Αποστολέας Θέμα: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)  (Αναγνώστηκε 30147 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #100 στις: 01/03/09, 23:28 »
Εγώ προτείνω ένα κολασμένο cuttin'heat :P


 ;D ;D ;D

EDIT:

Αλήθεια αν το κάναμε ζωντανά στο Αν πως θα σας φαινόταν? Να λύσουμε τις διαφορές μας μουσικά ;D ;D ;D

Πιστεύω ότι αρκετός κόσμος θα πλήρωνε εισητήριο για να το δει :)
« Τελευταία τροποποίηση: 01/03/09, 23:32 από Guitarero »

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #101 στις: 01/03/09, 23:37 »
Μαθητοθήρας είναι και ο Αναστασάκης και όποιος άλλος ποστάρει βίντεο μαθητών του αναφέροντας πρώτιστα ότι είναι μαθητές τους και πόσο λίγο καιρό παίζουν κιθάρα αλλά έγιναν αυτό που είναι χάρης σε αυτούς και όχι γιατί τα παιδιά είναι ταλαντούχα και όχι ότι ρίξαν άπειρες ώρες μελέτης πέραν της διδασκαλίας.
Parlats, με αυτό το σκεπτικό θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε "πελατοθήρες" ή "αγοραστοθήρες" παιδιά που ανεβάζουν κομμάτια τους στο φόρουμ, απο προσωπικά cd που κυκλοφόρησαν παραθέτοντας και link απο reviews και πληροφορίες για το πώς μπορείς να προμηθευτείς το cd. Και ο Αναστασάκης το έχει κάνει αυτό, όμως το έχουν κάνει και άλλοι και εκεί δεν είδα αντιδράσεις για την διαφήμηση των cd. (Για να μην παρεξηγηθώ να διευκρινήσω ότι επικροτώ τις κινήσεις αυτές των παιδιών και δεν τις απορρίπτω σε καμία περίπτωση). Δείγμα της δουλειά τους είναι το κομμάτι απο το προσωπικό cd, το βίντεο του μαθητή, ακόμα και το μικρό instructional βίντεο. Αποτελούν ταυτόχρονα και διαφήμηση;;; Ναι. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τέτοια πράγματα και δεν νομίζω ότι έτσι υποβαθμίζεται το φόρουμ, το αντίθετο θα έλεγα.


εδώ θεωρούνται Θεοί ενώ στο εξωτερικό είναι για φτύσιμο (έχω παραδείγματα γι'αυτό)
Πές μας  (δεν είναι ειρωνικό το ερώτημα, περιέργεια εκφράζω)

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #102 στις: 01/03/09, 23:40 »

Parlats, με αυτό το σκεπτικό θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε "πελατοθήρες" ή "αγοραστοθήρες" παιδιά που ανεβάζουν κομμάτια τους στο φόρουμ, απο προσωπικά cd που κυκλοφόρησαν παραθέτοντας και link απο reviews και πληροφορίες για το πώς μπορείς να προμηθευτείς το cd. Και ο Αναστασάκης το έχει κάνει αυτό, όμως το έχουν κάνει και άλλοι και εκεί δεν είδα αντιδράσεις για την διαφήμηση των cd.


Όχι φίλε, εδώ το φόρουμ είναι αφιερωμένο στην υψηλή τέχνη και μόνο. Τέτοιες δόλιες συναλλαγές δεν αρμόζουν ;D

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #103 στις: 02/03/09, 00:42 »
σορρυ μπορει να ειναι οφ απλα για να σας δωσω να καταλαβετε τι εννοω ως ΚΙΘΑΡΙΣΤΑ...ολοι το εχουμε ακουσει σιγουρα
.δεν παει μη παιζει 30000 νοτες το δευτερολεπτο..αυτο ειναι
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #104 στις: 02/03/09, 01:49 »
Σημερα διαβασα ολο το θεμα και μαλλον εχασα τη μπαλα..Γενικο φαινομενο να υποθεσω?? Anyway..
Ωραιο το βιντεακι..Ωραιος και ο Γιωργος με τον οποιο ειχαμε γνωριστει παλιοτερα και μου ειχε κανει εντυπωση ποσο φιλικο και προσγειωμενο παιδι ειναι..
Να ευχηθω και εις ανωτερα..
Τωρα για τα υπολοιπα ας συνεχησετε εσεις καλυτερα.. :)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #105 στις: 02/03/09, 10:52 »


"..διαφωνούμε κιόλας δε μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα και δεν έχει κανείς δικαίωμα μαζί και συ mister yancim να μειώνεις τους πάντες με αμπελοφιλοσοφίες" --- Εγώ δεν μείωσα κανέναν, βέβαια ξέρεις τι λένε, όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται.... BTW το σχόλιο σου περι αμπελοφιλοσοφιών είναι κατάπτυστο...ίσως κάποιος απο τους άλλους moderators θα έπρεπε να πάρει θέση



Οχι, δεν ειναι καταπτυστη η λογικη του parlats και την επικροτω πληρως. Και πριν αρχισεις να μιλας για "μιλημενους" mods, θα σου δειξω απο που στηριζω την αποψη του:

Για πείτε μου (σε εσάς αναφέρομαι που μιλάτε για μαθητοθηρίες και άλλου είδους τέτοιες μ....ίες, όποιος τα πιστεύει αυτά ελεύθερη αγορά  έχουμε, ας πάει αλλού....δεν χρειάζονται οι εκάστοτε φωστήρες για να τους το υποδείξουν....) ποιός άλλος απο τους εξέχοντες κiθαρίστες που έχουμε εδώ στο forum έχουνε ποστάρει τόσα free εκπαιδευτικά clips σχετικά με τεχνική, licks κτλ?  
Μαλλον εμεις ειμαστε οι "μαλ**ες" που αναφερεις ;)  Αν αυτο δεν ειναι προσβλητικο, τοτε τι ειναι; ;)

Νομιζω πως το θεμα προκειται να παρει την περπατημενη, χωρις να φταιει ο Αναστασσακης και ο μαθητης του. Στο χερι σας ειναι πραγματικα. Περισσοτερο χανετε το χρονο σας να αποδειξετε πως η αξια του μουσικου ειναι συνυφασμενη με τον αριθμο των νοτων που παιζει σε ενα δευτερολεπτο, παρα να κοιταξετε να συμπεριφερθειτε σν καλλιτεχνες..Ισως τελικα αυτο που ειπε ενας Τουρκος fusion καλλιτεχνης ειναι σωστο:
"Ειμαστε αυτο που παιζουμε"...
« Τελευταία τροποποίηση: 02/03/09, 10:55 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #106 στις: 02/03/09, 11:12 »
Ισως τελικα αυτο που ειπε ενας Τουρκος fusion καλλιτεχνης ειναι σωστο:
"Ειμαστε αυτο που παιζουμε"...

Αρα εγω ειμαι Γα...ος.ΧΑΧΑΧΑ αστειακι ηταν μη αρχισετε..απλα μου αρεσε και το ειπα. ;D
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #107 στις: 03/03/09, 14:24 »
Yancim η απάντησή σου #84# τα λέει όλα, ο νοών νοείτω, μην υποτιμάς τη νοημοσύνη μας. Για τα βίντεο ήθελα να γράψω ''έχετε χάσει'' απολογούμαι γι'αυτό δεν απευθυνόμουν σε σένα.


buckethead RULES!! Αν συγκρίνεις την προσωπική δουλειά του καθενός με αυτό το θέμα σόρι αλλά είσαι εκτός θέματος. Αν ο ίδιος ο Γιώργος ανέβαζε εδώ το κομμάτι, θα ήταν όλα καλά και όλα ανθηρά. Μόνο που δεν έγινε έτσι. Κανείς δεν αντιτέθηκε στον Αναστασάκη να βάζει την προσωπική του δουλειά όπως και έγινε με πολλούς και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Το να αυτοπροβάλλεσαι όμως μέσω των μαθητών σου είναι και ασέβεια προς τον μαθητή σου που ως καλός παιδαγωγός θα έπρεπε να τον βάζεις πρώτο, είναι και μαθητοθηρία όπως ανέφερα πολλές φορές.

Guitarero, ότι και να κάνω δε μπορείς να μην πετάς off topic. Η αλήθεια είναι ότι έχεις χιούμορ και αυτά που γράφεις καμιά φορά με κάνουν να γελάω, αλλά σε ένα σοβαρό θέμα θα έπρεπε να κρατιέσαι λίγο παραπάνω  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ioannis Anastassakis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 431
  • Φύλο: Άντρας
  • Ioannis Anastassakis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Ioannis Anastassakis Official WWW Site
Απ: George Emmanuel - LOST (Top Guitar Students Videos)
« Απάντηση #108 στις: 04/03/09, 01:37 »
Παιδια, θα "απανταω" ενα-ενα στα σχολια - εχει πεσει πολυ backlog απ'οτι βλεπω...

Οχι αλλα απο την στιγμη που βγαζει σιντι δεν νομιζω να θελει να αρεσει σε 4-5 "ελιτιστες" αλλιως δεν θα το εβγαζε.απο την στιγμη που ενα Βιντεο λεει ΚΟΙΤΑΜΕ πρεπει αυτος που το βγαζει να ειναι διατεθημενος να ακουσει την αποψη και της γιαγιας μου(που την αγαπω πολυ).μπορει να μην τον νοιαζει καθολου αλλα θα την ακουσει και δεν εχει καν το δικαιωμα να της πει "αφου δεν σ αρεσει μην ασχολησαι".αρα WE are NOT missing the point at all.

αστειακι....τα βιντεο που ποσταρει ο ΓΙΑΝΝΗΣ ειναι τον τοπ μαθητων του...φανταζεστε την ξενερα των υπολοιπων να τους βλεπουν και  και να λενε""αυτος που στο μαθημα κτλ κτλ...... και εγω μπλα μπλα μπλα........ καλύτερος........χειροτερος........... με πενα και ποιος.... που..."


ΟΚ, μπορει να φταιω και γω που δεν "ξεκαθαρισα" καποια πραγματα απο την αρχη... πχ, τον σκοπο των βιντεο που ποσταρω!

ΟΛOI οι μαθητες μου που εχουν "βιντεοκλιπ" εχουν ονειρο τους το να γινουν επιτυχημενοι ροκ/μεταλ κιθαριστες PERFORMERS - δηλαδη να παιζουν σε καποια μπαντα, κατα προτιμηση του εξωτερικου. Αυτα τα βιντεο ειναι ενας ωραιος και αποτελεσματικος τροπος για να τους δουν καποιες μπαντες και "talent hunters" ωστε να τους εχουν "στα υπ'οψιν". Και ως τωρα τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλα.
Φυσικα εχω πολλους ακομα μαθητες - καποιοι εξισου καλοι, οι οποιοι ειναι χομπιστες η γουσταρουν απλα το recording και οι οποιοι μαλλον ποτε δεν θα κανουν videoclip. Γιατι ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ!!!

Zeromancer, εισαι απλα λαθος στο 1ο μερος του σχολιου σου - οταν ενας καλλιτεχνης φτιαχνει ενα δικο του "εργο τεχνης", ΔΕΝ πρεπει να τον ενδιαφερει η αποδοχη του κοινου και το "marketability" της τεχνης του. εινα απλα η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ του εκφραση - ειτε ειναι με την κιθαρα, ειτε με πηλο, χρωματα, καρβουνο etc...

Αλλα, ΦΥΣΙΚΑ και ειναι σεβαστη η γνωμη σου - για το αν σου αρεσει η οχι κατι! Δεν εχουμε δικτατορια!

Συνεχιζουμε.... με μερικα πολυ συγκεκριμενα σχολια.

1.  About George - Περυσι ειχαμε παει στο Musikmesse με τους μαθητες μου - καποια στιγμη μιλουσα εγω με την ΕMG  (νομιζω) και ο George ειχε παει να δοκιμασει τους νεους ενισχυτες της Randall. Mολις γυρισα για να τον παρω να φυγουμε, μας πλησιασε ο αντιπροεδρος της Randall και του προτεινε full sponsoring απο την Randall. Επι τοπου. Μπροστα μου. ΑΠΛΑ ακουγοντας τον να δοκιμαζει τον ενισχυτη...O George ειναι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ κιθαριστας που ξερω με τον οποιο εχει συμβει αυτο το πραγμα. Τωρα αν θεωρειτε οτι ΚΑΙ ΑΥΤΟ δεν δειχνει ποιοτητα...οκ, πασο!  ;)

2. Ενας ακομα πολυ βασικος λογος που ανεβαζω αυτα τα βιντεο ειναι οτι απλα ειμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ περηφανος για τα παιδια αυτα. Πραγματικα ΟΛΟΙ τους ειχαν να αντιμετωπισουν ΠΟΛΥ αντιξοες συνθηκες στην προσπαθεια τους (πιο πολλες λεπτομερειες ειναι προσωπικα δεδομενα στα οποια δεν μπορω να αναφερθω public)....

3. Καποιοι "συνηθεις υποπτοι" συνειδητα παραλειπουν να αναφερθουν στο γεγονος οτι ΠΟΤE δεν εχω ποσταρει στο forum ΑΓΓΕΛΙΑ για ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΙΘΑΡΑΣ... Νομιζω οτι, απο κει και περα, καποια σχολια μαλλον ειναι...περιττα?!?!  ;D ;D


                       Φιλικά,
                                  Γιάννης



Ιωάννης Αναστασάκης
G.I.T Tutor - RGT Tutor - Professor of Music (American College of Greece)
http://www.myspace.com/ioannisanastassakis
http://www.ioannis.org

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
4492 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/06, 11:58
από JohnRageOn
5 Απαντήσεις
3042 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/07, 12:06
από Μαργαρίτα Π.
12 Απαντήσεις
5004 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/07, 02:41
από Marios Demigod
7 Απαντήσεις
3586 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/07, 17:51
από Ioannis Anastassakis
6 Απαντήσεις
4311 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/10, 16:12
από Jeditraitor
9 Απαντήσεις
4058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/09, 20:15
από gers
4 Απαντήσεις
1987 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/09, 12:06
από m@ster k@frer
2 Απαντήσεις
1711 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/10, 05:01
από Garvin
5 Απαντήσεις
2625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/10, 03:33
από m@ster k@frer
13 Απαντήσεις
4058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/08/11, 23:10
από indiespyllak