Αποστολέας Θέμα: Ξέρει κανείς σε ποιο μαγαζί θα βρω τελικό Mesa/Boogie 2:50;  (Αναγνώστηκε 4675 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JOHNAN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Σκέφτομαι να τον αγοράσω (αυτόν ή τον VHT 2/50/2) αλλά θέλω οπωσδήποτε να τον ακούσω πριν.  Τον έχετε δει στημένο σε κανένα κατάστημα για δοκιμή;


Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Βασικα για να τον ακουσεις θα χρειαστεις και μια προενισχυση... Οποτε ή θα πρεπει να την εχεις μαζι σου ή εκει που θα πας να εχει την ιδια που εχεις εσυ, αλλιως το να τον δοκιμασεις ειναι ψιλοματαιο...
τωρα που θα τον βρεις για δοκιμη... Φανταζομαι στον Στολλα... Αλλιως δοκιμασε να επικοινωνησεις με Στολλα να σου πει ποιο μαγαζι που συνεργαζεται μαζι του το εχει εδω στην Αθηνα ωστε να πας να δεις...
Αν εχεις δικη σου προενισχυση παντως, μπορεις αν θες να ερθεις σπιτι μου να τον δοκιμασεις... Απλα εγω εχω τον 50/50 και οχι τον 2:50 και παροτι υποτιθεται οτι ο 2:50 ειναι η "εξελιξη" του 50/50, πολλοι προτιμουν τον παλιο 50/50... Χωρις να εχω ακουσει τον 2:50, προσωπικα δεν μπορω να εχω γνωμη για το ποιος ειναι καλυτερος ή για το αν εχουν όντως διαφορες και ποσο σημαντικες ειναι...
Παντως αν δεν βρεις πουθενα να δοκιμασεις, η προσφορα μου ισχυει... Στειλε pm και βλεπουμε.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος JOHNAN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Φίλε Johnie Darko

σε ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση.  Αν δεν καταφέρω να τον βρώ πουθενά αλλού, θα σου στείλω μήνυμα να το κανονίσουμε να βρεθούμε να ακούσω τον δικό σου τελικό (και τον studio pre-amp που αγόρασες πρόσφατα!! χε, χε!).
΄
Έχω ένα προενισχυτή Tech 21 PSA 1.1 και έναν Rocktron Velocity 100 τελικό, σε ένα μικρό rack case. Οπότε αν βρώ τον Mesa/Boogie, παίρνω το rackάκι, πάω στο μαγαζί και κάνω απ' ευθείας σύγκριση του Rocktron με τον Mesa/Boogie, χρησιμοποιώντας τον δικό μου προενισχυτή. 

Αν δεν τον βρω...τα λέμε σπίτι σου!!! (η και στο δικό μου!) Πάντως, καλή η ιδέα σου, θα ρωτήσω τον Στόλλα.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Τον studio preamp προς το παρον δεν τον εχω... Θα αργησει να ερθει...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος greg+9

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αν δεν βρείς άκρη και θέλεις να ακούσεις τον mesa 2:50 με το Roctron prophesy που έχω μπορείς να έρθεις και από το δικό μου σπίτι. Επειδή έχω και τον τελικό velocity 100 μπορώ να σου πω ότι δεν υπάρχει καμία μα καμία σχέση... Αν και για τα χρήματά του είναι μια χαρά (τον χρησιμοποιούσα για αρκετό διαστημα)

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1052
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
 [offtopic] ..Και να πώς γεννιούνται φιλίες μέσα από ένα φόρουμ.. Είναι πολύ ωραίο να βλέπεις ένα παιδί να ψάχνει κάτι να ακούσει και προσφέρονται και να τον προσκαλούνε σπίτι τους δύο συμφορουμίτες να το ακούσει επειδή το έχει .. πραγματικά :P [/offtopic]

Αποσυνδεδεμένος Nexis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και εγώ ήμουν στην ίδια φάση και με προσκάλεσε ο greg+9 και τον ευχαριστώ πολύ για αυτό και πήγα σπίτι του και άκουσα τον 2:50.

Αποσυνδεδεμένος JOHNAN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Τι να πω ρε παιδιά, έχω συγκινηθεί απο τις προσκλήσεις!!

greg+9 θα προσπαθήσω και σήμερα να βγάλω άκρη, αλλιώς θα σου στείλω μύνημα.  Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
12 Απαντήσεις
17392 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 15:14
από get down
15 Απαντήσεις
8433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/07, 17:50
από treloagori
13 Απαντήσεις
6777 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/08, 11:36
από Nexis
41 Απαντήσεις
16703 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/08, 06:43
από Jezus
10 Απαντήσεις
4933 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/08, 16:00
από parlats
58 Απαντήσεις
19194 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/09, 13:23
από faser
8 Απαντήσεις
4160 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/10, 16:27
από faser
17 Απαντήσεις
6050 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/12, 13:35
από myster maze
6 Απαντήσεις
4179 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/13, 23:04
από Stel Andre
16 Απαντήσεις
13466 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/16, 22:19
από tech21man