Αποστολέας Θέμα: Ψάχνομαι για ηλεκτρική, για πunk, αλλά πάντα θέλουμε και λίγο metal! Hehe!  (Αναγνώστηκε 8650 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αλλό! Είμαι ενας κιθαρίστας, πλεον ηλεκτρικός, με εμποιρία 7 χρόνια κλασσική και 2 ηλεκτρικής! Σαν πρώτη κιθάαρα έχω μια σάπια (να φανταστειτε είνει Marshall) αλλά έχω εναν ωραίο ενισχυτή Marshall MG 15arh (CDR)!
Πιστεύω πως είναι καιρός να αλλάξω κιθάρα, δοκίμασα ν πάρω βοηθεια απο και απο ξένα φορουμ αλλα δεν είναι πολυ συνεργασιμοι, γνκα όμως, έμαθα πάνω κάτω τι θέλω... Τώρα θα μου πείτε γιατι εκανα αυτο τ ποστ, να γιατι:
1. Οι epiphone ειναι θυγατρικες της gibson, πιστευω, όπως και άλλοι που έχω ακουσει οτι και οι epiphone και οι LTD που ειναι θυγατρικη τησ ESP εχουν ανέβει πολυ και πλεον στα λευτα που ψάχνω (μέχρι 600 εβρα) ειναι πλεον καλυτερες απο τις gibson και ESP, οι ESP και οι gibson ειναι για περισσοτερα λευτα, 1000αρι κ παραπανω. Τι πιστεύετε?
2. Μάρκες μαγνητών? Απο αυτο το θεμα ειμαι σκραπας, το μονο που ξερω ειναι EMG, Seymoure Duncan και Dimarzio (η καπως ετσι) αμα απαντησει καποιος σε αυτο παρακαλω να μου πει αλλες καλες μαρκες που ξερει κ οσο ποιο πολλα χαρακτηριστικα μπορει να μου πει!
3. Ισχυει οτι μια Les Paul θα ειναι ποιο μεταλλαδικη απο μια SG (λογω βαρους) και η SG θα ειναι καπως ποιο ευελικτη (οταν λεω ευελικτη ενοω στον ήχο όχι στην κινηση, μν εχουμε μπερδεματα)?
4. Ένας που μου φάνηκε ψαγμένος μου είπε για τουσ μαγνήτες οτι όντως οι active ειναι ισως ποιο μεταλλαδικοι, αλλα μ απλουσ passive μπορεις παντα ν βγαζεις καταπληκτικο ήχο και παραλληλα να μπορεις να παιξεις και κανα πανκ η κλασσικ ροκ! Αυτή είναι και η δικια μου γνώμη, τι πιστεύετε εσεις?
5. Ισχύει ότι χωρις whammy bar η κιθαρα εχει πολλά ++++?


Οπως καταλαβατε θέλω κατι μέταλ, αλλα οχι πολυ, να μπορω να γυρναω σε κλασσικ και πανκ, επησεις δεν θέλω μονους μαγνητες!
Θέλω από εσάς γνώμες για τα παραπανω και καμια καλη κιθάρα! (Δεν σας δίχνω ποιές βρήκα ήδη εγώ έτσι ώστε να μπορειτε να μου δειξετε τι βρηκατε και γνωμες!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
δν ήξερα πως η Marshall έβγαζε και κιθάρες! μπραβο..!

Αποσυνδεδεμένος PlasmaPool

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
1.Esp κατω απο χιλιαρικο δεν προκειται να βρεις εκτος αν σε ενδιαφερουν κ μεταχειρισμενα.Gιbson  βρισκεις αλλα δεν ξερω κατα ποσο ανταποκρινονται σε αυτο που λεμε Gibson ;D(αν εξαιρεσεις την http://www.thomann.de/gr/gibson_sgspecialfaded_wb_egitarre.htm η οποια συμφωνα με πληροφοριες μου ειναι αρκετα καλο οργανο)
2.Υπεραρκουνε αυτες οι μαρκες προς το παρον,ειδικα για μεταλ κ για το μπατζετ σου.Θα σου προτεινα τους ντανκαν οι οποιοι ειναι κ πιο ευελικτοι εφοσον δεν τους θες αποκλειστικα για metal
5.Ισχυει οτι ειναι καπως μπελας η αλλαγη χορδων αλλα αν θες να σολαρεις αχαλινωτα επιβαλλεται ενα φλουντ(original).Στα λεφτα σου βεβαια δυσκολο να βρεις οποτε μπορεις να βαλεις αργοτερα αμα δεις κ γουσταρεις

Θα σου προτεινω 2 κιθαρες:

http://www.thomann.de/gr/jackson_dk2m_dinky_sw_upgrade.htm

http://www.thomann.de/gr/schecter_diamond_c_1_hellraiser_dlx_ltd.htm

Την πρωτη στην προτεινω γτ την εχω ερωτευτει,την δευτερη γτ εχω μια παρομοια με τρεμολο κ μπορω να σου πω οτι στα λεφτα τους οι σεκτερ ειναι απο τις καλυτερες ποιοτικα.Παιζει να σε βοηθησα,παιζει κ οχι :P

Υ.γ. εννοειται πως πριν παρεις οτιδηποτε καλο θα ηταν να δοκιμασεις πως σου καθεται στο χερι
« Τελευταία τροποποίηση: 29/05/09, 02:04 από PlasmaPool »

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Αλλό! Είμαι ενας κιθαρίστας, πλεον ηλεκτρικός, με εμποιρία 7 χρόνια κλασσική και 2 ηλεκτρικής! Σαν πρώτη κιθάαρα έχω μια σάπια (να φανταστειτε είνει Marshall) αλλά έχω εναν ωραίο ενισχυτή Marshall MG 15arh (CDR)!
Πιστεύω πως είναι καιρός να αλλάξω κιθάρα, δοκίμασα ν πάρω βοηθεια απο και απο ξένα φορουμ αλλα δεν είναι πολυ συνεργασιμοι, γνκα όμως, έμαθα πάνω κάτω τι θέλω... Τώρα θα μου πείτε γιατι εκανα αυτο τ ποστ, να γιατι:
1. Οι epiphone ειναι θυγατρικες της gibson, πιστευω, όπως και άλλοι που έχω ακουσει οτι και οι epiphone και οι LTD που ειναι θυγατρικη τησ ESP εχουν ανέβει πολυ και πλεον στα λευτα που ψάχνω (μέχρι 600 εβρα) ειναι πλεον καλυτερες απο τις gibson και ESP, οι ESP και οι gibson ειναι για περισσοτερα λευτα, 1000αρι κ παραπανω. Τι πιστεύετε?
2. Μάρκες μαγνητών? Απο αυτο το θεμα ειμαι σκραπας, το μονο που ξερω ειναι EMG, Seymoure Duncan και Dimarzio (η καπως ετσι) αμα απαντησει καποιος σε αυτο παρακαλω να μου πει αλλες καλες μαρκες που ξερει κ οσο ποιο πολλα χαρακτηριστικα μπορει να μου πει!
3. Ισχυει οτι μια Les Paul θα ειναι ποιο μεταλλαδικη απο μια SG (λογω βαρους) και η SG θα ειναι καπως ποιο ευελικτη (οταν λεω ευελικτη ενοω στον ήχο όχι στην κινηση, μν εχουμε μπερδεματα)?
4. Ένας που μου φάνηκε ψαγμένος μου είπε για τουσ μαγνήτες οτι όντως οι active ειναι ισως ποιο μεταλλαδικοι, αλλα μ απλουσ passive μπορεις παντα ν βγαζεις καταπληκτικο ήχο και παραλληλα να μπορεις να παιξεις και κανα πανκ η κλασσικ ροκ! Αυτή είναι και η δικια μου γνώμη, τι πιστεύετε εσεις?
5. Ισχύει ότι χωρις whammy bar η κιθαρα εχει πολλά ++++?


Οπως καταλαβατε θέλω κατι μέταλ, αλλα οχι πολυ, να μπορω να γυρναω σε κλασσικ και πανκ, επησεις δεν θέλω μονους μαγνητες!
Θέλω από εσάς γνώμες για τα παραπανω και καμια καλη κιθάρα! (Δεν σας δίχνω ποιές βρήκα ήδη εγώ έτσι ώστε να μπορειτε να μου δειξετε τι βρηκατε και γνωμες!


Ας τα παρουμε ενα ενα... Καταρχας ο Marshall σου εχει ωραια και δεμενα γκαζια αλλα απο καθαρα ειναι... ::)
Αυτο ομως δε σε πολυενδιαφερει επειδη παιζεις ροκ και πανκ.
1. Ισχυει οτι και Epiphone και η LTD (ειδικα αυτη) εχουν ανεβασει την ποιοτητα τους τελευταια αλλα οχι οτι εχουν γινει καλυτερες απο Gibson και ESP.
Κατ'εμε στα χρηματα που θες να διαθεσεις μπορεις να βρεις αρκετα καλες LTD, οι οποιες αν δοκιμασεις μια, θα διαπιστωσεις πως ειναι πολυ τιμια οργανα...Πιστευω λοιπον πως σε αυτα τα λεφτα καλο ειναι να στραφεις προς τα εκει. Εγω δηλαδη θα χτυπαγα ευκολα μια σαν κι αυτη:

http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec500_bk_2.htm
Εχει πολλα απο τα specs που ψαχνεις και ειναι και πολυ καλο οργανο.

2. Καλο θα ειναι να μην ασχοληθεις με αυτο το θεμα γιατι 1ον θα ανεβει αυτοματα ο προυπολογισμος σου και 2ον θεωρω λαθος κινηση να πληρωσεις 600 ευρω για ενα πραγμα το οποιο ουσιαστικα δε θα σου αρεσει...Δοξα τω θεω υπαρχουν μοντελα να φαν κι οι κοτες, οποτε μην μπεις στο τρυπακι (τουλαχιστον για την ωρα) του ''αγοραζω κατι και το αλλαζω''. Γνωμη μου ειναι πως η αλλαγη μαγνητων (η οποια δεν επιφερει παντα καλα αποτελεσματα) πρεπει να γινεται σε πολυ συγκεκριμενες περιπτωσεις, οι οποιες δεν ειναι της παρουσης.

3. Οχι δεν ισχυει ισα ισα που σε μερικες περιπτωσεις οι Les Paul εχουν πιο βαθυ και γλυκο ηχο σε αντιθεση με τις SG που εχουν περισσοτερη επιθετικοτητα και πριμα (παντα με τους καταλληλους μαγνητες).

4. Εγω πιστευω πως οι active μαγνητες μπορει να καταφερουν να ακουστουν χαλια και σε ενα Fender Deluxe Reverb. Πραγματικα με τρομαζει ενας συνδυασμος EMG active στο καθαρο καναλι ενος Marshall, αλλα ειπαμε εφοσον παιζεις κυριως βρωμικα it's ok. Παντως να σου πω πως και γω δεν πολυπαω τους active...Αυτο θα μου πεις ακυρωνει την κιθαρα που σου προτεινα αλλα καλυτερα να τη δοκιμασεις... ;)

5. Αν μαθεις να το χειριζεσαι τοτε η κιθαρα ΜΕ whammy bar εχει πολλα +++. Για εναν αρχαριο ναι ειναι μεγαλυτερος μπελας.

Αυτα απο μενα, καλη αναζητηση, κοιτα και προς Schecter μερια  ;)


Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια, οι απαντησεις που πηρα σε αυτο το φορουμ κατα την διαρκια τησ νυχτας ηταν πολυ καλυτερες απο τησ απαντησεις που πηρα σ μια βδομαδα σ 3 διαφορετικα ξενα φορουμ! Σημερα θα κατεβω σε μερικα μαγαζια και θα δω... Παντως Θελω να προτιμησω κατι χωρις τρεμολο, με 2 humbuckers (καλυτερα passive αλλα δεν με χαλανε οι active) και καμια SG h Les Paul, απο μαρκες: Ibanez, Epiphone, Gibson (μου αρεσε πολυ αυτη που εδειξε ο φιλος PlasmaPool) ESP (LTD), Sechter και καμια Jackson!
Οτι θελετε να μου προτεινετε μου ειναι οκ!

Και παλι σασ ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
δν ήξερα πως η Marshall έβγαζε και κιθάρες! μπραβο..!

Οχι, δεν βγαζει κιθαρες, ειναι απλα μια βλακια που ηταν για πακετο (τα κλασσικα Starter Packs)

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
5. Ισχύει ότι χωρις whammy bar η κιθαρα εχει πολλά ++++?

Στα + της σταθερής γέφυρας (χωρίς τρέμολο δηλ.) είναι ότι υπάρχει μεγαλύτερο systain/διάρκεια στις νότες, bends/σηκώματα λιγο μικρότερης απόστασης (αν μιλάμε για floating tremolo οπως το floyd rose), χμμ αυτά βασικά...
Εγώ πάντως προτιμώ τα + του τρέμολου.

Σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια, οι απαντησεις που πηρα σε αυτο το φορουμ κατα την διαρκια τησ νυχτας ηταν πολυ καλυτερες απο τησ απαντησεις που πηρα σ μια βδομαδα σ 3 διαφορετικα ξενα φορουμ!

Χαίρομαι για αυτό :)
« Τελευταία τροποποίηση: 29/05/09, 12:13 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Επειδη βλεπω πως κοιτας προς Les Paul σχηματα, αν θες και κατι πιο "extreme" απο εμφανιση ριξε μια ματια και στην Epiphone Zakk Wylde signature model...
Το οργανο εχει passive EMG μαγνητες οι οποιοι εμενα προσωπικα μου αρεσαν πολυ, ενω και ως ποιοτητα κατασκευης με υπερ-ικανοποιησε.
Επισης θα εχεις ολα τα πλεονεκτηματα του μαονιου (mahogany) στο σωμα και του set neck (sustain etc...).


Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
πηγα σημερα σε διαφορα μαγαζια και επεξα μια καταπλικτικη Schecter Diamond το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω το μοντελο ακομα και στο official site της Schecter... Το θεμα ειναι οτι εμοιαζε με τν Schecter Damian Special που βρηκα στο site της Schecter αλλα ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν και Diamond series....
Είχε:
24 tasta
κοκκινοπό χρώμα
2 EMG ACTIVE HUMBUCKERS
δεν ειχε tremolo
δεν θυμαμε το σχεδιο, νομίζω ηταν κατι κοντα σε στρατοκαστα και ταυρακι :S

1. Είναι καλές κιθάρες?
2. Ξερει κανεις που μπορω να βρω Schecter κιθαρες σε Site με αντικαταβολη?

Αποσυνδεδεμένος Seth21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Ναι ειναι εξαιρετικες κιθαρες ειδικα για τα χρηματα τους. Αφου σου αρεσε κιολας μη το σκεφτεσαι πολυ και παρτην. Παντως δεν νομιζω να εβγαιναν diamond με ακτιβ emg. Πιθανοτατα να ηταν hellraiser. Online καταστημα με αντικαταβολη λιγο δυσκολο...Υπαρχουν καποια βεβαια δεν ξερω ποσο αξιοπιστα ειναι. Αλλωστε η δημιουργια προπληρωμενων καρτων για αγορες ειναι πολυ ευκολη.

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
το ξερω φιλε αλλα προσπαθω να το αποφυγω, αν ειναι ας την παρω απο ελλαδα, θα ψαξω λιγο ακομα....

Αποσυνδεδεμένος PlasmaPool

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η hellraiser ειναι diamond series οποτε τετοια ηταν.Λογικα αναφερεσε στην hellraiser tempest.Εγω την δικια μου σεκτερ την πηρα απο τον ντουκα στα γιαννενα τσεκαρε το σαιτ του για επικοινωνια κτλ (http://www.guitars.gr/)

K αυτη ειναι ωραια κιθαριτσα με passive emg:http://www.thomann.de/gr/schecter_diamond_c_1_propaganda_ltd.htm

Η tempest  που λες(αν λες αυτη) ξεφευγει λιγο απο τιμη:http://www.thomann.de/gr/schecter_daimond_tempest_hellraiser_bch.htm

Για το αν ειναι καλες οι σεκτερ μπορω να σου πω οτι δεν πηγαινα για σεκτερ αρχικα αλλα για ltd.Με επρηξε ομως να δοκιμασω κ αλλα οργανα οποτε εκανα το τεστ ενισχυτη-καλωδιο-διαφορετικη κιθαρα(στα ιδια λεφτα) την μια μετα την αλλη κ ξανα κ ξανα κ η αληθεια ειναι οτι απο την πρωτη φορα που την δοκιμασα ειχα ηδη αποφασησει ποια θα παρω.
« Τελευταία τροποποίηση: 29/05/09, 19:09 από PlasmaPool »

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι αυτη φιλε, ομως στο μαγαζι εκανε ενα 600αρι (νμζω 580) :S
Μηπως επειδη το μαγαζι που πηγα ειναι οπως λενε: Κύριοι αντιπρόσωποι της Schecter στην Βόρεια Ελλάδα?

Αποσυνδεδεμένος PlasmaPool

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν εχω ιδεα,αν δεν ηταν αυτη εδω http://www.thomann.de/gr/schecter_tempest_extreme_bch.htm αλλα η προηγουμενη μην το σκεφτεσαι καθολου.Χτυπα την στο κεφαλι ;D

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
δεν ηταν αυτη, οι μαγνητες ηταν passive (ή active, το αντιθετο παντως απο αυτην)

Αποσυνδεδεμένος PlasmaPool

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τωρα ειδα οτι ειπες πως μοιαζει με την damien,βασικα μηπως ηταν damien ;D ??Για δες http://www.thomann.de/gr/schecter_diamond_damien_special_cr.htm

Η diamond series βγαζει αρκετα μοντελα κ damien κ hellraiser κ blackjack  μην κολλας σε αυτο
(btw οι emg της συγκεκριμενης μπορει να μοιαζουνε με  active λογω καπακιων αλλα ειναι  passive)

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
πρεπει να ηταν αυτη! αξιζει ποιο πολυ απο τομαν οπως την βλεπω, ομως δεν εχω ακουσει τ καλυτερα για αυτο τ site :S

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εσενα αυτη πως σου φενετε? αν ειναι οντως αυτη παντως εμενα μου αρεσε πολυ!

Αποσυνδεδεμένος PlasmaPool

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κοιτα αν επερνα κιθαρα με emg  μαγνητες θα προτιμουσα να ηταν active.Για passive  θα προτιμουσα seymour duncan.Βασικα στο ιδιο σχεδιο βγαινει κ η Hellraiser ltd  που σου ειχα στειλει στο πρωτο ποστ.Πρεπει να ειναι κ η φτηνοτερη με active emg  μαγνητες.Το Thomann μπορω να σου πω ειναι αρκετα αξιοπιστο σαιτ εκτος αν πεσεις σε καμια περιεργη περιπτωση.Α κ για να μην μιλαμε υποθετικα παρε κανα τηλεφωνακι να μαθεις σιγουρα ποια ηταν.

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Αν είναι να παραγγείλεις  από thomann.de μην το φοβάσαι. Το μισό φόρουμ από εκεί ψωνίζει! Εγώ συγκεκριμένα μαζί με την παρέα μου ψωνίζουμε από εκεί 5 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Με εξαίρεση μια φορά που σε μια παραγγελία 500€ είχαν ξεχάσει κάτι μπαγκέτες αξίας 20€. Τους έστειλα e-mail και μέσα σε μια εβδομάδα μου είχαν έρθει και αυτές. Βέβαια δες αν μπορείς να πιάσεις καλή τιμή εδώ στην Ελλάδα. Συνήθως αν τους πεις ότι θα πληρώσεις προκαταβολή μια έκπτωση 10-15% μπορούν να την κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
αμα μ τν προκαταβολη ενωεις για τησ δοσεις τοτε εγω δεν εχω προβλημα να πληρωσω μετρητοις, νομιζω οτι στο συγκεκριμενο μαγαζι η τιμη πευτει, για αλλη μια ποθ ρςτησαμε μας ειπαν μια τιμη, και μετα απο λιγο μας ειπαν αν πληρωσετε μετρητοις τοσο!
προτιμώ τους passive αυτην την στιγμη και μου αρεσε που δεν ειναι active ενω μοιαζουν, γιατι ειναι αληθεια οτι σε ομορφια οι active ειναι ποιο ωραιοι

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ναι αλλά θα έχουν μεγάλες διαφορές στον ήχο...

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
προτιμω τους passive γιατι μπορουν παντα να βγαλουν και μεταλ ηχο αλλα και καθαρο, ενώ οι active κλεινουν ποιο πολυ στα overdrive και στον "βρωμικο" ηχο

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
έτσι ναι...αλλά μν μου λες πως επιλέγεις ένα μαγνήτη για την εμφάνιση... :P
εκτός αν το κάνεις μόνο και μόνο για την πόζα....

Αποσυνδεδεμένος MaPaS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
κοιτα, αν υπαρχει κατι που δεν θελω ειναι η ποζα, για αυτο κιολας νομιζω ειπα στο πρωτο μου ποστ οτι δεν θελω extreme πραγματα οπως flying V και explorer η κατι τετοιο... απλά με νοιαζει να ειναι ωραια η κιθαρα, και αφου εχει τουσ μαγνητες που θέλω, αλλα με καπακια απο αυτουσ που μου αρεσουν ποιο πολύ γιατι να με χαλάσει?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
91 Απαντήσεις
26807 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/07, 08:27
από Chris2004
130 Απαντήσεις
36992 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/23, 15:11
από thebest20
72 Απαντήσεις
27527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/10, 22:11
από ed_hunter
46 Απαντήσεις
15020 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/10, 19:10
από rockflea
14 Απαντήσεις
5233 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/09, 02:20
από norway
20 Απαντήσεις
8350 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/09, 17:43
από metalmike
19 Απαντήσεις
7109 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/10/09, 18:07
από Gabriel6th
68 Απαντήσεις
19853 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/10, 00:56
από JOHNYς
47 Απαντήσεις
12888 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/11, 20:31
από ReMiOs
0 Απαντήσεις
1536 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/20, 14:57
από Ioannis Anastassakis