Αποστολέας Θέμα: Judas Priest + Whitesnake, 5/7-Aθήνα & 6/7-Θεσ/νίκη  (Αναγνώστηκε 12235 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Uli Roth

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Judas Priest + Whitesnake, 5/7-Aθήνα & 6/7-Θεσ/νίκη
« Απάντηση #25 στις: 31/03/11, 04:09 »
και όπου να ναι θα αρχίσουν τα flames για τον κιθαρίστα του ozzy.... ;D

Πιστευω ότι ο κιθαρίστας του γονίδη,που θα προτιμούσες να έβλεπες απο την μπάντα του κιθάριστα του ozzy,είναι λλλλίγο καλύτερος από τον κιθαρίστα του ozzy οπότε δεν πρόκειται να αρχίσουν flames!!
Godin και τα μυαλά στα κάγκελα...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Judas Priest + Whitesnake, 5/7-Aθήνα & 6/7-Θεσ/νίκη
« Απάντηση #26 στις: 31/03/11, 10:52 »
και όπου να ναι θα αρχίσουν τα flames για τον κιθαρίστα του ozzy.... ;D


Με φωνάξατε?

χε!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Judas Priest + Whitesnake, 5/7-Aθήνα & 6/7-Θεσ/νίκη
« Απάντηση #27 στις: 31/03/11, 13:02 »
και όπου να ναι θα αρχίσουν τα flames για τον κιθαρίστα του ozzy.... ;D

Πιστευω ότι ο κιθαρίστας του γονίδη,που θα προτιμούσες να έβλεπες απο την μπάντα του κιθάριστα του ozzy,είναι λλλλίγο καλύτερος από τον κιθαρίστα του ozzy οπότε δεν πρόκειται να αρχίσουν flames!!

πιστεύω ότι θα πρέπει να αφήσεις τον σαρκασμό για κάποιον που μπορεί να τον συνδυάσει με χιούμορ...είναι δύσκολο χόμπυ.... ;)

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Judas Priest + Whitesnake, 5/7-Aθήνα & 6/7-Θεσ/νίκη
« Απάντηση #28 στις: 31/03/11, 14:12 »
και όπου να ναι θα αρχίσουν τα flames για τον κιθαρίστα του ozzy.... ;D

Πιστευω ότι ο κιθαρίστας του γονίδη,που θα προτιμούσες να έβλεπες απο την μπάντα του κιθάριστα του ozzy,είναι λλλλίγο καλύτερος από τον κιθαρίστα του ozzy οπότε δεν πρόκειται να αρχίσουν flames!!


Bob, γύρισες;  :P
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Judas Priest + Whitesnake, 5/7-Aθήνα & 6/7-Θεσ/νίκη
« Απάντηση #29 στις: 31/03/11, 14:45 »
Να κανω κι εγω λιγο χιουμορ, αλλα με δοση αληθειας??

Στο επομενο off topic, θα φυγουν ολα τα off-topic posts παρεα! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Judas Priest + Whitesnake, 5/7-Aθήνα & 6/7-Θεσ/νίκη
« Απάντηση #30 στις: 31/03/11, 14:47 »
Να κανω κι εγω λιγο χιουμορ, αλλα με δοση αληθειας??

Στο επομενο off topic, θα φυγουν ολα τα off-topic posts παρεα! ;D ;D
o gus g. σε θέμα για μεταλ σε ελληνικό φόρουμ δεν είναι ποτέ off topic :P Σαν τους Iron Maiden ένα πράμα :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Uli Roth

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Judas Priest + Whitesnake, 5/7-Aθήνα & 6/7-Θεσ/νίκη
« Απάντηση #31 στις: 31/03/11, 16:13 »
Godin και τα μυαλά στα κάγκελα...

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Judas Priest + Whitesnake, 5/7-Aθήνα & 6/7-Θεσ/νίκη
« Απάντηση #33 στις: 06/07/11, 02:57 »
Σκέφτομαι σοβαρά να μη ξαναπάω σε άλλη συναυλία στη ζωή μου...Πραγματικά δεν υπάρχει περίπτωση να δω κάτι σπουδαιότερο...H μεγαλύτερη μπάντα όλων των εποχών στη μέταλ με ισοπέδωσε κανονικά!!!

ΥΓ. Εκτός αν έρθει ποτέ ο Blackmore... ;)

Αποσυνδεδεμένος makistzou

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Judas Priest + Whitesnake, 5/7-Aθήνα & 6/7-Θεσ/νίκη
« Απάντηση #34 στις: 06/07/11, 11:19 »
Θέλω και εγω να αναφέρω ότι ενθουσιάστηκα πάρα πολύ που είδα για πρώτη (και τελευταία) φορά από κοντά την μεγαλύτερη για μένα μπάντα.
Παρατήρησα τα εξής=
1.Στο breaking the law δεν χρειάστηκε καθόλου να τραγουδήσει ο Halford αφού όλο κομμάτι το τραγούδησε ο κόσμος.
2.Στις 2 ώρες και 10 λεπτά που έπαιξαν μόνο 2 με 3 φορές βρέθηκαν δίπλα -δίπλα ο Tipton με τον Faulkner σε σχέση με ότι είχαμε συνηθίσει από το δίδυμο Tipton-Downing.Δηλαδή ο Faulkner ήταν αριστερά και έδειχνε λίγο αποκομμένος από τους αλλους 3.
 
Θεωρώ ότι είδα μισούς τους judas priest χωρίς τον ιδρυτή του γκρουπ Downing που για 40 χρονια ήταν μαζί.Δεν πειράζει........ίσως να έχει δίκιο ο Rob που λέει οτι σημασία έχουν τα τραγούδια των priest και όχι τα μέλη τους.
 
Εκπληκτική βραδιά.
Μεγάλη η ιστορία τους!!!!!!!!!
 
 

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Judas Priest + Whitesnake, 5/7-Aθήνα & 6/7-Θεσ/νίκη
« Απάντηση #35 στις: 06/07/11, 14:34 »
Απο αρκετους ακουσα οτι οι Priest ηταν φοβεροι χθες...δεν εχω καμια προθεση να το αμφισβητησω, αλλα Judas Priest χωρις KK ειναι σαν μπυρα αφημενη εκτος ψυγειου...

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Judas Priest + Whitesnake, 5/7-Aθήνα & 6/7-Θεσ/νίκη
« Απάντηση #36 στις: 06/07/11, 20:17 »
Fanboy mode on

Ακομα δεν εχω συνειδητοποιησει τι ειδα...ας τα παρουμε απ την αρχη...δεν ειδα τους Karma Violens γιατι ψιλοαργησα να φτασω και εφτασα ενα 10λεπτο πριν βγουν οι Firewind...το ελληνικο γκρουπ 'νταξει σιγουρα ειχε πολυ καλη παρουσια αλλα αφ' ενος  ο ηχος ηταν λιγο κακος ειδικα στην αρχη του σετ και αφ' ετερου μονο σ' εμενα φανηκε οτι ο τραγουδιστης δεν το πολυεχει? Ισως το μεγαλυτερο προβλημα της μπαντας ειναι ο frontman

Οι Οpeth, αν και αγαπημενη μου μπαντα σιγουρα δεν ταιριαζαν μουσικα με τα υπολοιπα ονοματα και οπως σε καθε αλλη εμφανιση τους σε φεστιβαλ ο ηχος τους χαντακωσε...ξανα απουσια του Bleak απο το σετ και γενικα πολλα ηρεμα κομματια χωρις τα μπρουταλς...αλλα ο ηχος σε συγκριση με αλλα γκρουπς ηταν κυριολεκτικα γτπ...και αυτο με ενοχλει παρα πολυ γιατι αντιμετωπιστηκαν απο τους τεχνικους σαν μπαντα της γειτονιας...

Περναμε στο ενα απο τα 2 main acts της βραδιας, τους Whitesnake...πραγματικα εμεινα μαλακας γιατι τοσον καιρο ακουγα ολα αυτα τα σχολια οτι ο Coverdale δεν μπορει και εχει χασει τη φωνη του και αλλα τετοια...ρε παιδια δεν ξερω...ισως να φταιει οτι οι Whitesnake ειναι απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα και ο Coverdale ο αγαπημενος μου ΡΟΚ τραγουδιστης αλλα η εμφανιση τους με αφησε μαλακα...κιθαρισταρες ο Beach & o Aldrich, πολυ καλο το rythm section και ο David, σαν αιωνιος εφηβος, σαν να μην περασε μια μερα απο το 1987 με ξεκουμπωτο πουκαμθισο μας προετοιμασε καταλληλα για τη μαχη που θα ακολουθουσε...μοναδικη παραφωνια...ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ CRYING IN THE RAIN γ**ωΤΟ
Η πρωτη φορα που ειδα Judas Priest κατα 99% θα ειναι και η τελευταια...εδω λοιπον πραγματικα δεν χρειαζεται να γραψω ουτε μιση φραση για το λαιβ...απλα να πω ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ τους Metal Gods γι αυτη την εμπειρια χτες στο Φαληρο...μονο μερικα σχολια...εχει κλεισει η φωνη μου απο το Breaking The Law γιατι στο ρεφρεν την γ**ησα τελειως...ο Glenn ειναι μεγαλη μορφη αλλα προσωπικα ηθελα να τους δω μαζι με τον K.K. ομως ο καινουριος κιθαριστας ηταν παρα πολυ καλος τοσο στο παιξιμο του οσο και στο attitude που ειxε πανω στη σκηνη απλα ο K.K. Downing ειναι δυστυχως αναντικαταστατος γιατι αυτος και ο Glenn συνεθεταν ενα απο αν οχι το καλυτερο heavy metal κιθαριστικο διδυμο...η φωνη του καραφλου ειναι πολυ απλα πανω απο καθε κριτικη και απορω πως γινεται 60 χρονων ανθρωπος μετα απο τοσες καταχρησεις (νομιζω ειχε χοντρο προβλημα αλκοολισμου και αλλων εξαρτησεων εκει στα 80s) να τραγουδαει ετσι...για το σετλιστ τα λογια ειναι απλα περιττα...

ΡΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ...HEAVY METAL ΡΕ Μ***ΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :metal :metal :metal :metal :metal

Παμε ολοι μαζι με ρυθμο ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΣ Ο ΚΑΡΑΦΛΟΟΟΟΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΣ Ο ΚΑΡΑΦΛΟΣ!!!

Fanboy mode off

Το παρoν post μπορει ελευθερα να περασει απαρατηρητο  ;D ;)
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Judas Priest + Whitesnake, 5/7-Aθήνα & 6/7-Θεσ/νίκη
« Απάντηση #37 στις: 07/07/11, 13:34 »
πωπωπω αντε να παιξει ο scott travis το painkiller μπροστα σε τοσο κοσμο  :P :P :P :P ........πλακα κανω....ο τυπος τα σπαει....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2224 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/05, 21:28
από ερεβος
38 Απαντήσεις
12694 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/08, 14:56
από Spell@lchemist!
4 Απαντήσεις
3201 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/10, 11:26
από Wise_One
38 Απαντήσεις
9865 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/11, 21:30
από Kiratzoharris
11 Απαντήσεις
3993 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/11, 22:55
από Ibanezos
6 Απαντήσεις
3406 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/11, 15:33
από Ibanezos
2 Απαντήσεις
2543 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/14, 16:52
από iliasAEK
6 Απαντήσεις
4370 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/15, 12:12
από AnimaPura
0 Απαντήσεις
2583 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/18, 16:09
από davemurrayaris
8 Απαντήσεις
13669 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/05/18, 10:28
από zanxion72