Αποστολέας Θέμα: Ζητώ τη γνώμη σας για το πρώτο μου "ολοκληρωμένο" τραγο  (Αναγνώστηκε 9739 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sbeksm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θα ήταν πολύ χρήσιμη η κρίση σας για ένα τραγούδι που έγραψα σε στίχο και μουσική (και τραγουδάει η αδερφή μου) μιας και εδώ είναι ένας απ' τους πιο σωστούς χώρος για να γίνει αυτό. Το τραγούδι έχει γραφτεί σε ερασιτεχνικό επίπεδο και είναι αφιερωμένο στην κοπέλα μου. .. Μπορείτε να το ακούσετε εδώ
Κάθε στου τρίτου τις εφτά
... Η κάθε άποψη είναι πολύτιμη για 'μένα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 19/03/13, 22:32 από sbeksm »
Επιτρέπετε να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς!

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
ηλικια?

Αποσυνδεδεμένος sbeksm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ηλικια?


Καλησπέρα!! Ηλικία δικιά μου;
Επιτρέπετε να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς!

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
ε ποιανου?

Αποσυνδεδεμένος sbeksm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Επιτρέπετε να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς!

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
θελεις ειλικρινη αποψη ή ενα 'καλο ειναι συνεχισε'?

Αποσυνδεδεμένος sbeksm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
θελεις ειλικρινη αποψη ή ενα 'καλο ειναι συνεχισε'?
Φυσικά και θέλω μόνο ειλικρινείς απόψεις!!
« Τελευταία τροποποίηση: 15/03/13, 21:38 από sbeksm »
Επιτρέπετε να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς!

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Το κομματι ειναι πολυ κακο...ουσιαστικα το μονο καλο ειναι ο λογος για τον οποιο γραφτηκε.Σε ρωτησα ποσο εισαι γτ μου φανηκε οτι το τραγουδι γραφτηκε απο ατομο γυρω στα 15,οποτε κ θα ελεγα να συνεχισει...Τα οργανα δεν παιζουν ενα ρυθμο,απλα κρατανε το σκοπο σα μετρονομοι(κ δυστυχως οχι παντα συγχρονισμενα).βασικα η μουσικη θυμιζει ηχους που ακουγονται σε παραμυθια.Οι στιχοι ειναι παιδικοι,η φωνη της αδερφης σου ειναι κακη και η ηχογραφηση ειναι παρα πολυ ασχημη.Σορρυ αλλα...
« Τελευταία τροποποίηση: 15/03/13, 21:52 από noe13 »

Αποσυνδεδεμένος sbeksm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σεβαστή η γνώμη σου (ειλικρινά το λέω) και το εκτιμώ που ασχολήθηκες ίσως να είναι και έτσι ... είναι σημαντικό να συλλέξω γνώμες και απόψεις ... ευχαριστώ  :)
Επιτρέπετε να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς!

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Σαν μελωδία δεν είναι άσχημο, αλλά θέλει δουλειά η ενορχήστρωση και λίγο οι στίχοι, κατά την άποψή μου. :) Και επίσης του αξίζει καλύτερη παραγωγή. Ωραία τραγουδάει η κοπέλα btw, φαντάζομαι με καλύτερο ήχο, θα αναδεικνυόταν περισσότερο. ;)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος sbeksm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σαν μελωδία δεν είναι άσχημο, αλλά θέλει δουλειά η ενορχήστρωση και λίγο οι στίχοι, κατά την άποψή μου. :) Και επίσης του αξίζει καλύτερη παραγωγή. Ωραία τραγουδάει η κοπέλα btw, φαντάζομαι με καλύτερο ήχο, θα αναδεικνυόταν περισσότερο. ;)


Κατ' αρχήν ευχαριστώ για το μήνυμα! Η ενορχήστρωση και ο ήχος είναι σίγουρα σε πρωταρχικό επίπεδο, ότι θέλει δουλειά.. θέλει και σε όλα τα επίπεδα φυσικά... θα προσπαθήσω να το βελτιώσω σιγά σιγά ... ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που αφιέρωσες για το κομμάτι!!! :)
Επιτρέπετε να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς!

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Καλησπέρα κι από μένα. Ολοκληρωμένο δεν το λες το κομμάτι, πρωτόλειο ίσως.
Συνθετικά και στιχουργικά δεν μου αρέσει ή τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα δεν έχει κάποιο ενδιαφέρον. Σε άλλους μπορεί και να αρέσει.
Παικτικά ήταν αρκετά πρόχειρο, ίσως με μία καλύτερη δουλειά να ακουγόταν πιό ευχάριστα.
Ερμηνευτικά ήταν πολύ κακό.


Ως προσπάθεια πιστεύω οτι θα αρέσει στην κοπέλα σου και μόνο που αφιέρωσες κάποιο χρόνο να της το γράψεις. Αν όμως η κοπέλα σου είναι μουσικός θα πέσει κρεββατομουρμούρα!!!! :P

To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος Anastasia.M.Ribas

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Do you want me crawling back to you?
    • Προφίλ
η αληθεια ειναι οτι με καλυτερη ηχογραφηση θα ακουγοταν πολυ καλυτερα η φωνη της κοπελας,και οντως δεν τραογυδαει ασχημα απλα δεν εχει δουλεψει τη φωνη της(κατι που ειναι εντελως φυσικο). στιχουργικα οκ,απλα δεν μου εδωσε την εντυπωση οτι εισαι 27 χρονων. απο κει και περα εχει ομορφη μελωδια,ειναι μια ωραια προσπαθεια,χαντακωθηκε  απ την παραγωγη! πιστευω βεβαια θα αρεσει στην κοπελα σου γιατι ειναι μια πολυ ωραια χειρονομια :)
φιλικα,
Αναστασια
Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται,όχι αυτούς που ονειρεύονται~

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Αυτο που θα διαφωνησω εγω με τους προλαλησαντες,ειναι το θεμα της ηλικιας.Το ποσο χρονων ειναι καποιος δεν παιζει τοσο ρολο.Το αν ειναι αρχαριος η οχι και το ποσα χρονια ασχολειται με μουσικη ναι.

Ας περασουμε στο κομματι.Ακουγοντας το θαρρω πως εισαι αρχαριος και οτι η κοπελα που τραγουδα προφανως τραγουδα καθαρα εμπειρικα.Το κομματι δεν μου αρεσε.Οι στιχοι μου αρεσαν,αλλα η μουσικη με κουρασε λογω απλοτητας..αλλα οπως ειπα ειναι απολυτο φυσιολογικο μιας και εισαι αρχαριος.

Θα σου δωσω την συμβουλη που δινω σε ολους.Ολοι οι ανθρωποι που παιζουν μουσικη,απο καπου ξεκινανε αλλωστε.Συνεχισε την προσπαθεια.Να θυμασαι πανω απο ολα οτι μουσικη δεν παιζεις για κανεναν αλλον παρα για σενα κ για να εκφραζεις τα συναισθηματα σου.Αν το γουσταρεις λοιπον..ασχολησου και θα δεις και βελτιωση.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Συμφωνω σε οσα ειπες.Το θεμα ηλικιας το εθιξα εγω,οχι ομως για το 'αρχαριος στη μουσικη',οπου μπορει καποιος να ειναι αρχαριος κ στα 70,αλλα για τη φυση των στιχων....αυτοι δεν μου 'κολλησαν' με την ηλικια!

Αποσυνδεδεμένος Harpwood

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Εραστής της τέχνης και της τζαζ
    • Προφίλ
Βλέπω την έκκληση σου για ειλικρινή γνώμη εδώ και στο ΜΗ, και τελικά αποφάσισα να σου πω και την δική μου, όχι με λόγια άλλα με εικόνα(=1000 λέξεις)

(Σμίκρυνε με shift+roll (ροδέλα ποντικιού) αν δεν φαίνεται καλά) 






• . . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~ . . . . . . . . . .. .
. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-., . . . . . . . ..
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,  . . . . .
. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,  . . . . .
. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}  . . . .
. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}  . . .
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./  . . . .
. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./  . . . . . .
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./  . . . . . .
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/  . . . . . . .
. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}  . . . . . .
. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../  . . . . . . .
. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../  . . . . . . . .
. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”  . . . . . . . .. .
. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\  . . . . . . . .. . . .
. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__  . . . . . . . ..
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,  . . . .
. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\  . . . . . . . .. . . . . . .
. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\  . . . . . . . .. . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__  . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>-- . . . . . . . .. . .




Πιστεύω έγινα κατανοητός...
« Τελευταία τροποποίηση: 18/03/13, 11:12 από Harpwood »

Αποσυνδεδεμένος sbeksm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλησπέρα κι από μένα. Ολοκληρωμένο δεν το λες το κομμάτι, πρωτόλειο ίσως.
Συνθετικά και στιχουργικά δεν μου αρέσει ή τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα δεν έχει κάποιο ενδιαφέρον. Σε άλλους μπορεί και να αρέσει.
Παικτικά ήταν αρκετά πρόχειρο, ίσως με μία καλύτερη δουλειά να ακουγόταν πιό ευχάριστα.
Ερμηνευτικά ήταν πολύ κακό.


Ως προσπάθεια πιστεύω οτι θα αρέσει στην κοπέλα σου και μόνο που αφιέρωσες κάποιο χρόνο να της το γράψεις. Αν όμως η κοπέλα σου είναι μουσικός θα πέσει κρεββατομουρμούρα!!!! :P


Καλησπέρα!!Ευχαριστώ για τις απόψεις σου!! Ολοκληρωμένο όχι δεν το λες για αυτό το έβαλα και σε "εισαγωγικά" ... ;όχι δεν είναι μουσικός αρά δεν έπεσε κρεββατομουρμούρα  ;D  ... Να είσαι καλά ;)  και πάλι thanks!!

Συγχώνευση μηνυμάτων: 18/03/13, 20:10

η αληθεια ειναι οτι με καλυτερη ηχογραφηση θα ακουγοταν πολυ καλυτερα η φωνη της κοπελας,και οντως δεν τραογυδαει ασχημα απλα δεν εχει δουλεψει τη φωνη της(κατι που ειναι εντελως φυσικο). στιχουργικα οκ,απλα δεν μου εδωσε την εντυπωση οτι εισαι 27 χρονων. απο κει και περα εχει ομορφη μελωδια,ειναι μια ωραια προσπαθεια,χαντακωθηκε  απ την παραγωγη! πιστευω βεβαια θα αρεσει στην κοπελα σου γιατι ειναι μια πολυ ωραια χειρονομια :)
φιλικα,
Αναστασια


Καλησπέρα Αναστασία!! Όλο η ιδέα πραγματοποιήθηκε σχετικά βιαστικά γιατί όπως θα κατάλαβες ήθελα να προλάβω την κατάλληλη ημερομηνία ... μόνο η αδερφή μου μπορούσε από όσους ξέρω να τραγουδήσει σχετικά καλά και γι΄ αυτό το τραγούδησε ... τεσπα πάμε παρακάτω ... για την παραγωγή για μελλοντική απόπειρα έχεις να μου προτείνεις κάποιες πιθανές λύσεις; Ευχαριστώ παρά πολύ τις παρατηρήσεις σου!! :) 

Συγχώνευση μηνυμάτων: 18/03/13, 20:10

Αυτο που θα διαφωνησω εγω με τους προλαλησαντες,ειναι το θεμα της ηλικιας.Το ποσο χρονων ειναι καποιος δεν παιζει τοσο ρολο.Το αν ειναι αρχαριος η οχι και το ποσα χρονια ασχολειται με μουσικη ναι.

Ας περασουμε στο κομματι.Ακουγοντας το θαρρω πως εισαι αρχαριος και οτι η κοπελα που τραγουδα προφανως τραγουδα καθαρα εμπειρικα.Το κομματι δεν μου αρεσε.Οι στιχοι μου αρεσαν,αλλα η μουσικη με κουρασε λογω απλοτητας..αλλα οπως ειπα ειναι απολυτο φυσιολογικο μιας και εισαι αρχαριος.

Θα σου δωσω την συμβουλη που δινω σε ολους.Ολοι οι ανθρωποι που παιζουν μουσικη,απο καπου ξεκινανε αλλωστε.Συνεχισε την προσπαθεια.Να θυμασαι πανω απο ολα οτι μουσικη δεν παιζεις για κανεναν αλλον παρα για σενα κ για να εκφραζεις τα συναισθηματα σου.Αν το γουσταρεις λοιπον..ασχολησου και θα δεις και βελτιωση.




Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου και για την κριτική σου .. με την ηλικία συγνώμη αλλά ούτε και εγώ το καταλαβαίνω, απλά μου ήρθαν στον μυαλό κάποια συναισθήματα και τους έκανα στίχους και μουσική ... αρχάριος είμαι σίγουρος! ανέβασα το κομμάτι για έναν και μόνο σκοπό και από κει και πέρα ήθελα απόψεις .. Να είσαι καλά και καλή συνέχεια!! ;) 

Συγχώνευση μηνυμάτων: 18/03/13, 20:12

Βλέπω την έκκληση σου για ειλικρινή γνώμη εδώ και στο ΜΗ, και τελικά αποφάσισα να σου πω και την δική μου, όχι με λόγια άλλα με εικόνα(=1000 λέξεις)

(Σμίκρυνε με shift+roll (ροδέλα ποντικιού) αν δεν φαίνεται καλά) 






• . . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~ . . . . . . . . . .. .
. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-., . . . . . . . ..
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,  . . . . .
. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,  . . . . .
. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}  . . . .
. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}  . . .
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./  . . . .
. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./  . . . . . .
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./  . . . . . .
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/  . . . . . . .
. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}  . . . . . .
. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../  . . . . . . .
. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../  . . . . . . . .
. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”  . . . . . . . .. .
. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\  . . . . . . . .. . . .
. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__  . . . . . . . ..
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,  . . . .
. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\  . . . . . . . .. . . . . . .
. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\  . . . . . . . .. . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__  . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>-- . . . . . . . .. . .




Πιστεύω έγινα κατανοητός...




Με το να υποτιμάς τον κόπο και την προσπάθεια κάποιου με μια γελοιογραφία-σκίτσο δεν είναι σωστό ... θα ήταν προτιμότερο π.χ. να γράψεις "είναι αηδία", "χάλασες τον χρόνο σου και τον χρόνο μου" κτλ ... ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: 19/03/13, 11:57 από sbeksm »
Επιτρέπετε να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Θα ηταν καλυτερα να εγραφες σε ενα post ολες τις απαντησεις ;)!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος sbeksm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θα ηταν καλυτερα να εγραφες σε ενα post ολες τις απαντησεις ;) !


Ok και συγνώμη!! :)
Επιτρέπετε να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς!

Αποσυνδεδεμένος Anastasia.M.Ribas

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Do you want me crawling back to you?
    • Προφίλ
Παράθεση
Καλησπέρα Αναστασία!! Όλο η ιδέα πραγματοποιήθηκε σχετικά βιαστικά γιατί όπως θα κατάλαβες ήθελα να προλάβω την κατάλληλη ημερομηνία ... μόνο η αδερφή μου μπορούσε από όσους ξέρω να τραγουδήσει σχετικά καλά και γι΄ αυτό το τραγούδησε ... τεσπα πάμε παρακάτω ... για την παραγωγή για μελλοντική απόπειρα έχεις να μου προτείνεις κάποιες πιθανές λύσεις; Ευχαριστώ παρά πολύ τις παρατηρήσεις σου!!

αν σκοπευεις να ηχογραφεις και να ανεβαζεις γενικα αυτα που παιζεις,θα ελεγα να παρεις μικροφωνο και καρτα ηχου και να κατεβασεις ενα προγραμμα ηχογραφησης-μιξης. αν αυτο ειναι δυσκολο,μπορεις να πας σε στουντιο! και γω ηχογραφω με καμερα και ειναι ψιλο(αντε χοντρο)χαλια..
Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται,όχι αυτούς που ονειρεύονται~

Αποσυνδεδεμένος sbeksm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παράθεση
Καλησπέρα Αναστασία!! Όλο η ιδέα πραγματοποιήθηκε σχετικά βιαστικά γιατί όπως θα κατάλαβες ήθελα να προλάβω την κατάλληλη ημερομηνία ... μόνο η αδερφή μου μπορούσε από όσους ξέρω να τραγουδήσει σχετικά καλά και γι΄ αυτό το τραγούδησε ... τεσπα πάμε παρακάτω ... για την παραγωγή για μελλοντική απόπειρα έχεις να μου προτείνεις κάποιες πιθανές λύσεις; Ευχαριστώ παρά πολύ τις παρατηρήσεις σου!!

αν σκοπευεις να ηχογραφεις και να ανεβαζεις γενικα αυτα που παιζεις,θα ελεγα να παρεις μικροφωνο και καρτα ηχου και να κατεβασεις ενα προγραμμα ηχογραφησης-μιξης. αν αυτο ειναι δυσκολο,μπορεις να πας σε στουντιο! και γω ηχογραφω με καμερα και ειναι ψιλο(αντε χοντρο)χαλια..



Καλημέρα!! ΟΚ ευχαριστώ Αναστασία ... θα το ψάξω :)
Επιτρέπετε να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς!

Αποσυνδεδεμένος goustarw

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Εγώ το γούσταρα το κομμάτι και για το λόγο που το έγραψε ο φίλος. Συνέχισε να δούμε και τα επόμενα...  ;D

Αποσυνδεδεμένος sbeksm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγώ το γούσταρα το κομμάτι και για το λόγο που το έγραψε ο φίλος. Συνέχισε να δούμε και τα επόμενα...  ;D


Σε ευχαριστώ πολύ, να 'σαι πάντα καλά!!!
Επιτρέπετε να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς!

Αποσυνδεδεμένος stin31

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Εμένα οι στίχοι μου άρεσαν και η κοπέλα έχει ωραία φωνή. Μοιάζει και λιγάκι με της Παπαρίζου απλά όλα θέλουν δουλειά... Διαφωνώ με κάποια σχόλια.. Το να μοιάζει ένα τραγουδάκι με παιδικό δεν το κάνει υποδεέστερο απο άλλα, απλά το κάνει πιο γλυκό κτλ. Έχουν γραφτεί τραγουδάρες που μοιάζουν με παιδικά

Αποσυνδεδεμένος giorgosL

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Συμφωνώ κι εγω με τον απο πάνω,ότι μου αρέσουν κι εμένα οι στίχοι κι ότι όντως η φωνή μοιάζει με της Παπαρίζου.Επίσης αυτή η παραμυθένια απλότητα της μουσικής μου αρέσει,καθώς επίσης κι ο ερασιτεχνισμός που προσδίδει μια αυθεντικότητα.Γενικά ο καθένας έχει το γούστο του,εμένα μου αρέσουν τα ερασιτεχνικά πάντως.Συνολικά στο τραγούδι σου αυτό που δεν μ' αρέσει είναι η φωνή,θα έλεγα να δοκιμάσεις με πολλές ηχογραφίσεις να τραγουδισεις εσυ,θα είχε περισσότερο πάθος η δική σου φωνή.Συνέχισε να δημιουργείς!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
11884 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
12 Απαντήσεις
12976 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
16 Απαντήσεις
16906 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/06, 23:19
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
15 Απαντήσεις
10629 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
11 Απαντήσεις
6254 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/07, 20:48
από penoktonos
39 Απαντήσεις
17425 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/08, 09:13
από mick77
7 Απαντήσεις
4984 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/08, 23:39
από Νεφελοβάτης
12 Απαντήσεις
7015 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/09, 02:02
από Aganippi
2 Απαντήσεις
5018 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/10, 14:41
από themos
0 Απαντήσεις
2970 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/13, 18:09
από Spyros Delta