Αποστολέας Θέμα: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr  (Αναγνώστηκε 58001 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #125 στις: 15/01/09, 13:37 »
   Πόσα ποιήματα-τραγούδια μπορούμε να ψηφίσουμε; Ένα ,δύο, όλα; Γιατί ψήφισα ένα και στο επόμενο μου απαντάει ότι εκτέλεσα την "αποστολή" μου. Αν μπορούμε μόνο ένα, τότε έκανα τρίπλα "Σαραβάκος"..

απο ενα μέχρι και όλα μπορείτε...
και αυτο έγινε γιατι σχδόν όλες οι συμμετοχές ειναι ''άξιες'' για την τελική εικοσάδα...

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #126 στις: 15/01/09, 13:54 »
  Συμφωνώ απόλυτα και αυτό πιστεύω είναι και το σωστό. Στο δεύτερο που θέλησα να αξιολογήσω η ψήφος μου δεν γινόταν δεκτή.

Αποσυνδεδεμένος gianisa

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #127 στις: 15/01/09, 14:16 »


εισαι λιγο βιαστικός...! δεν εχουμε τραγούδια ακόμη :)
τα θεματα που ήταν εκτός δεν υπάρχουν στη λίστα που ανακοινώθηκε...
το δικό του ο καθε ενας ναι, όπως και τα υπόλοιπα...
[/quote]Σε ευχαριστώ φίλε Λάμπρο , πάντα ωραίος καί άμμεσος .
Έχεις δίκιο  < δεν έχουμε τραγούδια > πως να τα πω ; ποιήματα ; το αισθάνομαι πολύ βαρύ .
Θα πω τα στιχάκια μου !!! καί χάρη μού κάνω.

Αποσυνδεδεμένος gianisa

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #128 στις: 15/01/09, 18:21 »
Βοήθεια ζητάω , από τούς φίλους οργανωτές. Ψήφισα καί τα 63 ποιήματα αλλά μού παρουσιάζει 25 ψηφίσματα . Καλά τα λέω 'η λέω < ματσολιές >.
ομολογώ ότι είμαι χειριστής τού Η/Υ σαν καί το εικονιδιό μου αριστερά !!!

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #129 στις: 17/01/09, 15:55 »
Μεσω του συνδέσμου που χρησιμοποιήθηκε για την αποστολή των συμμετοχών, θα μπορειτε να προτείνετε πιθανές τροποποιήσεις που θα αφορούν τον επόμενο Δ.Σ. καθώς επίσης και την ''θεματολογία'' που θα θέλατε να απασχολήσει.

Ευχαριστούμε.




(έχουν κρατηθεί αντίγραφα των προτάσεων όσων είχαν συμμετάσχει στο θέμα του πίνακα Λάθη και Προτάσεις.)
« Τελευταία τροποποίηση: 18/01/09, 22:33 από lampros. »

Αποσυνδεδεμένος ILIAS_THE

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #130 στις: 17/01/09, 18:24 »
ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Δηλώνω ότι αποσύρω τη συμμετοχή μου από το "1ο Διαγωνισμό Στίχου kithara.gr" για προσωπικούς λόγους.
Σας παρακαλώ να αποσύρετε από τη σελίδα το θέμα που σας έχω αποστείλει και φυσικά να μη ληφθεί υπόψη σας οποιαδήποτε αξιόλογησή του.
Με τη δήλωση αυτή αποδεσμεύομαι από το Κανονισμό Συμμετοχής του διαγωνισμού.
Ζητώ τη κατανόησή σας για οποιαδήποτε κόπο σας προξενήσει η απόφασή μου.
Ευχαριστώ πολύ.


Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #131 στις: 17/01/09, 21:54 »
Παραθέτουμε απόσπασμα του Κανονισμού Συμμετοχής, το οποίο και αποδέχθηκες  συμμετέχοντας. Δεν προβλέπεται σε αυτόν απόσυρση συμμετοχής, ειδικά μετα την ανακοίνωση τους.

Παράθεση
Άρθρο 6:  Δεσμεύσεις και δικαιώματα υποψηφίων.

α)   Η αποστολή της δήλωσης συμμετοχής του διαγωνισμού, σημαίνει την πλήρη και ανεπιφύλακτη αποδοχή όλων των άρθρων και παραγράφων του παρόντος κανονισμού, καθώς και των διαδικασιών αξιολόγησης, βράβευσης και προώθησης – διαφημιστικής προβολής των διαγωνιζομένων θεμάτων έως και την λήξη του.
β)   Ενστάσεις για οποιαδήποτε θέματα διαδικαστικά γίνονται δεκτά μόνο μέσω αποστολής ηλεκτρονικού μηνύματος προς την Οργανωτική Επιτροπή και μέσα σε τέσσερις ημέρες από την λήξη της ημερομηνίας υποβολής.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #132 στις: 29/01/09, 02:29 »
Να παραθέσω και γω αγαπητέ lampros. το πασιφανές και παγκοσμίως ή όπως είπε και η γνωστή Λαίδη ευ(β)ρέως γνωστό δικαίωμα του καθενός να συμμετέχει ή να μη συμμετέχει σε ένα διαγωνισμό. Ούτως ή άλλως δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο έπαθλο η όλη διαδικασία οπότε κατά πολλούς μπορεί να μην αξίζει καν τον κόπο.

Γι'αυτό αφήστε το παληκάρι να μη συμμετέχει στον διαγωνισμό και συ lampros. πάψε λιγάκι να το παίζεις Πάπας, όχι τπτ άλλο θα θυμώσουν αυτοί με τα κόκκινα αστεράκια.  ::) ;D

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #133 στις: 29/01/09, 08:44 »
parlats,
Μάλλον ξέχασες ότι στην Οργανωτική Επιτροπή συμμετέχουν και "αυτοί με τα κόκκινα αστεράκια", και οι αποφάσεις παίρνονται συλλογικά.

Δεν είχαμε φανταστεί ότι κάποιος θα ήθελε να πάρει πίσω την συμμετοχή του μετά από λίγες μέρες, πριν καν ξεκινήσει η 2η φάση του διαγωνισμού. Τώρα που το ακούμε, φαντάζει παράλογο (Βέβαια, ο ILIAS_THE κάποιον λόγο θα έχει). Οι κανονισμοί του διαγωνισμού (που κι αυτοί φτιάχτηκαν συλλογικά), δεν αναφέρονται επακριβώς σε οτιδήποτε μπορεί να συμβεί, αλλά πιστεύω ότι μας καλύπτουν κατά το μεγαλύτερο ποσοστό. Για να είναι όλοι ικανοποιημένοι (και για να γίνει η ζωή μας πιο δύσκολη), θα πρέπει να σκεφτούμε και συμπληρώσουμε τους ήδη ευμεγέθεις κανονισμούς γράφοντας άλλες τόσες παραγράφους με οτιδήποτε μπορούμε να φανταστούμε.

Πολύ κακό για το τίποτα, κατά τη γνώμη μου, στη συγκεκριμένη περίπτωση. Ο δημιουργός δεν χάνει τα δικαιώματά του, και αν κερδίσει μπορεί να αρνηθεί το δώρο που τόσο ευγενικά παραχωρήθηκε από το "Ξενείον του Γιώργου Μεράντζα" και το Ινστιτούτο Νεοελληνικών Σπουδών "Ίδρυμα Μανόλη Τριανταφυλλίδη". Ας το πάρει κάποιος επιλαχών που πιθανόν να το εκτιμήσει περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος kakoulis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: 1ος Διαγωνισμός Στίχου kithara.gr
« Απάντηση #134 στις: 17/02/09, 13:37 »
Την καλημερα μου σε ολους και τα συγχαρητηρια μου σε οσους συμμετειχαν στον διαγωνισμο.Την ιστορια την γραφει παντα ο νικητης αλλα στο ΚΙΘΑΡΑ τη γραφουμε ολοι μαζι.Οπως εχει πει και ο Λαμπρος νικητες ειμασθε και οι 64.Ευχαριστω αυτους που τιμησαν την συμμετοχη μου με την ψηφο τους,το ΙΝΣ "Ιδρυμα Μανολη Τριανταφυλλιδη" για το βιβλιο-οδηγο του Θρασυβουλου Σταυρου,τον Γιωργο Μεραντζα για το εμπνευσμενο τριημερο,την Κ.Ε Υφαντη Γιαννη Ζουγανελλη Γιαννη Καλλιρη Θανο που επελεξαν τους δικους μου στιχους.Μεγαλη μου τιμη.Πολλα ευχαριστω ,μπραβο και συγχαρητηρια στους διοργανωτες οχι μονο γιατι μας(μου εδωσαν την ευκαιρια και την δυνατοτητα να εκφραστουμε και να αποκτησουμε εμπειριες αλλα για τον κοπο την προσπαθεια  τον πολυτιμο χρονο  και την υπομονη τους.Ευχομαι καλη συνεχεια και ξανα ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Αυτα τα ολιγα καλημερα σε ολους.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
6321 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 19:22
από Βραζίλης
49 Απαντήσεις
14220 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/08, 09:47
από P.D.L.
76 Απαντήσεις
27637 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 17:43
από lampros.
20 Απαντήσεις
6968 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/09, 19:14
από Βραζίλης
62 Απαντήσεις
36810 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/09, 20:21
από lampros.
4 Απαντήσεις
4659 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 11:52
από Dio4Ever♕
17 Απαντήσεις
12128 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/09, 18:54
από nead
0 Απαντήσεις
2823 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/09, 09:58
από Ο Νέος Κιθαρωδός
0 Απαντήσεις
2911 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/09, 10:02
από Ο Νέος Κιθαρωδός
1 Απαντήσεις
3861 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/11, 14:45
από diji grampsas