Αποστολέας Θέμα: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!  (Αναγνώστηκε 15920 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #25 στις: 13/05/08, 15:30 »
Καταρχην οι καιωμενοι καδοι διασπουν τη χημεια των δακρυγονων/ασφυξιογονων κλπ και δεν εξυπηρετουν λογους εντυπωσιασμου και μπαχαλου.
Εγω φιλε μου νταβατζηλικι του κωλου σε ιδιωτικες παραλιες τυπου αστερα κλπ δεν πληρωνω.Στο κατω της γραφης και στην διπλανη παραλια που δεν ειναι περιφραγμενη τα ιδια κωλοβακτηριδια εχει.Για πιο λογο να τα πληρωσω,ενω μπορω να τα απολαυσω τσαμπα;
Απλα στην πλειοψηφια του κοσμου εχει γινει συνηθεια το να τα σκαει για τα παντα αδιαμαρτυρητα και ετσι σιγα σιγα γινεται αναισθητος και τα θεωρει ολα ως δεδομενα.
Δεδομενο το να εχει μια κιθαρα της συμφορας-μιας και ειμαστε σε κιθαριστικο φορουμ-300 ευρω (110 χιλιαρικα και δηλαδη),δεδομενο να πληρωνει για μια πενα 1 ευρω(350 κατοσταρικα-αν ειναι δυνατον).
Δεδομενο το να τρωει πορτα σε καφετερια στη Γλυφαδα που εχει καταπατησει παρανομα το δημοσιο πεζοδρομιο,δεδομενο και το οτι πληρωνει 5 ευρω(1700!!!δραχμες) μια κουταλια καφε και ενα ποτηρι νερο.
Τι να λεμε τωρα;Οσο υπαρχουν μαλ**ες(και εγω μεσα σ'αυτους-ουδεις αναμαρτητος) θα υπαρχουν και τα γατονια που θα μας καβαλανε.
« Τελευταία τροποποίηση: 13/05/08, 15:34 από sid7 »

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #26 στις: 13/05/08, 16:00 »
http://eximnos.blogspot.com/2008/05/blog-post_7835.html
Το περίεργο είναι οτι οι βίλες που εμφανίζονται στις φωτο, δεν χτίστηκαν σε καμμένη έκταση ....

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #27 στις: 13/05/08, 16:05 »
Οι συγκεκριμενες βιλλες ειναι εντος σχεδιου πολης οσο και αν αυτο φαινεται παραξενο και φυσικα εχει εκδοθει νομιμη αδεια πριν τις φωτιες του καλοκαιριου.
Το περιεργο ειναι πως αποχαρακτηριστηκε η συγκεκριμενη εκταση απο δασικη,
εστω και πριν την περσινη καταστροφη.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #28 στις: 13/05/08, 16:17 »
Καταρχην οι καιωμενοι καδοι διασπουν τη χημεια των δακρυγονων/ασφυξιογονων κλπ και δεν εξυπηρετουν λογους εντυπωσιασμου και μπαχαλου.
Είναι γνωστό αυτό και αν άφησα να εννοηθεί ότι το θεωρώ πράξη εντυπωσιασμού, σπεύδω να το διευκρινίσω.. Απλά οδοφράγματα και καιόμενοι κάδοι πάνε μαζί, γι'αυτό τα ανέφερα..

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #29 στις: 13/05/08, 16:52 »
Αν υποθέσουμε ότι αυτό:

http://www.inout.gr/newreply.php?s=d551f6ddf1467f559031568cf6734784&do=newreply&noquote=1&p=146426

ισχύει, τότε δεν χρειάζεται καμία κινητοποίηση, διαδήλωση, άσκηση βίας κοκ.
Αρκεί μια καταγγελία στην αρμόδια πολεοδομία (απαραίτητα εγγράφως) και το αυθαίρετο κατεδαφίζεται στο πίτς φυτίλι. Ας είναι και του Σουφλιά!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #30 στις: 13/05/08, 17:04 »
Papou ο syd παραπανω ομως λεει οτι αποχαρακτηριστικαν οποτε και παλι δεν κανεις κατι..

Και καλυτερα να μη συγκρινεις το ενα με το αλλο(Ηλιουπολη με Παρνηθα) διοτι πολυ απλα δεν εχει νοημα πια και δηλωνει αρνηση ενεργειας η εστω να παραδεχτουμε γεγονοτα.Ναι και ετσι ειχε αρχισει καποτε η με φτωχικες παραγκες(οπως και στη Γλυφαδα) αλλα τωρα ειναι περιοχες 100.000 κατοικων οποτε παει τελειωσε.Και μη ξεχνας οτι τωρα ειμαστε στη κοκκινη γραμμη(οχιοτι αν δεν ημασταν θα ημουν συμφωνος φυσικα)


Και θετω και μια ερωτηση..Ειστε υπερ του γκρεμισματος αυθαιρετων?Για παραδειγμα στους Αγιους θεοδωρους και την Κινεττα ειναι γεματο απο σπιτια πια τα οποια ειναι κατα 90% αυθαιρετα και πολλα κτισμενα μεσα στο δασος.Παρολαυτα οι αδειες οικοπεδων δοθηκαν,τα αφησαν και χτιστηκαν και τους εδωσαν και ρευμα.. :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #31 στις: 13/05/08, 17:34 »
Συμφωνώ με το εξής.Ότι πρέπει να αλλάξουμε εμείς για να αλλάξουνε τα δεδομένα.Είναι εντελώς υποκριτικό να διαμαρτυρόμαστε για κάτι που εμείς πρώτοι απ'όλους αν είχαμε την δυνατότητα ,θα το κάναμε και νομίζω ότι καταλαβαίνετε πως το λέω...Αν πιστεύω ότι οι πιστωτικές είναι κλεψιά ,δεν βγάζω πιστωτική και κάνω το σκατό μου παξιμάδι.Αν πιστεύω στην οικολογία ,κάνω ανακύκλωση,τρώω ελάχιστο κρέας, ελέγχω τους ρύπους του αυτοκινήτου μου,κάνω την επισκευή που χρειάζετε και δεν "λαδώνω" το ΚΤΕΟ να με "περάσει". Αν πιστεύω ότι το δάσος βάλλεται από τα αυθαίρετα,τα βάζω με τον αδελφό μου ,τον θείο μου τον μπατζανάκη μου,τον φίλο μου που αυθαιρετεί...Δεν μπορώ να κάνω τίποτα με το κράτος όσο είμαι μειοψηφία.Η μειοψηφία που μονίμως "γκρινιάζει" και που οι τηλεοράσεις κατά καιρούς την παρουσιάζουνε σαν "κάτι γραφικούς,αριστεριστές,μουσάτους οικολόγους".Αν δεν μπει στη νοοτροπία όλων μας, η σειρά ,ότι Νο 1 ζήτημα για όλους,"κακούς αριστερούς","καλούς δεξιούς οικογενειάρχες","αναρχικούς" και "κεντροκατιτέτοιους" είναι ο αέρας που αναπνέουμε,το νερό που πίνουμε και το φαγητό που τρώμε,η κατάσταση θα διαιωνίζεται επ'άπειρον.Όποιον δικό σας έχετε,που κάνει τέτοιες παρανομίες,κάντε τον ρόμπα...Μόνο έτσι θα γίνει μια πραγματική αρχή.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #32 στις: 13/05/08, 20:49 »
Καταρχην οι καιωμενοι καδοι διασπουν τη χημεια των δακρυγονων/ασφυξιογονων κλπ και δεν εξυπηρετουν λογους εντυπωσιασμου και μπαχαλου.
Είναι γνωστό αυτό και αν άφησα να εννοηθεί ότι το θεωρώ πράξη εντυπωσιασμού, σπεύδω να το διευκρινίσω.. Απλά οδοφράγματα και καιόμενοι κάδοι πάνε μαζί, γι'αυτό τα ανέφερα..
Και εγω συμφωνω μαζι σου σπευδοντας να διευκρινισω πως ενοειται οτι δεν ηθελα να σου την πω.Καταλαβα πως και γιατι το εγραψες και απλα εκανα μια μικρη παρεμβαση  :)
Να συμφωνησω για μια ακομη φορα και με τον Μακ ο οποιος παρολο που ειναι ρομαντικος Αεκτζης( ;D),τα λεει ολα σε 2-3 προτασεις.Δε νοειται ανθρωπος ο οποιος κλαιγεται για τα καμενα,τα καταπατημενα και την κακουργα κενωνια ναουμ να μενει σε καταπατημενο αυθαιρετο πανω σε ρεμα για παραδειγμα,επειδη ετυχε; να μην τον εχουν τσακωσει και να του το ξηλωσουν.Αυτος ο ανθρωπος θα ειναι ο ιδιος που αυριο μεθαυριο θα καει και θα βγαινει τρελλαμενος στα καναλια για να μιλαει για την ολιγωρια των αρχων και τα γνωστα παραμυθια.

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #33 στις: 14/05/08, 10:29 »
Συμφωνώ με το εξής.Ότι πρέπει να αλλάξουμε εμείς για να αλλάξουνε τα δεδομένα.Είναι εντελώς υποκριτικό να διαμαρτυρόμαστε για κάτι που εμείς πρώτοι απ'όλους αν είχαμε την δυνατότητα ,θα το κάναμε και νομίζω ότι καταλαβαίνετε πως το λέω...Αν πιστεύω ότι οι πιστωτικές είναι κλεψιά ,δεν βγάζω πιστωτική και κάνω το σκατό μου παξιμάδι.Αν πιστεύω στην οικολογία ,κάνω ανακύκλωση,τρώω ελάχιστο κρέας, ελέγχω τους ρύπους του αυτοκινήτου μου,κάνω την επισκευή που χρειάζετε και δεν "λαδώνω" το ΚΤΕΟ να με "περάσει". Αν πιστεύω ότι το δάσος βάλλεται από τα αυθαίρετα,τα βάζω με τον αδελφό μου ,τον θείο μου τον μπατζανάκη μου,τον φίλο μου που αυθαιρετεί...Δεν μπορώ να κάνω τίποτα με το κράτος όσο είμαι μειοψηφία.Η μειοψηφία που μονίμως "γκρινιάζει" και που οι τηλεοράσεις κατά καιρούς την παρουσιάζουνε σαν "κάτι γραφικούς,αριστεριστές,μουσάτους οικολόγους".Αν δεν μπει στη νοοτροπία όλων μας, η σειρά ,ότι Νο 1 ζήτημα για όλους,"κακούς αριστερούς","καλούς δεξιούς οικογενειάρχες","αναρχικούς" και "κεντροκατιτέτοιους" είναι ο αέρας που αναπνέουμε,το νερό που πίνουμε και το φαγητό που τρώμε,η κατάσταση θα διαιωνίζεται επ'άπειρον.Όποιον δικό σας έχετε,που κάνει τέτοιες παρανομίες,κάντε τον ρόμπα...Μόνο έτσι θα γίνει μια πραγματική αρχή.
Συμφωνω 100%
με μια επισημανση..
Όλα αυτά θα επρεπε να ειναι "αφ'εαυτού αντιδραση" του κάθε σκεπτόμενου και συνειδητοποιημένου ΑΝΘΡΩΠΟΥ.. (τελία)


Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #34 στις: 14/05/08, 10:59 »
εγω να ρωτησω κατι ρε παιδια? επειδη μου τη σπανε αυτοι οι θρασοπ**στες που πανε και καταστρεφουν δαση σε μια περιοχη οπως η αθηνα που εχει αναγκη απο καθαρο αερα, η πρωτη σκεψη που μου ερχεται καθε φορα στο μυαλο οταν βλεπω αυτα τα πλουσιοσπιτα μεσα στα δαση ειναι να παω να τα γκρεμισω...οποτε ρωταω...αφου ειναι τοσο ευκολο απο μια ομαδα ανθρωπων αυθαιρετα να χτιζει οτι γουσταρει μεσα σένα δασος γιατι να ειναι δυσκολο για μια αλλη ομαδα ανθρωπων να αναλαμβανει αυθαιρετα να γρεμιζει το καθε αυθαιρετο? αν το θελουμε μπορει να δημιουργηθει κινηση πολιτων γιαυτο... ειδηκα σε κραυγαλεες περιπρωσεις οπως της παρνιθας.. αν το κρατος δεν μπορει να μας προστατεψει ας προστατεψουμε οι ιδιοι τους εαυτους μας... ;)

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #35 στις: 14/05/08, 11:27 »
Η απάντηση είναι απλή Harrucci: Η αυθαίρετη δημιουργία είναι πλημέλλημα ενώ η αυθαίρετη καταστροφή κακούργημα. Τόσο από νομική άποψη όσο και ως προς την προσωπική αίσθηση δικαίου του καθενός.

Σαφώς και αυτή είναι η υγιής αντίδραση μιας κοινωνίας στα κακώς κείμενα και στις προσπάθειες ορισμένων μελών της για την κατεδάφισή της, το κράξιμο και η περιθωριοποιησή τους. Από τον τύπο ανθρώπων που δυναμικά τοποθετούνται στο περιθώριο μπορεί να καταλάβει κανείς την δυναμική αλλά και το μέλλον μιας κοινωνίας. Και δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που να μην αντιλαμβάνεται το μέλλον της δικιάς μας.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #36 στις: 14/05/08, 12:32 »
Εγώ πάλι δεν νομίζω ότι το να παίρνεις το νόμο στα χέρια σου είναι υγιής αντίδραση.Μάλλον "παρενέργεια" της "ασθένειας" θα το έλεγα.Θα πρέπει κάποια στιγμή,αντί να βρίσκονται στο περιθώριο εκείνοι που αντιδρούν στην αυθαιρεσία ,να περιθωριοποιηθούν οι αυθαιρετούντες...Έγώ επιμένω στη νοοτροπία ως βασικότερο παράγοντα κάθε παθογένειας του συστήματος.Εύκολο;Είναι, αν όλα αυτά τα νέα παιδιά που γράφουνε εδώ,τα διάφορα ωραία,τα θυμούντε και τα πρεσβεύουν και μετά από 20 χρόνια.Πολλοί μάλιστα θα είναι και καθηγητές και θα μαθαίνουν στα δικά μας παιδιά τα "σωστά".Άιντε να δούμε... :-\
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #37 στις: 14/05/08, 12:46 »
MACMISIAS, το "σαφώς και αυτή είναι η υγιής αντίδραση" πήγαινε στο "κράξιμο και στην περιθωριοποίηση" που βρίσκεται στο τέλος της πρότασης και που συμφωνεί απόλυτα νομίζω με την δικιά σου "να τους κάνουμε ρόμπα", και όχι στην πρόταση του Harrucci, στην οποία νομίζω πως απάντησα επαρκώς. Ποιός άλλωστε θα έλεγε ότι τα κακουργήματα είναι η υγιής αντίδραση μιας ισσοροπημένης κοινωνίας.

Η αντεκδίκηση είναι η φυσιολογική αντίδραση μιας ανισόρροπης κοινωνίας μέχρι να βρει την ισορροπία της. Και μάλλον προς τα εκεί βαδίζουμε....  Το βλέπουμε άλλωστε στις γνώμες των νέων παιδιών.

Edit: Εν τω μεταξύ η νοοτροπία του καθενός μας σμιλεύεται, διαμορφώνεται, μέσα από την μόρφωσή του. Αν δεν έχουμε καταλήξει ποιόν τύπο μορφώσεως θέλουμε και ποια μόρφωση είναι η ιδανική για την κοινωνία μας, ποιός ο λόγος να συζητάμε περαιτέρω?
Ακόμα χειρότερα σ' εμάς που έχουμε καταλήξει ότι η μόρφωση του καθενός γίνεται με απολύτως υποκειμενικά κριτήρια, οπότε για ποιά συνολική νοοτροπία να μιλάμε?

Έχουμε την κοινωνία που μας αξίζει ή αλλιώς αυτήν που διαμορφώνεται μέσα απ' τον υποκειμενισμό μας και τα πιστεύω μας. Γιατί ενοχλούμαστε?
« Τελευταία τροποποίηση: 14/05/08, 12:56 από papous »
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #38 στις: 14/05/08, 15:42 »
απλα διαφωνω στο οτι μεχρι να αποκτησουμε παιδεια μετα απο καμια 40αρια χρονια παιζει να μην εχει μεινει τιποτα ορθιο...

παπου αυτο που λες το ξερεις σιγουρα? γιατι μου φαινεται εντελως παραλογο καποιος να σε τρεχει στα δικαστηρια γιατι του γκρεμισες κατι οπως ενα αυθαιρετο... το οποιο δεν εχει καμια νομικη υποσταση..εννοω οτι οταν σκοτωσεις καποιον εχει αριθμο ταυτοτητας..οταν κλεψεις ενα αυτοκινητο εχει αριθμο κυκλοφοριας οταν λεηλεατησεις ενα κτιριο εχει αριθμο αδειας...ενα αυθεραιτο ειναι σαν να μην υπαρχει...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #39 στις: 14/05/08, 15:55 »
Ίσως έχεις δίκιο,αλλά με την οικοσκευή τι γίνετε;Με τα μπάζα που θα μείνουν;Αν δεν τα μεταφέρεις είσαι παράνομος...Τέλος πάντων ,καταλαβαίνω το πνεύμα σου και έτσι αυθόρμητα θα σου έλεγα ότι θα μπορούσα κάπου και να συμφωνήσω μαζί σου.΄
Τέλος για το ζήτημα της παιδείας,σίγουρα είναι μακροπρόθεσμο,αλλά ας ξεκινήσει κάποτε σ'αυτόν τον έρ'μο τον τόπο...Αν είχε ξεκινήσει πριν από 40 χρόνια,σήμερα δεν θα είχαμε πρόβλημα...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #40 στις: 14/05/08, 16:01 »
Εξαρτάται, αν έχει τούβλα υπάρχει και παραϋπάρχει... ;)
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #41 στις: 20/05/08, 00:07 »
Kι ούτως ή άλλως τίποτα δε συμβαίνει αν δεν ασχολούνται μ'αυτό τα ΜΜΕ.
Στην αρχή έπαιζαν όλη την ώρα οι οικοπεδοποιήσεις κλπ στα κανάλια, όλη φωνάζαμε. Τώρα το έθαψαν και θα περάσει κι αυτό μια χαρά..

Δυστυχως στο ελλαδισταν πλεων και στα ΜΜΕ να το βγαλεις δεν κανεις δουλεια. Γιατι σου λεει ο αλλος, τι θα μου κανεις, εχω μπαρμπα υπουργο και φραγκα για το δικαστηριο.
Και ατυχως οτι χτιζεται δεν γκρεμιζεται...
Εδω γινονται του κοσμου ολα τα σκανδαλα και οι παρανομιες σε αυτη τη χωρα, βαγινει στην Τν, συζητειτε για 2 μερες και εξαφανιζεται χωρις υπαρξει καποια δραση απο οποιονδηποτε...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #42 στις: 20/05/08, 01:34 »
Παράθεση από: papous
Αν υποθέσουμε ότι αυτό:

http://www.inout.gr/newreply.php?s=d551f6ddf1467f559031568cf6734784&do=newreply&noquote=1&p=146426

ισχύει, τότε δεν χρειάζεται καμία κινητοποίηση, διαδήλωση, άσκηση βίας κοκ.
Αρκεί μια καταγγελία στην αρμόδια πολεοδομία (απαραίτητα εγγράφως) και το αυθαίρετο κατεδαφίζεται στο πίτς φυτίλι. Ας είναι και του Σουφλιά!
Καλά κι εσύ ρε παπού πιστεύεις οτι αν κάνει κάποιος καταγγελία θα χει μέλλον? Ενώ παίζονται εκατομύρια στη μέση?  :-\

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #43 στις: 20/05/08, 09:08 »
Ποια αυθαίρετα να γκρεμιστούν?
Αφού για να χτιστεί ένα πριν έχει λαδωθεί η αστυνομία και η πολεοδομία?Ποιος θα το γκρεμίσει?
Αυτές τις μέρες βγήκε μια έρευνα 2 ετών στη δημοσιότητα που λέει πως ένα πολύ μεγάλο ποσοστό -με πρωτοστατούσα τη Θεσσαλονίκη- γραφείων πολεοδομίας δεν έχει κόψει ούτε ένα πρόστιμο.Τι διάολο?Συμμορφώθηκαν όλοι ή μήπως ύπάρχει άλλος λόγος που δεν κόβονται πρόστιμα?
Δε μιλάμε για γκρέμισμα μιλάμε για απλά πρόστιμα...
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #44 στις: 20/05/08, 12:45 »
παιδια λογω του επαγγελματος μου που ειναι μηχανικος βλεπω τι σαπιλα παιζει στο χωρο...στο γραφειο που δουλευω, οπως και σολα τα αλλα γραφεια, δουλευουμε παντα σε δυο σχεδια....το σχεδιο της πολεοδομιας και το σχεδιο της εφαρμογης...οπως καταλαβαινετε της πολεοδομιας το σχεδιο ειναι μια περιληψη της εφαρμογης ::)

επισης εχω εναν συμφοιτητη μου που εκανε το λαθος και πηγε στην πολεοδομια ενος πολυ γνωστου νησιου στο αιγαιο...ενα θα σας πω...επειδη στις αρχες προσπαθησε να ειναι σωστος και να καταγγελει ως επρεπε τους αυθαιρετουντες στην υπηρεσια του..το τι μηνυσεις εφαγε δεν φανταζεστε! οι εφοπλες και οι λοιποι διασημοι του νησιου εκαναν μηνυση στον ιδιο και οχι στην υπηρεσια του και επειδη δεν μπορουσε νατα βγαλει περα οικονομικα με τοσα δικαστηρια πλεον το παιζει κινεζος...αυτο ειναι το ελλαδισταν με τα πραθυρα και τις μπαλκονοπορτες των νομων του εσκεμενα να μενουν ορθανοιχτα

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #45 στις: 20/05/08, 15:08 »
Κριμα, αυτος ο τοπος οσο ομορφος ειναι τοσο σαπιους ανθρωπους εχει...  :-\
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #46 στις: 20/05/08, 15:55 »
Αντί για ειρηνικές διαδηλώσεις ή αστικούς πολέμους που αναφέρθηκαν πιο πριν ας μαζευτούν αυτά τα 1500 άτομα που είχαν πάει στη συγκέντρωση και ας πάνε να κόψουν από τη ρίζα το πρόβλημα.
Μια βαριά στο χέρι ο καθένας και αν μπορούν ας σας σταματήσουν καθώς θα τα ισοπεδώνετε.
Και flat να μην γίνουν φανταστείτε το σάλο που θα προκληθεί.

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #47 στις: 21/05/08, 16:37 »
συμφωνω και επαυξανω...βεβαια περναμε στην οχλοκρατια μετα απο αυτο...αλλα οταν λειπει η κυβερνηση και οι νομοι σε περιοδο δημοκρατιας οι συνεπειες ειναι 2 : αναρχια ή δικτατορια

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #48 στις: 21/05/08, 18:00 »
συμφωνω και επαυξανω...βεβαια περναμε στην οχλοκρατια μετα απο αυτο...αλλα οταν λειπει η κυβερνηση και οι νομοι σε περιοδο δημοκρατιας οι συνεπειες ειναι 2 : αναρχια ή δικτατορια
Οταν λες αναρχια,φανταζομαι πως εννοεις να κανει οτι του κατεβει του καθενος στο κεφαλι του,γιατι η αναρχια σαν πολιτικη εννοια ουδεμια σχεση με αυτο εχει.Σε μια αναρχικη-αυτοργανωμενη κοινωνια μια βιλλα μες το δασος δεν θα υπηρχε ουτε καν σαν σκεψη,αλλα μεχρι να δημιουργηθουν τετοιες συνθηκες ζησε Μαη μου να φας τριφυλλι.
Προς το παρον νομιμα,νομοτυπα η οπως σκατα θελει ο καθενας,χωρις να δινει λογαριασμο σε κανενα κανει οτι του καβλωσει.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/05/08, 19:25 από sid7 »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Καταπάτηση στην Πάρνηθα!!
« Απάντηση #49 στις: 21/05/08, 19:23 »
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2904 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/03, 17:00
από Jo.
16 Απαντήσεις
5979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/05, 16:57
από Modmor
6 Απαντήσεις
3842 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/05, 07:56
από Βραζίλης
99 Απαντήσεις
31617 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/05, 23:53
από FSL
6 Απαντήσεις
4451 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/05, 12:37
από oldnavy
0 Απαντήσεις
1682 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/07, 12:35
από kitharistas_poihths
552 Απαντήσεις
116423 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 14:27
από FSL
0 Απαντήσεις
1565 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/07, 01:47
από kitharistas_poihths
9 Απαντήσεις
3595 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 18:54
από x-versous
51 Απαντήσεις
13781 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/09, 11:41
από Ibanezακιας