Αποστολέας Θέμα: οι ποιητές του Kithara.gr στο ραδιόφωνο.  (Αναγνώστηκε 4501 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Φίλες και φίλοι μια ιδιαιτερη προσπάθεια βρίσκετε σε εξέλιξη και αφορά το ''για ένα σου χαμόγελο''
και την παρουσίαση του μέσω ειδικών εκπομπών, σε ραδιοφωνικούς σταθμούς της περιφέρειας.

Ενημερωθείτε για αυτήν μέσω του παρακάτω συνδέσμου

Ραδιοφωνικές εκπομπές - παρουσιάσεις του ‘’για ένα σου χαμόγελο!’’

και βοηθήστε στην προσπάθεια.

Έχουμε ανάγκη καθε Πόλη, καθε ραδιοφωνικό σταθμό, καθε μέσο, για την προώθηση του έργου των μελών μας, που αντανακλά το ''για ένα σου χαμόγελο!''.

Όλοι μαζι σίγουρα μπορούμε καλύτερα!

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: οι ποιητές του Kithara.gr στο ραδιόφωνο.
« Απάντηση #1 στις: 31/12/09, 17:05 »
παρακολουθήστε την πρώτη απο τις εκπομπές στα περιφεριεακά μας ραδιόφωνα,
ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο.

http://blog.kithara.gr/?p=474


Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: οι ποιητές του Kithara.gr στο ραδιόφωνο.
« Απάντηση #2 στις: 18/01/10, 19:10 »
Ενημερωθείτε για την 2η ραδιοφωνική εκπομπή παρουσίασης του ''για ένα σου χαμόγελο''
απο την παρακάτω διευθυνση.


Απ:  Ραδιοφωνικές εκπομπές - παρουσιάσεις του ‘’για ένα σου χαμόγελο!’’


Η προσπάθεια χρειάζεται την στήριξη όλων μας.

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: οι ποιητές του Kithara.gr στο ραδιόφωνο.
« Απάντηση #3 στις: 05/02/10, 14:50 »
Ακούστε ζωντανα την 2η ραδιοφωνικη εκπομπή παρουσιασης του ''για ενα σου χαμόγελο''
που θα πραγματοποιηθεί αύριο το πρωί 09.00 - 11.30. απο το ακολουθώντας το παρακάτω λιγκ.

http://easyradio.gr/alpharadio

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: οι ποιητές του Kithara.gr στο ραδιόφωνο.
« Απάντηση #4 στις: 06/02/10, 19:37 »
Βάγια και από εδώ,
τα θερμά μου συγχαρητήρια για την δυναμική, το πάθος και τις αξίες, που μετέφερες και μέσω της εκπομπής.

Νιώθω ευγνώμων, για την συμμετοχή σου και την ανωτερότητα με την οποία ‘’υπηρετείς’’ την πιο (και σε επίπεδο μουσικής) ολοκληρωμένη συλλογική  ‘’δουλειά’’, που έχει δείξει αυτός ο χώρος έως σήμερα.

Καλή δύναμη, καλή συνέχεια και πάλι ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: 06/02/10, 19:39 από lampros. »

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Απ: οι ποιητές του Kithara.gr στο ραδιόφωνο.
« Απάντηση #5 στις: 06/02/10, 20:16 »
Αν και δεν ήμουν στο στούντιο, έστω μέσω τηλεφώνου, τόσο εγώ όσο και άλλοι εκπρόσωποι του "...για ένα σου Χαμόγελο" νομίζω πως δώσαμε αρκετές πληροφορίες για το ψ. αυτό βιβλίο και κινήσαμε το ενδιαφέρον των ακροατών. Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένη από την φιλοξενία της εκπομπής και από το στήσιμο της παρουσίασης. Και μάλιστα η Καβάλα είναι ανοιχτη και για παρουσίαση του βιβλίου σε χώρο με ζωντανό κοινό. Ελπίζω να τα καταφέρουμε κάποια στιγμή.

Λάμπρο,
όπως σου είπα, υπήρχε βάση και πολύ σοβαρός λόγος κι όταν υπάρχει πάθος και αξία σε κάτι, το λιγότερο που οφείλουμε να κάνουμε είναι να το μεταφέρουμε έστω κι ένα βήμα πιο πέρα...και πιο κοντά στην επίτευξη του στόχου. Στο άνοιγμα του βιβλίου σε όσους περισσότερους ανθρώπους μπορούμε!

Θα ήθελα πολύ την γνώμη όσων άκουσαν την εκπομπή, αυτών που συμμετείχαν στο ψ. βιβλίο αλλά και όλων των μελών του Kithara.gr. Είναι σημαντικό για τις επόμενες παρουσιάσεις. Τι θα ήταν καλό να προσθέσουμε, που θα ήταν καλό να επιμείνουμε. Περιμένω τα σχόλιά σας!

Αν κάποιοι θέλατε αλλά δεν καταφέρατε να ακούσετε την παρουσίαση στην εκπομπή σήμερα, αύριο στις 3 το μεσημέρι έχει επανάληψη http://easyradio.gr/alpharadio ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 06/02/10, 20:48 από Bάγια »

Αποσυνδεδεμένος lakis6

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: οι ποιητές του Kithara.gr στο ραδιόφωνο.
« Απάντηση #6 στις: 10/02/10, 20:19 »
καλησπέρα σας. Δεν ξέρω τι θα έπρεπε να πρωτορωτήσω. Δεν πρόλαβα να ακούσω την εκπομπή, λόγω δουλειάς. Θα υπάρξει κάπου ηχογραφημένη ώστε να μπορούμε να την ακούσουμε; Πως μπορεί  να συμβάλλει κάποιος στις επόμενες και αν ναι πρέπει αποκλειστικά να συμμετέχει ως ποιητής στο βιβλίο;

Τιμή μου το να βοηθήσω.
Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Απ: οι ποιητές του Kithara.gr στο ραδιόφωνο.
« Απάντηση #7 στις: 10/02/10, 22:36 »
Πιστεύω πως από βδομάδα θα έχουμε την ηχογραφημένη εκπομπή. Αν θέλεις στείλε μου π.μ. ή e-mail να σου την στείλω.
Όταν λες "πως μπορεί να συμβάλει κανείς στις επόμενες..." εννοείς στις επόμενες εκπομπές?
Γνωρίζεις για το "για ένα σου χαμόγελο"? Αν όχι μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ: http://forum.kithara.gr/index.php?topic=72209.0
Αυτό είναι που προσπαθούμε να προωθήσουμε (και μέσω των ραδιοφωνικών σταθμών και των εκπομπών τους που κάνουν παρουσίαση του βιβλίου) ωστε να ενισχύσουμε Το Χαμόγελο του Παιδιού. Αν έχεις κάποια ιδέα ή σκέψη, πολύ ευχαρίστως να την ακούσουμε.

Αποσυνδεδεμένος lakis6

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: οι ποιητές του Kithara.gr στο ραδιόφωνο.
« Απάντηση #8 στις: 11/02/10, 16:21 »
Βεβαίως το γνωρίζω και τώρα χαίρομαι που διάβασα και το ιστορικό του. Το όνομα και το email μου θα το βρείτε στην λίστα όσων το αγόρασαν τον Σεπτέμβρη. Είναι το lakis668@freemail.gr Ευχαριστώ πολύ για την καλή σας πρόθεση αποστολής της εκπομπής και για την άμεση απάντηση. Λόγω επαγγέλματος, γνωρίζω τι σημαίνουν δυσκολίες προώθησης. Εκείνο που δεν απαντήθηκε είναι το εάν μπορεί κάποιος που δεν συμμετείχε να βοηθήσει και σε ποιο βαθμό; Υπηρεσίες προώθησης που έχουν έστω μικρό οικονομικό κόστος γίνονται δεκτές; Ξεκαθαρίζω ότι δεν αναφέρομαι σε εμένα. Υπάρχουν όμως σήμερα πάρα πολλοί τρόποι που μπορούν να ωθήσουν ένα προϊόν (επιτρέψτε μου την έκφραση) που από ότι είδα και εδώ, αλλά και στην σελίδα του δεν έχετε λάβει υπ όψιν σας. Χωρίς να με παρεξηγήσετε θεωρώ ότι είναι λάθος να ζητάτε δημόσια σχόλια, προτάσεις και τοποθετήσεις όσων διαβάζουν εδώ το θέμα. Είναι πολύ μεγάλο το ρίσκο του να υπάρξει έκθεση ή  γελοιοποίηση προτάσεων, απόψεων και κατ επέκταση του ίδιου του βιβλίου.

Συγχαρητήρια για όλη την προσπάθεια και θα περιμένω το email σας.

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Απ: οι ποιητές του Kithara.gr στο ραδιόφωνο.
« Απάντηση #9 στις: 11/02/10, 21:45 »
...Χωρίς να με παρεξηγήσετε θεωρώ ότι είναι λάθος να ζητάτε δημόσια σχόλια, προτάσεις και τοποθετήσεις όσων διαβάζουν εδώ το θέμα. Είναι πολύ μεγάλο το ρίσκο του να υπάρξει έκθεση ή  γελοιοποίηση προτάσεων, απόψεων και κατ επέκταση του ίδιου του βιβλίου...

Εγώ δέχθηκα μια πρόσκληση συμμετοχής σε μια ραδιοφωνική εκπομπή παρουσίασης κι έκανα ότι καλύτερο μπορούσα, όπως και θα ξανακάνω αν και όταν χρειαστεί. Πάνω σε αυτό ζήτησα απόψεις και μάλιστα συγκεκριμένες.
Δεν νιώθω αρμόδια να σου απαντήσω εάν το φόρουμ ενδείκνυται για συζητήσεις του επιπέδου που επιθυμείς.

Πως μπορεί  να συμβάλλει κάποιος στις επόμενες και αν ναι πρέπει αποκλειστικά να συμμετέχει ως ποιητής στο βιβλίο;

Και πάνω σε αυτό, πολύ απλά και όμορφα σου είπα πως πολύ ευχαρίστως, αν πιστεύεις πως μπορείς να βοηθήσεις με κάποιον τρόπο να μας το πεις  :)

Τα επιμέρους στα στέλνω μέσω e-mail.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
2766 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/06, 10:21
από (Κωνσταντίνος. Γ)
0 Απαντήσεις
1897 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/07, 17:27
από santorinifm
2 Απαντήσεις
3539 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/07, 13:20
από Neikos
7 Απαντήσεις
3035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/08, 16:15
από jimmy 1916
3 Απαντήσεις
1933 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/08, 12:13
από Ιππαρχος
7 Απαντήσεις
4451 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/10, 17:25
από Σταυροφόρος
1 Απαντήσεις
1748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/11, 12:06
από noe13
11 Απαντήσεις
3980 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/14, 16:43
από stihoplokos
8 Απαντήσεις
3348 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/07/14, 09:06
από ivikos
0 Απαντήσεις
954 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/20, 17:54
από ΠΟΙΟΣ