Αποστολέας Θέμα: SHREDING!!!! Μεχρι που μπορει να φτασει η ταχυτητα;;;;  (Αναγνώστηκε 19464 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Ωραια ειναι να κατεχεις μια τετοια ταχυτητα ΑΛΛΑ.... οχι να την χρησιμοποιεις!!!
Αυτη η ταχυτητα σε βοηθαει να βγαλεις καποια σολο πολυ ευκολα χωρις να σου φευγει ο κ0λ0ς απ το σφιξιμο ;D


Υ.Γ ~ 
3on3 με Wade, Kobe, LeBron.
ΣΙΓΑ ΤΟΝ LEBRON.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
^^
Αφιερωμένο



Παράθεση από: M@ster K@frer
Αν λεμε οτι δεν ειναι μουσικος ο vai θα πεσει φωτια να μας καψει...Αλλο αν δεν σου αρεσουν οι συνθεσεις του παντως στιγνο Shreder δεν τον λες...  ;)


Δεν τον έχω "κάψει" για να έχω την πιο ολοκληρωμένη δυνατή εικόνα, αλλά ο λόγος για τον οποίο αυτό δεν έχει συμβεί, είναι γιατί δεν αντέχω να τον ακούω τόση πολλή ώρα :Ρ (ο πιο υποφερτός από τους 3 που ανέφερα πάντως).
« Τελευταία τροποποίηση: 04/12/09, 22:24 από mits@kos »
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ






 >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Γουσταρω τιγκα shred αν και δεν το χω με την καμια. Μακαρι να το ειχα. Ειναι φοβερο οταν ακους ενα κομματι mid tempo και πανω στο σολο βαραει καμπανακι και ξεκιναει η ανελεητη σολαρα. Με φτιαχνουν κατι τετοια.
Το shred ειναι σαν εκφυλη τσοντα. Οι περισσοτεροι δεν το κανουν αλλα γουσταρουν να το βλεπουν ;D

Αποσυνδεδεμένος Κ.Dee

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • Glame
    • Προφίλ
Γουσταρω κ εγω,τρελα,αλλα οχι shreding τυπου Vinnie Vincent.. :down

Νομιζω ο κορυφαιος,fastest ever μουσικος,κιθαριστας ηταν ο μακαριτης Shawn Lane.
« Τελευταία τροποποίηση: 06/12/09, 16:03 από Κ.Dee »
Addicted to That Rush.. :)

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Παράθεση
Νομιζω ο κορυφαιος,fastest ever μουσικος,κιθαριστας ηταν ο μακαριτης Shawn Lane.

Δεν περιμενα να ακουσω κατι αλλο απο σενα  ;D

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Μολις ειδα σε βιντεο το Shawn Lane ειλικρινα δεν πιστευα στα αυτια και τα ματια μου.
Οκ δεν μπορω να κατσω να τον ακουω με τις ωρες, αλλα αυτα που παιζει απο τεχνικης αποψης ειναι οτι πιο απιστευτο εχω δει ποτε μου. :o


Αποσυνδεδεμένος Κ.Dee

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • Glame
    • Προφίλ
Μολις ειδα σε βιντεο το Shawn Lane ειλικρινα δεν πιστευα στα αυτια και τα ματια μου.
Οκ δεν μπορω να κατσω να τον ακουω με τις ωρες, αλλα αυτα που παιζει απο τεχνικης αποψης ειναι οτι πιο απιστευτο εχω δει ποτε μου. :o
:up Ηταν ο κορυφαιος ολων.
Εκτος απο τις κουφες κλιμακες του με τα τεραστια intervals ηταν κ ποοολυ γρηγορος..


Ο τυπος που καθιερωσε το notes per sec(ενας φαν του MAB ουσιαστικα,ο οποιος ανοιξε σχετικο θρεντ στο φορουμ του εν λογω κιθαρισταρα) τον μετρησε με 18 νοτες :o up-down picking αυστηρα φυσικα οχι sweeps κτλ.

Οι Yngwie,Gilbert,Sykes,Vinnie,Di Meola,Mike Romeo κ αλλοι εχουν 15,οι MAB,Rusty,Petrucci,o Θοδωρης κ κανα δυο αλλοι ειχαν 16,οι Nuno,Vai,Κee Marcello,Bellas κ αλλοι με 14 κτλ

2ος ηταν ο Danny Joe Carter με 17.
3oς ο Τodd Duane με 16,5.

Ο αγαπημενος μου ειναι ο Joey Taffola ο οποιος εχει μολις 12..
« Τελευταία τροποποίηση: 08/12/09, 13:00 από Κ.Dee »
Addicted to That Rush.. :)

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γουσταρω τιγκα shred αν και δεν το χω με την καμια. Μακαρι να το ειχα. Ειναι φοβερο οταν ακους ενα κομματι mid tempo και πανω στο σολο βαραει καμπανακι και ξεκιναει η ανελεητη σολαρα. Με φτιαχνουν κατι τετοια.

Και μένα, πολυ άσχημα.  ;D

Και +100 για Shawn Lane.

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
O Lane αντικειμενικα ειναι ο τοπ
Κωστα παμε και για κανα τσαρβελονι?

Αποσυνδεδεμένος Κ.Dee

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • Glame
    • Προφίλ
O Lane αντικειμενικα ειναι ο τοπ
Κωστα παμε και για κανα τσαρβελονι?
Φιλε ειναι σχετικα φθηνες αυτες οι Charvel/Jackson Fusion(S.Lane). Βρισκεις Japan με 500$ κ USA με 900-100$
Addicted to That Rush.. :)

Αποσυνδεδεμένος nkmzrt

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
ο Vai ειναι ο αμπλαουμπλας της κιθαρας ,σαν να λεμε ο LIzst του πιανου.Παντα ηταν κολλημενος με την τεχνικη "Αχ ποσο μ αρεσει να φαινεται  ωραιος ο τροπος παιξιματος μου ,τι  αρμονια των δακτυλων Θεε μου" Για αυτο ετρωγε τη σκονη των Μπετοβεν  Σοπεν ,Μοζαρτ ... που κοιταζαν πεισσοτερο τη συνθεση ειδικα ο τελευταιος πολυ πιο απλα .Γι αυτο ειναι αρκετα καλυτερος ο Σατριανι.Ο Σατριανι ξερει σοβαρη μουσικη και αρμονια  οχι αστεια ,κανει μπαμ, η διαφορα. 

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Έχει διαφορά Shredder από shredder. Υπάρχουν Vai, Satriani, Lane που δεν έχω ακούσει πολλά πράγματα, Jason Becker ίσως....Malmsteen επίσης...

Αλλά δεν είναι όλοι μία κατηγορία. Υπάρχουν περιπτώσει κομματιών που έχει νόημα το shredding (Steve Vai - For the love of god) και στιγμές που απλώς ψάχνω τρόπο να κλείσω τον ήχο (Michael Angelo Batio - .....οποιοδήποτε κομμάτι).

Επίσης με ενοχλούν απίστευτα οι διασκευές κλασικών κομματιών που το τιγκάρουν στο Solo. Όπως τα κλεισίματα στο G3. Το ψιλοδέχεσαι βέβαια εκεί επειδή είναι live, αλλά σε περιπτώσεις όπως το Inspiration album του Malmsteen, σε κάποια σημεία δεν πολυπαλεύεται...



Υ.Γ. Ο καλύτερος με διαφορά Shredder είναι ένας....Teenage Mutant Ninja Turtles!!!!! :P :P :P
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ο Vai ειναι ο αμπλαουμπλας της κιθαρας ,σαν να λεμε ο LIzst του πιανου.Παντα ηταν κολλημενος με την τεχνικη "Αχ ποσο μ αρεσει να φαινεται  ωραιος ο τροπος παιξιματος μου ,τι  αρμονια των δακτυλων Θεε μου" Για αυτο ετρωγε τη σκονη των Μπετοβεν  Σοπεν ,Μοζαρτ ... που κοιταζαν πεισσοτερο τη συνθεση ειδικα ο τελευταιος πολυ πιο απλα .Γι αυτο ειναι αρκετα καλυτερος ο Σατριανι.Ο Σατριανι ξερει σοβαρη μουσικη και αρμονια  οχι αστεια ,κανει μπαμ, η διαφορα. 

Ενώ ο Vai είναι άμπαλος και δεν ξέρει ; Θα μας τρελάνεις τελείως τώρα ; :eee :eee
Και ποιος είπε οτι ο Vai εστιάζει μόνο στην τεχνική και στην ταχύτητα; Είναι απο τους λίγους shredders που μπορούν να παίξουν αργά με απίστευτο συναίσθημα και απο τους ελάχιστους που έχουν βγάλει το χαρακτήρα τους στην κιθάρα και δεν είναι απομίμηση κάποιου άλλου. Εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει άνθρωπο να παίζει σαν τον Vai. Ο άνθρωπος είναι διάνοια και οι συνθέσεις του είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ! Οπως κ του Satriani βέβαια...
Μην ακούω τέτοια στο forum..Υποτίθεται οτι παίζουμε και κιθάρα εδώ μέσα και δεν είμαστε και κουφοί  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 17/12/09, 09:19 από Germ1984 »

Αποσυνδεδεμένος KOSTARAS75

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Ενώ ο Vai είναι άμπαλος και δεν ξέρει ; Θα μας τρελάνεις τελείως τώρα ; :eee :eee
Και ποιος είπε οτι ο Vai εστιάζει μόνο στην τεχνική και στην ταχύτητα; Είναι απο τους λίγους shredders που μπορούν να παίξουν αργά με απίστευτο συναίσθημα και απο τους ελάχιστους που έχουν βγάλει το χαρακτήρα τους στην κιθάρα και δεν είναι απομίμηση κάποιου άλλου. Εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει άνθρωπο να παίζει σαν τον Vai. Ο άνθρωπος είναι διάνοια και οι συνθέσεις του είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ! Οπως κ του Satriani βέβαια...
Μην ακούω τέτοια στο forum..Υποτίθεται οτι παίζουμε και κιθάρα εδώ μέσα και δεν είμαστε και κουφοί  ;D

+100000000000000000.

Ολοι βεβαια μπορει να εχουν καποια κουραστικα κομματια αλλα ειδικα αυτο το οπτικοακουστικο θεαμα που προσφερει ο vai δεν υπαρχει απο αλλο κιθαριστα :Pν.Εκτος αν θεωρουμε θεαμα και το κοπανημα >:D
Τον εχω δει 2 φορες live και δεν ηξερα τι να πρωτοπαρακολουθησω.
Βεβαια στις φλεβες μου ρεει ο satriani ο οποιος ηταν και η αφορμη να αρχισω να παιζω κιθαρα οντας πιτσιρικας τοτε αλλα αυτο δεν εχει καμια σημασια.Η αξια του καθε παικτη πρεπει να αναγνωριζεται.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Το εχετε καταλαβει βεβαια οτι το εδω θεμα αφορα το shreding και οχι το ποιον θεωρειτε χειροτερο διασημο κιθαριστα...Οπου εχουν ακουστει ολα αυτα τα ονοματα που αναφερετε. Και το οποιο εχει φυγει προ πολλου στον καδο...Ας μην το στειλουμε και αυτο το καημενο το θεμα εκει. ;)


Αποσυνδεδεμένος Κ.Dee

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • Glame
    • Προφίλ
Το εχετε καταλαβει βεβαια οτι το εδω θεμα αφορα το shreding και οχι το ποιον θεωρειτε χειροτερο διασημο κιθαριστα...Οπου εχουν ακουστει ολα αυτα τα ονοματα που αναφερετε. Και το οποιο εχει φυγει προ πολλου στον καδο...Ας μην το στειλουμε και αυτο το καημενο το θεμα εκει. ;)
:up
Addicted to That Rush.. :)

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απαντηση στον τιτλο του θεματος... 320Bpm



OFFICIAL WORLD RECORD GUITAR SPEED - Guinness World Records (Flight of the bumble bee)
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Προσωπικά, δεν μπορώ να ακούσω λεπτό κιθαρίστες τύπου Vai, Malmsteen, Satriani. Τους θαυμάζω για την τεχνική τους, αλλά δεν τους θεωρώ μουσικούς. - Όταν ακούς το κλάμα που βγάζει η κιθάρα του Gilmour, το νάζι της Les Paul του Slash και τη δύναμη του riff του Hetfield, τι να σου πούνε τα τουρμπάτα σόλο και οι μετρονόμοι και οι νότες ανά δευτερόλεπτο...
+30000 :up

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Το βίντεο είναι overdubbed. Στο φόρουμ του Πετρούτσι κάποιος είχε ποστάρει το κανονικό κι ο τύπος είναι τελείως ατσούμπαλος. Το muting του είναι απαίσιο και βγάζει πολλή βαβούρα. Το θέμα είναι να παίζεις και καθαρά...
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος KOSTARAS75

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Προσωπικά, δεν μπορώ να ακούσω λεπτό κιθαρίστες τύπου Vai, Malmsteen, Satriani. Τους θαυμάζω για την τεχνική τους, αλλά δεν τους θεωρώ μουσικούς.
+30000 :up

Αφου ακουσα και αυτο μπορω να πω οτι ενταξει δεν παει παρακατω.....ειδικα ο satriani και o vai δεν ειναι μουσικοι....αφου τα κοματια τους τους τα γραφουν αλλοι και αυτοι τα παιζουν.....τους εχω γραψει και εγω αλλα ενταξει δεν το φωναζω μη με πουν ψωνιο.....ωρε δεν παμε καλα....καθηστε και προσεξτε τα κοματια τους και μετα μηλιστε για συνθεση.....οχι ολο metallica με τα ιδια και τα ιδια riff συνεχεια γυρω.....καλοι οι metallica....τους γουσταρω και εγω αλλα η συγκριση με sαtriani, vai ειναι εντελως out...δηλαδη τα solo του hammet και τα ρυθμικα του hetfield εχουν συναισθημα και ειναι και αργα και και και?.....δεν το νομιζω.....μπορει να βρεθει και καποιος αλλος και να πει οτι το μεταλ ειναι μια βαβουρα και τιποτα αλλο και οτι δεν ειναι μουσικη καν.....αυτο ειναι σωστο?....δεν νομιζω και παλι....εγω προσωπικα τα solo του hammet τα θεωρω ενταλως χαλια....ολο τα ιδια και τα ιδια σε γενικε γραμμες......και μετα πεταμε σφηνα και τον gilmour.....που κολαγε αυτος στην συγκριση και διπλα σε metallica και slash.....μονο φιλος το ξερει.


Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Καταντάει κουραστικό και είναι η τελευταία φορά που γράφω κάτι, μην πάει στον κάδο όπως ειπώθηκε.

Η μουσική είναι ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ. Δεν είναι μαθηματικά (αν και η αρμονία έχει μαθηματική δομή, μουσική δεν ακούμε για να δημιουργήσουμε κάποιο μαθηματικό μοντέλο, για να γουστάρουμε ακούμε), ούτε υπόκειται σε απόλυτα κριτήρια.

Κοινώς, άμα ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ αυτό που ακούω, άμα δε μου δημιουργεί καμία εσωτερική αντίδραση, να βράσω τη δομή της σύνθεσης και τα ρέστα. Δε με ενδιαφέρουν ΚΑΘΟΛΟΥ.

Εσύ, μπορεί να θέλεις να αναλώνεσαι στα παραπάνω. Αναφαίρετο δικαίωμά σου και γι' αυτό και δε θα σε βγάλει κανένας λάθος. Γιατί ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ νομοτελειακά καθορισμένο λάθος στην τέχνη, υπάρχει το γούστο ΣΟΥ και το γούστο ΜΟΥ.

Σταματήστε να προσπαθείτε να βγάλετε απόλυτο συμπέρασμα. Η μουσική είναι γ**άτη, γιατί επιτρέπει στον καθένα να την αντιληφθεί διαφορετικά. Το παραπάνω αφορά το σύνολο της τέχνης. Όσοι δεν το βλέπετε, μάλλον έχετε παρανοήσει την έννοια της καλλιτεχνικής δημιουργίας.

Over and out.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Για μενα παντως ο τιτλος shreding ειναι υποτιμητικος παρόλο που εχει τελικα επικρατήσει.Είναι το αντιστοιχο του να λες ενα τυπο φουσκωτό επειδη απλα ειναι γυμνασμένος και δεν ειναι σπινος σαν και σενα :P.Το να ακους ενα φοβερα γρήγορο σολο δημιουργει συναισθημα οπως και το να ακους καποιον να κανει bending που να τεινει στην αιωνιότητα.Απλα δεν ειναι το ιδιο συναισθημα.Το να μη σου αρεσει κατι ειναι θεμιτο εξαλλου τα παντα στην τεχνη ειναι υποκειμενικά.
Τα γρηγορα σολο αρεσουν οπως αρεσουν και οι διμετρες ξανθιες γκομενες..........they are just too damn sexy 0:).....Το αν μπορει να τα παιξεις( οπως αντιστοιχα και να κατακτησεις τις διμετρες) ειναι αλλο θεμα....και απο κει αρχιζει μια σειρα απο κομπλεξαρισμενες καταστασεις που βαριεμαι και να αναφερω.

Στο ερωτημα τώρα.Δεν ξερω που θα φτασει η ταχυτητα.......μου αρεσει να ακουω γρηγορα πραγματα...αλλα εχω παρατηρησει οτι οτιδηποτε πανω απο 220-240 bpm  σε δεκαταεκτα πχ.... ακουγεται σαν ηλεκτρονικό παιχνιδι περασμενης 20ετίας.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/02/10, 20:02 από denisgiann »
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Τα γρηγορα σολο αρεσουν οπως αρεσουν και οι διμετρες ξανθιες γκομενες..........they are just too damn sexy 0:).....Το αν μπορει να τα παιξεις( οπως αντιστοιχα και να κατακτησεις τις διμετρες) ειναι αλλο θεμα....και απο κει αρχιζει μια σειρα απο κομπλεξαρισμενες καταστασεις που βαριεμαι και να αναφερω.

Δηλαδη θεωρεις οτι σε οσους δεν αρεσει το shred ειναι κομπλεξικοι και στην ουσια για αυτους ισχυει το ''οσα δεν πιανει η αλεπου''?
Εγω παλι πιστευω πως ολα ειναι θεμα γουστου. Και το γουστο ειναι κατι υποκειμενικο και προσωπικο. Καλη η διμετρη ξανθια, δε λεω. Αλλα too damn sexy για μενα ειναι μια διμετρη μελαχρινη...


Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Δηλαδή αν μπορείς να σρεντάρεις μπορείς να κτακτήσεις και μια δίμετρη ξανθιά γκόμενα? ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
52 Απαντήσεις
31588 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/14, 19:34
από saved
2 Απαντήσεις
4864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/05, 00:40
από ntina_ru
4 Απαντήσεις
2518 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/05, 21:04
από freeway
15 Απαντήσεις
6544 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/05/07, 22:37
από cosmoxamenos
16 Απαντήσεις
9965 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/07, 13:33
από pegasus
20 Απαντήσεις
8865 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/08, 01:33
από slashas
8 Απαντήσεις
4788 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/09, 01:09
από Panos the Greek
1 Απαντήσεις
6479 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/10/13, 23:26
από Fourier
1 Απαντήσεις
2963 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/17, 15:01
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
2075 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/21, 19:16
από Ioannis Anastassakis