Αποστολέας Θέμα: Νέος στο είδος!Τη πολύτιμη βοήθειά σας παρακαλώ!  (Αναγνώστηκε 6579 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Orpheas888

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Γειά σε όλους!Επιθυμώ να ξεκινήσω μαθήματα ηλεκτρικής κιθάρας και είμαι 13 χρονών.Να σας αναφέρω πως έχω μεγάλη συμπάθεια στις Epiphone Les Paul κι γενικώς αγαπημένα μου συγκροτήματα είναι οι Led Zeppelin κι οι Beatles (σε εκείνων τα τραγούδια θα 'θελα να δουλέψω πάνω)...Εσείς ποιά κιθάρα θα μου προτείνατε να πάρω;(μπορώ να διαθέσω έως 400 με 450 ευρώ)Η βοήθειά σας θα μου 'ταν πολύτιμη!Ευχαριστώ!



Υ.Γ είχα σκοπό να πάω να κοιτάξω για κιθάρα στον Νάκα αλλά απο προηγούμενα σχόλια σε άλλο θέμα κατάλαβα ότι δεν πρόκειται να πατήσω το πόδι μου εκεί! :P

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γεια σου,
Νομίζω ότι μόνος σου εχεις δώσει την απαντηση .
Σ'αρέσουν οι Zeppelin ,η les paul,διαθετεις 400-450€... ;)
Go for it!
http://www.musicstore.com/en_EN/GRD/Epiphone-Les-Paul-Standard-Plus-HS-Heritage-Cherry-Sunburst/art-GIT0002826-003

Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Σ'αρέσουν οι Zeppelin ,η les paul

Να θυμίσω ότι σύμφωνα με το θρύλο το Stairway to heaven ηχογραφήθηκε με Fender Stratocaster  >:D

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σ'αρέσουν οι Zeppelin ,η les paul


Να θυμίσω ότι σύμφωνα με το θρύλο το Stairway to heaven ηχογραφήθηκε με Fender Stratocaster  >:D

Διορθώνω...Fender Telecaster την οποία είχε δωρίσει ο Jeff Beck στον Page,την οποια ο Page την μεταμόρφωσε στην διάσημη Dragon Telecaster...
http://www.feelnumb.com/?p=6159
Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγώ για Tele ξέρω πάντως. ;D

Εγώ πάλι θεωρώ πως σε αυτήν την κατηγορία τιμής έχει καλύτερες κιθάρες από τις Εpiphone.Πχ οι LTD.
http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec256_ahb.htm

Και μάζεψε άλλο ένα 50άρικο να πάρεις και έναν ενισχυτή.

Αποσυνδεδεμένος Orpheas888

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Γεια σου,
Νομίζω ότι μόνος σου εχεις δώσει την απαντηση .
Σ'αρέσουν οι Zeppelin ,η les paul,διαθετεις 400-450€... ;)
Go for it!
http://www.musicstore.com/en_EN/GRD/Epiphone-Les-Paul-Standard-Plus-HS-Heritage-Cherry-Sunburst/art-GIT0002826-003

Φίλε ευχαριστώ πολύ,έχω γενικώς υπ' όψην μου αυτή τη κιθάρα (standar plus) κι είμαι οκ με την τιμή της...Απλώς σκέφτομαι επειδή είμαι αρχάριος μήπως το συγκεκριμένο μοντέλο με δυσκολέψει αρχικά.Για αυτό το λόγο είμαι σε ενδιαφέρον κι για μια πιο απλή έκδοση της Epiphone Les Paul που διάβασα στο mousikorama οτι προσφέρεται για αρχάριους.Αυτή εδώ είναι : http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=5432 .Ποιά είναι η γνώμη σας;

Αποσυνδεδεμένος Orpheas888

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ

"Και μάζεψε άλλο ένα 50άρικο να πάρεις και έναν ενισχυτή."

@Rosstrobon.Ο ενισχυτής είναι πολύ απαραίτητος για κάποιον που μόλις έχει ξεκινίσει;
« Τελευταία τροποποίηση: 22/05/11, 01:43 από Orpheas888 »

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Γειά σε όλους!Επιθυμώ να ξεκινήσω μαθήματα ηλεκτρικής κιθάρας και είμαι 13 χρονών.Να σας αναφέρω πως έχω μεγάλη συμπάθεια στις Epiphone Les Paul κι γενικώς αγαπημένα μου συγκροτήματα είναι οι Led Zeppelin κι οι Beatles (σε εκείνων τα τραγούδια θα 'θελα να δουλέψω πάνω)...Εσείς ποιά κιθάρα θα μου προτείνατε να πάρω;(μπορώ να διαθέσω έως 400 με 450 ευρώ)Η βοήθειά σας θα μου 'ταν πολύτιμη!Ευχαριστώ!



Υ.Γ είχα σκοπό να πάω να κοιτάξω για κιθάρα στον Νάκα αλλά απο προηγούμενα σχόλια σε άλλο θέμα κατάλαβα ότι δεν πρόκειται να πατήσω το πόδι μου εκεί! :P

Παρε μια φτηνη αξιοπρεπη και σχετικα ευκολοπαικτη κιθάρα(προτεινω cort kx5 αλλα μικρή σημασια εχει πιστεψε με) και ενα πολυεφφε(κυκλοφορουν τοσα αξιοπρεπη μεταχειρισμενα pod πχ...) και μαθε να παιζεις.......δεν εχει νοημα η συζητηση για tele strat η les paul στο σημειο που εισαι τωρα....οτι και να παρεις το ιδιο...χαλια θα ακουγεσαι.....μετα απο κανα δυο χρονακια αν και εφοσον εχεις ασχοληθει και εχεις φτασει σε καποιο επιπεδο τοτε το ξανασυζηταμε AN οντως χρειαζεσαι κατι συγκεκριμενο.....until then....
« Τελευταία τροποποίηση: 22/05/11, 11:13 από denisgiann »
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος no slave

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
νομιζω πως δεν υπαρχει ευκολοπεχτη (η και αντιθετα) κιθαρα.
το ζητημα ειναι προσωπικο και εχει να κανει με το πως βολευεται ο καθενας.

επισης οι τυπου les paul κιθαρες εχουν μεγαλη διαφορα σε αισθηση (και ηχητικη αλλα και το πως σου καθονται στα χερια) απο αυτες τυπου strat.

σου προτεινω να μπεις σε ενα μαγαζι και να παιξεις με ολων των ειδων τις κιθαρες ωστε να δεις με ποιο τυπο θα νιωσεις οτι ειναι η προεκταση των χεριων σου.

παρε λοιπον μια φθηνη κιθαρα για αρχη που θα την νιωθεις καλα πανω σου και με την τριβη θα συνειδητοποιησεις καλυτερα τι ειναι αυτο που σου ταιριαζει.

για μενα τα κριτηρια επιλογης κιθαρας-με σειρα προταιριοτητας- ειναι τα εξης:
1.να σου καθεται καλα στα χερια
2.να μην ξεκουρδιζεται ευκολα
3.να σου αρεσει εμφανισιακα.

προσπαθησε να βρεις τα παραπανω χαρακτηριστικα στη χαμηλοτερη τιμη,δεδομενου οτι σε κανα χρονο-με δυο-θα ψαχνεις για την κιθαρα που σου ταιριαζει.

υγ.για 13ων χρονων εχεις πολυ αρτιο λογο κατι που για μενα δειχνει στοιχειωδη σοβαροτητα και ειμαι σιγουρος οτι θα κανεις εξαιρετικη επιλογη :)

EDIT:
ο ενισχυτης ειναι πολυ πολυ πολυ απαιραιτος γιατι οτι παιζεις πρεπει και να το ΑΚΟΥΣ.
οσο πιο καλος ειναι ο ενισχυτης,τοσο μεγαλυτερη ακριβεια θα εχει ο τροπος που αναπαραγει τον ηχο της κιθαρας σου.
μη διαννοηθεις να δωσεις 400 ευρω για κιθαρα και να παιζεις χωρις ενισχυτη.μοιρασε τα χρηματα και θα παρεις καλα πραγματακια ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 23/05/11, 14:33 από no slave »

Αποσυνδεδεμένος ScorpionsManiac

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • Scorpions Forever
    • Προφίλ
http://www.thomann.de/gr/fender_frontman_15r.htm
Αυτόν που έχω και εγώ.
Όμως πρόσεχε. Μην βάλεις ποτέ ακουστικά, γιατί οι ενισχυτές αυτής της σειράς έχουν ένα πρόβλημα σε ένα τσιπάκι και μπορεί άμα βάλεις ακουστικά να σου καεί το τσιπάκι και να σου κάψει την ασφάλεια του ενισχυτή το έπαθα γι' αυτό το λέω. Μετά για να βγάλεις το τσιπάκι πρέπει να βγάλεις ότι υπάρχει μέσα και να βάλεις πάστα όταν αλλάξεις το τσιπάκι αυτή για τους υπολογιστές. Το παθαίνει μόνο όταν του βάλεις ακουστικά. Εγώ όσο καιρό τον έχω δεν έχει παρουσιάσει σφάλμα (εξαίρεση αυτό με το τσιπ).

Αποσυνδεδεμένος Orpheas888

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
νομιζω πως δεν υπαρχει ευκολοπεχτη (η και αντιθετα) κιθαρα.
το ζητημα ειναι προσωπικο και εχει να κανει με το πως βολευεται ο καθενας.

επισης οι τυπου les paul κιθαρες εχουν μεγαλη διαφορα σε αισθηση (και ηχητικη αλλα και το πως σου καθονται στα χερια) απο αυτες τυπου strat.

σου προτεινω να μπεις σε ενα μαγαζι και να παιξεις με ολων των ειδων τις κιθαρες ωστε να δεις με ποιο τυπο θα νιωσεις οτι ειναι η προεκταση των χεριων σου.

παρε λοιπον μια φθηνη κιθαρα για αρχη που θα την νιωθεις καλα πανω σου και με την τριβη θα συνειδητοποιησεις καλυτερα τι ειναι αυτο που σου ταιριαζει.

για μενα τα κριτηρια επιλογης κιθαρας-με σειρα προταιριοτητας- ειναι τα εξης:
1.να σου καθεται καλα στα χερια
2.να μην ξεκουρδιζεται ευκολα
3.να σου αρεσει εμφανισιακα.

προσπαθησε να βρεις τα παραπανω χαρακτηριστικα στη χαμηλοτερη τιμη,δεδομενου οτι σε κανα χρονο-με δυο-θα ψαχνεις για την κιθαρα που σου ταιριαζει.

υγ.για 13ων χρονων εχεις πολυ αρτιο λογο κατι που για μενα δειχνει στοιχειωδη σοβαροτητα και ειμαι σιγουρος οτι θα κανεις εξαιρετικη επιλογη :)

EDIT:
ο ενισχυτης ειναι πολυ πολυ πολυ απαιραιτος γιατι οτι παιζεις πρεπει και να το ΑΚΟΥΣ.
οσο πιο καλος ειναι ο ενισχυτης,τοσο μεγαλυτερη ακριβεια θα εχει ο τροπος που αναπαραγει τον ηχο της κιθαρας σου.
μη διαννοηθεις να δωσεις 400 ευρω για κιθαρα και να παιζεις χωρις ενισχυτη.μοιρασε τα χρηματα και θα παρεις καλα πραγματακια ;)
Σε ευχαριστώ πολύ no slave.Όσον αφορά για τον ενισχυτή έχω καταλήξει σε έναν της epiphone που βρίσκεται σε ένα πακέτο που περιέχει κι άλλα αξεσουάρ στο Amazon.Μου τον συνέστησε ένας πολύ καλός μου φίλος που ξέρει αρκετά από κιθάρες γενικώς.
Διάβασα στο σχόλιο σου από πάνω ο,τι θα πρέπει να πάω σε ένα μαγαζί κι να δοκίμασω μερικές κιθάρες για να δώ ποιά με βολέβει περισσότερο.
1)Αυτό δεν μου φαίνεται καθόλου εύκολο καθώς δεν έχω παίξει ποτέ κιθάρα
2)Δεν ξέρω τέτοια πολλά καταστήματα σε προάστεια της Αθήνας εκτός από κάποια του Νάκα(είπα δεν πατάω εκεί)
Μέχρι στιγμής πάντως έχω καταλήξει στην Epiphone Les Paul Standar Ebony σε σκούρο μπλέ χρώμα που την βρήκα στο thomman σε καλή τιμή.Εμφανισιακά μου είναι πανέμορφη.


Αποσυνδεδεμένος ScorpionsManiac

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • Scorpions Forever
    • Προφίλ
o no slave δεν σου λεει να πας και να παρεις κιθαρα απο τον νακα απλως να πας να δοκιμασεις χωρις να αγορασεις. αν δεν θες νακα για δοκιμη υπαρχει και ο σκεντεριδης μονο για δοκιμη ομως γιατι εγω πρωτη κιθαρα απο κει πηρα την πατησα, αμα ακουμπησεις τις χορδες ξεκορντιζεται. μονο τα μπουζουκια του και αυτα τα ειδη οργανων ειναι καλα απο κει

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
υπαρχει και ο σκεντεριδης μονο για δοκιμη
αν είναι μαγαζί ο Σκεντερίδης, τι εννοείς? :P
σου έχει πει ο ίδιος " έλα από εδώ και στέλνε μου και φίλους σου να δοκιμάζουν χωρίς να αγοράζουν τίποτα" ? :P
γιατί αν είναι έτσι ο thomann βρήκε τον άνθρωπό του! ;)

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
υπαρχει και ο σκεντεριδης μονο για δοκιμη
αν είναι μαγαζί ο Σκεντερίδης, τι εννοείς? :P
σου έχει πει ο ίδιος " έλα από εδώ και στέλνε μου και φίλους σου να δοκιμάζουν χωρίς να αγοράζουν τίποτα" ? :P
γιατί αν είναι έτσι ο thomann βρήκε τον άνθρωπό του! ;)
Συμφωνώ hot_sauce,
Μετά να μη παραπονιόμαστε για την συμπεριφορά ορισμένων μαγαζιών.Οταν πάμε απλά για να δοκιμάσουμε και μετα να παραγγείλουμε απο Τhomann,δεν είναι χαζοί (και εμεις οι έξυπνοι)ωστε να μην το καταλάβουν...

Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος ScorpionsManiac

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • Scorpions Forever
    • Προφίλ
Εγώ απλά δεν συνιστώ ηλεκτρικές κιθάρες από τον σκεντερίδη. Επειδή πρώτη κιθάρα από κει πήρα και είναι  >:D :( :P :P το λέω, είχα δοκιμάσει και τις άλλες και ήταν  :P ξεκορντίζονται πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ εύκολα. Προς θεού δνε λέω να μην αγοράσουμε ποτέ από κει και ούτε θέλω να πω τίποτα κακό μία χαρά μαγαζί είναι. Τα μπουζούκια κλπ είναι πολύ καλά έχω δοκιμάσει και οι κλασικές κιθάρες επίσης. Αν είναι κάποιος να πάρει ηλεκτρική κιθάρα από κει ας πάρει δεν με ενδιαφέρει για πρώτη κιθάρα θα είναι μία χαρά για λίγους μήνες.





Το παίρνω πίσω αυτό που είπα για τον σκεντερίδη στο προηγούμενο μήνυμα.

Αποσυνδεδεμένος no slave

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
φιλε ορφεα,

αν μπορεις δωσε ενα λινκ του ενισχυτη που βρηκες....

επειτα:
1.θα δεις οτι ακομη και αν δεν εχεις πιασει κιθαρα στα χερια σου,με καποιον συγκεκριμενο τυπο θα νιωσεις πιο ανετα.βεβαια οτι κιθαρα και να παρεις θα τη συνηθισεις και με τον καιρο θα σου φαινεται ανετη.

2.μην αποκλειεις η ακομη και δυσφημιζεις τον ΝΑΚΑ και τον καθε ΝΑΚΑ χωρις να εχεις προσωπικη εμπειρια.καθε μαγαζι με μουσικα οργανα ειναι καλος σου φιλος,μεχρι να σου αποδειξει το αντιθετο

φιλε ScorpionsManiac,
δεν υπαρχει μαγαζι που να πουλαει μοναχα κιθαρες που ξεκουρδιζονται.συνηθως τα φτηνα μοντελα (ιδιως με FR) ξεκουρδιζονται ευκολα,ειτε λογω κακης γεφυρας,ειτε κακων κλειδιων,ειτε προβληματικου nut.
αυτο σημαινει οτι και απο THOMANΝ αμα παρεις ενα φθηνο μοντελο,υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να χανει το κουρδισμα του.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
..ξεκουρδιζονται ευκολα,ειτε λογω κακης γεφυρας,ειτε κακων κλειδιων,ειτε προβληματικου nut...
..είτε επειδή δεν διαβάσαμε να ενημερωθούμε πως να περνάμε σωστά τις χορδές..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Orpheas888

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
φιλε ορφεα,

αν μπορεις δωσε ενα λινκ του ενισχυτη που βρηκες....

επειτα:
1.θα δεις οτι ακομη και αν δεν εχεις πιασει κιθαρα στα χερια σου,με καποιον συγκεκριμενο τυπο θα νιωσεις πιο ανετα.βεβαια οτι κιθαρα και να παρεις θα τη συνηθισεις και με τον καιρο θα σου φαινεται ανετη.

2.μην αποκλειεις η ακομη και δυσφημιζεις τον ΝΑΚΑ και τον καθε ΝΑΚΑ χωρις να εχεις προσωπικη εμπειρια.καθε μαγαζι με μουσικα οργανα ειναι καλος σου φιλος,μεχρι να σου αποδειξει το αντιθετο

φιλε ScorpionsManiac,
δεν υπαρχει μαγαζι που να πουλαει μοναχα κιθαρες που ξεκουρδιζονται.συνηθως τα φτηνα μοντελα (ιδιως με FR) ξεκουρδιζονται ευκολα,ειτε λογω κακης γεφυρας,ειτε κακων κλειδιων,ειτε προβληματικου nut.
αυτο σημαινει οτι και απο THOMANΝ αμα παρεις ενα φθηνο μοντελο,υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να χανει το κουρδισμα του.
Αυτός εδώ είναι ο ενισχυτής που βρίσκεται στο πάκετο της Epiphone http://www.amazon.com/Epiphone-Access-Electric-Guitar-Pack/dp/B001G7CX06/ref=sr_1_24?s=musical-instruments&ie=UTF8&qid=1306249507&sr=1-24
« Τελευταία τροποποίηση: 24/05/11, 18:05 από Orpheas888 »

Αποσυνδεδεμένος A-nik-i

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ορφέα, βρέθηκα κι εγώ σε μια παρόμοια φάση με εσένα πριν.... 3 χρόνια.
Δυστυχώς το budget μου είχε ένα ταβάνι (335 ευρώ Thomann) κι έτσι έκανα αρκετούς συμβιβασμούς.

Αν τα 450 που λες τα διαθέτεις μόνο για κιθάρα, τότε η λύση της Epiphone που σου προτάθηκε παραπάνω, είναι.... τεφαρίκι!
Μάλιστα, το ψήνω κι εγώ πολύ άσχημα για την Standard Plus μαζί με έναν λαμπάτο ενισχυτή.

Αυτό που έχω να σου πω όμως είναι α) να διαβάσεις όσα περισσότερα μπορείς για την ποιότητα κατασκευής τους (έχω την εντύπωση πως δεν είναι φθηνές Les Paul αλλά "φτηνιάρικες"....) και β) να τη δοκιμάσεις στα χέρια σου γιατί κάτι τέτοιες είναι ολόκληρα τούβλα! (σοβαρά στα 20 λεπτά ορθοστασίας παθαίνεις δισκοπάθεια....!)

Εδώ κάπου όμως μπαίνει και το θέμα ενισχυτής. Έχω διαβάσει αρκετά στο forum (και σου προτείνω να κάνεις το ίδιο κι εσύ) κι έχω καταλάβει πως αν η κιθάρα δεν είναι "just" το λύνεις, με ένα καλό setάρισμα, κάποια αλλαγή στο hardware (κλειδιά, γέφυρες κλπ)
Αν όμως ο ενισχυτής σου είναι προβληματικός... τότε....."συνουσίασέ τα". Ο ήχος σου θα είναι μάπα.

Για τον λόγο αυτό θα σου πρότεινα ίσως να ρίξεις κάπως το budget σου στην κιθάρα, να αφήσεις την "μάρκα" που πολλούς (μαζί κι εγώ σ'αυτούς) γοητεύει και να δώσεις πολλά στον ενισχυτή. Εγώ τότε είχα πάρει τον Line 6 Spider III στα 15watts. 3 χρόνια μετά μπορώ να πω πως....... με έβγαλε μεν αλλά πλέον που απέκτησα παραπάνω εμπειρία (στην αρχή με τον εξοπλισμό μου ένιωθα EVH....) πως ο ήχος του είναι συχνά σαν να χτυπάς τενεκέδες....

Αυτά από εμένα. Καλή αρχή σου εύχομαι και να ξέρεις ότι ξεκινάς στην καλύτερη ηλικία.
Αν θες να το δούμε και τελείως "πεζά", σκέψου ότι στο λύκειο όλα τα πιπίνια θα  έρχονται γύρω σου! :)

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Φιλε μου σορρυ κιολας αλλα αφου δεν εχεις παιξει ποτε κιθαρα τι νοημα εχει αυτη η συζητηση.......παρε ενα παμφηνο κιθαρονι εκει(μεταχειρισμενο,δανεικο,whatever)..ασε ενισχυτες ακομα(περιμενουν συναυλιες?) εχεις τον υπολογιστη για οτι εφφε βαλει το μυαλο σου και μαλιστα ποιοτικά.... και στρωσου στη μελετη......τι νοημα εχει να πας να δοκιμασεις αφου δεν ξερεις ακομα να παιζεις....
Stratocaster, gibson,κιθαρα απο τον...σκλαβενιτη...δεν εχει σημασια τωρα για σενα.....γιατι οχι μονο δεν ξερεις τι θες...αλλα και να ξερεις και να το παρεις..δεν ξερεις τι να το κανεις.......κατσε πρωτα μελετα και μαθε πραγματα τουλαχιστον για κανα χρονο..και αμα(μεγαλο αν..) δεις οτι εχεις ορεξη να προχωρησεις τοτε και θα ξερεις τι περιπου θες αλλα και γιατι το θες...ασε που δεν θα εχεις χαλασει σχεδον τιποτα......μη μπλεκεις ακομα δεν αρχισες με την παραφιλολογια και το g.a.s αλλα ασχολησου με την κανονική φιλολογια(βλεπε: κατσε και μαθε).

Η κανε και το αλλο.Παρε αν ξερεις καποιον πολυ καλο παικτη.....να πατε μαζι για κιθαροτσαρκα...και βαλτον να σου παιξει αυτα που θες...σε κιθαρες που αλλοι θεωρουν...κουπια....και τοτε θα καταλαβεις οτι η αναζητηση για κατι συγκεκριμενο τωρα εσενα δεν σε αφορα.....αυτη ειναι η ποιο πολυτιμη βοηθεια που μπορει να σου δωσει καποιος τωρα...πιστεψε με ;) .

Civilize the mind make savage the Body

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
12 Απαντήσεις
5560 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/08, 13:18
από profsokin
15 Απαντήσεις
5862 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/08, 03:11
από jim.ni
5 Απαντήσεις
4367 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/09, 23:36
από armagedon
23 Απαντήσεις
7227 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/09, 21:54
από oldnavy
1 Απαντήσεις
2134 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/10, 18:16
από sofitia
3 Απαντήσεις
2264 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/09/10, 21:10
από rockflea
15 Απαντήσεις
5511 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/11, 13:11
από georkost
0 Απαντήσεις
1986 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/11, 10:01
από Βραζίλης
8 Απαντήσεις
3340 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/12, 16:32
από Archangel
3 Απαντήσεις
32847 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/14, 08:51
από Korgy