Αποστολέας Θέμα: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w  (Αναγνώστηκε 10361 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος onou12345

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« στις: 20/12/08, 11:20 »
Έχω μια epiphone les paul αλλά έχω λίγο άθλιο ενισχυτή  :-\. Σκέφτομαι να αγοράσω έναν και έχω σχεδόν καταλήξει στον line 6 spider. Το θέμα όμως είναι στα watt. Δεν είμαι σε κάποιο συγκρότημα ακόμα και γι' αυτό τον θέλω για το σπίτι. Αν όμως κάποια στιγμή μπω 30w δεν είναι λίγα; Δεν θα χρειαστεί να πάρω μεγαλύτερο; Αλλά 75w για το σπίτι δεν είναι πολλά; Από ότι έχω δει ο line 6 spider 75w ακούγεται το ίδιο καλά και σε χαμηλή ένταση. Θα ήθελα όμως και την γνώμη σας. Επίσης αν έχετε κάποιο άλλο μοντέλο να μου προτείνετε είμαι όλος αυτιά. Μπορώ να διαθέσω μέχρι 300Ε. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #1 στις: 20/12/08, 12:00 »
Δεν διευκρίνησες όμως 2 σημαντικες παραμετρους:
1) Τι μουσικη θες να παιξεις
2) Αν θα χρισημοποιησεις τον ΙΔΙΟ ενιχυτη με την προοπτικη καποιου live
Αν θε μια πρωτη γνωμη μου 75 βατ ειναι πολλα για χρηση μονο μεσα στο σπιτι... ;) και επισης πιστευω πως σε αυτα τα λεφτα μπορεις να βρεις αρκετα καλυτερες λυσεις απο line 6, ο ηχος των οποιων  μου φερνει μια εντονη digitalιά.
« Τελευταία τροποποίηση: 20/12/08, 12:02 από G.K. the Greek »


Αποσυνδεδεμένος onou12345

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #2 στις: 20/12/08, 12:09 »
Δεν διευκρίνησες όμως 2 σημαντικες παραμετρους:
1) Τι μουσικη θες να παιξεις
2) Αν θα χρισημοποιησεις τον ΙΔΙΟ ενιχυτη με την προοπτικη καποιου live
Αν θε μια πρωτη γνωμη μου 75 βατ ειναι πολλα για χρηση μονο μεσα στο σπιτι... ;) και επισης πιστευω πως σε αυτα τα λεφτα μπορεις να βρεις αρκετα καλυτερες λυσεις απο line 6, ο ηχος των οποιων  μου φερνει μια εντονη digitalιά.

1)Δεν θέλω να περιοριστώ σε κάποιο είδος και γι'αυτό διάλεξα αυτόν τον ενισχυτή.
2)Ναι τον θέλω και για να μπορώ να παίξω σε live.
Το έχω ψάξει αρκετά και από όσα reviews έχω δει βγάζει πολύ καλό ήχο. Επίσης σε ένα review στο ultimate-guitar έλεγε πως ακόμα και σε χαμηλή ένταση ακούγεται το ίδιο καλά. Αν έχεις κάποιον άλλο στο νου σου πες μου.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #3 στις: 20/12/08, 12:26 »
Απο τη στιγμη που θες ενα all around εργαλειο σε αυτα τα λεφτα (και δεδομενο οτι θες καινουριο, οχι μεταχειρισμενο)
παμε στη λυση των τρανζιστορατων...Για αυτους δε θα πρεπει να εχεις καμια ανησυχια αν ακουγονται καλα σε χαμηλες εντασες.
Εγω λοιπον σου προτεινω τα εξης (με την υποσημειωση πως οτιδηποτε και να σου προτεινουμε εμεις εσυ να πας να δοκιμασεις!!!):

http://www.thomann.de/gr/vox_ad30vtxl.htm
http://www.thomann.de/gr/fender_fm210r_gitarrencombo.htm
Αλλα τελος αν ειχα μεχρι 300 ευρω και ηθελα all around θα αγοραζα αυτον και θα τελειωνα (ειναι full λάμπα!!!)
http://www.thomann.de/gr/fender_super_champ_xd.htm
Σε ικετευω πριν κανεις οτιδηποτε δοκιμασε τον!!!


Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #4 στις: 20/12/08, 12:32 »
Και οι τρεις αυτοι περα απο το οτι ακουγονται ωραια σε λογικες εντασεις θα σε βγαλουν σιγουρα και σε μικρα λαιβ ποσο μαλλον σε προβες...
Παντως γνωμη μου ειναι να μην ανησυχεις για το θεμα λαιβ, αρκετα μαγαζια εχουν δικο τους εξοπλισμο ενω στην τελικη δανειζεσαι αο κανενα φιλο σου βρε αδερφε.
Ενω στο σπιτι η σε προβες θα παιζεις καθε μερα...Ακου λοιπον αυτο που σε ικανοποιει κι μη σκοτιζεσαι για την ωρα με το θεμα λαιβ..


Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #5 στις: 20/12/08, 13:45 »
Roland Cube 30 / 60..

Αποσυνδεδεμένος onou12345

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #6 στις: 20/12/08, 15:25 »
Θα ήθελα να ρωτήσω ακόμα αν θα ήταν καλύτερα να πάρω έναν ενισχυτή με λίγα εφέ όπως ο roland cube ή ένας marshall και να πάρω ένα πετάλι όπως αυτό: http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Korg-Toneworks-AX-3-G-Bodenmultieffekt/art-GIT0008249-000

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #7 στις: 20/12/08, 16:46 »
Σ αυτα τα λεφτα εγω σταθερα συνιστω VOX ad30vt.

Σταθεροτατη αξια, ποιοτικος, πολυ ομορφος, γλυκος ηχος, ποικιλια, γερη δοση εντασης, ανετα θα σε καλυψει για λαιβ σε καποιο καφε η μικρο μπαρ (φτασε εσυ να παιξεις σε κλαμπ, και ξαναμιλαμε).

Τωρα μαλιστα μολις βγηκε και το νεο μοντελλο με μικρες αλλα ουσιαστικες βελτιωσεις.
Μαλιστα γι αυτο το λογο, η τιμη του παλιου εχει πεσει στα 189 ευρω στον Θωμα!!!!!! Προλαβετε.
Εγω φαντασου πηρα πριν ενα χρονο 189 ευρω τον ιδιο μεταχειρισμενο και ηταν φοβερη ευκαιρια.

Η γνωμη μου ειναι οτι δεν θες να κοιταξεις τιποτα αλλο σ αυτα τα λεφτα.

Παντως για την ιστορια, και ο Roland 30 μ αρεσε πολυ, o line6 ΚΑΘΟΛΟΥ!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #8 στις: 20/12/08, 18:38 »
Συμφωνώ με ΜechΜech, ψιλοάθλιος ο line6, αντίθετα, roland cube και -ακόμα καλύτερα- vox, πολύ μάχιμα εργαλεία!!

Αποσυνδεδεμένος onou12345

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #9 στις: 20/12/08, 18:44 »

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #10 στις: 20/12/08, 22:41 »
http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/VOX-AD-30-VT-30-Watt/art-GIT0005990-000

Αυτον, οχι τον XL. Υποψιν, ο θωμας τον εχει 6 ευρω πιο φτηνα (σωθηκες ;D).

Αποσυνδεδεμένος onou12345

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #11 στις: 21/12/08, 09:37 »
Γιατί όχι τον XL

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #12 στις: 21/12/08, 11:06 »
Γιατι δεν ειναι αυτος που σου προτεινω ;D

Ο XL ειναι μια πιο "μεταλ" προσανατολισμενη εκδοση του ad30vt. H βασικη διαφορα ειναι στις 11 μοντελλοποιησεις ενισχυτων που ενσωματωνει, που ειναι πιο high gain σε σχεση με τον ad30vt.

Ακομα και μονο μεταλ να παιζεις, εγω τον vt τον απλο θα παιρνα, καθως αφενος εχει κι αυτος 2-3 διαφορετικους ηχους για μεταλ, αλλα εχει και καναδυο μπλουζ, και καναδυο καθαρα καναλια....Γενικα εχει μια ευελιξια που δεν την εχει ο XL, και καλα θα ηταν να μην την αγνοησεις.

Βεβαια, μολις παρατηρησα οτι ο XL ο 30αρης εχει 12αρι ηχειο, ενω ο απλος 30αρης εχει 10αρι.
Αυτο ειναι ατου για τον XL, αρκετα σημαντικο, αλλα εγω επιμενω στον vt.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #13 στις: 21/12/08, 11:21 »
Πολυ σωστα τα λες φιλε Mech για το Vox, τον οποιο προτεινα μαλιστα και γω στο παιδι!!! 8)
Ακριβως για αυτο το λογο προτεινα τον XL, μηπως δηλαδη με το 12αρι ηχειο καταστει εφικτο ο ενισχυτης να ''ανοιγει'' καλυτερα και να μη θαβεται σε προβες και (κυριως σε λαιβ)... Τα υπολοιπα που πες ισχυουν ολα λεξη προς λεξη...
Απλα (επιμενω εγω τωρα!!!) ο φιλος να δοκμασει και τον Fender Super Champ  ο οποιος ''βαζει'' κατω εργαλεια ακομα και με τα διπλα χρηματα...


Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #14 στις: 24/12/08, 12:34 »
Απλα (επιμενω εγω τωρα!!!) ο φιλος να δοκμασει και τον Fender Super Champ  ο οποιος ''βαζει'' κατω εργαλεια ακομα και με τα διπλα χρηματα...

Συμφωνώ με τον Vox αλλά και εγώ επικροτώ τον Fender Super Champ ο οποίος είναι πολύ αξιόλογος για τα λεφτά του.
Κοιτώντας και λίγο μπροστά, σε λίγο καιρό με λίγα λεφτά του φτιάχνεις μία καμπινούλα με ένα ωραίο Vintage 12άρι και τον βάζει πάνω, επιτυγχάνοντας μεγαλύτερο όγκο στον ήχο σου.

Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #15 στις: 24/12/08, 15:12 »
Συμφωνώ με τον Vox αλλά και εγώ επικροτώ τον Fender Super Champ ο οποίος είναι πολύ αξιόλογος για τα λεφτά του.

Πως εξηγείται η τόσο χαμηλή τιμή του FENDER SUPER CHAMP; Δεν δικαιολογείται από την "πολιτική" τιμών της Fender. Δεν είναι Harley Benton να δίνει 15άρη tube τόσο χαμηλά.
Που υστερεί αυτός ο ενισχυτής; Φαίνεται σαν "too good to be true"...
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #16 στις: 24/12/08, 18:15 »
Που υστερεί αυτός ο ενισχυτής; Φαίνεται σαν "too good to be true"...

Έχεις δίκιο. Το σίγουρο είναι ότι εχει μόνο 10άρι μεγάφωνο.
Επίσης έχει 16 μοντέλα πράγμα το οποίο κάποιος πολύ σωστά παρατήρησε (δεν θυμάμαι ποιός φίλος ήταν, κάποιος πρόσφατα.. ας μας πεί αν θέλει) δεν συνάδει με την φιλοσοφία του λαμπάτου.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #17 στις: 30/12/08, 16:14 »
Που υστερεί αυτός ο ενισχυτής; Φαίνεται σαν "too good to be true"...

Έχεις δίκιο. Το σίγουρο είναι ότι εχει μόνο 10άρι μεγάφωνο.
Επίσης έχει 16 μοντέλα πράγμα το οποίο κάποιος πολύ σωστά παρατήρησε (δεν θυμάμαι ποιός φίλος ήταν, κάποιος πρόσφατα.. ας μας πεί αν θέλει) δεν συνάδει με την φιλοσοφία του λαμπάτου.

Είναι σωστά και τα δύο, αλλά και πάλι η τιμή είναι χαμηλή.
Δεν υπάρχει κάποιος φίλος που να τον έχει ή να τον έχει δοκιμάσει να μας πει;
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #18 στις: 01/01/09, 14:40 »
Πάντως ο Spider που έλεγες στην αρχή δεν είναι άσχημος..Και πολύ καλύτερος απο άλλες προτάσεις που ειπώθηκαν όπως ο Fender FM 212...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #19 στις: 01/01/09, 17:48 »
Πάντως ο Spider που έλεγες στην αρχή δεν είναι άσχημος..Και πολύ καλύτερος απο άλλες προτάσεις που ειπώθηκαν όπως ο Fender FM 212...
ο line 6 spider είναι απο τους καλύτερους ενισχητές αν είσαι στη φάση όπου ψάχνεσε και τον θες για το σπίτι και για μικρά gigs.
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #20 στις: 01/01/09, 19:36 »
Ναι και εγώ εκεί νομίζω πρέπει να στραφεί.Πάντως λαμπάτο στην καμία ,εκτός αν είναι vintage τύπος που ζητάει μπλεξίματα.
Εγώ το spider 75 θα έπερνα..(Η το Cube που προανέφερα.)
*Αρκετά watt για συναυλία
*>>  >> για πρόβα
*Πλειάδα ήχων (παραμορφώσεων και εφφέ) που τον καθιστούν πολύ ευέλικτο..Θα αργήσεις να τον βαρεθείς πολύύύύ καιρό.
*Γενικά καλοί ήχοι.
*Καλή τιμή.
*Πολλές περισσότερες δυνατότητες απο οποιονδήποτε ενισχυτη εχει αναφερθεί σε αυτό το topic till now..


Μην ακούς αυτό το καθημερινό θάψιμο για την Line 6.Οι μισοί δεν τους έχουν ακούσει κάν τους ενισχυτές στο σύνολο τους.Πήγαινε στον Νάκα που είναι αντιπρόσωπος και ακου τον 75άρη(Είναι πολύ καλύτερος απο τον 30άρη..δεν ειναι μονο τα watt που αλλάζουν.)
Btw.Aυτό με την digitiλα απλά δεν υπάρχει.Μάλλον ψυχολογικό είναι το θέμα.Οποτε βλέπουμε LCD και κουμπάκια που διευκολύνουν την ζωή μας ,ο ήχος μεταμορφώνεται σε ψηφιακούρα.

« Τελευταία τροποποίηση: 01/01/09, 19:45 από apressas »

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #21 στις: 01/01/09, 20:00 »
Που υστερεί αυτός ο ενισχυτής; Φαίνεται σαν "too good to be true"...


Έχεις δίκιο. Το σίγουρο είναι ότι εχει μόνο 10άρι μεγάφωνο.
Επίσης έχει 16 μοντέλα πράγμα το οποίο κάποιος πολύ σωστά παρατήρησε (δεν θυμάμαι ποιός φίλος ήταν, κάποιος πρόσφατα.. ας μας πεί αν θέλει) δεν συνάδει με την φιλοσοφία του λαμπάτου.


Στον συγκεκριμένο έχεις έναν λαμπάτο τελικό και έναν modelling preamp. Είναι υβρίδιο.
Επειδή όμως τον έχω παίξει αρκετή ώρα είδα ότι ηχητικά προσφέρει πάρα πολλά για την τιμή του.
Για μένα ίσως είναι ο καλύτερος φθηνός practice amp αυτή τη στιγμή.

Άλλη πολύ καλή περίπτωση είναι ο trademark 30 της tech 21. http://www.tech21nyc.com/tm30.html
( Ο οποίος είναι στην ουσία ένα gt2 με τελικό section και καμπίνα...)
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #22 στις: 01/01/09, 20:02 »
Εγω θα διαφωνησω με το φιλο appressa...Και καταρχας ο,τι εχω προτεινει το εχω ακουσει...1ον τα 75 watt ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ αχρηστα ειτε για χρηση μεσα στο σπιτι ειτε για προβες εκτος και αν ο φιλος θα παιξει σε μαγαζι απο ΑΝ και πανω...
2ον Αν ο ιδιος δοκιμασει και του αρεσει ο line 6 ας τον παρει τα αυτια δικα του ειναι δε θα του πει κανεις τιποτα αλλα γνωμη μου ειναι να παει για πιο λιγα watt...
Επειτα η αποψη μου περι digitalias δεν εχει να κανει με το ονομα line 6 αυτο καθαυτο αλλα με τα δικα μου αυτια με βαση τα οποια θεωρω τους VOX και τους Fender πολυ ανωτερα εργαλεια σε αυτα τα λεφτα...Ειδικα για ενσχυτη με εφφε ο VOX μου αρεσει πολυ περισσοτερο.
Kαι ολα αυτα τα λεω εντελως φιλικα παραθετοντας παντα τη δικη μου ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ κριση...Ουτε προτιθεμαι να πεισω κανενα οτι οι line 6 ειναι για πεταμα ουτε τιποτα...


Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #23 στις: 01/01/09, 20:14 »
Τώρα..νομίζω οτι ο 75άρης έχει περισσότερα features γιαυτό τον πρότεινα.Και αμα παίξει σε συγκρότημα θα τα χρειαστεί τα 75watts για τις πρόβες αμα ο drummer χώνει γερά.Τώρα τον Vox δεν τον έχω ακούσει.Και δεν διαφώνησα με αυτόν αλλά με το να πάρει λαμπάτο και ο Fender που τον άκουσα ήταν πολύ υποδεέστερος στα δικά μου αυτιά απο τον Line 6.
Δεν είπα ποτέ οτι πας να πείσεις κανέναν..Όλοι εδώ πέρα λέμε τις εμπειρίες μας απο αναλογα μηχανήματα ωστε να βοηθήσουμε τον φίλο.
Φιλικά πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ενισχυτή 30w ή 75w
« Απάντηση #24 στις: 01/01/09, 20:23 »
Βεβαια, εχεις απολυτο δικιο...Ο καθενας τις προσωπικες του εμπειριες παραθετει...Μπορει εσυ να ακουσεις λαμπατο Fender και να ξινισεις. Οπως και γω οταν ακουω γκαζια Marshall και καθαρα λαμπατου Fender πωρωνομαι... Για αυτο το καλυτερο που εχει να κανει ο φιλος ειναι να παρει την κιθαρα του στον ωμο και να τη βγαλει βολτα σε οσα περισσοτερα μαγαζια μπορει...Ισως τελικα καταληξει σε κατι που δεν του εχουμε προτεινει ακομα... ;)


 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
9158 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/05, 13:59
από Gabriel6th
3 Απαντήσεις
3114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/08, 13:20
από hammer
3 Απαντήσεις
2926 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/08, 21:02
από Ibanezακιας
0 Απαντήσεις
2094 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/08, 18:10
από detroit
11 Απαντήσεις
4503 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/08, 15:40
από indie-anos laternative
9 Απαντήσεις
4066 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/08, 18:04
από christos1995
8 Απαντήσεις
3834 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/09, 22:42
από no_one
5 Απαντήσεις
3162 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/09, 19:39
από apressas
5 Απαντήσεις
4094 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/09, 13:40
από sokob
19 Απαντήσεις
6534 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/09, 10:27
από Alex_Under