Προτιμούσα να περάσουν οι Νιγηριανοί αφού δε τα κατάφερε η Ελλάδα, αλλά κι αυτοί ό,τι μπορούσαν για να μη προκριθούν κάνανε...
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #169 στις: 23/06/10, 01:49 »
Εγώ θα το ξαναπώ. Με Βύντρα/Σαμαρά δεν πάμε μπροστά. Τουλάχιστον σήμερα δεν μπορώ να πω κανένα κακό λόγο για τον εξαιρετικό ομολογουμένως Τζόρβα που δικαιολόγησε απόλυτα σήμερα την θέση του στην 11άδα. Αλλά ρε να πάρει... Πάλι Βύντρα? Αφού δεν ξέρει ποδόσφαιρο το παλικάρι τι να κανουμε... Και Σαμαράς ενδιαφέρεται περισσότερο για την μαλλούρα του παρά για την φάση. Οι μπαλιές που κυνήγησε ήταν μετρημένες στα δάχτυλα, δεν πίεσε ούτε μία φορά ψηλά, δεν έκανε κινήσεις για να πάρει πάσα τίποτα μιλάμε. Καθόταν και περίμενε να του ρθει η μπάλα για να την πετάξει, τραγικός απλά. Αν είχαμε Σαλπιγγίδη θα ήταν πολύ καλύτερη η επίθεσή μας.

Πάντως σήμερα σταθήκαμε αξιοπρεπώς και ήταν ένας καλός τρόπος να αποχαιρετήσουμε το μουντιάλ. Η ομάδα ήταν σχετικά δεμένη, δεν γίνανε πολλά λάθη στην άμυνα, αν μας έβγαινε και καμιά επίθεση θα είχαμε και μεγαλύτερες αξιώσεις. Μπράβο στα παιδιά που δεν μάσησανε απο την σούπα με την Κορέα και πάλεψαν τα άλλα 2 παιχνίδια. Σε 4 χρόνια πάλι.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #170 στις: 23/06/10, 10:22 »
Εγώ απογοητεύτηκα από την Ελλάδα για μια ακόμα φορά. Δεν ήταν ποδόσφαιρο αυτό που παίξαμε, αυτό ήταν κλεφτοπόλεμος. Όλοι πίσω μπας και βάλουμε κανένα γκολ στις (υποτιθέμενες) αντεπιθέσεις. Και αφού τα κάναμε όλα αυτά, και καταστρέψαμε το ματς χτες, πάλι χάσαμε με 2-0. Προσωπικά αν είχα να διαλλέξω μεταξύ του να μην πάμε στο μουντιάλ και να πάμε παίζοντας τέτοιο ποδόσφαιρο, θα διάλλεγα το πρώτο. Ας φτιάξουμε πρώτα το ποδόσφαιρο μας, ας δουλέψαμε τις μικρές ηλικίες, ας βγάλουμε ταλέντα στυλ Τσιάρτα, Ζαγοράκη, Γιαννακόπουλου, ας παίζουν έλληνες παίχτες στις ελληνικές ομάδες, κι ύστερα πάμε με αξιώσεις και σε μουντιάλ να παίξουμε δημιουργικό ποδόσφαιρο. Και τέλος ας υπάρξει αξιοκρατία στην εθνική ομάδα. Δεν γίνεται η εθνική να είναι μέσο για να ανεβαίνει το κασέ ορισμένων ποδοσφαιριστών ώστε να μπορεί η συγκεκριμένη ΠΑΕ να τους πουλάει στο εξωτερικό. Και ο νοών νοείτο.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #171 στις: 23/06/10, 10:37 »
Πως να βγαλουμε ελληνικα ταλεντα, οταν οι μεγαλες ομαδες ( που αποτελουν και τις κυριες πηγες των παικτων για την Εθνικη ) πονταρουν μονο σε ξενα "φυντανια";

Το προβλημα του Ρεχαγκελ δεν ειναι μονο η ηλικια αλλα και η ανυπαρξια ελληνικου νεαρου στοιχειου στις ελληνικες ομαδες. Και δεν εννοω απλως 18χρονων που βγηκαν απο τα "φυτωρια" των ομαδων, αλλα παικτων που εχουν και μια σεζον στα ποδια τους..

..αλλα πως να γινει αυτο οταν οι μισοι προπονητες θελουν "τρανταχτες" μεταγραφες εξωτερικου, ενω οι υπολοιποι μισοι "καινε" τους 18χρονους στα ματς των αναπληρωματικων;
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #172 στις: 23/06/10, 13:41 »
Τουλάχιστον σήμερα δεν μπορώ να πω κανένα κακό λόγο για τον εξαιρετικό ομολογουμένως Τζόρβα που δικαιολόγησε απόλυτα σήμερα την θέση του στην 11άδα.


Διαφωνω...Για μενα ΚΑΙ χθες δικαιολογησε την αποψη οτι ΔΕΝ πρεπει να παιζει βασικος... Δεν εκανε ΜΙΑ σωστη εξοδο και δεν ενεπνεε εμπιστοσυνη στους αμυντικους...Επισης αυτα τα 2,3 σουτ που εβγαλε πηγαν επανω του...


Πάλι Βύντρα? Αφού δεν ξέρει ποδόσφαιρο το παλικάρι τι να κανουμε... Και Σαμαράς ενδιαφέρεται περισσότερο για την μαλλούρα του παρά για την φάση. Οι μπαλιές που κυνήγησε ήταν μετρημένες στα δάχτυλα, δεν πίεσε ούτε μία φορά ψηλά


Για το Βυντρα συμφωνω αν και χθες ΠΡΕΠΕΙ να το παραδεχτουμε ΔΕΝ ηταν ΚΑΚΟΣ...
Οσο για το Σαμαρα... Ρε συ King Mob μιλας σοβαρα? Να κυνηγησει τι? Αφου παιζαμε συστημα 9-0-1... Τι να κανει ο καημενος? Ποιον απο τους 5 που ηταν απο πισω του καθε φορα να πρωτοκυνηγησει..?


Δεν ειμαι απο τους υποστηρικτες του αλλα εστω αυτες οι δυο φασεις που εκανε ηταν πολλες... Ο ανθρωπος ηταν Μ Ο Ν Ο Σ...


Το μονο που με χαλασε ηταν η εισοδος του Πατσατζογλου...Αφου ειναι παλαιμαχος τι τον βαζει? Ενας Σαλπιγγιδης θα μπορουσε να βοηθησει περισσοτερο...


Τελος παντων, το χθεσινο ηταν το τελευταιο ματς του Rehhagel. Οποτε ας μη μεινουμε σε τιποτα αλλο... Του οφειλουμε ενα μεγαλο ευχαριστω για ολες αυτες τις στιγμες που μας χαρισε σε αυτα τα 9 χρονια... Και που εκανε τους Ελληνες να κανουν πορειες στους δρομους με σημαιες και ντουντουκες οχι για να διαμαρτυρηθουν ως συνηθως, αλλα για να ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΟΥΝ..!
Ο θεος να σε εχει καλα κ.Rehhagel, το ξερεις οτι εισαι απο τους κορυφαιους προπονητες στην ιστορια του ποδοσφαιρου (το λεω ΧΩΡΙΣ υπερβολη και αν θελετε εξηγω γιατι) και εγω προσωπικα θα σε ευγνωμονω επειδη με εκανες μαρτυρα του μεγαλυτερου θαυματος στον αθλητισμο... ;)


Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #173 στις: 23/06/10, 17:16 »
Για μένα ο Τζόρβας έκανε καλές αποκρούσεις εχτές. Δεν μπορείς να πεις ότι όλα τα σουτ πήγαν επάνω του, είχε πραγματικά πολύ δυνατές επεμβάσεις, έκανε σωστές επιλογές στις γωνίες. Όσο για το αν ενέπνεε απυντικούς, εδώ οι αμυντικοί δεν ξέρανε τι κάνανε στα περισσότερα σημεία δεν νομίζω ότι μπορούσε να κάνει κάτι ο Τζόρβας.

Ο Βύτνρα χτες, όντως, απλά δεν ήταν κακός, δεν έκανε δηλαδή τα τραγικά λάθη που έκανε στα αλλα παιχνίδια. Αυτή τη φορά δεν προξένησε κανένα κακό στην ομάδα.

Σίγουρα δεν ανέβαινε κανένας χτες. Ήταν μόνος του μπροστά και λάθος τραγικός των άλλων που ειδικά στο τελός που έπρεπε να πιέσουμε δεν ανέβηκαν (εκτός απο όταν πήγε 89+). ΑΛΛΑ, αυτός ο άνθρωπος καθόταν ακίνητος μπροστά αριστερά και περίμενε να του έρθει η μπάλα από το πουθενά. Δεν έτρεχε να πάρει θέση, να κυνηγήσει μία φάση κάτι. Άφησε 2-3 μπαλιές να του φύγουν που ΣΙΓΟΥΡΑ μπορούσε να τις προλάβει. Ο Σαμαράς χτες πρέπει να έκανε λιγότερα χιλιόμετρα κια απο τον Τζόρβα μιλάμε.

Για Πατσα συμφωνώ.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #174 στις: 23/06/10, 17:53 »


Τελος παντων, το χθεσινο ηταν το τελευταιο ματς του Rehhagel. Οποτε ας μη μεινουμε σε τιποτα αλλο... Του οφειλουμε ενα μεγαλο ευχαριστω για ολες αυτες τις στιγμες που μας χαρισε σε αυτα τα 9 χρονια... Και που εκανε τους Ελληνες να κανουν πορειες στους δρομους με σημαιες και ντουντουκες οχι για να διαμαρτυρηθουν ως συνηθως, αλλα για να ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΟΥΝ..!
Ο θεος να σε εχει καλα κ.Rehhagel, το ξερεις οτι εισαι απο τους κορυφαιους προπονητες στην ιστορια του ποδοσφαιρου (το λεω ΧΩΡΙΣ υπερβολη και αν θελετε εξηγω γιατι) και εγω προσωπικα θα σε ευγνωμονω επειδη με εκανες μαρτυρα του μεγαλυτερου θαυματος στον αθλητισμο... ;)
Ενταξει ημαρτον.Πηγαιντε να τον υποδεχτειτε και στο αεροδρομιο...Ασχημο πραγμα οι οπαδοι τελικα..Στο οτιδηποτε. ??? Μνιεχ..

Χτες η Εθνικη ηταν καλη ειναι η αληθεια..Αλλα τραγικες οι εμπνευσεις των αλλαγων οσο και η φαινομενη αδιαφορια μετα το πρωτο γκολ που πιστευω εκνευρισε τον καθενα.
Ε ρε κοιτα που θα περασει η Αγγλια. 8)

I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5X5 ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΛΑ?

Ξεκίνησε από bartatilas « 1 2 » Συναντήσεις

32 Απαντήσεις
11209 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/03, 15:49
από dshakes
51 Απαντήσεις
16243 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/12, 20:28
από Μητσάκος
19 Απαντήσεις
5834 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/07, 20:08
από pimami
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
17877 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
15 Απαντήσεις
9341 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/10, 22:44
από danai-what
1 Απαντήσεις
2402 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/10, 19:20
από dead_men_walking
45 Απαντήσεις
17869 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/11, 20:04
από Γιάννης [nOiz]
66 Απαντήσεις
33395 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/10, 19:27
από alek
84 Απαντήσεις
21972 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/10, 00:43
από Smokey000
0 Απαντήσεις
516 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/23, 07:48
από Ioannis Anastassakis