Αποστολέας Θέμα: fatses asteies - mp3  (Αναγνώστηκε 30080 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teo87

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #50 στις: 19/07/05, 13:13 »
φιλε πολυ καλο!Περιμενω να ανεβασεις τωρα και με την πληρη ενορχηστρωση για να το αναδειξει καλυτερα
Give me a whisper and give me a sight
Give me a kiss before you tell me goodbye..
AND PLEASE DON'T CRY TONIGHT...
Afierwmeno se mia fili pou efuge toso grigora

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #51 στις: 19/07/05, 19:31 »
φιλε πολυ καλο!Περιμενω να ανεβασεις τωρα και με την πληρη ενορχηστρωση για να το αναδειξει καλυτερα

Για ποιό από τα τέσσερα λες;
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #52 στις: 20/07/05, 01:27 »
Ορίστε λοιπόν στίχοι-συγχορδίες (κατεβηκε). 

         
 
« Τελευταία τροποποίηση: 03/10/05, 17:15 από fatses asteies - The band »
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος ΣπύροςF

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #53 στις: 23/07/05, 05:20 »
Γεια σας κι από μένα. Όπως θα καταλάβατε εγώ είμαι ο Σπύρος ή Σπυράκος (άλλη μια fatsa asteia). Πρώτα θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για ότι θετικά και αρνητικά σχόλια έχετε κάνει για τα τραγούδια μας. Η αλήθεια είναι ότι όλο αυτό είναι μία έκλπληξη για μένα. Είμαι πολύ χαρούμενος που βλέπω ότι απολαύσατε την μικρή μας δουλειά. Να είστε σίγουροι ότι κάνουμε ότι νιώθουμε όπως είμαι σίγουρος ότι κάνετε και εσείς αφού ασχολείστε με την μουσική δηλαδή την ψυχή σας. Εγώ μεθαύριο φεύγω για Αλεξανδρούπολη όπου και υπηρετώ την ΜΑΜΑ ΠΑΤΡΙΔΑ αλλά θα ανυπομονώ να βλέπω σχόλιά σας και να συζητάμε για διάφορα θέματα. Είμαι σίγουρος ότι θα είστε η καλύτερη παρέα για το υπόλοιπο της θητείας μου. ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #54 στις: 23/07/05, 09:13 »
Ας γράψω και εγώ...΄'Ακουσα το "φατσες αστείες". Ούτε κρύο ούτε ζέστη.Η μελωδική γραμμή , συμπαθητική χωρίς ωστόσο όυτε να με έχει κερδίσει αλλά ούτε και να με έχει απογοητεύσει.Για ερμηνεια και φωνές δεν μπορώ να πω τίποτα εφόσον ουσιαστικά έχουμε απαγγελία ( τι να κρίνεις στην απαγγελία) . Οι στίχοι σε μέτριο επίπεδο.Πάντα με βάση τα προσωπικά μου γούστα , εαν το συναντούσα σε κάποιο cd μάλλον δεν θα ήταν στις επιλογές μου για επόμενα ακούσματα...

...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #55 στις: 23/07/05, 09:21 »
Βόλτα στην πόλη...Εδώ οι στίχοι θα έλεγα ότι είναι πολύ καλοί...Η μελωδική γραμμή είναι κλασικότατη μπαλάντα.
Η ερμηνεία με λάθη σε κάποια σημεία, δεν πατάει καλά παντού ιδιαίτερα σε κάποια τελειώματα των στίχων ( πχ στο εδώ).
Σαν στυλ , μου θύμησε αρκετά δυτικές συνοικίες.Σαν παραγωγή αρκετά καλό.Εν γένη σαν τραγούδι μέτριο.Το σόλο μου άρεσε..
Επίσης να πω ότι βρίσκω την ερμηνεια κάπως χλιαρή για την απόδοση των στίχων.Μάλλον περισσότερο νεύρο θα χρειαζόταν , ίσως και ανέβασμα τονικότητας σε όλο το τραγούδι μιας και διαπιστώνω ότι η χροιά του τραγουδιστή μάλλον είναι προς ψηλότερους τόνους...και το ανέβασμα θα έδινε στο τραγούδι περισσότερο χρώμα...

...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #56 στις: 23/07/05, 09:29 »
Δύσκολα χρόνια...
Καλύτερο από τα προηγούμενα. Εδώ έχουμε επιτέλους κάποιο χρωματισμό στην ερμηνεία.Εδώ ταιριάζει καλύτερα ο τρόπος.
Όμορφη μελωδική γραμμή , το τραγούδι ταιριάζει στην χροια του τραγουδιστή ( λίγο υπερβολικό ένα ανέβασμα που κάνει "και θα μισήσει το χθές" , κυρίως επειδή δεν το φτάνει σωστά στον τόνο του και βγάζει ψεύτικη...). Όμορφη μπαλάντα ραδιοφωνική που ακούγεται άνετα...Καλή παραγωγή...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #57 στις: 23/07/05, 09:33 »
Καημένο μου δάκρυ..
Αυτό είναι πάρα πολύ καλό...Αλλά μου έδωσε την αίσθηση ότι το έχω ξανακούσει. Δικό σας είναι , ή διασκευή?
Μακράν πάντως το καλύτερο από όλα τα υπόλοιπα , σε όλα τα σημεία , μελωδία , ερμηνεία , χρώμα , αίσθηση.
Αυτό ναι μπορώ να πω ότι θα το άκουγα και θα το ξεχώριζα μέσα από μια playlist...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #58 στις: 23/07/05, 15:37 »
Σπύρο καλώς ήρθες!!!!  :) :)

parpen, πρώτα από όλα ένα μεγάλο ευχαριστώ. Ευχαριστώ που κατέβασες και άκουσες αυτά τα τέσσερα+ένα το "υπεραστικό" = πέντε τραγούδια, τα πρόσεξες και έκατσες να γράψεις αναλυτικά σχόλια για όλα. Αυτό θέλει πραγματικά πολύ χρόνο και ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που μας αφιέρωσες.
Επίσης ευχαριστώ που έγραψες αυτό που άκουσες και αυτό που σου μετέδωσαν. Εδώ, τόσο καιρό, μόνο καλά λόγια έβλεπα αλλά οι απαντήσεις με τα downloads είναι αρκετά δυσανάλογα, πράγμα που με κάνει να συμπεράνω ότι όσοι είχαν αρνητικά σχόλια να κάνουν πιθανόν δεν απαντούσαν καθόλου.Αν και για να καταλάβεις τι είναι αυτό που δεν αρέσει ή που "χωλαίνει" το πράγμα, πρέπει να διαβάσεις τις αντιρρήσεις και όχι τις συμφωνίες. Ευχαριστώ λοιπόν και για την ειλικρίνεια.
Το "καημένο μου δάκρυ" δεν είναι διασκευή, είναι δικό μας.
Όσον αφορά το τι σου αρέσει ή αν σου αρέσει δε μπορώ να πω τίποτα, είναι υποκειμενικά αυτά τα θέματα, κρατάω μόνο κάποιες παρατηρήσεις (όπως το ανέβασμα τονικότητας που είπες ή το νεύρο στην ερμηνεία και μάλλον έχεις δίκιο).


"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #59 στις: 23/07/05, 19:49 »
Ρε φίλε parpen...νομίζω ότι καλά έκανες με την κριτική...αλλά συνάμα τα παράκανες.Τα στησες να πουμε τα παιδιά στα 5 μέτρα κι άιντε Μπαμ!Πιστεύω ότι σε κάποια τεχνικά σχόλια που έκανες είχες δίκιο...από κει και πέρα όμως, αν άλλα είναι τα προσωπικά σου γούστα, τα κρατάς για τον εαυτό σου φίλε μου...Την κριτική δεν την κάνουμε με βάση το γούστο μας αλλά με αντικειμενικά κριτήρια...Πρέπει πρώτα να το ακούσεις σαν ακροατής το κομμάτι και μετά σαν μουσικός...Αν δεν είναι στο γούστο σου δεν το σχολιάζεις καθόλου σαν ακροατής.Κάνεις απλά σχόλια σαν μουσικός αν θες.Ένας ακροατής δεν θα κάτσει να ξεψυρίσει που τόνισαν και που δεν τόνισαν, ωστόσο ίσως να προσέξει αυτό το νεύρο που είπες για το <<Βόλτα στην πόλη>>.Ε...και μην ξεχνάς ότι απ' ότι διάβασα τουλάχιστον σε κάποιο ποστ εδώ μέσα ότι προς το παρόν τα παιδιά δεν τα ενδιαφέρει η δισκογραφία...Άποψη μου βέβαια είναι ότι καλά έκανες και τις έκανες τις παρατηρήσεις, αν και μου φάνηκες υπερβολικός λίγο, για τους προαναφερθέντες λόγους.Αυτά...εντελώς φιλικά... :)
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος vert

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τα ζάρια στον μάστορα.
    • Προφίλ
    • www.activeradio.gr
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #60 στις: 24/07/05, 00:13 »
νομίζω ότι καλά έκανες με την κριτική...αλλά συνάμα τα παράκανες.Τα στησες να πουμε τα παιδιά στα 5 μέτρα κι άιντε Μπαμ!
   
   ...τελικά έκανε καλά ? ή δεν έκανε?  ή μήπως πρέπει να σχολιάζουμε μόνο για να "χαιδεύουμε" αυτιά ? κι αν δεν πούμε αυτό που εμάς μας μετέδωσε... τι θα πούμε ? ... και ποιος είπε ότι έχουμε στήσει ταμπούρια ο ένας απέναντι στον άλλον και εκτοξεύουμε τραγούδια και κατηγόριες στους "απέναντι" ?
    Επειδή κι εγώ δέχτηκα επιθέσεις για μια άσχημη κριτική που είχα κάνει στο "φάτσες αστείες" κι επειδή καλοπροαίρετα και φιλικά μου ζητήθηκε να σχολιάσω και τα υπόλοιπα απ` τον Αντώνη... πρέπει να πώ ότι τα αποθήκευσα και τα άκουσα πολλές φορές προσπαθώντας να κατασταλλάξω στην άποψή μου και να την στείλω εδώ.
   Μέχρι που διάβασα τα σχόλια του parpen που με καλύπτουν απόλυτα και για τα 4 τραγούδια.

΄'Ακουσα το "φατσες αστείες". Ούτε κρύο ούτε ζέστη.Η μελωδική γραμμή , συμπαθητική χωρίς ωστόσο όυτε να με έχει κερδίσει αλλά ούτε και να με έχει απογοητεύσει.Για ερμηνεια και φωνές δεν μπορώ να πω τίποτα εφόσον ουσιαστικά έχουμε απαγγελία ( τι να κρίνεις στην απαγγελία) . Οι στίχοι σε μέτριο επίπεδο.
 
 ...εδώ ήμουνλίγο πιο "κακός" εγώ...

Βόλτα στην πόλη...Εδώ οι στίχοι θα έλεγα ότι είναι πολύ καλοί...Η μελωδική γραμμή είναι κλασικότατη μπαλάντα.
Εν γένη σαν τραγούδι μέτριο.Το σόλο μου άρεσε..

...συμφωνώ...

Δύσκολα χρόνια...
Καλύτερο από τα προηγούμενα. Εδώ έχουμε επιτέλους κάποιο χρωματισμό στην ερμηνεία.Εδώ ταιριάζει καλύτερα ο τρόπος.
Όμορφη μελωδική γραμμή , το τραγούδι ταιριάζει στην χροια του τραγουδιστή

...ξανασυμφωνώ...

Καημένο μου δάκρυ..
Αυτό είναι πάρα πολύ καλό...Αλλά μου έδωσε την αίσθηση ότι το έχω ξανακούσει. Δικό σας είναι , ή διασκευή?

... αυτό ακριβώς ήθελα να `πω και δε μου `βγαινε... Υπέροχο τραγούδι ! άψογοι στίχοι - μελωδία... Τόσο που με κανουν να νομίζω ότι κάπου το `χω ξανακούσει...
   (parpen  αν γινόμουν ποτέ πολιτικός - ο θεός να με φυλάξει- ...θα σε προσλάμβανα να μου γράφεις τους λόγους μου  ;D )

 Τελικό συμπέρασμα... τα παιδιά αναμφισβήτητα έχουν ταλέντο και μπορούν να προχωρήσουν αρκετά... αλλά θέλουν δουλειά και "ψάξιμο" ακόμα. Κι όλα αυτά χωρίς να είμαι στο ελάχιστο "ειδικός "  αλλά απλός ακροατής.
     ....με σεβασμό   φιλικότητα κι αναμονή για κάτι ακόμα καλύτερο...
                                                                                               ... vert.
Στην κοινωνία αυτή, σαπίσαμε στ` αλήθεια.
Απάνθρωποι θεσμοί,  μας γίνανε συνήθεια...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #61 στις: 24/07/05, 10:41 »
Ρε φίλε parpen...νομίζω ότι καλά έκανες με την κριτική...αλλά συνάμα τα παράκανες.Τα στησες να πουμε τα παιδιά στα 5 μέτρα κι άιντε Μπαμ!Πιστεύω ότι σε κάποια τεχνικά σχόλια που έκανες είχες δίκιο...από κει και πέρα όμως, αν άλλα είναι τα προσωπικά σου γούστα, τα κρατάς για τον εαυτό σου φίλε μου...Την κριτική δεν την κάνουμε με βάση το γούστο μας αλλά με αντικειμενικά κριτήρια...Πρέπει πρώτα να το ακούσεις σαν ακροατής το κομμάτι και μετά σαν μουσικός...Αν δεν είναι στο γούστο σου δεν το σχολιάζεις καθόλου σαν ακροατής.Κάνεις απλά σχόλια σαν μουσικός αν θες.Ένας ακροατής δεν θα κάτσει να ξεψυρίσει που τόνισαν και που δεν τόνισαν, ωστόσο ίσως να προσέξει αυτό το νεύρο που είπες για το <<Βόλτα στην πόλη>>.Ε...και μην ξεχνάς ότι απ' ότι διάβασα τουλάχιστον σε κάποιο ποστ εδώ μέσα ότι προς το παρόν τα παιδιά δεν τα ενδιαφέρει η δισκογραφία...Άποψη μου βέβαια είναι ότι καλά έκανες και τις έκανες τις παρατηρήσεις, αν και μου φάνηκες υπερβολικός λίγο, για τους προαναφερθέντες λόγους.Αυτά...εντελώς φιλικά... :)

Δεν θα σχολιάσω αυτά που γράφεις , δεν χρειάζεται άλλωστε.Απλά να θυμάμαι όταν ανεβάσεις κάτι δικό σου , να μην μπω στον κόπο να το ακούσω...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #62 στις: 24/07/05, 12:18 »


Δεν θα σχολιάσω αυτά που γράφεις , δεν χρειάζεται άλλωστε.Απλά να θυμάμαι όταν ανεβάσεις κάτι δικό σου , να μην μπω στον κόπο να το ακούσω...

Ευτυχως τοτε που σου ξεφυγε αυτο
Δημιουργία
Γενικα, καλο ειναι να μην κανεις κακη κριτικη στον Cuenca..Ισως να μην το αντεξει για τον ιδιο ( ουτε και για αλλους ) :(
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Night.Crawler

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #63 στις: 24/07/05, 16:40 »
...γενικά η κριτική είναι μεγάλο εργαλείο...αρκεί να γίνεται με έναν τρόπο όχι κυνικό!!! δεν αναφέρομαι στις παραπάνω κριτικές...
απλά κάθησα και διάβασα τα post του link.
προσωπικά δεν μπορώ να κρίνω τίποτα ελληνοροκάδικο μπαλανταδόρικο...επειδή μου την σπάει γενικός το στιλ...και θα είμαι κακός άδικα  ;D
αλλά δεν μπορώ να μην πω οτι κατακαιρους διαβάζω κάποιες κριτικές και εκπλήσομαι...ιδίως για τα ελληνικά κομματάκια με μια κιθάρα απο πίσω και κάποιον να τραγουδάει βραχνά φάλτσα κάτι ακατάληπτους άμετρους στίχους χωρίς καν μελοδική γραμμή άξιας προσοχής...

και τέλος έπαθα σοκ να πω την αλήθεια που διάβασα post του freemind να κρίνει θετικά ένα τέτοιο κομμάτι...!!! εγώ προσωπικά θα ντρεπόμουνα να ανεβάσω κάποια κομμάτια που έχω ακούσει κατα καιρούς και να περιμένω και κριτική....μια βλακεία που έτυχε να γράψω την ανέβασα για καθαρά κιθαριστικούς λόγους και όχι σαν θεική ολοκληρωμένη σύνθεση...

βέβαια η αλήθεια είναι πως αν κάποιος ακούει ελληνικο ροκ...ελληνικο ροκ (ροκ?!?!) θα γράψει ....και τελικά διαπιστώνω μετα λύπης μου ότι το forum σε αυτό το κοινο απευθύνεται....σε άτομα που έχουν θεό τον Σιδηρόπουλο και Τα Υπόγεια Ρεύματα... οπότε μάλλον εγώ βρίσκομαι σε λάθος μέρος....!!!!!!

sorry για το ψιλοάσχετο post...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #64 στις: 24/07/05, 20:33 »


και τέλος έπαθα σοκ να πω την αλήθεια που διάβασα post του freemind να κρίνει θετικά ένα τέτοιο κομμάτι...!!!
Ειναι λιγο ασχετο ( οπως βεβαια και η δικη μου παραθεση..οποτε συντομα να περιμενουμε μεταφορα στο σωστο topic ). Να σημειωσω πως δεν το εκρινα θετικα με την εννοια του "φιλε, βγαλτο σε δισκο, ειναι ετοιμος, εισαι εκπληκτικος, κλπ κλπ", αλλα με τη λογικη, οτι υπαρχει ετοιμο υλικο το οποιο θελει σιγουρα δουλεια. Η αρχη εχει γινει και πολλες φορες ειναι σημαντικο να εχεις μια καλη ανταποκριση σε κατι που ξεκινας...Τις περισσοτερες φορες, αφηνουμε πραγματα στη μεση, επειδη λαμβανουμε μια αρνητικη κριτικη ( ενω πολλες φορες το τελικο αποτελεσμα δεν εχει καμια σχεση με το ημιτελες υλικο ). Αναφερω οτι ελλειψεις παρατηρησα με τις λιγες γνωσεις μου, και απλα περιμενα να ακουσω κατι πιο ολοκληρωμενο ::)..ακομα μαλλον αναμενουμε...
Οσο για το δικο σου κομματι, ελπιζω να κατλαβες πως η ενσταση μου δεν ηταν το ιδιο το κομματι, αλλα η λογικη δημιουργιας του..Και βεβαια κατηγορησα περισσοτερο τη λογικη της καθηγητριας, που περιμενε κατι...εκπληκτικο ισως για τα προτυπα της; ???
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος oldnavy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
  • http://apythanos.blogspot.com
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #65 στις: 25/07/05, 08:44 »
Μια λέξη φτάνει... απίθανο!!!!
Προσωπικά δεν είμαι κυνηγός ψεγαδιών,....... ή μου αρέσει κάτι ή δεν μου αρέσει...
Με την άδεια σου τα έχω ήδη στα folder μου με τα mp3's
Εκτιμώ ότι είσαι έτοιμος μουσικός (και ο αδερφός σου.... τα σόλα της ηλεκτρικής είναι καταπληκτικά....)
Όταν μεγαλώσω (είμαι ήδη 38.... ) θα ήθελα να σου μοιάσω, (εννοώ στην μουσική σου δυνότητα)...
Λοιπόν περιμένουμε και άλλα τραγούδια.

Αποσυνδεδεμένος kamno

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #66 στις: 25/07/05, 17:30 »
Πόλυ καλή προσπάθεια,ωραίες φωνές,ωραία κιθάρα και μελωδία στο καημένο μου δάκρυ.Συνεχίστε και καλή τυχη!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #67 στις: 27/07/05, 23:06 »
Καταρχάς φίλε parpen μη σώσεις να τα ακούσεις τα δικά μου...κατά δεύτερον φίλε freemind ήξερα ότι αυτό που είχα ανεβάσει και το χλευάζεις ήταν μια μ***κια και μισή αλλά ο φίλος μου με έπρηζε να το ανεβάσω ανολοκλήρωτο. Και καταρχήν δεν με καταλάβατε έτσι;....

Έτσι όπως το έθεσες parpen κατάλαβα ότι δεν σου αρέσει το συγκεκριμένο είδος μουσικής
Παράθεση
Πάντα με βάση τα προσωπικά μου γούστα , εαν το συναντούσα σε κάποιο cd μάλλον δεν θα ήταν στις επιλογές μου για επόμενα ακούσματα...
και ότι άσκησες αισθητική κριτική σε κάτι που δεν ακούς. Για τα τεχνικά σχόλια καμιά αντίρηση...καλά έκανες και τα έκανες, και μπράβο που είχες την πείρα και την υπομονή να τα κατεβάσεις ολόκληρα και να τα ακούσεις.Από κει και πέρα όμως, τα αισθητικά σχόλια από τη στιγμή που δεν σ αρέσει το είδος μουσικής (όπως μου έδωσες να καταλάβω) δεν χρειάζονταν να τα κάνεις. Δεν ξέρω τώρα αυτό αν έχει σημασια αλλά αν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις τα προηγούμενα posts τα παιδιά δεν τα ενδιαφέρει να ασχοληθούν δισκογραφικά, επομένως δεν πρεπει η κριτική να είναι τοσο τσεκουράτη...Άποψη μου...

Τώρα αν δεν σου αρέσουν αυτά που έγραψα, ξέρεις...I dont give a nuts  :) ;)
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #68 στις: 27/07/05, 23:31 »
Μου φαίνεται ότι ειναι ώρα να παρέμβω κι εγώ για να προλάβω να μη γίνει το θέμα αυτό στίβος μάχης. Θα παρακαλούσα τους parpen και freemind να μην απαντήσουν και δώσουν συνέχεια ή αν θέλουν να το κάνουν ας μεταφέρουν όλα τα άσχετα με το θέμα μηνύματα σε ένα off-topic κι εκεί να πουν ότι θέλουν. Βέβαια είναι συγκινητικό κάποιος άγνωστος που σε γνωρίζει μόνο από τα τραγούδια σου να θέλει να σε υπερασπιστεί ακόμα και σε αυτούς που απλά λένε τη γνώμη τους (αρνητική μεν, γνώμη δε και ως εκ τούτου απολύτως σεβαστή) αλλά φίλε Cuenca_60R δεν είναι δυνατόν να περιμένουμε να αρέσουν όλα σε όλους και ΚΥΡΙΩΣ να τους απαγορεύσουμε να λένε την άποψή τους όταν αυτή δε μας αρέσει.


ΥΓ.  Άσχετο με τα παραπάνω αλλά γιατί δεν έχουμε βλέψεις για δισκογραφία; Ήδη μελετάμε την επόμενη κίνηση από τη στιγμή που η μπάντα ενώθηκε και πάλι (θα ενημερωθείτε σχετικά προς το Σεπτέμβρη που θα έχουμε νεώτερα).
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #69 στις: 28/07/05, 17:43 »
Φίλε Αντώνη δεν σκοπεύω εγώ να δώσω συνέχεια, ελπίζω να λυθεί εδώ η παρεξήγηση...και καινούριο θέμα να ανοίξει για να λυθεί η διαφορά δεν θα απαντήσω...Κάπου εδώ λίγει το θέμα, και όποιος κατάλαβε τι θέλω να πω, κατάλαβε...Όσο για τν δισκογραφία νομίζω εσύ έλεγες ότι δεν σας ενδιαφέρει σε κάποιο μύνημα σε αυτό το θεμα...μπορεί και να άλλαξαν τα πράγματα από τότε βέβαια...δεν ξέρω...
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #70 στις: 28/07/05, 18:54 »
Ευχαριστώ και τους τρεις που δείξατε την απαραίτητη ψυχραιμία και σεβασμό στο θέμα μου.
Όσο για τη δισκογραφία φίλε Cuenca_60R δε θυμάμαι να το είχα πει, αλλά και έτσι να είναι έχω να σου πω ότι πολλά άλλαξαν από τότε μέχρι σήμερα. Νεώτερα προσεχώς (όταν θα είναι πιο συγκεκριμένα τα πράγματα).
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος c_access

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #71 στις: 30/07/05, 19:23 »
Geia sas paidia, eimai o xristos, drummer tou sigkrotimatos, kai prin apo ligo, pliroforithika gia to forum edo, kai auto me ekane na xaro para polu. kai pali euxaristo!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 30/07/05, 19:56 από c_access »

Αποσυνδεδεμένος Silega

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • And I hear rumours about angels…
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #72 στις: 10/08/05, 02:08 »
epeidi einai arga.......kai nistazw :P...............
OLA KALA EINAI.........
alli fora analisi......
giati exoume kai douleia aurio........

AUT(I)A
. kai -
I will never beg for mercy - I will never kiss your feet
I will never ask forgiveness and all of that I want to keep!
I will guide the blind in darkness though I cannot see myself
I will whisper in a deaf ear while I know you cannot speak

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #73 στις: 10/08/05, 11:16 »
Για το τραγούδι "Φάτσες Αστείες"

Ωραίο groovy!!! Δεν μου άρεσε η απαγγελία, νομίζω η φωνή δεν κάνει για απαγγελία. Ο στίχος στο ρεφρέν είναι καλός, αλλά θέλει λίγο καλύτερο μέτρημα στο «είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες». Βιάζεται να ολοκληρώσει την πρόταση και αυτό φαίνεται. Επίσης, ποιοι είναι τόσοι καλοί? Οι φάτσες αστείες? Άρα, είναι τόσο καλές όταν λένε βλακείες.

Η μελωδία πολύ καλή, μου θυμίζει κάτι τραγούδια «καμένα» τραγούδια του Αγγελάκα. Η ενορχήστρωση με βρίσκει σύμφωνο, αν και εγώ θα το γέμιζα με περισσότερα εφφέ, κανένα synth, ίσως και μια λούπα.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΟΛΑ ΤΑ MP3 - Φάτσες αστείες
« Απάντηση #74 στις: 10/08/05, 15:45 »
Πωπω ρε Κώστα ούτε για απαγγελία δεν κάνει η φωνή μου; Πάει , θα κρυφτώ με την κιθάρα μου και θα αφήσω τους άλλους να λένε τα τραγούδια (τι καημός να είναι  χάλια η φωνή σου όταν σ' αρέσει τόσο να τραγουδάς  :'( ).
Ναι οι φάτσες αστείες (δηλαδή οι συνάνθρωποί μας , εμείς οι ίδιο, εγώ προσωπικά πρώτος από όλους) είναι καλοί στις βλακείες , είναι τόσο μέσα στο αίμα τους που σε ξεγελούν, δυσκόλευεσαι να καταλάβεις τη βλακεία τους. Το νόημα της φράσης ολοκληρώνεται (και λύνεται) στο "ξεγελούν". Ευχαριστώ για τα σχόλιά σου, δεν είναι έτοιμο ακόμα , μια πρώτη ιδέα είναι θα σκληρύνει κι άλλο, συμφωνώ με το τι λες ότι χρειάζεται ακόμα.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies