Αποστολέας Θέμα: Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;  (Αναγνώστηκε 20484 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« στις: 05/04/02, 22:49 »
      Για σας παίδες!Εγώ παίζω 4 χρόνια κλασσική κιθ.(έχω κάνει 3 χρόνια μαθήματα).Τον τελευαίο χρόνο ασχολούμαι πιο πολύ με τα ακόρντα, αλλά στην κλασσική είναι λίγο δύσκολο να παίξεις ακόρντα λόγο της απόστασης των τάστων (μεγάλη απόσταση).Και έτσι σκέφτομαι να αγοράσω μια ακουστική, αλλά φοβάμαι επειδή δεν έχω παίξει ποτέ με ακουστική μήπως δεν τα καταφέρνω και πολύ καλά.Εσείς τι μου προτείνετε;

Υ.Γ. Με την ακουστική θα μπορώ να παίζω εξίσου καλά τραγούδια της κλασσικής (όχι ακόρντα,νότες εννοώ)

          ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ
                              (Ο ΑΠΕΓΝΟΣΜΕΝΟΣ)

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 315
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι τρελλοί αυτοί οι Ρωμαίοι............
    • Προφίλ
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #1 στις: 06/04/02, 00:47 »
Έχω την εντύπωση ότι η ακουστική είναι πιο δύσκολη λόγω των ...μικρών αποστάσεων...Μπορεί να έχω και λάθος
Ασ. : Φοβάσαι; Φοβάσαι μερικά θηριάκια;
Όβ. : Ω, δεν είναι τα θηρία. Είναι το κοινό, όλος αυτός ο κόσμος....
Ασ. : Στην αρένα θα σου περάσει το τρακ....

Αποσυνδεδεμένος Anemos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάποιο πλάσμα του Ανέμου μυθικό!
    • Προφίλ
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #2 στις: 06/04/02, 01:57 »
THA SUMFWNHSW ME TON MARIOSOSO!H AKOUSTIKH EINAI PIO DYSKOLH ELAFRA LOGW TWN MIKRWN APOSTASEWN KAI LOGW TWN METALLIKWN XORDWN!

DE SYZHTAME OTI PREPEI NA EXEIS XONDROUS STA DAXTYLA GIA NA MHN PONESEIS PAIZONTAS!AN EISAI ARXARIOS MEINE STHN KLASSIKH! EGW PAIZW 10 XRONIA KLASSIKH KAI TWRA PRIN LIGO KAIRO PERASA SE AKOUSTIKH! KALA NA PERNATE1
Θα με πάρω και θα με σηκώσω

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #3 στις: 06/04/02, 02:09 »
Επειδή έχω ακουστική και κλασική, η ακουστική έχει πιο στενό λαιμό κάτι που ίσως σου ξενίσει στην αρχή αλλά είναι αλήθεια οτι τα ακκόρντα πιάνονται πιο εύκολα αφού έχει πιο μικρό άρα και πιο "γρήγορο" λαιμό.Επίσσης, η ακουστική έχει ατσάλινες και όχι νάυλον χορδές κάτι που ίσως σου προκαλέσει πόνο στις άκρες των δαχτύλων αρχικά μέχρι να σκληρήνουν αρκετά.Μια λύση είναι να μην κουρδίζεις τόσο σφιχτά τις χορδές της στην αρχή γιατί πιο τεντωμένες χορδές θέλουν και μεγαλύτερη πίεση πράγμα που χειροτερεύει την κατάσταση.Για μένα η ακουστική είναι καλύτερη για γρήγορες αλλαγές ακκόρντων και σολάκια, βολεύει περισσότερο.Όσον αφορά στην προσαρμογή σου απο κλασική σε ακουστική δεν πιστεύω οτι θα υπάρχει πρόβλημα αφού η διαφορά στο μέγεθος του λαιμού δεν είναι τόσο μεγάλη.
καλή αρχή !  :)

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #4 στις: 06/04/02, 13:36 »
mi to skeftesai kai poli!einai thema 2-3 imerwn na sinithiseis tis diafores! kai afou paizeis kai 3 xronia de tha xeis kanena provlima!alla an thes tragoudia klasikis na ta paikseis stin akoustiki tha psiloapogoiteftheis giati iparxoun diafores ston ixo!alla gia akornta einai oti prepei..
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #5 στις: 07/04/02, 01:24 »
        Mε λίγα λόγια μου λέτε να πάρω και ακουστική.Όσο για την δυσκολία που ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμα με την απόσταση των τάστων εννοούσα ότι είναι πολύ δύσκολο να πιάσεις μπαρέ π.χ. Gm . Εσείς τι λέτε για αυτό το θέμα;

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #6 στις: 07/04/02, 05:19 »
Πιστεύω οτι στην ακουστική θα πιάνεις πιο εύκολα τα ακκόρντα με μπαρέ.Το μόνο πρόβλημα που πιθανόν να αντιμετωπίσεις είναι ένας πόνος στα δάχτυλα απο τις ατσάλινες χορδές μέχρι να συνηθίσεις.Κατα τα άλλα, go for it !  :)

Αποσυνδεδεμένος yannis27gr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
  • T' αύριο αν θέλεις θα 'σαι...
    • Προφίλ
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #7 στις: 08/04/02, 00:25 »
Εγώ έχω κλασσική και αγόρασα ακουστική για να παίζω πιο εύκολα μπαρέ.Νομίζω ότι αυτό τα λέει όλα!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #8 στις: 08/04/02, 11:18 »
... και στην ηλεκτρικη ειναι ακομα πιο ευκολα... για μενα τουλαχιστον... οταν παω να παιξω σε κλασικη νιωθω σαν ασχετος, ουτε μπαρε πιανω καλα ουτε σολα... Οπως συνηθισει κανεις...
Μη ξεχνατε οτι η ακουστικη εχει πιο χοντρες χορδες απο την ηλεκτρικη και πονανε τα δαχτυλα, εκτος αν το ξεφτιλισουμε τελειως και βαλουμε "εννιαρες" χορδες σε ακουστικη  :-\

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1239
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #9 στις: 08/04/02, 12:34 »
Geia kai xara,

...sumfonw me to vasili, pws h hlektrikh einai pio eukolh, alla, se paralies, kai se parees spania tha paixeis hlektrikh...epeita nomizw pws ola einai thema sunhtheias...paizw akoustikh sunexeia, kai meta me thn klassikh mou fainetai pio aplh..alla afto einai upokeimeniko...opws thn brei o katheis.... ::)

Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

kostas28

  • Επισκέπτης
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #10 στις: 09/04/02, 15:51 »
"Apegnosmene" Fighter  :) gia na se kseagxwsw ligo kai egw tha sou pw to eksis: exw mia akoustiki kithara edw kai 5 mhnes kai prin thn agorasw epaiza ligo me kithares filwn, akoustikes kai autes.Loipon ta pragmata den einai kai toso tragika.Fantazomai oti me 3 xronia asxolias me thn kithara sou exeis arketa doulemena daxtyla synepws den tha exeis tous tromerous ponous pou eixa egw sthn arxh(gia kana mhna peripou). Apo ekei kai pera pisteuw oti ta akornta pianontai arketa eukolotera apo oti me thn klassiki kitharakai genika tha akous enan wraio metalliko hxo kai sta solakia pou tha paizeis.Elpizw na se voithisa.

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #11 στις: 09/04/02, 21:52 »
ego exo kai akoustiki kai klasiki kithara... pisteuo oti i kathe mia exi ti xari tis.. alla an thelis mia kithara gia na pezeis tragoudi me sigxordies afri einai sigoura i akoustiki.. trust me...fisika akoma mia lisi einai mia ilektriki me acoustic simulator pedal kati to opoio pisteuo einai poli kalo... kai me tin ilektriki mporeis na pexeis kai allous typous mousikis anytime.. alla kai pali.. i akoustiki einai kati diaforetiko.. kai pisteuo oti einai mia kali epilogi... gia oles tis periptoseis! ;D ;)
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος geonahta

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
  • πάμε...2ημίτονα και μετά βιμπράτο
    • Προφίλ
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #12 στις: 10/04/02, 15:26 »
Προτείνω με διαφορά ακουστική! Για αν είσαι στο kithara.gr σημαίνει ότι σε ενδιαφέρει να παίζεις τραγούδια που τραγουδάς με την παρέα σου (ή και μόνος δεν είναι αυτό το θέμα, το ότι είσαι τροβαδούορς είανι το θέμα). Ε λοιπόν τα τραγούδια με ακόρντα σε κλασική κιθάρα μου ακούγονται θαμπά και άτονα. Ακόμα με την ακουστική θα μπορέσεις να δοκιμάσεις αν σου αρέσει να παίζεις σόλα, ρυθμικά κομάτια, αρπισμούς, μπάσο και έτσι με το καιρό και να βελτιωθείς σαν παίχτης αλλά και να κάνεις επόμενες αγορές σωστότερα. (βλέπε ηλεκτρική, μπάσο, μπουζόυκι, δωδεκάχορδες κλπ) Επίσης οι ακουστικές είναι συνήθως από πιο δυνατά ξύλα και είναι λιγότερο του "σαλονιού", έτσι θα μπορείς να την χαρείς χωρίς να την τρέμεις σε όλα τα περίεργα τα πάρτυ/παραλίες που μπορεί να σε πάει!

ΥΓ. Άσε που προφανώς έχεις ήδη μια κασική.. =)

Αποσυνδεδεμένος Dr Wolf

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • PUMPKIN.GR
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #13 στις: 28/04/02, 17:36 »
Geia xara file,

paizo dyo xronia akoustiki kithara i opoia apotelei kai tin proti mou kithara. Prepei na omologiso oti to ksekinima itan arketa dyskolo (opos eipan kai ta paidia proigoumenos) oson afora ston pono sta daktyla logo ton atsalinon xordon.

Exo paiksei kai klasiki kithara kai i diafora einai pragmatika megali. Prosopika exontas synithisei stis mikroteres apostaseis tis akoustikis, mou fanike dyskolo na kano grigores allages stin klasiki.

Genikos nomizo oti me ypomoni kai epimoni se ena thema pou se endiaferei (opos akougetai) den tha exeis kai poly megalo provlima.

Apo ekei kai pera ... the choice is yours !

CU !
"If You Can't Have What You Want,
It's Time To Start Wanting What You Have ..."
-------------------------------------------------
http://www.myspace.com/rain-on-fire

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #14 στις: 28/04/02, 19:11 »
    Φίλε, να σου πω και εγώ τη γνώμη μου για το θέμα. Πρίν πάρω ακουστική έπαιζα κλασσική κιθάρα για αρκετά χρονάκια. Θα συμφωνίσω ότι η ακουστική θα σε ξενίσει στην αρχή, αλλά αν παίζεις αρκετά, μέσα σε λίγες μέρες θα την νιώθεις πολύ άνετα. Όσο για το πρόβλημα με τις σκληρές χορδές, θα σου πρότεινα να βάλεις στην αρχή μαλακές, οκτάρες ή ακόμα και εφτάρες της ηλεκτρικής, που είναι πολύ εύκολες, πλην κόβονται σχετικά εύκολα.
    Παρεπιπτόντως, αν είσαι ευχαριστημένος από τον ήχο της κλασσικής σου θα έλεγα πως δεν χρειάζεται να αγοράσεις άλλη κιθάρα, καλύτερα δούλεψε λιγάκι τα μπαρέ σου, και αν κάνεις μάθημα σε δάσκαλο, ζήτα του μερικές ασκήσεις για το αριστερό χέρι. Έτσι όταν πάρεις ακουστική, ή και ηλεκτρική, τα ακόρντα θα σου φαίνονται περίπατος. Από προσωπική πείρα, όσο καλύτερα δουλέψεις την κλασική κιθάρα, τόσο πιο εύκολα θα τα βγάλεις πέρα με την ακουστική.
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #15 στις: 28/04/02, 21:21 »
 :o :o :o se eksorkizw na min valeis xordes ilektrikis se akoustiki!!!!!!!!!!EGLIMAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #16 στις: 29/04/02, 15:05 »
sourwtiri συμφωνώ, ούτε και εγώ βάζω στη δική μου, αλλά πάρα πολλοί βολεύονται έτσι, και το ανάφερα πληροφοριακά.
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #17 στις: 03/05/02, 19:36 »
Για τον Θεό μην σταματήσεις την κλασσική κιθάρα γιατί αν δεν έχεις εμπειρία με πένα μην το δοκιμάζεις καθόλου θα απογοητετυτείς.


Μιλάω από εμπειρία...  
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος seal_one

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
  • lets crash 'em all
    • Προφίλ
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #18 στις: 04/05/02, 02:11 »
na pw kai gw to diko mu?na pw?na pw? lew :P.file opws eipan kai parapanw katse me thn klasiki sou mexri na mhn thn adexeis allo ;).h klassiki logw ton megalwn apostesewn einai poio agouri alla matheneis sigoura.kalo 8a htan an pareis akoustiki meta apo 2-3 xronakia :(.tha sou fainetai poly poio eykoli apo apopsi piasimatwn ;).kai opws eipe to sourwtiri mhn kaneis thn m...............................alakia  :Pna valeis xordes hlektrikis sthn akoustiki :P :P :P

    thats all folks

Αποσυνδεδεμένος On_the_Run

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
  • Gimme my quitar
    • Προφίλ
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #19 στις: 04/05/02, 10:35 »
 ;D ;D
η αλήθεια είναι ότι ήθελα να πω κι εγώ πολλά στο θέμα αλλά το έχετε καλύψει πλήρως.

νομίζω ότι το θέμα ακουστική-κλασσική κιθάρα έχει λυθεί.

να 'στε καλά...
Η θάλασσα κράτησε πάνω το φθαρτό του σώμα,αλλά έπνιξε την άφθαρτη ψυχή του.
Εκείνος είδε το πόδι του Θεού στο πέλμα του αργαλειού και το είπε.Κι οι άλλοι ναύτες τον είπανε τρελό...

Αποσυνδεδεμένος Χρήστοςς

  • Βενιαμίν
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Άντρας
  • The temple of the king
    • Προφίλ
    • Γ.Σ.Νίκαιας
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #20 στις: 04/05/02, 13:37 »
Hλεκτρική
I close my eyes
only for a moment and the moments gone
all my dreams
pass before my eyes the curiosity.
"Dust in the wind"

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #21 στις: 09/08/02, 17:08 »
χίλιες φορές ακούστική απο κλασική. ετσι νομίζω εγώ τουλάχιστον . πολύ καλύτερη η ταστιέρα της ακουστικής. καρυφαίες κιθάρες όμως , απο άποψη λειτουργικότητας είναι οι ηλεκτροακουστικές. γιατι και όπου θές τις πάς( χωρίς ενισχυτή) και αμα γουστάρεις της πετάς και έναν ενισχυτη. αυτά για όσους δεν τους πολυαρέσει η παραμόρφωση

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #22 στις: 15/08/02, 22:06 »
Εξαρτάται μωρε τι μουσική θες να παίξεις, αν σου αρέσει ροκ, μέταλ, έντεχνο.. οτιδήποτε σχεδόν , καλύτερη η ακουστική. Εκτός αν παιζεις φλαμένγκο ;D ή κλασική μουσική, οπότε μέινε στην κλασική. Με 3 χρόνια εμπειρία σιγουρα έχεις δουλεμένα δαχτυλα για να αντέξεις ακουστική, σε μια βδομμάδα όχι μόνο θα παίζεις άνετα, αλλά θα ξεχάσεις τελείως την κλασική

Αποσυνδεδεμένος jbliangas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσουν οι καμπύλες!!! (Της κιθάρας βρε)
    • Προφίλ
    • Προσωπική σελίδα
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #23 στις: 15/08/02, 23:35 »
Afou pia exoume eksantlisei to thema akoustikes vs klasikes (kata ti gnomi mou i klasiki einai kaliteri giati den ponan ta daxtyla) thelo na rotiso poies einai kales markes gia akoustikes kai gia ilektroakoustikes. Pantos, giati na agoraseis mia akoustiki kai oxi mia ilektroakoustiki pou mpainei kai se enisxiti? Idou, i aporia. Loipon, nomizo pos kales kithares einai oi klassikes kai oi ilektroakoustikes. :-\
Ζήτω ο Θρύλος!

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Aκουστική ή Κλασσική κίθ.;
« Απάντηση #24 στις: 16/08/02, 00:04 »
me tis akoustikes den paizoune toso kales markes oso gia paradeigma stis ilektrikes. Yparxoyne apithanes markes pou vgazoune kales akoystikes, prepei na breis ena magazi kai na deis oles tis akoustikes pou paizoune sta lefta sou gia na katalikseis
Kales pantos einai oi yamaha (mono stis akoustikes kai il/akoustikes , oi ftines ilektrikes tis einai sketa koupia) kai oi Aria
Jbliangas, an den skopeyeis na baleis tin kithara se enisxyti, aksizei i akoustiki, me 100 xiliarika pairneis mia metria il/akoustiki, i mia poly kali akoustiki. einai kai pio elafres...
gnomi mou fysika.. den exo asxolithei kai polu me akoustikes..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
6643 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/08, 23:33
από Gabriel6th
4 Απαντήσεις
3718 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/08, 00:48
από Ibanezακιας
31 Απαντήσεις
11052 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 16:46
από paolo_guitar
3 Απαντήσεις
3117 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 00:30
από CK
13 Απαντήσεις
10544 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/08, 13:15
από Salinas
4 Απαντήσεις
3721 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/09, 19:22
από giwrgos-x
1 Απαντήσεις
2797 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/09, 07:30
από dr.K-Miller
1 Απαντήσεις
2455 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/08/09, 03:41
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
2 Απαντήσεις
3171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/08/09, 23:50
από apostolisL
1 Απαντήσεις
1569 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/12, 16:25
από nikolas32