Αποστολέας Θέμα: Πολεμικη επιχειρηση απο Ισραηλ εναντιον ανθρωπιστικης βοηθειας στην Παλαιστινη  (Αναγνώστηκε 15050 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
http://tvxs.gr/news/%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%83%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B4%CE%B1-%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%83%CE%AD%CE%BB%CE%B9%CE%B4%CE%BF/%CE%B1%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%AE-%CE%B5%CF%80%CE%AF%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%B7%CF%88%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%80%CE%BB%CE%BF%CE%AF%CF%89%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%B9%CF%83%CF%81%CE%B1%CE%B7%CE%BB%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CF%82-%CE%B4#comments-title

Εχει πλεον χαθει καθε εννοια δικαιου, καθε εννοια ανθρωπιας... Τα λογια ειναι περιττα... Οι φασιστες που διοικουν το κρατος του Ισραηλ εκαναν πειρατεια και σκοτωσαν και τραυματισαν ανυπερασπιστους εθελοντες που μετεφεραν ανθρωπιστικη βοηθεια στην δοκιμαζομενη Παλαιστινη (μεχρι στιγμης μιλανε για για 10 με 20 νεκους και 30 περιπου τραυματιες)
Λενε για συγκεντρωση διαμαρτυριας εξω απο την Ισραηλινη πρεσβεια. Αν καποιος μπορει να επιβεβαιωσει ας ποσταρει ωρα και μερα της συγκεντρωσης.
« Τελευταία τροποποίηση: 31/05/10, 14:40 από Johnie Darko »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος La Flic

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Επίθεση στον διεθνή στολίσκο που μετέφερε εφόδια στη Λωρίδα της Γάζας  πραγματοποίησαν ισραηλινοί καταδρομείς, με αποτέλεσμα, σύμφωνα με  πληροφορίες να έχουν ήδη χάσει  τη ζωή τους 10-15 άτομα, ενώ 60 έχουν τραυματιστεί. Μεταξύ των  τραυματιών φέρεται να είναι και ένας Έλληνας. Υπό κατάληψη βρίσκεται και  το εμπορικό πλοίο «Ελεύθερη Μεσόγειος», με ελληνική σημαία και το   «Σφενδόνη» με 34 Έλληνες. Ενεργοποιείται η μονάδα  διαχείρισης κρίσεων του ΥΠΕΞ. Έκτακτο υπουργικό συμβούλιο στην Τουρκία.
 
  Το τηλέφωνο που έχει δώσει το ΥΠΕΞ για πληροφορίες σχετικά με την τύχη   των Ελλήνων είναι το 210 3681730.
 
  Σύμφωνα με τον εκπρόσωπο του υπουργείου, Γ.Δελαβέκουρα, δεν υπάρχει   καμία επίσημη ενημέρωση από το Ισραήλ.
 
  Το ΥΠΕΞ έχει καλέσει τον Ισραηλινό πρέσβη για ενημέρωση, ενώ έχει   προχωρήσει και σε διαβήματα προς την ισραηλινή κυβέρνηση. Αυτή την ώρα ο   αναπληρωτής υπουργός Εξωτερικών, Δ.Δρούτσας συναντάται στο ΥΠΕΞ με τον   πρέσβη του Ισραήλ.
 
  Εν τω μεταξύ, διεκόπη η ελληνο-ισραηλινή άσκηση με την επωνυμία «Μίνωας   2010», που επρόκειτο να ολοκληρωθεί στις 3 Ιουνίου.
 
  Ταυτόχρονα, δόθηκαν οδηγίες προς την ελληνική πρεσβεία στο Τελ Αβίβ να   έρθει σε επαφή και να ζητήσει επίσημη ενημέρωση και εξηγήσεις από τις   ισραηλινές αρχές σχετικά με την επιχείρηση των ισραηλινών ενόπλων   δυνάμεων.
 
  Ο γενικός γραμματέας του ΥΠΕΞ επικοινώνησε με τον πρέσβη του Ισραήλ στην   Αθήνα και του ζήτησε να έχει άμεση ενημέρωση σχετικά με την ασφάλεια   των Ελλήνων πολιτών που επέβαιναν στα σκάφη, ενώ υπογράμμισε την ανάγκη   να ληφθούν όλα τα απαραίτητα μέτρα για την προστασία της ασφάλειάς τους.
 
  Ο επίκουρος καθηγητής του ΕΜΠ και ειδικός συντονιστής της προσπάθειας   «Ένα Καράβι για τη Γάζα», Γιάννης Μαΐστρος, μιλώντας στο in.gr   δήλωσε ότι η επίθεση των Ισραηλινών ξεκίνησε τα ξημερώματα, ενώ υπό   κατάληψη βρίσκονται το εμπορικό πλοίο «Ελεύθερη Μεσόγειος» υπό ελληνική   σημαία και το πλοίο «Σφενδόνη» με ελληνικό πλήρωμα και επιβάτες από   πολλές χώρες.
 
  Ο κ.Μαΐστρος επιβεβαίωσε ότι μεταξύ των 60 τραυματιών υπάρχει και ένας   Έλληνας ο οποίος είναι σοβαρά τραυματισμένος.
 
  Όπως είπε ο κ.Μαΐστρος στις 7 το απόγευμα θα πραγματοποιηθεί συγκέντρωση   έξω από την ισραηλινή πρεσβεία στην Αθήνα, ζητώντας «να σταματήσει η   διεθνής τρομοκρατία και να ληφθούν άμεσα μέτρα από την κυβέρνηση για να   επιστρέψουν τα πλοία, να απελευθερωθούν οι αιχμάλωτοι και να σταματήσουν   οι ελληνο-ισραηλινές ασκήσεις».
 
  Η ισραηλινή τηλεόραση μεταδίδει ότι υπάρχουν 10 νεκροί, οι περισσότεροι   εκ των οποίων Τούρκοι, ενώ σύμφωνα με το πρακτορείο Reuters ο αριθμός   των θυμάτων μπορεί να αυξηθεί.
 
  Ο ισραηλινός στρατός κάνει λόγο για 10 νεκρούς ακτιβιστές. «Κατά την   επιχείρηση, οι ισραηλινοί στρατιώτες αντιμετώπισαν ισχυρή σωματική βία.   Ορισμένοι από τους επιβάτες χρησιμοποίησαν μαχαίρια και σιδηρογροθιές   και επιχείρησαν επίσης να αρπάξουν το όπλο ενός στρατιώτη. Μπροστά στην   αναγκαιότητα να υπερασπιστούν τη ζωή τους, οι στρατιώτες άνοιξαν πυρ»,   αναφέρεται στην ανακοίνωση.
 
  «Κομμάντος κατέλαβαν έξι πλοία που επιχείρησαν να σπάσουν τον ναυτικό   αποκλεισμό [της Λωρίδας της Γάζας]... Κατά τη διάρκεια της κατάληψης, οι   στρατιώτες αντιμετώπισαν σθεναρή αντίσταση από τους ακτιβιστές οι   οποίοι επιτέθηκαν με αληθινά πυρά», προσθέτει η ανακοίνωση.
 
  «Από τις συγκρούσεις αυτές, υπάρχουν νεκροί και τραυματίες μεταξύ των   επιβατών. Τουλάχιστον τέσσερις στρατιώτες τραυματίστηκαν, εκ των οποίων   ένας από σφαίρα, και μεταφέρθηκαν στα ισραηλινά νοσοκομεί»", προσθέτει η   ανακοίνωση του ισραηλινού στρατού.
 
  Το πρώτο πλοίο που δέχτηκε επίθεση ήταν ένα τουρκικό σκάφος. Η επίθεση   έγινε  γύρω στις 3-4 τα ξημερώματα της Δευτέρας από αέρος με ελικόπτερο   και από θαλάσσης από πολεμικά και πλωτά σκάφη του Ισραήλ. Ισραηλινοί   κομάντος ανέβηκαν στο σκάφος και ακολούθησαν συμπλοκές με πραγματικά   πυρά.

Η Τουρκία εξέφρασε την έντονη διαμαρτυρία της για την ισραηλινή   στρατιωτική επίθεση. Με ανακοίνωσή του το τουρκικό ΥΠΕΞ αναφέρει: «Είναι   απαράδεκτη (η επιχείρηση)...Το Ισραήλ θα πρέπει να υποστεί τις   συνέπειες της συμπεριφοράς του».
 
  Σύμφωνα με ισραηλινά μέσα ενημέρωσης, δύο καταδρομείς, ένας από θαλάσσης   και ένας από αέρος, τραυματίστηκαν όταν ακτιβιστές του τουρκικού πλοίου   «Mavi Marmara» αντιστάθηκαν βίαια στην προσπάθεια των Ισραηλινών να   καταλάβουν το σκάφος και τους επιτέθηκαν με μαχαίρι και σιδερόβεργες.
 
  Ο διεθνής στολίσκος με 700 ακτιβιστές και 10.000 τόνους ανθρωπιστικής   βοήθειας ξεκίνησε την Κυριακή με προορισμό την αποκλεισμένη Λωρίδα της   Γάζας.
 
  Το Ισραήλ είχε προειδοποιήσει ότι το Πολεμικό Ναυτικό θα εμποδίσει διά  της βίας αν χρειαστεί το στολίσκο εάν επιχειρήσει να προσεγγίσει τις  ακτές της Λωρίδας της Γάζας. Οι Ισραηλινοί απείλησαν ότι θα καταλάβουν   τα  πλοία, θα συλλάβουν και θα απελάσουν τους ακτιβιστές.

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231046878

Αποσυνδεδεμένος La Flic

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Δελτίου Τύπου της πρωτοβουλίας Ένα Καράβι για τη   Γάζα


Τα   ξημερώματα της Δευτέρας 31 Μαίου, στις 4:50, ειδικές δυνάμεις του   ισραηλινού στρατού, επιβαίνοντας σε ελικόπτερα και φουσκωτά σκάφη   επιτέθηκαν ενάντια στα σκάφη του Στόλου της Ελευθερίας, κάνοντας χρήση   πραγματικών πυρών.

 

Το αποτέλεσμα της πειρατικής αυτής   επίθεσης, που έγινε σε διεθνή χωρικά ύδατα, 80 ναυτικά μίλια μακριά από   τις ακτές του Ισραήλ και της Γάζας, ήταν απροσδιόριστος αριθμός νεκρών   (10 έχει παραδεχτεί μέχρι στιγμής ο ισραηλινός στρατός) και περισσότεροι   από 30 τραυματίες, κυρίως στο τουρκικό σκάφος Mavi- Marmara.

 

Καταγγέλλουμε   το κράτος-τρομοκράτη του Ισραήλ για μια ακόμη πράξη διεθνούς πειρατείας   ενάντια σε πολίτες από τουλάχιστον 50 χώρες που μετέφεραν ανθρωπιστική   βοήθεια στην πολιορκημένη Γάζα.

 

 Η ελληνική κυβέρνηση   όχι μόνο δεν έκανε τίποτα για να προστατεύσει τη ζωή και την ασφάλεια   ελλήνων πολιτών που επέβαιναν σε σκάφη που έφεραν την ελληνική σημαία,   αλλά συνεχίζει τις κοινές στρατιωτικές ασκήσεις με το Ισραήλ, την ίδια   στιγμή που αυτό καταλαμβάνει ελληνικό έδαφος και κακοποιεί έλληνες   πολίτες. Ελληνες επιβαίνοντες, μέλη της ελληνικής αποστολής και   εκπρόσωποι της πρωτοβουλίας «Ένα Καράβι για την Γάζα» καλούσαν στο   Υπουργείο Εξωτερικών και έβρισκαν τα τηλέφωνα κλειστά.

 

Απαιτούμε   από την ελληνική κυβέρνηση:

 

να ενεργήσει για την άμεση   απελευθέρωση όλων των αιχμαλώτων και την επιστροφή των σκαφών του Στόλου   της Ελευθερίας

 

να κλείσει την πρεσβεία του Ισραήλ

 

να   σταματήσει τις ελληνοισραηλινές ασκήσεις, να διακόψει κάθε σχέση με το   κράτος-τρομοκράτη.

 


Καλούμε σε συγκέντρωση   διαμαρτυρίας σήμερα, στις 7μμ έξω από την ισραηλινή πρεσβεία.

 

Για   περισσότερες πληροφορίες

6976127545

6947937777

http://www.shiptogaza.gr/

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Μαλιστα... Θα τα πουμε στην πορεια λοιπον. Οσοι "πιστοι"...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
και το ελλαδισταν καθεται και κοιταει την ολη τραγωδια χωρις ΑΜΕΣΕΣ αντιδρασεις...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Yπομονη.Πρωτες αντιδρασεις απο Τουρκια θα εχουμε.Μην ξεχναμε το περιστατικο με Βορεια-Νοτια Κορεα,μην ξεχναμε οτι μπορει να ειναι απλα η αφορμη...
Αυτη η δημοκρατια εκει στο Ισραηλ με τρελαινει.Εμπαργκο και στους δημοσιογραοφυς κανουν.
Τραγικο απλα. :-\
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Δυστυχως επρεπε να φτασουμε στο σημειο να εχουμε "μαρτυρες" απο τον υπολοιπο "πολιτισμενο" κοσμο, ωστε να διαπιστωσουμε διεθνως ως που ειναι διατεθειμενο το ΝΑΖΙΣΤΙΚΟ κρατος του Ισραηλ να φτασει!

Προφανως ενα κρατος που δε σεβεται την ανθρωπινη ζωη τοσων χιλιαδων ανθρωπων στη Λωριδα της Γαζας, δε προκειται ποτε να σεβαστει και γενικοτερα τη ζωη κανενος ανθρωπου!

Ευχομαι η διεθνης κοινοτητα για μια και μονο φορα να αντιδρασει αναλογα και να επιβαλλει κυρωσεις στο κρατος του Ισραηλ! Αλλιως ο ναζισμος και ο φασισμος της Ισραηλινης αρχης δε θα εχει σταματημο στην πολυπαθη περιοχη!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
H μονη λυση μη βιας που θα μπορουσε να εφαρμοστε, εαν αποφασιζαν βεβαιως διεθνως να σταματησουν να γλειφουν τα @@ των Ισραηλινων Ναζι, θα ηταν οπως αυτοι εχουν αποκλεισει την Λωριδα, ετσι και ο υπολοιπος κοσμος να αποκλεισει και αυτους απο τα παντα. Ουτε να πουλανε προς αυτους τιποτα, ουτε να αγοραζουν απο αυτους τιποτα. Τα Ισραηλινα μεσα μεταφορας, εμποριου κτλ να περιοριζονται αυστηρα μονο εντος συνορων Ισραηλ.
Να τους χτισουμε και ενα 20μετρο τειχος γυρω απο το Ισραηλ και να μεινουν μονοι τους εκει μεσα να νιωθουν και ασφαλεις... Να δουν τι σημαινει να εισαι πολιορκημενος μπας και ξυπνησει ο λαος και ριξει την ναζιστικη κυβερνηση τους...
Αλλα σιγα μην γινει αυτο... Θα εφευρουν πανοπλους "τρομοκρατες" Ισλαμιστες εντος των καραβιων που επιτεθηκαν στους αθωους καταδρομεις και τι να κανουν κι αυτοι; Ανθρωποι ειναι... Πυροβολησαν για να υπερασπιστουν την ζωη τους... Κι οσο για τις εξηγησεις που ζηταει η ΕΕ... Μου θυμιζει τις δικες μας εξεταστικες επιτροπες... Λες και δεν ξερανε στην ΕΕ τι ρολο βαραει το Ισραηλ τοσα χρονια και οτι κανει οτι θελει σαν νταβατζης της Μ. Ανατολης με τις ευλογιες των ΗΠΑ βεβαιως βεβαιως...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Στη Θεσσαλονίκη για όποιον ενδιαφέρεται η πορεία είναι στην Καμάρα στις 18:00.

Τι να πει κανείς, ας ελπίσουμε ότι έστω και αργά θα ξυπνήσει η διεθνής κοινότητα και θα καταδικάσει έμπρακτα τα εγκλήματα της Ισραηλινής κυβέρνησης...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Δυστυχώς ο "μεγάλος τρομοκράτης του κόσμου " χτύπησε και πάλι ,χωρίς σεβασμό ,ντροπή και ίχνος ανθρωπισμού .
Δεν ξέρω ποιές μπορεί να είναι οι διεθνείς αντιδράσεις ,αλλά οι "σύγχρονοι ναζί " ,καλά κρατούν οικονομικά τον κόσμο και ξέρουν να φυμώνουν τα Μ.Μ.Ε πολύ καλά και να διαστρευλώνουν την αλήθεια .
Ας ελπίσουμε τουλάχιστον στη διεθνή αλλήλεγγύη στον πολύπαθο αυτό λαό .

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1177745 Εδώ κάποια νέα σχετικά με τα πλοία και την τύχη των συλληφθέντων καθώς και φωτογραφίες που στάλθηκαν απο ανθρώπους της αποστολής και διεθνή ΜΜΕ (μη το σνομπάρετε επειδή είναι indymedia έλεος το θέμα είναι σοβαρό).
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Μολις πριν λιγο απο το ΣΚΑΪ τηλεοραση εγινε ανακοινωση πως ολοι οι Ελληνες επιβαινοντες ειναι σε καλη κατασταση!

Επισης, για οσους δεν προκειται να πανε στην πορεια, καλο ειναι να δουν λιγο το συγκεκριμενο καναλι διοτι ο αντιπροσωπος της Ισραηλινης Πρεσβειας μιλαει συνεχως ως καλεσμενος και για πρωτη φορα παραδεχομαι τον κ.Πρωτοσαλτε ως δημοσιογραφο διοτι του τα "χωνει" συνεχως.

Καλο ειναι να δουμε την αμηχανια και το ψεμα που βγαινει απο αυτους τους ανθρωπους που μενουν στη χωρα μας, που στο κατω κατω ειναι πιο δημοκρατικη απο τα φασιστοειδη του Ισραηλ!

Αρη δες κι εδω ορισμενες φωτογραφιες:

http://www.skai.gr/news/world/article/144658/haristiki-voli/?utm_source=rss_news_top&utm_campaign=skai200905190000&utm_medium=rss

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
@ Johnie Darko: Προφανως αυτο δε μπορει να γινει, μιας και ειναι κολλητοι των Αμερικανων οι Εβραιοι, ενο το λομπυ τους ειναι πανισχυρο, για να μην πω οτι κανει ο,τι γουσταρει...μαλλον, οχι δε μπορει να γινει, απλα ΚΑΝΕΙΣ ΔΝ ΕΧΕΙ ΤΑ @@ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ...

Γενικοτερα για το συμβαν, εγω δεν το περιμενα, λογω της εκτασης της πρωτοβουλιας σε διεθνες επιπεδο...ο ΟΗΕ και η ΕΕ ζητησαν να διενεργηθουν ερευνες κλπ (μ***κιες, δηλαδη)...ε, υπομονη, σε ενα μηνα θα εχει ξεχαστει το συμβαν κι η Γαζα θα επανερθει στην ειρηνικη κατασταση που βρισκοταν ολο αυτο το διαστημα που δν επαιζε στα ΜΜΕ...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher


Γενικοτερα για το συμβαν, εγω δεν το περιμενα, λογω της εκτασης της πρωτοβουλιας σε διεθνες επιπεδο...ο ΟΗΕ και η ΕΕ ζητησαν να διενεργηθουν ερευνες κλπ (μ***κιες, δηλαδη)...ε, υπομονη, σε ενα μηνα θα εχει ξεχαστει το συμβαν κι η Γαζα θα επανερθει στην ειρηνικη κατασταση που βρισκοταν ολο αυτο το διαστημα που δν επαιζε στα ΜΜΕ...

Εδω θα συμφωνησω... :/
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Ποια @@?Δεν ειναι θεμα μαγκιας εδω..Το Ισραηλ ως χωρα με τη μορφη που εχει εξυπηρετει χιλιους δυο σκοπους..Πολλοι μποροι να ειναι @@τοι αλλα εδω μιλαμε για συμφεροντα.Θελω να δω αντιδραση Τουρκιας.Παιζει τα πραγματα να γινουν πολυ ασχημα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Εν τω μεταξυ στη συγκεντρωση εξω απο την πρεσβεια οι μπατσοι την επεσαν απροκαλυπτα και χωρις λογο.Ειναι σαν να λενε
Αυτα γινονται στο κοσμο και αμα σας αρεσει θα αφησετε την εκλεγμενη κυβερνηση να το χειριστει.Δημοκρατιες του κοσμου ενωθειτε ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ξύλο άπειρο και δακρυγόνα με την σέσουλα σε μια συγκέντωση που ξεκίνησε απόλυτα ειρηνικά.
Το πέσιμο ήταν προσχεδιασμένο,οι μπάτσοι φορούσαν εξαρχής τις μάσκες.
Πραγματικά η καθυστέρησή τους φτάνει πλέον σε ανυπέρβλητα επίπεδα,μας τρέχαν σε όλη την κηφισίας με δακρυγόνα και φυσουνιές για κανέναν απολύτως λόγο.
Τέτοια κατάσταση είχα πραγματικά πολύ καιρό να δω.

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Τελικά η Χιτλερική θηριωδία ήταν για αυτούς μια απλή -όχι ευχάριστη- μικρή περίοδος που απέφερε όμως και πολλά οφέλη... δε διδάχθηκαν τίποτα!! Αντί αυτού, μετέτρεψαν τη Γάζα σε ένα τεράστιο Άουσβιτς.. όπου να'ναι θα φέρουν και τους φούρνους!! Και τα διεθνή ύδατα τα μετέτρεψαν σε τσιφλίκι τους!!!! Αίσχος για το κράτος του Ισραήλ και ακόμα μεγαλύτερο αίσχος για τα υπόλοιπα κράτη που επέτρεψαν να δεθούν χειροπόδαρα απο τα εβραικά λόμπυ και ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ πέρα απο μερικά τυπικά διαβήματα διαμαρτυρίας και εκκλήσεις για "ψυχραιμία". Μαζί και η Ελλάδα! Τι θα πει "πορεία στην πρεσβεία του Ισραήλ"; Γιατί να υπάρχει πρεσβεία του Ισραήλ στην Ελλάδα; ΑΠΟ ΠΟΤΕ Η ΕΛΛΑΔΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΦΑΣΙΣΤΟΦΟΝΙΑΔΕΣ;;;;;; Δε μιλάω άλλο γιατί είμαι εξαιρετικά θυμωμένος και θα μιλήσω πάρα πολύ άσχημα...
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ρε παιδια ειχα παρακολουθησει παλαιοτερα ενα ντοκιμαντερ της ιταλικης ΤV.Οσο και αν φαινεται περιεργο ο λαος  του Ισραηλ δεν ηταν τοσο φανατισμενος.Σαφως υπηρχαν οι εκει καρατζαφερικοι και τα χρυσα παιδια αλλα μου ειχε κανει εντυπωση οτι φαινοντουσαν κουρασμενοι απο την ολη φαση...δεν ξερω μπορει να κανω και λαθος αλλα θελω να πιστευω πως ειναι καθαρα θεμα εξουσιας(και φανταζομαι και οχι μονο της τωρινης κυβερνησης αλλα γενικα αυτων που ειχα και αυτων που θα εχουν)

Ασχετο εγινε και στην πολη που ειμαι μια προσπαθεια συγκεντρωσης(στο κτηριο της νομαρχιας..αυτο ειχαν αυτο διαλεξαν)και για αλλη μια φορα μια διαδηλωση υπερ της ειρηνης/κατα του πολεμου κατεληξε με σημαιες κομματων...σορρυ αλλα ειναι εκνευριστικοτατο...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Μιλαμε για το λαο που εκμεταλλευτηκε τους νεκρους του κατα τη διαρκει του Β Παγκοσμιου Πολεμου(φατε με αν θελετε αλλα δυστυχως δε προλαβε ο Χιτλερ) και ΠΗΡΑΝ με το ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ τη γη των Παλαιστινιων,χρησιμοποιωντας τη Παλαια Διαθηκη... ο Θεος τους εστειλε...
Μιλαμε για το λαο που κατα πολλους ΕΞΟΥΣΙΑΖΕΙ ολοκληρο το κοσμο εχοντας "ανθρωπους" στις καταλληλες θεσεις...
Εντυπωση σας κανει οτι στη USA-χαβουζα ουτε λογος για το συμβαν?
Ουστ βρωμιαρηδες...

ελπιζω να γραφω αυριο και να μη βρεθω σε κανα μπουντρουμι

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Δε φταινε ολοι οι "Εβραιοι" επειδη το Ισραηλινο κρατος ειναι με ακροδεξια κυβερνηση που και στο παρελθον ειχε προκαλεσει με τις κινησεις της!

Θα παρακαλεσω να μη πεσουμε στο επιπεδο αντισημιτισμου, διοτι μεσα στο στολισκο υπηρχε και μια 80χρονη κυρια Εβραια που εζησε το Αουσβιτς και συμμετειχε σε αυτη την ακτιβιστικη κινηση!

Και φανταζομαι πως θα υπαρξουν πολλοι Εβραιοι παγκοσμιως ( ιδιαιτερα ανθρωποι της τεχνης και των γραμματων ) που θα αποκυρηξουν τις κινησεις του Ισραηλ!

Αρα ( κι αυτο ειναι και λιγο διαταγη ) δε θελω να δω ρατσιστικα σχολια. Δεν ειμαστε ουτε ο Πλευρης, ουτε το Αντισιωνιστικο Μετωπο. Οποιοδηποτε μηνυμα με τετοιο περιεχομενο, θα διαγραφεται. Αν θελετε να αναφερθειτε για το κρατος του Ισραηλ ( κι οχι το συνολο των Εβραιων ) πειτε ο,τι θελετε! Αλλα οχι για το λαο, που κι αυτο "ερμαιο" των περιστασεων ηταν!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απόλυτα ειρηνική η πορεία στη Θεσσαλονίκη πάντως. Η αλήθεια είναι ότι περίμενα περισσότερο κόσμο... Δυστυχώς έχω την εντύπωση ότι ο παλμός ήταν παρόμοιος με αυτόν της συγκέντρωσης των οπαδών του Ηρακλή το βράδυ... (εδώ ο κόσμος καίγεται και ο οπαδός χτενίζεται... τέλος πάντων)  ::)
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1178476 οι ηθικοί συνένοχοι κάθε επίθεσης σε λαό κάνανε το θαύμα τους και σήμερα, τα πιόνια του χρυσοχοϊδοι δείχνουν το πόσο καλά υπακούν στις διαταγές τους.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
http://news.gr.msn.com/social/article.aspx?cp-documentid=153604914
 
 
"Την ισραηλινή επιδρομή καταδίκασαν επίσης και τα κόμματα ΝΔ, ΚΚΕ, ΛΑΟΣ και ΣΥΝ.
Επίσης, χθες το απόγευμα πραγματοποιήθηκε διαδήλωση έξω από την πρεσβεία του Ισραήλ στην Αθήνα, η οποία όμως έληξε με επεισόδια. Τα επεισόδια ξεκίνησαν όταν διαδηλωτές πέταξαν μπουκάλια και πέτρες προς τις αστυνομικές δυνάμεις που είχαν παραταχθεί έξω από την πρεσβεία. Οι αστυνομικοί απάντησαν με εκτεταμένη χρήση δακρυγόνων με αποτέλεσμα να διαλυθεί η συγκέντρωση.

Ακολούθως, οι διαδηλωτές πραγματοποίησαν πορεία προς την Αθήνα, σπάζοντας στη διαδρομή μάρμαρα από τους δρόμους και συνεχίζοντας τον κλεφτοπόλεμο με τις αστυνομικές δυνάμεις."
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Αγαπητε Freemind,
ΦΥΣΙΚΑ και αναφερομαι στο Κρατος του Ισραηλ και στους λειτουργους του...Εννοειται πως δε μπαινουν ολοι στο ιδιο καζανι.
Αυτα τα περι πλευρη και αντισιωνιστων δε τα ξερω και δε μ'εκφραζουν...
Οι στρατιωτικοι και πολιτικοι(αυτη την επιλογη λεξεων θα επρεπε να ειχα κανει απο την αρχη) κανουν τετοια ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ...
Ποσοι πεθαινουν στη Λωριδα της Γαζας καθε μερα...και δε τα λεω εγω...τα πρακτορεια ειδησεων τα λενε...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ οι κυριοι αυτοι διαπραττουν ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΠΟΛΕΜΟΥ και μαλιστα με τις ΠΛΑΤΑΡΕΣ ολοκληρου του κοσμου και κυριως της Αμερικης...
Δε θεωρειται αδικα πολιτεια της USA..δειτε για τι στρατο μιλαμε και πως συντηρειται...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
5166 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/03, 22:50
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
16 Απαντήσεις
5957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/05, 16:57
από Modmor
6 Απαντήσεις
4420 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/05, 12:37
από oldnavy
19 Απαντήσεις
7045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/05/07, 18:38
από Αλκιβιάδης
2 Απαντήσεις
2700 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/08, 16:36
από panicX
38 Απαντήσεις
11354 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/08, 18:09
από studio54
4 Απαντήσεις
3348 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/08/08, 22:23
από kuiper
8 Απαντήσεις
3467 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/10, 17:34
από Fanourius
15 Απαντήσεις
12676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/14, 18:49
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
3077 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/21, 22:28
από panixgr