Αποστολέας Θέμα: Βοήθεια!!!amplitube slash app  (Αναγνώστηκε 3829 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bigfoot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Βοήθεια!!!amplitube slash app
« στις: 28/08/13, 19:54 »
Καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω κάποια πραγματα σχετικά με το Amplitube slash, γιατί θα ήθελα πολύ να το δοκιμάσω, γι αυτό λοιπόν, τα ερωτήματα είναι τα εξής:


Δουλεύει σε windows 7 Home Premium


Απο που θα το κατεβάσω δωρεάν (θέλω link)
Απαγορευεται η προτροπη ή η δημοσιευση πειρατικου υλικου στο kithara.gr.

Τι εξοπλισμό χρειάζομαι για να κάνω την σύνδεση της κιθάρας μου με τον σταθερό μου υπολογιστή


Η συχνότητα του επεξεργαστή μου είναι 2.6 GHz 2MB


Η καρτα γραφικών μου απ ότι νομίζω πρέπει να είναι on board...


HELP!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 28/08/13, 20:05 από freemind »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Βοήθεια!!!amplitube slash app
« Απάντηση #1 στις: 28/08/13, 20:05 »
Μπορεις να βρεις αρκετες πληροφοριες στο ιδιο το site της εταιριας. Μαλιστα ανηκει σε μια ειδικη κατηγορια του Amplitube που ονομαζεται Custom Shop κι εχει ιδιαιτερη κοστολογηση ανα "πακετο", οποτε καλο ειναι να ψαχουλεψεις τι ποσο θα δωσεις, το οποιο θεωρω αξιοπρεπες εαν υποθεσω πως με 40-50$ αποκτας ενα VST plug in.

Στο forum του kithara απαγορευεται η αναφορα ή η παραπομπη σε πειρατικο υλικο, οποτε οποιοδηποτε link δημοσιευτει θα διαγραφει αυτοματα.


Οσον αφορα τα υπολοιπα:

1) Ναι, λειτουργει σε Windows 7.

2) Οπως ειπα, δεν προκειται να βρεις εδω το πως θα κανεις κατι παρανομο. Αντιθετως, εαν πιστευεις πως δεν μπορεις να διαθεσεις λεφτα, κινησου σε ενα δωρεαν VST plug in, που ενδεχομενως να εχει ιδια και καλυτερη ποιοτητα απο το "επαγγελματικο".

Εαν θες να βρεις αντιστοιχα δωρεαν VSTs, μπορεις να ψαξεις στη μεγαλυτερη βιβλιοθηκη VST/VSTi's που υπαρχει, στο KVR-VST.

3) Θα χρειαστεις μια καρτα ηχου στην οποια θα μπορεις να συνδεσεις την κιθαρα σου. Η καρτα ηχου πρεπει να εχει HiZ εισοδο, ωστε να ειναι "συμβατη" η ενωση της κιθαρας με την καρτα στο θεμα εντασης ( χονδρικα ).

4) Ο επεξεργαστης σου ειναι μια χαρα. Και η RAM παιζει ρολο, αλλα εαν εχεις 4GB DDR3 ειναι καλα.

5) Η καρτα γραφικων δεν μας ενδιαφερει. Εαν εννοεις καρτα ηχου, τοτε καλο ειναι να προχωρησεις στην αγορα μιας κανονικης καρτας ηχου.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/08/13, 20:08 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια!!!amplitube slash app
« Απάντηση #2 στις: 28/08/13, 20:36 »
Εαν θες να βρεις αντιστοιχα δωρεαν VSTs, μπορεις να ψαξεις στη μεγαλυτερη βιβλιοθηκη VST/VSTi's που υπαρχει, στο KVR-VST.

καλόοοοοοοο!!!
 :up

Αποσυνδεδεμένος bigfoot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια!!!amplitube slash app
« Απάντηση #3 στις: 29/08/13, 09:24 »
Στο forum του kithara απαγορευεται η αναφορα ή η παραπομπη σε πειρατικο υλικο, οποτε οποιοδηποτε link δημοσιευτει θα διαγραφει αυτοματα.

Οχι για πειρατικό υλικό,  Light version εννοούσα αν υπάρχει...
« Τελευταία τροποποίηση: 29/08/13, 22:17 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος bigfoot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια!!!amplitube slash app
« Απάντηση #4 στις: 29/08/13, 09:25 »
Μπορεις να βρεις αρκετες πληροφοριες στο ιδιο το site της εταιριας. Μαλιστα ανηκει σε μια ειδικη κατηγορια του Amplitube που ονομαζεται Custom Shop κι εχει ιδιαιτερη κοστολογηση ανα "πακετο", οποτε καλο ειναι να ψαχουλεψεις τι ποσο θα δωσεις, το οποιο θεωρω αξιοπρεπες εαν υποθεσω πως με 40-50$ αποκτας ενα VST plug in.

Στο forum του kithara απαγορευεται η αναφορα ή η παραπομπη σε πειρατικο υλικο, οποτε οποιοδηποτε link δημοσιευτει θα διαγραφει αυτοματα.


Οσον αφορα τα υπολοιπα:

1) Ναι, λειτουργει σε Windows 7.

2) Οπως ειπα, δεν προκειται να βρεις εδω το πως θα κανεις κατι παρανομο. Αντιθετως, εαν πιστευεις πως δεν μπορεις να διαθεσεις λεφτα, κινησου σε ενα δωρεαν VST plug in, που ενδεχομενως να εχει ιδια και καλυτερη ποιοτητα απο το "επαγγελματικο".

Εαν θες να βρεις αντιστοιχα δωρεαν VSTs, μπορεις να ψαξεις στη μεγαλυτερη βιβλιοθηκη VST/VSTi's που υπαρχει, στο KVR-VST.

3) Θα χρειαστεις μια καρτα ηχου στην οποια θα μπορεις να συνδεσεις την κιθαρα σου. Η καρτα ηχου πρεπει να εχει HiZ εισοδο, ωστε να ειναι "συμβατη" η ενωση της κιθαρας με την καρτα στο θεμα εντασης ( χονδρικα ).

4) Ο επεξεργαστης σου ειναι μια χαρα. Και η RAM παιζει ρολο, αλλα εαν εχεις 4GB DDR3 ειναι καλα.

5) Η καρτα γραφικων δεν μας ενδιαφερει. Εαν εννοεις καρτα ηχου, τοτε καλο ειναι να προχωρησεις στην αγορα μιας κανονικης καρτας ηχου.

 :up :up :up

Αποσυνδεδεμένος bigfoot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια!!!amplitube slash app
« Απάντηση #5 στις: 29/08/13, 09:45 »
4) Ο επεξεργαστης σου ειναι μια χαρα. Και η RAM παιζει ρολο, αλλα εαν εχεις 4GB DDR3 ειναι καλα.


Εχω ακριβώς την ίδια :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος bigfoot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Βοήθεια!!!amplitube slash app
« Απάντηση #6 στις: 29/08/13, 11:13 »
Κάνει καμία απο αυτές???


http://www.musicorama.gr/eshop/index.php?c_id=2101

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Βοήθεια!!!amplitube slash app
« Απάντηση #7 στις: 29/08/13, 11:25 »
Θα ηταν πιο σωστο να αναφερεις τι budget διαθετεις, για τι σκοπο την θελεις και βεβαια κατα ποσο στο μελλον θα ηθελες και κατι παραπανω ( οπως ηχογραφηση φωνης πχ ).

Επισης, οσον αφορα το amplitube, στο site της εταιριας και πιο συγκεκριμενα στο Custom Shop ( σου εκανα copy paste το link ) θα βρεις πληροφοριες για το ποσο που πρεπει να δωσεις. Προσωπικα το θεωρω αρκετα λογικο ( αν παρατηρησα καλα κυμαινεται στα 50-60$, αρα καπου 45-55€ ).
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
12 Απαντήσεις
5420 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/04, 00:59
από Acanthor
Slash

Ξεκίνησε από kronus Τα καλύτερα...

10 Απαντήσεις
4724 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/05, 17:33
από kronus
10 Απαντήσεις
4427 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/05/08, 02:28
από Valantis
3 Απαντήσεις
2839 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/08, 01:01
από cyclo
10 Απαντήσεις
4919 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/08, 13:25
από gers
ΗΧΟΣ SLASH

Ξεκίνησε από LKOSTAS Εφέ

1 Απαντήσεις
2533 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/10, 16:23
από zeromancer
3 Απαντήσεις
2405 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/10, 16:28
από GusA.
9 Απαντήσεις
4441 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/05/10, 15:51
από UnderGround
10 Απαντήσεις
8052 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/13, 12:23
από Lo.Lee.Ta
9 Απαντήσεις
5282 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/13, 20:27
από sfanfan