Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 10
1
Κιθάρα - Μάρκες και τύποι / Απ: Αλλαγή πάχους χορδών- θέλει setup ξανά;;;
« Τελευταίο μήνυμα από Guitar Fan στις Χθες στις 16:21 »
δίκιο έχετε από 12 σε 11 δεν είδα καμία διαφορά

ευχαριστώ πάντως για τα σχόλια σας

/
/
EDITED

πείραξα και λίγο την βέργα και έγινε πιο εύκολη,
2
Σας μερσώ κύριοι!
@modfori
Χριστόφορε η εμπλοκή μου στον ήχο ξεκίνησε στο ''σ'αρέσει;''  και σταμάτησε στο ''μ'αρέσει'' ;D
Του Σπύρου ήχος είναι, όπως και όλο το rig.
3
Διασκέδαση / Απ: Ψαχνω τον τιτλο μιας ταινιας....
« Τελευταίο μήνυμα από kith_anna στις Χθες στις 11:00 »
Αυτη τη ταινια την ειχαμε φορτωσει στο ταμπλετ οταν πηγαμε Πορτογαλια με την WorldVentures για να χαζευουμε στο ξενοδοχειο..Δεν μου αρεσει καθολου.Πιθανον βεβαια να φταιει η γενικοτερη αντιπαθεια μου για την Μουρ..
4
Κιθάρα - Μάρκες και τύποι / Απ: Αλλαγή πάχους χορδών- θέλει setup ξανά;;;
« Τελευταίο μήνυμα από panixgr στις Χθες στις 09:15 »
(στη μία ξαναγύρισα 11)

ε... ειδικά αυτη και αν θέλει setup  ;D
5
... τώρα μπορεί να μου την πει ο Αχιλλέας για το action στις κιθάρες μου και γενικά το setup, αλλά εγώ άλλαξα σε δύο ακουστικές από 11 σε 10 (στη μία ξαναγύρισα 11) και δεν έκανα τίποτα και δεν κατάλαβα κάποιο πρόβλημα.
6
επίσης "pulse" τί είναι?   

αδιάβαστος φιλαράκι ;D . https://en.wikipedia.org/wiki/Pulse_(Pink_Floyd_album)  . άκουσέ το απο εκεί , είναι κορυφαία η εκτέλεση.

φίλε μιλάς σε κάποιον που δεν ακούει maiden μετά τον Dianno, Floyd μετά το the wall, manowar μετά το sign of the hammer, Anthrax μετά το persistence of time, και Pantera μετά το Vulgar Display  ;D
7
Tension σίγουρα θα έχουν διαφορετικό,

δεν έχω πρόβλημα να πειράξω το truss rod αλλά θέλω να αποφύγω το να παίξω με  το ύψος της γέφυρας

οχι ρε φίλε, αστην ήσυχη την κιθαρούλα, ελεγχόμενο ξεσφίξιμο θα χρειαστεί η βέργα και τέλος. 2 λεπτα δουλιά.
Απο την άλλη, ακουστική είναι, αμα δεις και οτι το action σου καλαρέσει έτσι πως είναι, μην πειράξεις ούτε βέργα.
8
επίσης "pulse" τί είναι?   

αδιάβαστος φιλαράκι ;D . https://en.wikipedia.org/wiki/Pulse_(Pink_Floyd_album)  . άκουσέ το απο εκεί , είναι κορυφαία η εκτέλεση.
9
Tension σίγουρα θα έχουν διαφορετικό,

δεν έχω πρόβλημα να πειράξω το truss rod αλλά θέλω να αποφύγω το να παίξω με  το ύψος της γέφυρας 
10
Ολα θελουν ρυθμισμα.Εκτως εαν το tension ειναι ιδιο και δεν θελει ρυθμισμα η βεργα.Αλλα κανονικα,ολα φτου κι απο την αρχη
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 10