Αποστολέας Θέμα: Ο Μπατσος ΜΡ3 Οσοι σοκαρονται απο σκληρη Γλωσα παρακαλω μην το κατεβασουν!!  (Αναγνώστηκε 19407 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Εμένα μου άρεσε το τραγούδι. 8)

Τώρα από θέμα παραγωγής και ήχου πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης αλλά μην τρελλαθούμε κιόλας, δεν είμαστε επαγγελματίες μουσικοί (οι περισσότεροι υποθέτω...)

Ο καθένας έχει κάποιες ιδέες που θέλει να τις ακούσουμε και αυτή είναι η ουσία.
Αν διαθέταμε τα μέσα και τον εξοπλισμό, όλα τα κομμάτια που είναι ανεβασμένα θα ήταν πολλά επίπεδα παραπάνω...



Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος Dio4Ever♕

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
  • Dio4EveR \m/ \m/
    • Προφίλ
 :D πολύ καλο . μου έφτιαξες την μέρα :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
...καλο ειναι να σεβομαστε τον οποιον προσπαθει να εκφραστει μεσα απο τι μουσικη χωρις βεβαια αυτο να ενοχλει τους γυρω...προσωπικα θα ηθελα να ακουσω εναν νεο Γαρδελη οπως προαναφερθηκε...γτ γουσταρω την 80's σκηνη ακομα και αν αυτη ειναι ελληνικη...αλλα νομιζω πως ουτε καν πλησιαζει το συγκεκριμενο τραγουδι..τουλαχιστον ο Γαρδελης ακομα και στις οποιες videoταινιες..ηταν τονικα σωστοτερος και αν μη τι αλλο εκφραστικοτερος..


Στη προκειμενη τωρα...αν εξαιρεσω τη φωνη η οποια ειναι απαραδεκτη κατ εμε παντα (και δε νομιζω οτι ενδεχεται να προσφερει εστω και ενα ομορφο ακουσμα, οσο και αν δουλευτει) θεωρω πως το κομματι εχει καποιες καλες στιχουργικες στιγμες..αλλα μεχρι εκει..

Φιλικα..

G.L

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Φίλε Yet, αν ο Γαρδέλης είχε τραγουδήσει κάτι τέτοιο, θα είχε φάει το ξύλο της αρκούδας. Γενικά όλο το τραγούδι βγάζει μία παρακμή και μια σαπίλα. Έαν τότε που ήσουνα εδώ, ήτανε τα πράματα έτσι όπως λες, σκέψου τώρα "που προχώρησε και η τεχνολογία" πως είναι. Δεν είναι θέμα σκληρής γλώσσας, μιας και σκληρή είναι η πραγματικότητα, καλό είναι η γλώσσα μας να μην την χαιδεύει. Σαν ερασιτεχνικό τραγούδι μου κάνει μια χαρά. Μου προκαλεί ας πούμε το αίσθημα αηδίας το οποίο ήθελες μάλλον να μεταδόσεις για όσα σκέφτεσαι πως συμβαίνουν. Βεβαίως οι στίχοι γενικεύουν κάπως τα πράματα, αντίθετα στη δική μου λογική που λέει ότι υπάρχουν εξαιρέσεις σε όλες αυτές τις ομάδες ανθρώπων που ανέφερες. Σίγουρα όμως εκφράζεις αρκετά την σαπίλα της εποχής μας, κάτι το οποίο γουστάρω.
  Όσο για τα περισσότερα παιδιά παραπάνω που μίλησαν αρνητικά για το τραγούδι σου, αν και αρκετό καιρό εδώ, δεν τους ξέρω προσωπικά. Καθένας έχει τη γνώμη του.Έχω ακούσει τραγούδια από κάποια μέλη του site, που είναι καλύτερες ηχογραφήσεις, καλύτερες παραγωγές, πιο σύνθετη μελωδία, πολύ καλύτερες φωνές από την δική σου και όμως το σύνολο που παρουσιάζουνε, δεν πιάνει μία. Τα νοήματά τους ελαφρία, ίσα που ακουμπάνε το πετσί μου. Ένα κάρο ολόφρεσκα ώριμα φρούτα που δεν κατάφεραν ποτέ να γίνουν φρουτοσαλάτα. Σα να λέμε, βγήκε καινούριο , επαγγελματικό single στην αγορά, αλλά λέει μία από τα ίδια. Βαρέθηκα φίλε μου τα ίδια και τα ίδια, ας είναι παιγμένα από τους καλύτερους. Το κομμάτι σου έχει να προσφέρει κάτι διαφορετικό. Ας είναι σάπια τα φρούτα σου, την σάπια φρουτοσαλάτα σου την πέτυχες.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Λοιπον παιδια.. Γεια σας... Το τραγουδι το ειχα ηχογραφησει πριν απο τρια η τεσσερα  Χρονια.. Συγνωμη..δεν θυμαμαι καλα...Λειπω αρκετα χρονια απο την Ελλαδα και εχω να ερθω στην Αθηνα μας  γυρω στα 10 χρονια.. Τοτε που εγραφα τους στιχους αυτους λογο των ψιλοαναρχικων ιδεων μου ειχα ενα ενα μισος κατα οποιαδηποτε μορφη εξουσιας και κυριως κατα των Μπατσων , , Πολιτικων, Παπαδων και ολους οσους μας υποχρεωνουν να ειμαστε απο κατω τους.. Τις ιδεες μου αυτες τις κραταω μεχρι σημερα... Δεν αλλαξε τιποτα.. Αν καθομουν να γραψω σημερα καποιο τετοιο Τραγουδι, τα ιδια θα εγραφα... Δεν εχω χασει την επαφη μου με την Ελλαδα και παρακολουθω εδω στην Γερμανια  καθημερινα Ελληνικο Ραδιοφωνο και Τηλεοραση.. Δυστυχως τα πραγματα ειναι τα ιδια και χειροτερα.. Βλεπε δολοφονια Αλεξη και τις εξεγερσεις της Ελληνικης Νεολαιας του Δεκεμβριου.. Να ειναι καλα τα Παιδια που αντιστεκονται ακομα με οση δυναμη τους εχει απομεινει.. Τα Παιδια αυτα , εσει δηλαδη, μας κανατε γνωστους σε ολη την Ευρωπη και πολλοι νεοι απο το Εξωτερικο συμπαρασταθηκαν στον αγωνα τους, στον αγωνα σας...Εγω εφτασα τα πενηντα πια.. Αλλα σας υποσχομαι κατι.. Αν ημουν τον Περασμενο Δεκεμβριο  στην Ελλαδα , θα διαδηλωνα μαζι με τους δεκαεξαρηδες στο πεζοδρομιο μαζι...Ισως να μην εσπαγα Τζαμαριες αλλα θα ημουν και εγω εκει.. Αυτο φτανει.. Οσο για την Φωνη μου, ναι...ξερω οτι δεν ειναι καλη.. Αλλα δυστυχως, μενω σε μια Γερμανικη πολη που μενουν λιγοι Ελληνες , μετρημενοι στα δακτυλα... Δεν εχω την δυνατοτητα να δωσω ενα κοματι μου να Τραγουδησει καποιος αλλας εδω.. Οι Ελληνες εδω ειναι μεγαλης Ηλικιας και δεν εχουν τα δικα μου ενδιαφεροντα... Για αυτους ειμαι ενας...τρελαρας, και με παιρνουν Τηλεφωνο μονο οταν εχουν καποιο Γραφειοκρατικο Προβλημα με την.. Εξουσια... Τοτε περιμενουν να βγαλω εγω το...Φιδι απο την τρυπα..! Να παρω Τηλεφωνο στο Προξενειο, στους Βουλευτες..τα καναλια...να φτασω μεχρι τον Τριανταφυλοπυλο... Ετσι λοιπον δεν μου μενει τιποτα αλλο παρα να τραγουδαω τα Τραγουδια μου μονος μου, οπως μπορω εγω καλυτερα.. Για την Φωνη μου πεστε οτι θελετε.. εχετε δικιο...Ουτε εμενα δεν μου αρεσει... Αλλα την χαρα μου να βγαζω αυτα που εχω μεσα μου μεσα απο τους στιχους οπως εγω τα βλεπω και αισθανομαι, δεν μπορει να μου το απαγορευει κανεις.. Οσο και αν περασουν τα χρονια, θα συνεχισω να γραφω και να εκφραζομαι οπως μου την δινει... Την..ΣΑΠΙΛΑ που αναφερθηκε ο φιλος XoLiDoXoS  , θα την βγαζω στην φορα εστω και αν ειμαι 100 χρονων!! Ισως οχι μονο με την φωνη μου ,  αλλα με ολα τα μεσα που μου δινει η σημερινη Τεχνολογια.. Αγωνιζομαι ακομα.. Το τραγουδι δεν το εγραψα για να γινω γνωστος η να βγαλω χρηματα... Απλα..μοιραζομαι τις ιδεες μου, τα συναισθηματα μου , τις..αντιδρασεις μου..μαζι σας.. Δεν θελω να αισθανομαι μονος μου περιτριγυρισμενος απο ψυχρους...Βορειοευροπαιους... Και τελος,  μην ξεχναμε οτι το Φορουμ εδω....δεν ειναι....η Γιουροβιζιον....! Απλα...τον..Χαβαλε μας ολοι κανουμε....! Φιλικα... Χρηστος...  :D :D :D :D :D :D
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Καλημέρα!Άκουσα το κομμάτι και έχω να παρατηρήσω τα εξής:Η φωνή σου δε με ενόχλησε καθόλου, συμπαθητική μου ακούστηκε, το ίδιο και η μουσική.Συμφωνώ με κάποιο άλλο παιδί που ανέφερε ότι δεν έχουμε όλοι τον κατάλληλο εξοπλισμό για να φτιάχνουμε καλές παραγωγές, δυστυχώς βέβαια γιατί έχω ακούσει φοβερά κομμάτια εδώ μέσα που αδικούνται από την κακή ποιότητα ήχου κτλ.Άλλωστε η προσπάθεια πάντα μετράει και το τι έχει να δώσει ο καθένας μας! ;)
Οι στίχοι όμως δε  μου άρεσαν.Δε μου φάνηκαν σκληροί, υπερβολικοί θα έλεγα καλύτερα.Επίσης, δεν είχαν  αυτό το κάτι που σου μένει όταν ακούς ένα τραγούδι.Ίσως, όπως προαναφέρθηκε, να έπρεπε να συνεργαστείς με ένα στιχουργό για να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα, χωρίς να αλλοιώσεις την κεντρική σου ιδέα.
Αυτά, εντελώς φιλικά!Και μη νομίζεις ότι σου την λέμε όλοι εδώ μέσα ;)

Υ.Σ:Είμαι κι εγώ φανατική της δεκαετίας του ΄80 και φυσικά του Σταμάτη Γαρδέλη, μου φάνηκε περίεργο που δεν τον ξέρεις, ήταν..μορφή ;D

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Καλημερα και σε εσενα gkou ! Λοπον θα σου πω κατι να γελασεις.. Πραγματικα οτα τα παιδια εδω μου μιλησαν για τον Σταμάτη Γαρδέλη, μονο  απο το ονομα δεν ηξερα ποιος ηταν αυτος.. Μετα απο καιρο ομως βλεποντας μια εκπομπη της ΕΡΤ εδω στην Γερμανια, καταλαβα περι τινος προκειται.. Με τον συγκεκριμενο τυπο ειχαμε καθησει πολλες φορες μαζι στην Καφετερια του ΣΚΙΟΥΡΟΥ στα Ιλισια,πισω απο το Δασακι, στις αρχες της Δεκαετιας του  80.. Συντροφια με τον σκηνοθετη Δαλιανιδη, που εμενε ακριβως απο επανω απο την Καφετερια, περασαμε αρκετα βραδυα μαζι.. Ο Δανιανιδης ξερεις, κατεβαινε πολλες φορες στον Σκιουρο και συζητουσε ωρες ατελειωτες τα βραδυα, μαζι με μας, τους πιτσιρικαδες τοτε, μαθαινοντας πολλα για τον τοτε τροπο Ζωης μας.. Οι νυχτερινες συζητησεις με τον προαναφερθεντα Σκηνοθετη, ηταν για εμενα νυχτες πραγματικα μαγικες και αξεχαστες... Ηταν πολυ ηρεμος και ηπιος αμθρωπος και μπορουσες να μαθεις πολλα απο εκεινον...Με τον Γαρδελη δεν ειχαμε πολλα πολλα μαζι, απλα καθησαμε μερικες φορες στην ιδια Παρεα... Εκεινο τον καιρο ειχα μεγαλη Τρελα μα τους Πειρατικους Σταθμους και με κυνηγαγε πολλες φορες η Αστυνομια γιατι εκανα , οπως και πολυ αλλοι φιλοι της Παρεας τοτε, εκπομπες Παρανομα... Στον Σκιουρο ομως δεν πλησιαζανε..Ισως γιατι φοβοντουσαν τον Δαλιανιδη.. Αυτες οι στιγμες φιλη gkou , θα μου μεινουν αξεχαστες.. Οσο για τα παιδια εδω στο Φορουμ..δεν εχω πια την εντυπωση οτι μου...τα χωνουν συνεχεια.. Απλα οταν δημιουργησεις κατι και το πεταξεις στο..Παλκοσενικο..για να το δουν οι αλλοι, θα υπαρχουν φυσικα και αρνητικες αντιδρασεις... Ετσι ειναι και εδω... Μονο που μερικοι ειναι πολυ σκληροι στις κριτικες τους.. Αλλα το πετσι μου εχει χοντρυνει αρκετα και  δεν με στεναχωρει πια οπως πριν... Το μονο που πρεπει να καταλαβουμε ειναι οτι εμεις ειμαστε..ερασιτεχνες και οχι επαγγελματιες μουσικοι... Εδω στο Φορουμ, εγω προσωπικα ποτε δεν εχω προσβαλλει καποιον... Ακουω πολλα διαφορετικα κοματια των παιδιων και αν μου αρεσουν,γραφω κατι θετικο, εαν οχι...τα προσπερναω και ακουω το επομενο... Εχω μαλιστα πολλα κοματια αποθηκευμενα στον Σκληρο Δισκο μου και τα ακουω συνεχεια... Γιατι οπως ειπα....ολοι μας , απλα τον Χαβαλε μας κανουμε....  ;) ;) ;) ;) ;) ;)Σε χαιρετω και σε ευχαριστω για την παρεμβαση σου.. ..Φιλικα.. Χρηστος... 
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος corpse_bride

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
χαχαχαα! καλο!
"ελα μπατσε, ειμαι μαζοχας!" χχααχαχαχαχαχα
ευωδιαζουν αγριοκερασα οι σιωπες....

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Ωραίο από άποψη στίχου... Δυστυχώς παρουσιάζει μεγάλες αλήθειες...
Από άποψη μουσικης τώρα... Μου θυμίζει δεκαετία '80, Γαρδέλλης κ έτσι κ δεν μου πολυάρεσε να σου πω την αλήθεια...
Όσο για τις ατάκες τύπου "Μπατσε μπατσε, έλα με το γκλοπ σου, σε θελω..." κ.λπ., φάση έχουνε δε λέω, αλλά η επανάληψη μερικές φορές είναι κακό πράγμα... Τέλος νομίζω οτι κάτι πρέπει να κάνεις με την φωνή... Μια καλύτερη ερμηνεία, σίγουρα θα ανέβαζε το κομμάτι... ;)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος loukas1984

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
    • DERANGED
Καλησπερα κι απο μενα,

δεν θα κανω καμια κριτικη, μονο ενα εχω να πω. Συνεχισε να κανεις αυτο το οποιο μιλαει στην ψυχη σου και σε λυτρωνει πρωτα εσενα. Η μουσικη ειναι η καλυτερη μορφη ψυχοθεραπειας και εξορκισμου των οποιων εσωτερικων δαιμονων. Να περνας ομορφα.
History teaches us that men behave wisely once they've exhausted any other alternative.

Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Γεια και απο μενα.

Γενικα αυτου του τυπου η 80's αισθητικη  ειναι τελειως εξω απο τα γουστα μου. Στιχουργικα κατα τη γνωμη μου παλι δεν ειναι κατι ιδιαιτερο. Η γλωσσα μπορει να γινει πολυ σκληροτερη (δεν αναφερομαι σε βρισιες φυσικα) και ουσιαστικοτερη απο τη χρηση μερικων αργκο εκφρασεων-λεξεων, που προσωπικα οταν προκειται για τεχνη βρισκω περιττες εως ενοχλητικες.

Συγνωμη αλλα προσωπικα δεν μου ειπε τιποτα.
on blackened wings i fly...

Αποσυνδεδεμένος Vicarious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ωραίο το κομμάτι σου φίλε. Εμένα μου άρεσε. Σίγουρα θυμίζει άλλη εποχή.
Δεν είναι κάτι το οποίο θα έβαζα στο σπίτι μου να ακούσω,
όμως αν το άκουγα σε ένα ραδιοφωνικό σταθμό την ώρα που οδηγούσα δεν θα άλλαζα σταθμό, θα το άκουγα με ευχαρίστηση.
Σίγουρα παίρνει βελτίωση, συνέχισε την προσπάθεια.

Και κάτι άλλο, από την στιγμή που ανεβάζεις το κομμάτι σε ένα forum και περιμένεις σχόλια, το σωστό είναι να δέχεσαι όλα τα σχόλια με ένα "ευχαριστώ" όσο κακά ή ειρωνικά κι αν τα θεωρείς, γιατί κάποιοι αφιέρωσαν χρόνο και για να ακούσουν το κομμάτι, αλλά και για να γράψουν ένα σχόλιο, που μπορεί στην τελική να σε βοηθήσει.

Το γούστο είναι πολύ υποκειμένικο, και δεν χρειάζεται να αρέσουν όλα σε όλους. Ένα "ευχαριστώ για το χρόνο σου" δεν κοστίζει κάτι, ακόμα κι αν δεν το έννοεις 100%. Επίσης αν βλέπεις ένα πολύ προκλητικό σχόλιο καλύτερα να μην απαντήσεις καθόλου ή να απαντήσεις με χιούμορ.
Όμως από την στιγμή που ανεβάζεις ένα κομμάτι για σχολιασμό, πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να ακούσεις κάθε είδους σχόλιο ό,τι κι αν είναι, γιατί πολύ απλά οι άλλοι έχουν το δικαίωμα να το κάνουν.

Δες λίγο τα σχόλια για το καινούργιο κλιπ των Ramstein.  ;D

Αυτά από μένα και συνέχισε την προσπάθεια, περιμένω το επόμενο κομμάτι.
Καλή τύχη.

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Ναι φιλαρα εχεις δικιο... Συγνωμη.. Δεν μπορεσα να απαντησω αμεσα γιατι αντιμετοπιζω καποιο Προβλημα υγειας και ειμαι στην αναρρωση!! Φυσικα ευχαριστω ολα τα παιδια για τον χρονο που διεθεσαν και ακουσαν το κοματακι.. Οπως εχω ξαναπει τα αρνητικα σχολια ειναι και αυτα καλοδεχουμενα πρεπει να καταπιεις απο την στιγμη που θα βγαλεις ενα κοματι...στο...Κλαρι...! Δεν ειμαι επαγγελματιας και μονο την πλακιτσα μου κανω με την μουσικη και τους στιχους..Και ουτε προκειται να γινω επαγγελματιας ποτε,γιατι ειμαι πια μεγαλος σε ηληκια και ουτε εχω τα...κοτσια!!! Αλλα γραφω για ξεδινω λιγο... Μου αρεσει το πραγμα... ;D ;D Τα νεα κοματακια σας θα τα ακουσω οπωσδηποτε, μολις γινω λιγο καλυτερα...! Σας ευχαριστω και παλι παιδια.... Φιλικα... Χρηστος... :D :D :D
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος corpse_bride

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ευωδιαζουν αγριοκερασα οι σιωπες....

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Ω ρε μαγκα!Τωρα το πηρα πρεφα το κομματι!
Φιλε χωρις καθολου ειρωνια για μενα ειναι ΕΠΟΣ! και δεν θα ηθελα να το ακουσω με αλλη φωνη.Του παει αυτο το φαλτσο!
Ειναι ενα μπασταρδεμα Τζιμακου και Γαρδελη. Πολυ τελειο!
Μπραβο ρε φιλε, και ευχομαι περαστικα!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
96 Απαντήσεις
27257 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/12/04, 20:49
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
2136 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/07, 19:57
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
11 Απαντήσεις
4124 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/08, 10:37
από avatar_k83
5 Απαντήσεις
3586 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/08, 22:49
από Jezus
10 Απαντήσεις
4595 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/08, 23:54
από hot_sauce (φλουτσ)
16 Απαντήσεις
5850 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/09, 06:38
από mace
3 Απαντήσεις
2539 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/09, 19:07
από groovymood
2 Απαντήσεις
1882 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/09, 11:38
από kakoulis
1 Απαντήσεις
2471 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/10, 20:03
από tendril
1 Απαντήσεις
1789 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/10, 15:15
από Jezus