Αποστολέας Θέμα: Stay....  (Αναγνώστηκε 3971 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cigaret13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Stay....
« στις: 07/12/17, 20:06 »
 Ένα σχετικά παλιό (1,5 χρονών) κομμάτι μου, remastered. Έχω μερικούς ενδοιασμούς όσον αφορά την ένταση του μπάσου και των τυμπάνων οπότε οι απόψεις και, ίσως, οι συμβουλές σας θα είναι πολύτιμες.... :)    Μίξη, παραγωγή και μάστερινγκ κάνω με φθηνά ακουστικά (akg k44), με ότι αυτό συνεπάγεται :P :-X .                                                 https://soundcloud.com/fotistsigos/stay

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Stay....
« Απάντηση #1 στις: 07/12/17, 21:14 »
ωραίο, τεχνο-πάνκικο, το μπασο στο πάνκ πρέπει να είναι πάντα δυνατά...

Αποσυνδεδεμένος cigaret13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Stay....
« Απάντηση #2 στις: 07/12/17, 21:26 »
 Δηλαδή το μπάσο σου ακούγεται δυνατά; τώρα το πανκ που το είδες βρε θηρίο, μόνο εσύ το ξέρεις...... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Stay....
« Απάντηση #3 στις: 08/12/17, 07:13 »
Δηλαδή το μπάσο σου ακούγεται δυνατά; τώρα το πανκ που το είδες βρε θηρίο, μόνο εσύ το ξέρεις...... ;D ;D ;D

μου φαίνεται θες ιδιέταιρα μαθήματα όχι μόνο shred και thrash αλλά και βασικής ροκ'ν'ρολ θεωρίας :) πλακα κάνω...

Αποσυνδεδεμένος BitCollector

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 515
  • Φύλο: Άντρας
  • 11110101110
    • Προφίλ
Απ: Stay....
« Απάντηση #4 στις: 09/12/17, 23:27 »
Το μπάσο σε κάποια σημεία ήταν ΟΚ όμως σε κάποια "γέμιζε" υπερβολικά τον ήχο κι ακουγόταν σαν να ήθελε συμμάζεμα (eq, παρά θέμα έντασης). Όλα αυτά στο δικό μου ακουστικό περιβάλλον ήτοι Truth B2031 και σχετικά διαμορφωνένο ηχητικά χώρο.

Ως προς το κομμάτι καθαυτό η κιθαροδουλειά σου είναι - όπως πάντα - ευχάριστη ακουστικά. Κάποιες αλλαγές ακούγονται κάπως παράταιρες, σαν να γίνονται για να γίνουν (1:20-2:10).

Πάντως το δεύτερο μισό σε αρκετά σημεία μου έφερε στο μυαλό Oldfield, ακουγόταν πολύ ωραίο.
Αν μη τι άλλο τα κομμάτια σου μπερδεύουν... άλλος τ 'ακούει punk κι άλλος Oldfield!  ;D     

Αποσυνδεδεμένος cigaret13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Stay....
« Απάντηση #5 στις: 09/12/17, 23:49 »
 Πρώτα πρώτα ευχαριστώ που το άκουσες και σχολίασες φίλτατε BitCollector :)   Το μπάσο μπουμπουνίζει έ; Το είχα ψυλλιαστεί αλλά με τα ακουστικά μου δεν το καλοκαταλάβαινα...... Οπότε ξαναπάω σε μίξη πάλι.  Όσο για τον Παλαιοχωραφά τον Μιχαλάκη, αγαπημένος και ξεψαχνισμένος...... Και ναι, σε κάποια σημεία ακούω κι εγώ ομοιότητες.....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
1412 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/11, 12:39
από elrich