Αποστολέας Θέμα: ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ  (Αναγνώστηκε 25589 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #25 στις: 21/05/03, 13:23 »
....η περίπτωση του ελεύθερου είναι εξαιρετικά δύσκολη για περισσότερα από ένα βράδυα....
Θα μπορούσαμε να την δούμε μόνο εαν εκεί κοντά θα μπορούσαμε να έχουμε μια βάση προμηθειών ( νερό , πάγους για τα ψυγιάκια ) και όλα τα σχετικά.
Το ρεύμα δεν είναι και τόσο απαραίτητο αλλά δεν μπορείς να την βγάλεις και αρκετές μέρες με την αρμύρα αν δεν κάνεις ένα μπάνιο...
Επίσης τουαλέτα και όλα τα σχετικά...

Για αυτό λέω καλύτερα οργανωμένο....και με προυποθέσεις ελεύθερο.
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος anastasiak

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι ένας διαρκής αγώνας...
    • Προφίλ
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #26 στις: 21/05/03, 15:25 »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!! :)
Είμαι εδώ και καιρό θαμώνας του site αλλά τώρα εδέησα να γραφτώ σαν μέλος.
Θα είμαι μέσα για τριήμερο μέχρι τέλη αυγούστου.Στον Λαϊλια είχα περάσει υπέροχα!! Ελπίζω να γίνει κάτι ανάλογο..
Τα λέμε!! ;)
Κράτησέ με σφιχτά η γη γυρνάει γρήγορα, δώσε μου ένα φιλί αυτή η εποχή με τρομάζει..

jagmaster

  • Επισκέπτης
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #27 στις: 21/05/03, 16:02 »
aaaaax,tixeroi.mono egw tha tin vgalw mallon stin germania to kalokairi...ante,an tixon pragmatopoihthei ki auto na perasete kala... 8)

Αποσυνδεδεμένος Stefania

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει!!
    • Προφίλ
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #28 στις: 21/05/03, 19:02 »
Δεν ξέρω ρε παιδιά όπως θέλετε!!
Υπάρχουνε εξίσου ωραίες παραλίες που γνωρίζω και Πήλιο, Αγιόκαμπο - Βελίκα και Πλαταμώνα αλλά είναι όλες ελεύθερες...
Δεν πάμε και πολύ συχνά σε οργανωμένο camping αλλά ειλικρινά δεν είναι και τίποτα το δύσκολο το ελεύθερο.
Εμείς το κάνουμε κάθε Καλοκαίρι και δεν υπάρχει κανένας απολύτως φόβος.
Και το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε είμασταν παρέα στον Αη - Γιάννη στο Πήλιο πάλι ελεύθερα και δεν μας έλλειψε πραγματικά τίποτα.
Επίσης να προσθέσω ότι πέρυσι το Πάσχα είμασταν 5 μέρες σε παραλία του Βόλου γύρω στα 8 άτομα + 1 παιδάκι πέντε χρονών και είχαμε πάρει μαζί μας τα πάντα. Τζατζίκια , τυροσαλάτες, αυγά, το αρνί το οποίο σουβλίσαμε εκει και πολλά άλλα.
Σκεφτείτε μόνο ότι οι κοπέλες που είμασταν μαγειρέψαμε εκεί την μαγειρίτσα:
Είχαμε μαζί μας μεγάλη κατσαρόλα και ένα μεγάλο γκάζι, πλείναμε όλα τα εντόσθια στην πηγή που είναι λίγα μόλις μέτρα παρακάτω και ειλικρινά φάγαμε την πιο νόστιμη μαγειρίτσα ever!!
Καλά εκείνη την  φορά μπορώ να πώ το παρακάναμε μέχρι και μερέντα για πρωινό είχαμε πάρει, τα αυτοκίνητα ήταν τιγκαρισμένα με πράγματα αλλά άξιζε τον κόπο γιατί νιώθαμε σαν το σπίτι μας και κάθε πρωί ξυπνούσαμε μέσα στα δέντρα με ένα τέλειο Αιγαίο μπροστά μας...
Ουσιαστικά δυο βράδια είναι και εκεί κοντά στις παραλίες που ξέρω υπάρχουνε μαγαζάκια που μπορούμε να προμηθευτούμε ανά πάσα στιγμή πράγματα.
Όσον αφορά το μπάνιο μπορούμε να ξεβγαλθούμε με εμφιαλωμένο νερό. Εμείς αυτό κάνουμε αν και για δυο μέρες δεν πιστέυω ότι κάνει κακό η αλμύρα, ίσα ίσα σφίγγει και το δέρμα  ;)
Λοιπόν Βελίκα - Αγιόκαμπο δεν υπάρχει οργανωμένο camping αλλά υπάρχει λίγα χλμ πιο κάτω.
Σε ολόκληρο το Πήλιο το μοναδικό κάμπινγκ είναι στον Αη - Γιάννη, πολύ κιριλέ με τα όλα του!
Πλαταμώνα όσα camping θέλετε αλλά η θάλασσα χάλια και γενικώς πολυκοσμία - το μέρος είναι πνιγμένο στα μπαράκια και στα cafe!
Σε όλο το μήκος της παραλίας απο Πλαταμώνα μέχρι και Κατερίνη υπάρχουνε camping πολύ καλά και θα μπορούσαμε να το συνδιάζαμε με μιά εκδρομούλα στον Όλυμπο που είναι δίπλα.
Θα μπορούσαμε να δούμε το φαράγγι που υπάρχει μιας και όλη η περιοχή εκεί είναι τέλεια αφού θεωρείται προστατευόμενος φυσικός δρυμός ή μια βόλτα μέχρι το Κάστρο του Πλαταμώνα.
Ότι δούλευα και σε τουριστικό γραφείο σας το είπα??
Ναι λοιπόν το έκαν ακαι αυτό!
Εμένα η γνώμη μου όπως άλλωστε φάνηκε είναι να φύγουμε κάπου ελεύθερα αλλά απο κεί και πέρα ότι αποφασίσουν οι πολλοί.
Ότι και να κάνουμε καλά θα περάσουμε!

« Τελευταία τροποποίηση: 21/05/03, 19:36 από Stefania »
Στο βυθο της μουσικης συνταξιδευουμε. Στο βυθο της μουσικης τα ιδια πραγματα σ'ακολουθουν μετουσιωμενα. Η ζωη παντου μιμειται τον εαυτο της. Κι εσυ κρατωντας το φωσφορο στην παλαμη σου κυκλοφορεις ασαλευτη μεσα στις ινες της πελωριας τυχης.
- Ελύτης -

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #29 στις: 22/05/03, 09:27 »
Συμφωνω με την Στεφανια και επαυξανω...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #30 στις: 22/05/03, 13:53 »
Επειδή στην βράση κολάει το σίδερο και από ότι φαίνεται η Στεφανία γνωρίζει άριστα τα μέρη ας γίνουμε ποιό σαφείς...
1ον τι λέτε για 21-22-23 που πρότεινε νομίζω ο Sotr...και αν προτιμάτε ελεύθερο ή οργανωμένο...

Στεφανία...πως θα διατηρήσουμε τα τρόφιμα ( κρέατα κλπ 2 μέρες )?
Τα ψυγιάκια δεν κρατάνε τόσο....Θα μπορέσουμε από κάπου να βρούμε Πάγο???
Επίσης νερό για χρήση όχι για πόση...Προτιμότερο να είμαστε σε μέρος που να έχει κάποια πηγή κοντά όπως είπες πριν...

Πάντως λάβετε αποφάσεις γρήγορα γιατί δεν έχουμε και πολύ χρόνο μπροστά μας....
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #31 στις: 23/05/03, 09:40 »
Εγώ, όπως έχω ξαναματαπεί, προτιμώ ελεύθερο. Επίσης υπάρχουν και οι φορητές ντουζιέρες αλλά και τα μαγαζιά που πουλάνε πάγο. Τα πάντα κανονίζονται όμορφα κι ωραία, θέληση να υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος Stefania

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει!!
    • Προφίλ
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #32 στις: 23/05/03, 10:40 »
Μπορούμε να πάμε καντά στον Αγιόκαμπο μια πολύ ωραία παραλία που λέγεται Ρακοπόταμος. Χωράει όσες σκηνές θέλετε γιατί έχει γενικά πολύ άπλα, είναι πολύ κοντά ο Αγιόκαμπος για προμήθειες και υπάρχει και πηγή δίπλα με πόσιμο νερό!
Τα κρέατα που θα φάμε την πρώτη μέρα δεν χρειάζεται να μπουν σε ψυγείο!
Αν είναι αλατισμένα διατηρούνται άνετα και όλο το βράδυ...
Τα κρέατα της επόμενης μέρας ή τα αναψυκτικά μπορούμε να τα διατηρήσουμε σε ψυγειάκι ή να τα αγοράσουμε όλα από τον Αγιόκαμπο.
Προτείνω το δεύτερο.
Να μαζευτούμε όλοι δηλαδή, να δούμε τι θέλουμε να πάρουμε και να τα ψωνίσουμε απο εκεί για να είναι και πιο φρέσκα.
Οι παραλία στον Ρακοπόταμο δεν είναι τόσο όμορφη όσο αυτές του Πηλίου αλλά είναι πεντακάθαρη και έχει δίπλα πηγή με πόσιμο νερό γι΄αυτό και την προτείνω.
Αν θέλετε Πήλιο, μπορούμε να πάμε στη Φακίστρα, Μυλοπόταμο, Νταμούχαρη, Αη Γιάννη που είναι μαγευτικά.
Δεν υπάρχει νερό αλλά μπορούμε να έχουμε μαζί μας εμφιαλωμένα μπουκάλια άλλωστε πολύ κοντά υπάρχουν χωριουδάκια για να πάρουμε ότι θέλουμε.
Πρέπει να ξέρουμε πόσοι θα είμαστε τελικά γιατί η κάθε παραλία έχει και μια χωρητικότητα σε σκηνές - είναι κολπίσκοι!
Εμείς θα έχουμε μαζί μας και τραπεζάκι για να τρώμε και καλάμια για κανένα ψαράκι! Ψησταριά, και ένα ψυγειάκι χωρητικότητας 20 lit περίπου. Επίσης από φωτισμό έχουμε 4 δαυλούς και λούξ αν και αυτά θα τα πούμε και αργότερα.
Για αρχή πρέπει να συμφωνήσουμε σε ένα μέρος.
Ακούω και τις γνώμες σας.

Στο βυθο της μουσικης συνταξιδευουμε. Στο βυθο της μουσικης τα ιδια πραγματα σ'ακολουθουν μετουσιωμενα. Η ζωη παντου μιμειται τον εαυτο της. Κι εσυ κρατωντας το φωσφορο στην παλαμη σου κυκλοφορεις ασαλευτη μεσα στις ινες της πελωριας τυχης.
- Ελύτης -

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #33 στις: 23/05/03, 10:50 »
Προτείνω ένα μέρος που να είναι όμορφο και χρηστικό παράλληλα. Το Πήλιο διαθέτει αυτή την δυνατότητα. Από κει και πέρα αποφασίζουμε και βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #34 στις: 23/05/03, 11:24 »
ωραιες οι ιδεες της Stefania :) Ετσι οπως μου ακουγονται, θα μ'αρεσε και το ελευθερο καμπινγκ. Θα παρω και εναν οδηγο επιβιωσης μαζι μου ;D

Θελει ομως καλη οργανωση, απο ολους, και αυτο το φοβαμαι λιγο... Να δω τι θα γινει αυριο στη συναντηση, αν θα τα καταφερουμε στα απλα δηλ., & μετα βλεπουμε.

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #35 στις: 26/05/03, 10:19 »
Βασίλη για ανακοίνωσε αποτελέσματα...!

Αποσυνδεδεμένος Billakakis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #36 στις: 26/05/03, 10:42 »
giati oxi.ftanei mono na ginei se shmeio poy na exipiretei oloys tous kitharoboious.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #37 στις: 26/05/03, 11:13 »
Βασίλη για ανακοίνωσε αποτελέσματα...!

Όλοι ανταποκρίθηκαν στις απαιτήσεις και σε αυτά που υποσχέθηκαν οτι θα φέρουν και με το παραπάνω  ;) Δεν έχω παράπονο κανένα...

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #38 στις: 26/05/03, 11:23 »
Άρα λοιπόν πρέπει να προχωρήσουμε στην οργάνωση...!

Αποσυνδεδεμένος Sl@sh

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #39 στις: 26/05/03, 11:38 »
ok kanonistike

Αποσυνδεδεμένος Stefania

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει!!
    • Προφίλ
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #40 στις: 26/05/03, 12:24 »
Πρέπει όμως να πάρουμε μια απόφαση για το μέρος!
Εγώ προτείνω Πήλιο αλλά εσείς που θα έρθετε απο Αθήνα να έχετε υπόψιν σας ότι από Βόλο οι παραλίες αυτές που προανέφερα είναι πάνω κάτω 1.30 ώρα με πολλές και απανωτές στροφές.
Πήλιο είναι αυτό!
Θα ξεκινήσουμε απο Βόλο να ανεβούμε το βουνό απο τον παγασητικό κόλπο και θα πέσουμε από την άλλη πλευρά στις παραλίες που σας λέω που κοιτάνε Αιγαίο!
Σας τα λέω για να ξέρετε τι να περιμένετε αλλά αξίζει τον κόπο και με το παραπάνω!
Στο βυθο της μουσικης συνταξιδευουμε. Στο βυθο της μουσικης τα ιδια πραγματα σ'ακολουθουν μετουσιωμενα. Η ζωη παντου μιμειται τον εαυτο της. Κι εσυ κρατωντας το φωσφορο στην παλαμη σου κυκλοφορεις ασαλευτη μεσα στις ινες της πελωριας τυχης.
- Ελύτης -

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #41 στις: 26/05/03, 13:42 »
Κάπου κοντά στο Τρίκερι δλδ?

Αποσυνδεδεμένος Stefania

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει!!
    • Προφίλ
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #42 στις: 26/05/03, 13:56 »
Όχι βρε καμία σχέση...
Φύγε απο κεί!
Πήγες πολύ μακριά

Ρίξτε μια ματιά στον χάρτη για να καταλάβετε που περίπου λέω:
Κάντε κλικ πάνω στα Αγιος Ιωάννης - Νταμούχαρη - Φακίστρα - Μυλοπόταμος... στη δεξιά μεριά του χάρτη και λίγο πιο πάνω πάλι απο δεξιά το Χορευτό.
Οι παραλίες που σας έλεγα!

http://www.pelion.com.gr/photo/greek/

Η Φακίστρα είναι όλα τα λεφτά αλλά όπως θα δείτε δεν χωράει πολλές σκηνές...  :(
Απλά για να φτάσουμε πρέπει να περάσουμε απο τα χωριά του Πηλίου πάνω στο βουνό και να κατεβούμε απο πίσω στις παραλίες.
« Τελευταία τροποποίηση: 26/05/03, 14:03 από Stefania »
Στο βυθο της μουσικης συνταξιδευουμε. Στο βυθο της μουσικης τα ιδια πραγματα σ'ακολουθουν μετουσιωμενα. Η ζωη παντου μιμειται τον εαυτο της. Κι εσυ κρατωντας το φωσφορο στην παλαμη σου κυκλοφορεις ασαλευτη μεσα στις ινες της πελωριας τυχης.
- Ελύτης -

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #43 στις: 26/05/03, 14:34 »
Απ' ό,τι είδα η παραλία του Χορευτού χωράει σκηνές. Τι λες για εκεί?

Αποσυνδεδεμένος NikosTs

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάλα-γιάλα....
    • Προφίλ
    • Τσαμπούνες!!!
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #44 στις: 26/05/03, 17:55 »
    Παιδιά με όλο το θάρρος θα κάνω τον συνήγορο του διαβόλου.... Δεν πρέπει να ξεχνάμε πως σε πολλά μέρη στην Ελλάδα το ελεύθερο camping είναι πρώτης τάξεως λόγος για να σε μαζέψουνε. Οπότε το μέρος που θα προτιμηθεί, πρέπει να είναι όσο πιο έρημο γίνεται (δε μιλάμε για μια και δυο σκηνές απ' ότι κατάλαβα...). Για παράδειγμα είδα τις φωτογραφίες από το Χορευτό και από αυτήν την άποψη είναι ακατάλληλο...
Βέβαια δεν γνωρίζω το μέρος, μπορεί και μακάρι οι ντόπιοι να μην ασχολούνται με το θέμα γιατί αλλιώς χλωμό... :-\
 
Allah ou akbar...

Αποσυνδεδεμένος Stefania

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει!!
    • Προφίλ
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #45 στις: 26/05/03, 18:27 »
Αυτό είναι αλήθεια!! Τόσα χρόνια δεν υπήρχε πρόβλημα με το ελεύθερο camping αλλά απο πέρυσι έχουν βάλει παντού απαγορευτικές πινακίδες.
Δεν υπάρχει όμως πρόβλημα. Τις βάζουν περισσότερο γιατί φοβούνται για πυρκαγιές καθώς εννοείται ότι θα ανάψεις και φωτιά...
Στις παραλίες αυτές που σας λέω δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα.
Το προ προηγούμενο σαββατοκύριακο όπως σας είπα είχαμε στήσει σκηνές στον Αη Γιάννη σε μια παραλία όπου υπήρχε πινακίδα.
Δεν μας είπε κανείς τίποτα παρά μόνο να προσέξουμε τη φωτιά.
Βέβαια άλλο Μάης μήνας και άλλος Ιούλιος ή Αυγουστος.
Εκεί τα πράγματα δυσκολεύουν και θέλει πιο απόμερα.
Παραλίες απόμερες βρίσκονται γιατί υπάρχουνε παντού εκεί γύρω.
Εννοείται πως δεν πάμε εκεί που υπάρχει πολύς κόσμος.
Νομίζω κανένας δεν θα ήθελε να ξυπνήσει το πρωί ανάμεσα απο πετσέτες και διάφορους τύπους που κάνουν μπάνιο.
Στο Χορευτό είναι πολύ καλά από άποψη χώρου αλλά δεν έχει πολλά δέντρα και το πρωί ο ήλιος σε ψήνει λίγο.
Η φωτό που έχει στο Χορευτό με τα σπίτια δεν είναι το μέρος που θα στήσουμε αν το επιλέξουμε.
Θα είναι πολύ πιο κάτω απο το χωριο. Δεν θα είμαστε φάτσα κάρτα εκεί μπροστά.
Εκεί δεν στήνει κανένας. Όλοι στήνουν πολύ πιο κάτω που είναι πιο απομακρυσμένα.
Τελικά ημερομηνία για πότε λέμε??
Για το 3ημερο του Αγ. Πνεύματος δεν είναι καλά?



« Τελευταία τροποποίηση: 26/05/03, 18:47 από Stefania »
Στο βυθο της μουσικης συνταξιδευουμε. Στο βυθο της μουσικης τα ιδια πραγματα σ'ακολουθουν μετουσιωμενα. Η ζωη παντου μιμειται τον εαυτο της. Κι εσυ κρατωντας το φωσφορο στην παλαμη σου κυκλοφορεις ασαλευτη μεσα στις ινες της πελωριας τυχης.
- Ελύτης -

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #46 στις: 27/05/03, 09:41 »
Μπορούμε να το πάμε μια βδομάδα πιο κάτω? Όχι τριήμερο του Α.Πνεύματος.

zappas

  • Επισκέπτης
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #47 στις: 27/05/03, 19:06 »
bre   21-22-23  oloi  sti  thessaloniki  na  diadilosoume!!!!!!!!!!!!!!!!!! >:(  ta  trihmera  argotera!!!! >:(

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #48 στις: 27/05/03, 23:02 »
Στεφανία πρέπει να εξασφαλίσουμε σίγουρα μέρος με δέντρα...
Επίσης θα πρότεινα κάπου προς Κατερίνη ή Αγιόκαμπο γιατί για εμάς το Πήλιο ιδιαίτερα από την πίσω μεριά...είναι αρκετή ώρα...
Το καλύτερο θα ήταν το τριήμερο του Αγίου πνεύματος αλλά και 21-22-23 δεν είναι άσχημα....
Πρέπει να αναλάβουμε δράση γιατί δεν μένει πολύς χρόνος...
Κατέληξε σε μέρος και μετά να καταλήξουμε σε ημερομηνία....

...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος NikosTs

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάλα-γιάλα....
    • Προφίλ
    • Τσαμπούνες!!!
Re:ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
« Απάντηση #49 στις: 28/05/03, 12:54 »
             Προσωπικά πάντως με βολεύει καλύτερα 20-21-22....
Allah ou akbar...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
37 Απαντήσεις
11091 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/07, 01:17
από Symeon
32 Απαντήσεις
11289 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/08/09, 22:01
από Dio4Ever♕
4 Απαντήσεις
3342 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/09, 22:12
από Guitarero 240bpm
51 Απαντήσεις
19495 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/09, 18:55
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
8 Απαντήσεις
4691 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/09, 01:45
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ
31 Απαντήσεις
23018 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/10, 08:40
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
11097 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/10, 12:06
από ZaranisPetros
17 Απαντήσεις
34977 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/14, 13:35
από johnkout7
2 Απαντήσεις
13210 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/08/18, 09:12
από dalas
11 Απαντήσεις
15134 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/19, 22:40
από Uriah