Αποστολέας Θέμα: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?  (Αναγνώστηκε 105209 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Tommy_Angelo

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #100 στις: 25/07/06, 09:56 »
Καλημέρα σε όλους.

Πιστεύω ο τίτλος τα λέει όλα.

Εδω και 3 μήνες έχω αγοράσει την πρώτη μου ηλεκτρική κιθάρα yamaha erg121c με έναν ενισχυτή line6 15 w.

Έχω ξεκινήσει απ την πολύ αρχή καθώς δεν ξέρω τίποτα και με κάποια cd εκμάθησης και κάποια βιβλία προσπαθώ να δώ φώς.

Επειδή τα βλέπω πολύ δύσκολα και γενικά δεν έχω τις απαιτούμενες μουσικές γνώσεις απ οτι καταλαβαίνω σκέφτομαι τι απο αυτα τα 3 θα ήταν καλύτερο απο όλες τις απόψεις.

Τι θα μου έφερνε δηλαδή καλύτερο αποτέλεσμα στην εξέλιξη μου αλλα και απο άποψη κόστους.

Ειμαι πραγματικά προβληματισμένος!

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #101 στις: 25/07/06, 16:53 »
Εγω σου προτεινω ιδιετερα
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοίταξε τον ήλιο και νοιώσε αυτό που νοιώθω
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #102 στις: 25/07/06, 19:58 »
Και σε ωδείο να πάς αν δεν έχεις μεράκι....Με μεράκι δε χρειάζεσαι ούτε ωδείο
Ελευθερία είναι να είσαι αέρας και οι άλλοι να μην σε αναπνέουν

Αποσυνδεδεμένος Pierot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #103 στις: 26/07/06, 03:07 »
Eξαρτάτε τι θελείς να πετύχεις ..
Ποιός είναι ο σκοπός σου , Το ωδείο ειναι λιγο περιέργη φάση , σε βάζει να μάθεις πραγματα τα οποία ισως δε θα σου χρειαστούν ποτε, εκτός κ αν θες να γίνεις επαγγελματίας..
Μόνος σου θελει λιγη προσοχη κ να ρώτας αυτους που ξερουν να μη πέφτεις σε σφαλματα αλλα σιγουρα θα εξασκησεις περισσοτερο το αυτι σου κ θα κανεις αυτα που γουσταρεις..
Για το ιδιαίτερο πρεπει να ψάξεις λιγο γιατι κυκλοφορούν πολλοι ασχετοι
Το σημαντικό στο ιδιαίτερο ειναι να εχεις επικοινωνία με το δασκαλο κ κοινα ακουσματα κ να μην ειναι κολλημένος , γι'αυτο μη παρεις καποιον που θα ακουσεις τα καλύτερα αλλα αυτον που θα συζητήσεις κ η συζητηση μαζι του θα εχει καποια χημεια..
Αλλα ότι κ να διαλέξεις πρεπει να εχεις μερακι οπως ειπαν κ πιο πανω..

όσο είσαι μόνος σου κοιτα να βάζεις σωστα τα δαχτυλα σου , να μην εχεις κουλο το μικρο δαχτυλακι να μη βιαζεσε να γινεις πεκταρας κ να εχεις υπομονή..
Παρε ενα  για να φτιαξεις το ρυθμο σου δεν εχει σημασια τι παιζεις αρκει να παιζεις πανω στα χτυπηματα, απο χαμηλη ταχυτητα κ σιγα σιγα να ανεβάζεις
Ενα καλό βιβλίο ειναι του μπαλταζάνη για την ηλεκτρικη κιθαρα
Βιβλίο+μετρονόμος ,υπομονη και να ακους πολυ μουσική θα δεις οτι ολα θα πανε τελεια
Ελπίζω να βοήθησα

 

Αποσυνδεδεμένος Tommy_Angelo

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #104 στις: 26/07/06, 09:54 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Να διευκρινίσω ως προς το μεράκι οτι ειμαι 21 χρονών και τόσα χρόνια το έχω καημό!

Προσανατολίζομαι μάλλον προς το μάθημα.

Αλήθεια μια λογική συχνότητα φορών που θα κάνω μάθημα ποια ειναι?

Συμφωνώ και με τον φίλο που είπε για την χημεία μεταξύ των ανθρώπων που θα συνεργαστούν.

So μέσα στο μήνα που έρχεται ή το περισσότερο αρχές Σεπτέμβρη θα ψάξω να βρώ αυτο που πρέπει.

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #105 στις: 26/07/06, 17:17 »
1 ωρα την εβδομαδα ειναι φιλε τα μαθηματα.
Η χειμια οντος ειναι συμαντικοτατη. Εγω ειμουν τυχερος και επεσε σε δασκαλο που με τον οπιων επικοινονουμε εχουμε αρκετα κοινα ακουσματα κλπ, αν ομως δεν πεσεις σε εναν τετιο οντος πρεπει να ειναι δυσκολο το μαθημα
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #106 στις: 26/07/06, 18:33 »
Φιλε, λιγο αργησες ομως. Παντως αν θες κανε ιδιαιτερα μαθηματα για 2-3 χρονια και αργοτερα κατεβασε το guitar pro και μαθε οσα κομματια θες ευκολα και γρηγορα. Απο τη στιγμη ομως που εχεις μερακι μην φοβασαι τιποτα. Ολα απο αυτο εξαρτονται.
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Panos the drummer

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
  • Down in the shadows of your deepest secrets
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #107 στις: 27/07/06, 14:22 »
εγώ παντως που παιζω ντραμς 2 χρονια και ειμαι αυτοδιδασκος,ξερω περισσοτερα πραγματα απο καποιον που παει τον ιδιο χρονο με εμενα σε ωδειο
L OS T  I N  O B L I V I O N

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #108 στις: 27/07/06, 16:13 »
Αλλο ομως τα drums Πανο. Εγω μολις τελιωσω με την κιθαρα λεω να αρχισω drums μονος
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #109 στις: 27/07/06, 20:48 »
Πανο, δεν ειναι αυτοδιδασκος. αυτοδιδακτος ειναι. Μπραβο ομως. Παιζει ρολο και το μερακι που εχεις για να μαθεις ενα οργανο. Ο φιλος σου μαλλον δεν ειχε τοσο μερακι οσο εσυ.
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Pierot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #110 στις: 28/07/06, 03:29 »
Ετσι ειναι ρε παιδια τα ωδεία , αργουν κ μαλλον το κανουν επιτηδες
Εγω εμαθα αρμόνιο σε 6 μηνες μονος καλυτερα απο την αδερφη μου σε 6 χρονια ωδειο
Απλά το ωδειο σε παει στα σιγουρα (αν κ μια κακη συνήθεια απο ωδειο την απεκτησα)
Γιαυτο να προσεχετε που πεφτετε κ να μη σας εντυπωσιαζει το πως παιζει ο δασκαλος αλλα το πως θα κανει εσας να παιξετε οπως εσείς θελετε...
Κοιτα αυτον που θα βρείς να είναι ανοιχτομυαλος κ να μην εχει παροπιδες π.χ. τζαζ κ τιποτα αλλο
κ να ρωτας συνεχεια για αυτα που σου λεει να δεις αν ειναι σωστα..
α και να μη σε γδυσει  ;)

Αποσυνδεδεμένος PanouleXxX

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #111 στις: 31/07/06, 00:52 »
Βασικα ειμαι κ εγω προβληματισμενος...
Παω 2 χρονια ηλ.κιθαρα σε ωδείο και μπορω να πω οτι εχω κανει μεγαλη πρόοδο. Αλλα, ολη μου η πρόοδος προέρχετε από δικια μου μελετη ασχετη με αυτα που μου βαζει ο καθηγητης μου. Πχ μου βαζει ασκησεις που πρεπει να διαβασω νοτες στις 1,2,3,4,5 θεση κλπ. Δεν βρισκω τον λογο να περασω 1 χρονο και να δωσω 1000 Ευρω για αυτο το πραγμα, ενω μπορώ να κανω καπου αλλού εξάσκηση οχι κι οχι σε αυτο. Αφου υπαρχουν ταμπλατουρες....
Τεσπα, δεν ξερω... αλλα στο ωδειο το σιγουρο ειναι οτι μετα απο 5-6 χρονια παιζεις αρκετα καλα.

Αρμονιο σε 6 μηνες ; Dude, αμφιβαλο (no offence) ... Γιατι εγω πηγαινα 7 χρονια κ τωρα σολαρω σαν την ηλεκτρικη αλλα με τα πληκτρα. Και εσυ σε 6 μηνες ; LOL

Αποσυνδεδεμένος noisy_void

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
  • avoid stagnation
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #112 στις: 31/07/06, 20:01 »
Εγω σου λεω να μην πας ωδειο.θα βαρεθεις και θα τα παρατησεις.το μονο που θα σου λενε να παιξεις ειναι ''ασκησουλες για να ξετριψεις!''.βεπω την διαφορα σε μενα που εκανα 2 χρονια ιδιετερα και τωρα παιζω σε συγκροτημα για 1,5 χρονο. παιζω πολυ καλυτερα απο μερικους φιλους που πανε ωδειο 5 χρονια και παραπανω!εγο σου λεω να πας για κανενα χρονο η ωδειο η ιδιετερα να μαθεις τα βασικα και μετα να μαζεψεις 2-3 φιλους και να μαζευεστε να παιζετε. ειναι η καλυτερη εξασκηση.
...D.I.Y_HC...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #113 στις: 31/07/06, 23:47 »
Χωρίς να προσπαθώ να μειώσω τους αυτοδίδακτους, νομίζω ότι με το ωδείο θα θέσεις σωστότερες βάσεις. Κάποια στιγμή θα χρειαστείς και τη θεωρία όταν θα αρχίσεις να συνθέτεις και να ακομπανιάρεις και είναι ευκολότερο να την ξέρεις απο την αρχή. Σε τελική ανάλυση, νομίζω πως γλιτώνεις χρόνια. Εγώ παίζω κοντά 15 χρόνια κιθάρα και είχα πάει 7 χρόνια ωδείο. Δεν με ενδιέφερε το πτυχείο και σταμάτησα αλλά χρωστάω πολλά στο δάσκαλο.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Pierot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #114 στις: 03/08/06, 21:47 »
Συμφωνώ μαζί σου Gabriel αλλά ισως να είχες κ καλό δάσκαλο ...
Τα ωδεία στην ελλάδα θέλουν να στα παρούν..
Ασε που οι θεωρίες πανε υπερβολικά αργά .. αλλα οτι βαζεις γερές βασεις βαζεις , το θέμα είναι κ τι ακριβώς θέλεις να κάνεις όμως
φίλε Panoule επαιζα κ κιθάρα πριν πιασω το αρμόνιο κ δεν είπα οτι έχω γίνει βιρτουόζος στο αρμόνιο είπα οτι σε 6 μήνες επαιζα καλυτερα απο την αδερφή μου που εκανε 6 χρόνια ωδείο κ παίζω κ δίσκαλο (το οποίο όπως μου είπε το ξεκίνησε στο 3ο χρόνο κατι το οποιο ακομα δεν εχει καταλαβει γιατι δεν τη ξεκινησαν απο την αρχη) (γιαυτο λεω οτι το ωδειο κοιταει να στα παρει)
Παίζω με το αριστερό ακορντα κ με το δεξί μελωδίες κ σόλαρω k τώρα μετά απο ένα χρόνο  το πόδι παιζει τα μπάσα, το σιγουρο είναι οτι καποια πράγματα δεν μπορώ να τα κάνω κ θα δυσκολευτώ πολυ να τα πετύχω γιατι εμαθα μόνος μου κ απέκτησα κακές συνηθείες (δακτυλοθεσία) όπως κ με το πεντάγραμμο δε μπορω να τα βγάλω πέρα ευκολα (αλλα δεν εχω δεί κ κανενα απο ωδείο να παίζει πριμα βίστα αν δεν εχει πολλα χρόνια) ,, Το σιγουρο είναι οτι με το ωδειο θα είχα τα θεμέλια αλλα μεχρι να σηκωθεί η οικοδομή....

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #115 στις: 05/08/06, 23:43 »
Συμφωνώ μαζί σου Gabriel αλλά ισως να είχες κ καλό δάσκαλο ...
Τα ωδεία στην ελλάδα θέλουν να στα παρούν..
Ασε που οι θεωρίες πανε υπερβολικά αργά .. αλλα οτι βαζεις γερές βασεις βαζεις , το θέμα είναι κ τι ακριβώς θέλεις να κάνεις όμως
φίλε Panoule επαιζα κ κιθάρα πριν πιασω το αρμόνιο κ δεν είπα οτι έχω γίνει βιρτουόζος στο αρμόνιο είπα οτι σε 6 μήνες επαιζα καλυτερα απο την αδερφή μου που εκανε 6 χρόνια ωδείο κ παίζω κ δίσκαλο (το οποίο όπως μου είπε το ξεκίνησε στο 3ο χρόνο κατι το οποιο ακομα δεν εχει καταλαβει γιατι δεν τη ξεκινησαν απο την αρχη) (γιαυτο λεω οτι το ωδειο κοιταει να στα παρει)
Παίζω με το αριστερό ακορντα κ με το δεξί μελωδίες κ σόλαρω k τώρα μετά απο ένα χρόνο  το πόδι παιζει τα μπάσα, το σιγουρο είναι οτι καποια πράγματα δεν μπορώ να τα κάνω κ θα δυσκολευτώ πολυ να τα πετύχω γιατι εμαθα μόνος μου κ απέκτησα κακές συνηθείες (δακτυλοθεσία) όπως κ με το πεντάγραμμο δε μπορω να τα βγάλω πέρα ευκολα (αλλα δεν εχω δεί κ κανενα απο ωδείο να παίζει πριμα βίστα αν δεν εχει πολλα χρόνια) ,, Το σιγουρο είναι οτι με το ωδειο θα είχα τα θεμέλια αλλα μεχρι να σηκωθεί η οικοδομή....

Τον δάσκαλο δεν τον παντρεύεσαι... Μόλις δείς ότι δεν σου κάνει πάς σε άλλον. Τα περισσότερα ωδεία έτσι κι αλλιώς έχουν παραπάνω από έναν δασκάλους κιθάρας. Τωρα συγκριτικά με το αρμόνιο, είναι κάποια πράγματα στην κιθάρα, τουλάχιστον στην κλάσσική, όπως ανοίγματα, καμπυλότητα δαχτύλων στην ταστιέρα, σωστή θέση αντίχειρα στο αριστερό χέρι, στάση, θέση αριστερου καρπού κλπ που αν δεν τα μάθεις, είναι σαν να τρέχεις κατοστάρι στο στίβο με σαγιονάρες...
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Pierot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #116 στις: 07/08/06, 18:44 »
Δεν έχεις κ άδικο σε αυτό που λές
άλλα ισως μια μέρα να μπορέσεις να βάλεις παπουτσια..
Τεσπα δε θα τρέξω πουθενά κιολας με το αρμόνιο ,θα ηθελα να είμαι καλύτερος άλλα κ αυτο που κάνω μια χαρά με διασκεδάζει ,δε με ικανοποιει 100%, αλλα μια χαρα περνάω
Αλλοστε αν είναι να κάνω σε κάποιο οργανο τρέξιμο αυτο δε θα είναι το αρμόνιο...

Αποσυνδεδεμένος {SLASH}

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • h mousiki pigaini me polous ala gami--ai mazi mou
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #117 στις: 12/08/06, 12:26 »
file i apofasi inai diki sou alla ego exo na po entaksi kai odio na min pas kai na to palepsis monos sou tha kataferis fisika polla pragmata alla tha ftasis se ena simio pou tha sikosis ta xeria psila kai den tha pas parakato to odio toulaxiston emena me voithise giati perasa kai apo tis dio fasis stin arxi kai monos pigaina na matho kana xrono kai meta odio

Αποσυνδεδεμένος Pierot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #118 στις: 13/08/06, 16:26 »
file i apofasi inai diki sou alla ego exo na po entaksi kai odio na min pas kai na to palepsis monos sou tha kataferis fisika polla pragmata alla tha ftasis se ena simio pou tha sikosis ta xeria psila kai den tha pas parakato to odio toulaxiston emena me voithise giati perasa kai apo tis dio fasis stin arxi kai monos pigaina na matho kana xrono kai meta odio
Σε ποιον απευθύνεσαι σε εμένα ή σε αυτόν που ποσταρε το θέμα?
Αν απευθύνεσαι σε μένα θα σου πω οτι και τώρα καπου καπου σηκώνω τα χέρια ψηλά , αλλα ισως είναι κ θέμα περισσοτερης εξασκησεις... νομιζω οτι σε αυτα που λές εχω ψιλοσυμφωνησει απο τα πιο πανω πόστ..

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #119 στις: 13/08/06, 17:45 »
μπορει να πιστευετε όλοι οτι το ωδειο στα παιρνει αλλα μονος του ποτε δεν θα βαλει τις σωστες βάσεις εκτος κι αν ειναι παιδι θαυμα...λιγα μαθηματα για 1-2 χρονια ειναι απαραιτητα...και φυσικα πολυ διαβασμα...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #120 στις: 13/08/06, 21:32 »
Όπως υπάρχουν καλοί και κακοί μαθηματικοί, φυσικοί και φιλόλογοι, έτσι υπάρχουν και καλοί και κακοί δάσκαλοι κιθάρας. Ένας πολύ καλός κιθαρίστας δεν είναι απαραίτητα και καλός δάσκαλος...
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος BigBabol

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • ουααααααααααα
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #121 στις: 14/08/06, 03:41 »
και κατι αλλο

ΜΗΝ πεσεις στην παγιδα το να ¨παιζω τραγουδια μονο και μονο για να τα παιζω"

προσπαθησε να τραγουδια που θες να μαθεις να τα δεις σαν ΑΣΚΗΣΕΙΣ και για να παρεις ΙΔΕΕΣ  ;D ;Dοπως κανω και εγω . Μεσα σε 8 μηνες που ασχολιθικα με τα  blues εγινα καλυτερος και απο καποιον που παει ωδειο 6 χρονια(ειμαι αυτοδιδακτος απο τα 11 μου)
everything that has a begining  , has an end...

Αποσυνδεδεμένος braveheart

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Η κιθαρα ειναι η ζωη μου
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #122 στις: 15/08/06, 19:28 »
Φιλε μου και γω μονος αρχισα να μαθαινω ηλεκτρικη με βιβλια π μ δανειζαν(ουτε π τα θυμαμαι) ;D.Αλλα το καλυτερο ειναι σιγουρα με δασκαλο ετσι θα ποφυγεις να μαθεις πραγματα λαθος που αργοτερα θα ειναι τρομερα δυσκολο να τα διορθωσεις

Αποσυνδεδεμένος Neobek

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #123 στις: 16/08/06, 09:10 »
Εγώ πάντος πιστεύω πως από μόνο σου δεν θα μπορέσεις ποτέ να πάρεις τις σωστές βάσεις για μια πιο εύκολη συνέχεια!!!
Έτσι προτείνω ενα καλο δάσκαλο για ιδαίτερα(σου δείχνει περισσότερη προσοχή....) ή αλλι'ως ωδείο!
«Ο κόσμος που έχουμε δημιουργήσει είναι το προϊόν της δικής μας σκέψης. Δεν μπορεί να αλλάξει, χωρίς να αλλάξει ο τρόπος που σκεφτόμαστε».-Άλμπερτ Άϊνστάιν.

Αποσυνδεδεμένος Bekos®

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Άντρας
  • ♫ A Change Of Seasons
    • Προφίλ
Απ: Ωδείο, δάσκαλος ή αυτοδιδακτος?
« Απάντηση #124 στις: 17/08/06, 18:38 »
Εγω θα προτεινα να συνεχισεις με εναν καλο δασκαλο.
Η' αλλιως ωδειο, αν εχεις κουραγιο!
Παντως, για μενα, τα ιδιαιτερα ειναι η καλυτερη λυση!
Μαθαινεις καλυτερα, μιας και εισαι ο μοναδικος μαθητης, και ο δασκαλος ασχολειται πιο προσεχτικα μαζι σου!
J. R. R. Tolkien:
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
6622 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/03, 13:17
από Μιχάλης
28 Απαντήσεις
37078 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/07, 07:02
από ogyon21
40 Απαντήσεις
15000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/11/12, 12:17
από Vaiking
1 Απαντήσεις
2721 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/10, 21:23
από edgar_jp ♫
5 Απαντήσεις
3464 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/10, 05:59
από LuNaFrEaK
23 Απαντήσεις
7896 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/11, 16:45
από jimaras1996
10 Απαντήσεις
8037 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/13, 12:23
από Lo.Lee.Ta
0 Απαντήσεις
5054 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/17, 15:35
από Ioannis Anastassakis
3 Απαντήσεις
4719 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/11/17, 14:45
από mouz
0 Απαντήσεις
541 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/22, 18:53
από Ioannis Anastassakis