Ψηφοφορία

εμπιστευεστε το thomann ναι η οχι?και γιατι? καμια εμπειρια?

ΟΧΙ
ΝΑΙ

Αποστολέας Θέμα: thomann  (Αναγνώστηκε 35923 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος souf

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
thomann
« στις: 08/02/08, 21:52 »
εμπιστευεστε το thomann ναι η οχι?και γιατι? καμια εμπειρια?
mac user

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: thomann
« Απάντηση #1 στις: 08/02/08, 21:57 »
οχι..

δεν τα ειχα ποτε μαζι του...



για αλλη μια φορα,κανετε ενα SEARCH..Συνεχως τα ιδια threads...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Xaris(πρωην Jizm)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: thomann
« Απάντηση #2 στις: 08/02/08, 23:08 »
φιλος μου πηρε πριν λιγο καιρο κιθαρα απτο thomann , esp sv standard , και δεν ειχε κανενα προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: thomann
« Απάντηση #3 στις: 08/02/08, 23:22 »
3 χρόνια τώρα ψωνίζω εγώ και η παρέα μου κ δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: thomann
« Απάντηση #4 στις: 08/02/08, 23:36 »
ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΤΟΣ 2008...ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΜΙΛΑΤΕ ΑΚΟΜΑ???

Αποσυνδεδεμένος drinnn

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: thomann
« Απάντηση #5 στις: 08/02/08, 23:44 »
εμπιστευεστε το thomann ναι η οχι?και γιατι? καμια εμπειρια?

τωρα ειμαι σιγουρος.-
υπαρχουν ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ :o

μια ερωτηση μονο souf ειναι ο πλανητης?

Αποσυνδεδεμένος harisz

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: thomann
« Απάντηση #6 στις: 09/02/08, 01:18 »
εμπιστευεστε το thomann ναι η οχι?και γιατι? καμια εμπειρια?

για εμπειρίες δεν μπορώ να πω,ήταν πολυ προσωπικές για να μιλήσω δημόσια και ντρέπομαι ...

Αποσυνδεδεμένος Si_rah

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: thomann
« Απάντηση #7 στις: 09/02/08, 03:17 »
πλακα μας κανεις?  :o

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: thomann
« Απάντηση #8 στις: 09/02/08, 10:14 »
οχι εχω ακουσει πολλα και διαφορα απο αγορες που εχουν γινει απο thoman και αυτοι που κανανε δεν εμειναν ευχαριστημενοι.......τελος παντον γενικα δεν θα ψωνιζα τιποτα απο το net αν δεν δω το οργανο που θελω να παρω και το σημαντικοτερο οτι θα ειναι στα χερια μου ασφαλης........

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: thomann
« Απάντηση #9 στις: 09/02/08, 10:35 »
από την στιγμή που αν δεν γουσταρεις κάτι και μπορείς να το στείλεις πίσω ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτού του thread!

NAI, δεν το εμπιστεύομαι απλά παίρνω πράγματα πιο φθηνά από Ελλάδα, μου τα φέρνουν στην πόρτα μου στον 1ο όροφο και μετά τα στέλνω πίσω επειδή ήταν καλά συσκευασμένα και άθικτα!
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: thomann
« Απάντηση #10 στις: 09/02/08, 10:40 »
Καταρχας, πρεπει να δεχομαστε και την αντιθετη αποψη.
Ναι, μπορει να υπαρχουν μερικοι που εχουν ενα "κολημμα" με τον thomann και οποιοδηποτε διαδικτυακο καταστημα για καποιους λογους. Βεβαια filipaster το "ακουω" απο το "εχω υποστει" εχει μεγαλη διαφορα και ως προς τη βαρυτητα του ( γιατι ως γνωστον οι Ελληνες ειμαστε και παραπονιαρηδες ), αλλα και ως προς την επιχειρηματολογηση του.
Προσωπικα εχω ψωνισει και για μενα, αλλα και για την εταιρια, ουκ ολιγες φορες και ποτε μα ποτε δεν υπηρξε προβλημα. Εκτος απο μια φορα, που μας εστειλαν προβληματικο monitor, κατι για το οποιο δεχτηκαμε 8000 γονοκλυσιες και 400 συγνωμες ( μην πω για το "επιστρεψτε το με δικα μας εξοδα και εμεις θα αναλαβουμε τα παντα" ). Κατι τετοιο δεν εχω ζησει απο Ελληνα εμπορα, ο οποιος ξεχναει την εγγυηση και την ισχυ της απο τη στιγμη που θα βγεις απο την πορτα του μαγαζιου.
Περα απο αυτο, υπαρχει ηδη μια συζητηση για τον thomann και δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να ανοιγουμε 800 θεματα. Προειδοποιω απο τωρα πως οταν το θεμα αυτο φτασει στον κορεσμο ( τον βλεπω πολυ συντομα ), θα κλειδωθει και ισως "εξαφανιστει".
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Si_rah

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: thomann
« Απάντηση #11 στις: 09/02/08, 11:56 »
πλακα μας κανεις?  :o

Για αποφυγει παρεξηγησεως θελω να διευκρινησω οτι το παραπανω το ειπα ΟΧΙ για το αν καποιος εμπιστευεται το Thomman ή οχι, αλλα για το γεγονος οτι το θεμα Thomann εχει κορεστει τοσο στο kithara.gr οσο και σε ολα τα ελληνικα μουσικα forum που ξερω!

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: thomann
« Απάντηση #12 στις: 09/02/08, 18:41 »
πλακα μας κανεις?  :o

Για αποφυγει παρεξηγησεως θελω να διευκρινησω οτι το παραπανω το ειπα ΟΧΙ για το αν καποιος εμπιστευεται το Thomman ή οχι, αλλα για το γεγονος οτι το θεμα Thomann εχει κορεστει τοσο στο kithara.gr οσο και σε ολα τα ελληνικα μουσικα forum που ξερω!
... επομενως ---->  πλακα μας κανεις?  :o        ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: thomann
« Απάντηση #13 στις: 09/02/08, 18:58 »
Εμενα μου εχουν ερ8ει πολλες φορες σκισμενα κουτια με χαμενα ψιλοαντικειμενα που ειχαν πεταξει χυμα μεσα. Στο μιουζικ-στορ συσκευαζουν πολυ καλυτερα, αλλα εκει εχουν προβλημα ποικιλιας και αργοποριας. Επισης Τομαν πρεπει να τρεχω στο ταχυδρομιο καθε φορα να παρω το δεμα, ενω μιουζικ στορ τα φερνουν σπιτι.
Επισης κατι που ειχα παρει απο μιουζικ στορ χαλασε αμεσως, και μετα απο 15 μειλ και 5 τηλεφωνα σε διαστημα αρκετων μηνων συνεχισαν να με γραφουν. Τελικα το αγορασε ενας φιλος και το επισκευασε και δεν ξανασχοληθηκα...
σε γενικες γραμμες ΟΧΙ δεν τα εμπιστευομαι, αλλα ΝΑΙ συνεχιζω να ψωνιζω απο εκει  :P
μενω και επαρχια να προσθεσω...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: thomann
« Απάντηση #14 στις: 09/02/08, 23:06 »
Jesus, δυστυχως το προβλημα της παραλαβης και της καταστασης του δεματος, μονο στα Ελληνικα Ταχυδρομεια μπορει να καταλογιστει. Ιδιαιτερα στην επαρχια, φανταζομαι πως γινεται πανικος.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: thomann
« Απάντηση #15 στις: 09/02/08, 23:48 »
Έχουμε πάρει με την παρέα 2-3 φορές και ήμαστε αρκετά ικανοποιημένοι..

Αποσυνδεδεμένος kure

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Blackened Wind
Απ: thomann
« Απάντηση #16 στις: 10/02/08, 01:40 »
Πριν απο ενα μηνα περιπου πηραμε (για πρωτη φορα) με το συγκροτημα, λογω ανανεωσης εξοπλισμου,
εναν ενισχυτη μπασσου και πιατινια για τα drums και μπορω να πω οτι ολα ηταν αψογα......

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: thomann
« Απάντηση #17 στις: 10/02/08, 02:26 »
Jesus, δυστυχως το προβλημα της παραλαβης και της καταστασης του δεματος, μονο στα Ελληνικα Ταχυδρομεια μπορει να καταλογιστει. Ιδιαιτερα στην επαρχια, φανταζομαι πως γινεται πανικος.

Ναι συμφονω, αυτο προσθετει στο προβλημα. Απλα στο μιουζικ στορ εχουν πιο καλα κουτια και τα μικροπραγματα τα βαζουν σε σακουλα η πιο μικρο κουτι. Στο Τομαν πετανε το σακουλακι με τις πενες χυμα στην κουτα με τα αλλα πραγματα, και με ενα μικρο σχισιμο φευγουν. Μια φορα δεν ειχε σκιστει το κουτι, ειχε απλα χαλαρωσει γιατι ηταν λεπτο και μαλακο, το σηκωνω και επεφταν πραγματα απο τις ακρες! Ευτυχως στην συγκεκριμενη παραγγελια ολως περιερως δεν χαθηκε τιποτα!
Απ'οτι μου εχουν πει εδω μεσα, Αθηνα τα φερνουν στην πορτα σου, εδω πρεπει να φευγω απο τη δουλεια, να βρισκω μεγαλο αυτοκινητο και να τρεχω ταχυδρομιο να φορτωνω κουτες, και αυτο μου πεφτει καπως...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: thomann
« Απάντηση #18 στις: 10/02/08, 12:24 »
Επισης Τομαν πρεπει να τρεχω στο ταχυδρομιο καθε φορα να παρω το δεμα, ενω μιουζικ στορ τα φερνουν σπιτι.

στο athens πάντως.. :P, στα φέρνουν σπίτι...και δν μπορώ να καταλάβω γιατί επαρχία τρέχετε στα ΕΛΤΑ...

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: thomann
« Απάντηση #19 στις: 10/02/08, 14:38 »
K εγώ επαρχία μένω κ τις δύο τελευταίες παραγγελίες σπίτι μου τις έφεραν.

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: thomann
« Απάντηση #20 στις: 10/02/08, 15:12 »

Και μένα σπίτι ήρθαν... Αλλά περιττό να σας πω ότι τα παρήγγειλα 1 το βράδυ, δέκα το πρωι έκαν διόρθωση παραγγελία και πρόσθεσα πράγματα και στις 19.00 το απογευμα μου στέλνουν χέσεμες και μου λένε η παραγγελία είναι στο αεροπλάνο!!! Έπαθα πλάκα μιλάμε. Και μάλιστα στείλαν 2 επμπορεύματα λόγω της αλλαγής στην παραγγελία και επειδή η δεύτερη ήταν μόνο 60 Ε πλήρωσαν και τα μεταφορικά γιατί λέει ήταν δική τους ευθύνη που δεν τα έβαλαν όλα σε μία!!!
Α, ρε Ελλαδάρα...

Αποσυνδεδεμένος makman

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: thomann
« Απάντηση #21 στις: 10/02/08, 22:30 »
εμπιστευεστε το thomann ναι η οχι?και γιατι? καμια εμπειρια?
Ο φιλος μου ο Θοδωρής παρέλαβε προχθές αριστερό Jazz Bass.
Η limited edition θήκη μέσα από την χαρτινή συσκευασία ήταν σπασμένη πιθανότατα από παραπανω βάρος στο ντάνιασμα.
Το μπράτσο ήταν σαν τόξο. Ο ένας μαγνήτης στραβοβαλμένος
Εντάξει για το μπράτσο και το μαγνήτη μπορεί να μη φταιει ο thomann.
Η θήκη όμως; κρίμα...
Λάθος να ψωνίζεις όργανα χωρίς να τα παίξεις πρώτα.
Blues with a feeling

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: thomann
« Απάντηση #22 στις: 11/02/08, 18:23 »
Ας το γυρίσει πίσω, είναι απλό..!

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: thomann
« Απάντηση #23 στις: 11/02/08, 18:29 »
Καταρχας, πρεπει να δεχομαστε και την αντιθετη αποψη.
Ναι, μπορει να υπαρχουν μερικοι που εχουν ενα "κολημμα" με τον thomann και οποιοδηποτε διαδικτυακο καταστημα για καποιους λογους. Βεβαια filipaster το "ακουω" απο το "εχω υποστει" εχει μεγαλη διαφορα και ως προς τη βαρυτητα του ( γιατι ως γνωστον οι Ελληνες ειμαστε και παραπονιαρηδες ), αλλα και ως προς την επιχειρηματολογηση του.
Προσωπικα εχω ψωνισει και για μενα, αλλα και για την εταιρια, ουκ ολιγες φορες και ποτε μα ποτε δεν υπηρξε προβλημα. Εκτος απο μια φορα, που μας εστειλαν προβληματικο monitor, κατι για το οποιο δεχτηκαμε 8000 γονοκλυσιες και 400 συγνωμες ( μην πω για το "επιστρεψτε το με δικα μας εξοδα και εμεις θα αναλαβουμε τα παντα" ). Κατι τετοιο δεν εχω ζησει απο Ελληνα εμπορα, ο οποιος ξεχναει την εγγυηση και την ισχυ της απο τη στιγμη που θα βγεις απο την πορτα του μαγαζιου.
Περα απο αυτο, υπαρχει ηδη μια συζητηση για τον thomann και δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να ανοιγουμε 800 θεματα. Προειδοποιω απο τωρα πως οταν το θεμα αυτο φτασει στον κορεσμο ( τον βλεπω πολυ συντομα ), θα κλειδωθει και ισως "εξαφανιστει".
φιλε freemind γενικα δεν κανω αγορες μεσω του net γιαυτο και ειπα οτι δεν ξερω απο τετοια και οτι εχω ακουσει πολλα καλα και πολλα κακα οσον αφορα τον thoman....δεν επρεπε να το πω;;;;αφου ο αλλος ζηταει την γνωμη μας να μην την πουμε;;προσωπικα δεν εχω κανει ακομα αγορα απο thoman για να ξερω αν αυτα που ακουω ειναι αληθεια η οχι........αν και θα το ηθελα πολυ γιατι τα πραγματα τα αγοραζω με 2πλασια τιμη εδω στην ελλαδα ομως απο το να ρισκαρω να δωσω αριθμους πιστωτικης καρτας,την ασφαλεια του προιοντος,και την εγγυηση του οργανου [γιατι αν παθει τιποτα που θα τον βρω εγω τον thoman να το φτιαξει;;;]καλυτερα να τα πληρωνω κατι παραπανω........δεν νομιζετε;;;;
εμπιστευεστε το thomann ναι η οχι?και γιατι? καμια εμπειρια?
Ο φιλος μου ο Θοδωρής παρέλαβε προχθές αριστερό Jazz Bass.
Η limited edition θήκη μέσα από την χαρτινή συσκευασία ήταν σπασμένη πιθανότατα από παραπανω βάρος στο ντάνιασμα.
Το μπράτσο ήταν σαν τόξο. Ο ένας μαγνήτης στραβοβαλμένος
Εντάξει για το μπράτσο και το μαγνήτη μπορεί να μη φταιει ο thomann.
Η θήκη όμως; κρίμα...
Λάθος να ψωνίζεις όργανα χωρίς να τα παίξεις πρώτα.
ακριβως αυτο θελω να πω και εγω......ειναι και αυτο ενα μειονεκτημα.......
Ας το γυρίσει πίσω, είναι απλό..!
απλο μπορει να φαινετε για σενα......θα στειλει το οργανο πισω και θα το στειλουν παλι μετα απο 2 εβδομαδες[υποθετω]και ποιος ξερει αν θα εχει επισκευαστει σωστα το οργανο και αν θα θελουν επιπλεον χρηματα........οποιος του αρεσει η ταλαιπωρια μπορει να το δοκιμασει εγω παντος οχι..............

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: thomann
« Απάντηση #24 στις: 11/02/08, 18:35 »
Filipaster, μπορεις να στειλεις και εμβασμα στο thomann, αποφευγοντας ετσι συναλλαγες με πιστωτικες καρτες ;) Αρα σε αυτο το επιπεδο, ο thomann σε εξασφαλιζει!

Σιγουρα η επιλογη μουσικου οργανου πρεπει να γινεται απο "κοντα". Ομως, ο τροπος εξυπηρετησης του thomann και των λοιπων μουσικων e-bay, ειναι πιο ωριμος, ευγενικος και αμεσος ( μεσα στην απαθεια των ταχυδρομειων μας ) απ'ο,τι του Ελληνα καταστηματαρχη..Μεχρι στιγμης δηλαδη1
Επισης, μη ξεχναμε πως η δυναμικη εξυπηρετησης του thomann φτανει τους 100δες πελατες ανα μερα, ικανοποιωντας επαρκως ακομα και τον πιο απαιτητικο πελατη..ενω των ελληνικων καταστηματων, μετα βιας η εξυπηρετηση φτανει συγχρονως τα 3 ατομα, τα οποια θα ξινισουν και θα σιχαθουν απο τη συμπεριφορα των υπαλληλων!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
11872 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/08, 09:50
από chamav
179 Απαντήσεις
95503 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/10, 09:03
από freemind
Thomann Vs Music-Store

Ξεκίνησε από Poseras « 1 2 3 4 5 » Τα καλύτερα...

122 Απαντήσεις
71316 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/08, 13:51
από grmako
23 Απαντήσεις
10272 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/08, 11:15
από BluesMe
1 Απαντήσεις
2643 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/08, 21:10
από let me know 796
1 Απαντήσεις
2356 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/08, 00:12
από Stinky
thomann

Ξεκίνησε από Vaggelis... Μπάσο

1 Απαντήσεις
2641 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/08, 16:06
από freemind
7 Απαντήσεις
5900 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/08, 08:32
από armagedon
7 Απαντήσεις
3867 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/08, 14:11
από christos1995
22 Απαντήσεις
11223 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/10, 03:20
από Μητσάκος